. . .

در دست اقدام دلنوشته حالِ پریشان | اثر شکوفه فدیعمی

تالار دلنوشته کاربران
•° دلنوشته‌ : حالِ پریشان
•° نویسنده: شکوفه فدیعمی
•° ژانر: اجتماعی

•° مقدمه:
حال درون اگر پریشان بشود، به کجا باید رفت؟
به درو دشت و چمن یا گل و گلزارو دمن؟!
اصلاً این حال پریشان را به که باید گفت؟
به آدمک‌های دَغل باز... .

همان آدمک‌هایی که برای پریشانی غمت حتّی تر هم خورد نمی‌کنند؟!
یا به آدمک‌های که بر پیشانی خود برچسب آشنا و دوست زده‌اند باید گفت؟!
هه... چه مضحک است وقتی که می‌فهمیم سنگین‌ترین ضربه‌ها را فقط خود آنان به ما زده‌اند؛ وگرنه غریبه چه می‌داند زخم و پریشانی ما در زندگی کجاست که بی‌رحمانه روی آن نمک بپاشد.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Romanik Bot

رمانیک بات
کاربر VIP
شناسه کاربر
235
تاریخ ثبت‌نام
2020-12-27
آخرین بازدید
موضوعات
53
پسندها
7,357
امتیازها
218
وب سایت
romanik.ir

20230912-190802-rpnm.jpg

سلام خدمت شما دلنویس عزیز

متشکریم از شما بابت انتخاب انجمن رمانیک برای نگارش آثار ارزشمندتان

خواهشمندیم قبل از شروع دلنوشته‌ی خود، قوانین مذکور در تاپیک زیر را با دقت مطالعه کنید.
قوانین ایجاد دلنوشته

پس از ارسال حداقل ده پارت از دلنوشته خود، می‌توانید طبق قوانین تاپیک زیر برای اثر خود درخواست جلد دهید.

درخواست جلد برای دلنوشته

آموزش درخواست جلد رو در لینک زیر مشاهده کنید:
آموزش درخواست جلد برای دلنوشته​

پس از اتمام نگارش، برای درخواست نقد و تعیین سطح اثرتان، از طریق لینک زیر اقدام کنید.
درخواست نقد و بررسی دلنوشته

پس از اتمام نگارش دلنوشته، در تاپیک زیر اعلام کنید.
تاپیک اعلام پایان تایپ

شما می‌بایست پس از اتمام اثرتون درخواست رصد اثرتان را دهید تا ممنوعات اثرتون بررسی بشه، برای درخواست از طریق لینک زیر اقدام کنید.
درخواست رصد برای دلنوشته

بعد از اتمام رصد، مدیران هر تالار تاپیک‌های مربوطه رو ایجاد و نظر شما رو در پایان میپرسند و نیازی به ایجاد تاپیک‌های مختلف تا بر روی سایت رفتن اثر نمی‌باشد.

در صورت علاقمندی به صوتی شدن اثر خودتان، در لینک زیر درخواست صوتی شدن دهید.
درخواست صوتی شدن دلنوشته

آموزش و قوانین درخواست صوتی شدن رو در لینک زیر مشاهده کنید:
آموزش و قوانین صوتی شدن

جهت انتقال اثر به متروکه و یا بیرون آوردن اثر از متروکه، از طریق لینک زیر اقدام کنید.

درخواست انتقال یا خروج از متروکه

|متشکریم از حضور گرم و همکاری شما در انجمن رمانیک!

| مدیریت تالار ادبیات انجمن رمانیک |

شکوفه فدیعمی

رمانیکی پایبند
رمانیکی
شناسه کاربر
3570
تاریخ ثبت‌نام
2022-12-06
آخرین بازدید
موضوعات
6
پسندها
1,624
امتیازها
328

زندگی، آیا می‌دانی که بر گلوی بی‌قرارم بغضی همانند سنگ مهمان شده است؟
کاش می‌دانستی که این سنگ آن‌قدر بر گلویم سنگینی می‌کند که توان نفس کشیدن رو از من در این زندگی فانی گرفته و دیگر قادر به تلاش دوباره‌ به نفس کشیدن در جانم نمانده و این چه‌قدر برای من تلخ است، آن هم به تلخی زهر... .
چون هر رهگذری که مرا در مسیر خود بیند به طور آشکارا غم من را می‌فهمد و با فهمیدن به حال غم‌زده‌ی من بی‌پروا قهقه‌کنان می‌خندد و من با شنیده شدن هر قهقه‌ی رهگذر... قلب مغمومِ من گرفته‌ و گرفته‌تر می‌شود؛ چون به تازگی پی می‌برم که این زندگی آن‌قدر هم که می‌گفتن مهربان و دل رحم نبود و باید همانند طفل مسکین خودم را در آغوش بکشم و به خودم دلداری بدهم؛ ولی باز مثل همیشه این خودآرامی‌ها با من نساخت و دوباره مهمان ناخوانده‌‌ی همیشگی‌ام برگلویم پدیدار شد و چشم‌های غم‌زده‌ی من را برای هزارمین بار مملو از اشک کرد... دِگر هیچ چیز نمی‌تواند مانع لغزش اشک‌های لجبازم بشود به جزء لبخند تو... پس زندگی، لطفاً به من لبخند بزن و چشم‌هانم را از اشک شوق پُر کن.

شکوفه فدیعمی

رمانیکی پایبند
رمانیکی
شناسه کاربر
3570
تاریخ ثبت‌نام
2022-12-06
آخرین بازدید
موضوعات
6
پسندها
1,624
امتیازها
328

کلمات... آزارنده‌ترین چاقوی بُرنده‌ایی هستند که می‌توانند بر قلب انسان‌ها زخمِ عمیق و پر از دردی به جا بگذارند.
می‌ترسم... من از این نوع زخم‌ها به شدت می‌ترسم؛ چون زخم‌ خورده‌هاش همیشه به تلخی زهر راجب آن می‌گویند که:
- زخم‌ کلمات از آن نوع زخم‌های بچّه پرروهای هستش که هیچ‌گاه فراموش نمی‌شود و درد‌آورتر از همه اینکه این زخم هیچ‌وقت ترمیم نمی‌شود و همیشه بر قلبت حک خواهد شد. چه در خواب... چه در بیداری، کلمات ثانیه به ثانیه تو را یاد آور این درد خواهد کرد. آن‌قدر که بی‌اراده غرقش بشوی و تا پلک روی هم باز کنی می‌‌ببینی که نفسی برایت به جا نمانده است و به اجبار تسلیم موج‌های خروشان دریا شده‌ایی... .

آخرین ویرایش: