رمانیک | نویسندگی آنلاین و انتشارات مجازی
رمانبک

درباره رمانیک

رمانیک جهت ایجاد یک بستر فرهنگی سالم با هدف ترویج فرهنگ مطالعه و حمایت از نویسندگان جوان، در مهرماه سال 1399 ساخته شد.
در طی این مدت کوتاهی که همراه شما بوده‌ایم، با تلاش فراوان و همت مدیران انجمن رمانیک، توانستیم جوی امن، مطمئن و آرام را بر انجمن حاکم کنیم تا این جامعه کوچک مجازی، میزبان کسانی باشد که خسته از حواشی‌ها و بی‌توجهی‌ها در پی یک بستر مطمئن برای نوشتن، مطالعه و گفتگو هستند و خوشحال از موفقیت‌مان، در تلاش برای بهبود و پیشرفت همه جانبۀ انجمن با کمک کاربران و مدیران انجمن هستیم.
در این راستا مجموعه رمانیک با دوری از حواشی و تمرکز بر کیفیت آثار و پالایش محتوای سایت و انجمن از هر نوع محتوای مبتذل و مغایر با فرهنگ غنی ایرانیان، توانسته برخی از اهداف خود را محقق سازد. این خطوط قرمز از اولین روزی که سایت تاسیس شد تا به امروز به خوبی رعایت شده و تا زمانی که این مجموعه پابرجاست، مورد احترام رمانیک خواهد بود.
اما…
برای هر مخاطبی که یک وبسایت را دنبال می‌کند، قطعا سوالاتی پیش‌ می‌آید و ما تصمیم گرفتیم برخی از این سوالات را که فکر می‌کنیم در ذهن مخاطبان سایت است پاسخ بدهیم و به مرور در صورت پرسش زیاد سوالات دیگر توسط مخاطبان، آن سوالات همراه با جواب‌هایشان در این صفحه قرار می‌گیرد.

 

مؤسس سایت رمانیک کیست؟

ادمین و مؤسس رمانیک، آقای محمد محمدی زاده هستند که در زمینه طراحی وب تجربه‌ی بسیاری دارند. ایشان همچنین پشتیبان زنفورو و یکی از سازندگان افزونه شمسی سازی که در انجمن استفاده شده است هم هستند.

قوانین اصلی رمانیک چه هستند؟

به طور کلی قوانین بسیاری برای بخش های مختلف داریم و هر بخش قانون خودش را دارد؛ اما قوانین کلی انجمن عدم انتشار محتوای مغایر با شئونات اسلامی، رعایت احترام کاربران، رعایت قوانین مرتبط با فیلترینگ و عدم شرکت و راه انداختن بحث‌های مذهبی-سیاسی هستند.

این‌ها خط قرمزهای اخلاقی انجمن رمان نویسی هستند و درصورت شکسته شدن‌شان برخورد شدیدی با خاطیان می‌شود و این تنها برای آرامش ذهنی و فکری کاربران انجمن که اغلب نوجوان هستند می‌باشد.

 

چطور می‌توانم با رمانیک همکاری کنیم؟

برای همکاری با رمانیک شما می‌توانید به سه صورت با ما همکاری کنید:

 1.نویسنده، شاعر یا دلنویس باشید:
شما می‌توانید با عضویت در انجمن آثار خود را منتشر کنید و از نقدها و نظرات تیم‌های بخش کتاب ما برخوردار شوید و درصورت بهبود کیفیت آثارتان، رنک‌ مخصوص به خود را بگیرید.

 2.وارد تیم‌های مختلف انجمن شوید:
انجمن تشکیل شده از تیم‌های مدیریتی مختلفی است که هر یک برای کمک به کاربران و نویسندگان شکل گرفته‌اند. شما می‌توانید با عضویت در هر یک از تیم‌های انجمن با ما همکاری کنید.

3.کاربر عادی باشید:
ساده‌ترین نوع همکاری با انجمن همین است. شما عضو انجمن می‌شوید و به عنوان کاربر عادی با دوستانتان حرف می‌زنید، پست ارسال می‌کنید و یا نظرات خود را برایمان می‌فرستید. اگر هم دوست داشتید، می‌توانید با مطالعه آثار و ارسال نظرات خود برای نویسندگان، از آن‌ها حمایت کنید. به همین سادگی!

مطالب سایت اصلی را چگونه و از کجا تهیه می‌کنید؟

همانطور که مطلع هستید در رمانیک علاوه بر سایت اصلی، یک انجمن فعال هم وجود دارد. مطالب سایت به طور کامل از همین انجمن تهیه می‌شوند.
اما در حال حاضر، تنها سه نوع مطلب در سایت اصلی قرار می‌گیرند:

مطالب آموزشی:
این مطالب در زمینه‌های مرتبط به فعالیت سایت توسط مدیران و تولیدکنندگان محتوا تهیه و پس از بازبینی‌های لازم منتشر می‌شوند.

معرفی کتاب ونویسندگان:
در جهت رشد و توسعه ذهنی مخاطبان سایت، با معرفی نویسندگان بزرگ و اسطوره‌های ادبی و آثارشان در این بخش از مطالب تلاش می‌کنیم تا کاربران و مخاطبان را کتاب‌های خوب ادبی آشنا کنیم.

آثار تهیه شده در انجمن:
رمان‌ها، داستان‌ها ، دلنوشته‌ها و کلا هر اثری که در انجمن تهیه و کیفیت لازم را داشته باشد پس از بازبینی محتوا و ویرایشات لازم با فرمت‌های مختلف در سایت اصلی منتشر می‌شود.

 

چرا برخی لینک های دانلود درست کار نمی‌کنند؟

اینکه یک لینک دانلود مشکلی داشته باشد و دانلود نشود، در بین سایت‌های دانلودی چیز چندان عجیبی نیست و سایت ما هم با وجود اینکه تمام تلاش‌مان رفع تمامی مشکلات است، قطعا در زمان‌هایی دچار مشکلاتی از این قبیل خواهد شد. حالا یا به دلیل مشکل در سرورها یا مشکل در اینترنت و ضعیف بودن آن. در هر صورت اگر در هر بخشی از سایت اصلی و انجمن با مشکلی روبه‌رو شدید، کافی است که از طریق نظرات یا پشتیبانی و انجمن به ما اطلاع دهید تا در اسرع وقت مشکل حل شود.

 

چرا برخی کتاب‌ها لینک دانلود ندارند؟

ما تلاش می‌کنیم تمام آثار به طور کامل در سایت منتشر شوند؛ اما ممکن است به دو دلیل لینک دانلود برخی از آثار حذف شود:
1.درخواست نویسنده
2.دستور کمیته تشخیص مصادیق مجرمانه یا فیلترینگ

در صورتی که هر یک از این دو دلیل وجود داشته باشد، ممکن است لینک دانلود برخی از آثار پاک شود و اثر از دسترس عموم خارج گردد.

 

آیا رمانیک آثار را چاپ می‌کند؟

رمانیک را می‌توان یک انتشارات آنلاین در نظر گرفت و هیچ چاپ کتابی انجام نمی‌دهد؛ اما در صورت کیفیت بالای آثار و درخواست نگارنده، رمانیک اثر را برای انتشارات همکار می‌فرستد و در صورت تائید کیفیت، آثار با کمک رمانیک چاپ خواهند شد.

 

آیا نویسندگان می‌توانند آثار خود را علاوه بر رمانیک در سایت‌های همکار ایشان منتشر کنند؟

بله؛ اما آثاری که قرار است در فروشگاه رمانیک منتشر شوند باید اختصاصی رمانیک باشند و در هیچ سایت یا کانال دیگری هیچ نسخه‌ای از آن‌ها موجود نباشد. برای چاپ هم همینطور است و فقط آثار اختصاصی برای چاپ ارسال می‌شوند.

 

آیا رده‌بندی سنی خاصی برای عضویت در انجمن وجود دارد؟

بله؛ طبق قوانین انجمن ثبت نام شما در انجمن به معنای این است که حداقل 13سالتان شده است و از تمام کاربران با سن پایین‌تر خواهش می‌کنیم که عضو انجمن نشوند.

 

معرفی تیم های انجمن رمان نویسی