. . .

تمام شده نقد و تعیین سطح رمان اهریمن جاودانه | نهال رادان

تالار نقد رمان و داستان
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

ARA.O.O

فرازین بازنشسته
شاعر
کاربر منتخب
کاربر طلایی
کاربر نقره‌ای
کاربر ثابت
مدیر بازنشسته
شناسه کاربر
300
تاریخ ثبت‌نام
2021-01-16
آخرین بازدید
موضوعات
519
راه‌حل‌ها
183
پسندها
35,139
امتیازها
1,008

نام اثر: رمان اهریمن جاودانه
نویسنده: @nahal_radan
ژانر: عاشقانه، ترسناک، فانتزی
خلاصه:
من نه آغاز بودم...
نه پایان بودم...
من تمام بودم، خیلی وقت بود که تمام شده بودم. خیلی وقت بود که روحی نداشتم. از لحاظ فیزیکی زنده بودم ولی از لحاظ شرعی روحی در بدنم نبود. من شی*طان نبودم! اسمم روز تولد خورشید بود ولی روحم طلوعِ ماه، مادرم این اسم را روی من گذاشت به معنای بهشت. اما نمی‌دانست دخترش حاکم بر جهنم خود ساخته‌اش خواهد شد... حالا من هیلدا هستم. دختری نیرومند و قوی. در تمام عمرم پشت سایه‌ها مخفی شدم، ریسک کردم، ریسکی بزرگ. من یک خون آشامم!

مقدمه:
من یک آغاز نبودم...
من یک پایان هم نبودم...
من تمام بودم...
از همان اول تمام شده بودم.
سرآغاز زندگی من اینجا بود.
روزی که متولد شدم.
اما اینبار زندگی من دیگر سرِ پایانی نداشت.
من متولد شدم.
ولی این‌بار از آسمان نه!
من از زمین متولد شدم.
اهریمن شدم.
قدرتمند و قوی!
زندگی من برای بار دیگر آغاز شد.
ولی اینبار جاودانه!
خون‌خواه!
شیطان!
من هیچگاه به پایان نرسیدم...
و از هیچ کجا هم آغاز نشدم...

لینک اثر:

منتقد: @لیانا استارک
تاریخ تحویل اثر: 30 مهر 1400
مهلت اتمام: 18 آبان 1400

• لایک
واکنش‌ها[ی پسندها]: 3 users
راه‌حل
به نام خدا
نقدی بر رمان اهریمن جاودانه
اسم اثر:
انتخاب اسم برای یک اثر مانند انتخاب اسم برای افراد است، که فرد را به همه معرفی کنند و سبب آشنایی اشخاص با فرد می‌گردد. اسم برای اثر همین گونه هست و انتخاب اسم زیبا باعث معرفی درست اثر به مخاطبان می‌شود. اسم انتخابی از دو دیدگاه بررسی می‌شود: یک کلیشه‌ای نبود. دو هماهنگی با ژانر رمان. که اسم انتخابی هردومورد را دارد.
ژانر :
نویسنده از سه ژانر عاشقانه، فانتزی و ترسناک نام می‌برد که این سه در رمان دیده می‌شود ولی تکیه اصلی بر دو ژانر فانتزی و عاشقانه است. ژانر ترسناک نقش کم‌رنگ تری دارد.
نویسنده باید به ترتیب باشد: عاشقانه، فانتزی و ترسناک
خلاصه داستان:
خلاصه اثر با محتوا و ژانر رمان هماهنگ است و خلاصه رمانی که شما نوشتید خوب است. خلاصه نویسنده ادبی است و با بهره گیری از...

لیانا رادمهر

رمانیکی جذاب
کاربر ثابت
شناسه کاربر
786
تاریخ ثبت‌نام
2021-08-18
آخرین بازدید
موضوعات
69
راه‌حل‌ها
17
پسندها
1,754
امتیازها
248

به نام خدا
اسم اثر:
انتخاب اسم برای یک اثر مانند انتخاب اسم برای افراد است، که فرد را به همه معرفی کنند و سبب آشنایی اشخاص با فرد می‌گردد. اسم برای اثر همین گونه هست و انتخاب اسم زیبا باعث معرفی درست اثر به مخاطبان می‌شود. اسم انتخابی از دو دیدگاه بررسی می‌شود: یک کلیشه‌ای نبود. دو هماهنگی با ژانر رمان. که اسم انتخابی هردومورد را دارد.
ژانر :
نویسنده از سه ژانر عاشقانه، فانتزی و ترسناک نام می‌برد که این سه در رمان دیده می‌شود ولی تکیه اصلی بر دو ژانر فانتزی و عاشقانه است. ژانر ترسناک نقش کم‌رنگ تری دارد.
خلاصه داستان:
خلاصه اثر با محتوا و ژانر رمان هماهنگ است و خلاصه رمانی که شما نوشتید خوب است. خلاصه نویسنده ادبی است و با بهره گیری از آرایه های ادبی زیباتر شده است. که سبب شده تا خلاصه ای زیبا داشته باشیم
مقدمه داستان:
مقدمه مانند شناسنامه است که در آن می‌تواند مشخصات فرد را دید، مقدمه ای لحن ادبی داشته باشد و یا مانند شعر نوشته شود،زیباست و مخاطب دنبال اینگونه مقدمه است. اکثر افراد قلم نویسنده را از روی مقدمه نتیجه گیری می‌گیرند. مقدمه انجمن رمان نویسی رمانیک اثر با لحن ادبی است که نویسنده با نهایت دقت آن را نوشته هم با ژانر و محتوا هماهنگ است و یک متن ادبی است.
شروع اثر:
شروع رمان تقربیا کمی تکراری است اینکه شخصیت اصلی سوار وسیله نقلیه‌ای شود و سفرش را براس کشف حقایق آغاز کند ولی نویسنده با کمی دقت توانسته آن را از حالت کلیشه ای خارج کند و به آن جذابیت ببخشد
رمان هنوز ادامه دارد و به پایان نرسیده است
سیر داستان:
سیر رمان در ابتدا ضرب آهنگ تقریبا تندی دارد. که تا اخر پارت دهم ادامه دارد. ولی در ادامه ریتم مناسبی می‌گیرد و وقایع آن به آرامی ولی با هیجان ادامه پیدا می‌کند.
در داستان خبری از پرش های زمانی نیست. گاهی به آینده رود یا به عقب برگرد. وقایع در زمان حال نقل می‌شود.
توصیفات اثر:
توصیف شخصیت هایی مثل هلیدا که شخصیت ها کالا مناسب است ولی شخصیت کسی که هیلدا رو خون‌آشام کرده است کمی گنگ است.
ولی توصیف زمان، احساسات شخصیت ها نویسنده خوب عمل کرده است. نقصی در آن دیده نمی ‌شود ولی برای توصیف مکان بهتر است کمی بیشتر درباره نوع معماری خانه ها یا محیط خوابگاه ها مطالعه کنید که کمی گنگ است و مخاطب نمی تواند محیط را خوب تصور کند.
کشمکش داستان
مانند هر رمانی حول شخصیت هلیدا و کمی درباره سایر شخصیت ها می گذرد. هیلدا و ماجراهایی که از می‌گذارند و افرادی که درگیر آن می‌‌شود است و پیچش های داستانی در آن به خوبی رعایت شده است.
زاویه دید:
داستان از دیدگاه شخصیت اصلی گفته میشود که ماجرای زندگی او بعد از تبدیل شدنش و محیط جدیدی که آن زندگی میکند میگذرد.
لحن داستان
لحن اثر بیشتر عامیانه است و در برخی جاها مثل مقدمه ادبی میشود.
جلد اثر:
بیشتر با ژانر ترسناک رمان که نقش ضعیفی در در ماجراهای رمان دارد در ارتباط می باشد. نقش سایر ژانرها در آن کم رنگ است.
مونولوگ و دیالوگ:
بیشتر متن مونولوگ است که به دلیل زاویه دید داستان که سوم شخص است طبیعی است و دیالوگ ها ام خوبند و منظور نویسنده و ماجراهای داستان را میرساند
شخصیت پردازی:
شخصیت های اصلی مثل هیلدا در رمان محور اصلی است و به خوبی جاافتاده و مخاطب می تواند ارتباط خوبی با آن بگیرد ولی نقش شخصیت های فرعی کمی گنگ است و این هم به دلیل است که رمان هنوز نصف نشده ادامه دارد. شخصیت منفی ام تنها در چند خط معرفی شده است. شخصیت نمادین در اثر دیده نمی شود.
علائم نگارشی:
درمتن علائم نگارشی به درستی به کار رفته است و خبری از غلط های املایی نیست.

سطح رمان نقره ای

• لایک
  • جذاب
واکنش‌ها[ی پسندها]: 1 users

ARA.O.O

فرازین بازنشسته
شاعر
کاربر منتخب
کاربر طلایی
کاربر نقره‌ای
کاربر ثابت
مدیر بازنشسته
شناسه کاربر
300
تاریخ ثبت‌نام
2021-01-16
آخرین بازدید
موضوعات
519
راه‌حل‌ها
183
پسندها
35,139
امتیازها
1,008

به نام خدا
اسم اثر:
ژانر :
خلاصه داستان:
خلاصه اثر با محتوا و ژانر رمان هماهنگ است و خلاصه رمانی که شما نوشتید خوب است. خلاصه نویسنده ادبی است و با بهره گیری از آرایه های ادبی زیباتر شده است. که سبب شده تا خلاصه ای زیبا داشته باشیم
مقدمه داستان:
مقدمه مانند شناسنامه است که در آن می‌تواند مشخصات فرد را دید، مقدمه ای لحن ادبی داشته باشد و یا مانند شعر نوشته شود،زیباست و مخاطب دنبال اینگونه مقدمه است. اکثر افراد قلم نویسنده را از روی مقدمه نتیجه گیری می‌گیرند. مقدمه انجمن رمان نویسی رمانیک اثر با لحن ادبی است که نویسنده با نهایت دقت آن را نوشته هم با ژانر و محتوا هماهنگ است و یک متن ادبی است.
شروع اثر:
شروع رمان تقربیا کمی تکراری است اینکه شخصیت اصلی سوار وسیله نقلیه‌ای شود و سفرش را براس کشف حقایق آغاز کند ولی نویسنده با کمی دقت توانسته آن را از حالت کلیشه ای خارج کند و به آن جذابیت ببخشد
رمان هنوز ادامه دارد و به پایان نرسیده است
سیر داستان:
سیر رمان در ابتدا ضرب آهنگ تقریبا تندی دارد. که تا اخر پارت دهم ادامه دارد. ولی در ادامه ریتم مناسبی می‌گیرد و وقایع آن به آرامی ولی با هیجان ادامه پیدا می‌کند.
در داستان خبری از پرش های زمانی نیست. گاهی به آینده رود یا به عقب برگرد. وقایع در زمان حال نقل می‌شود.
توصیفات اثر:
توصیف شخصیت هایی مثل هلیدا که شخصیت ها کالا مناسب است ولی شخصیت کسی که هیلدا رو خون‌آشام کرده است کمی گنگ است.
ولی توصیف زمان، احساسات شخصیت ها نویسنده خوب عمل کرده است. نقصی در آن دیده نمی ‌شود ولی برای توصیف مکان بهتر است کمی بیشتر درباره نوع معماری خانه ها یا محیط خوابگاه ها مطالعه کنید که کمی گنگ است و مخاطب نمی تواند محیط را خوب تصور کند.
کشمکش داستان
مانند هر رمانی حول شخصیت هلیدا و کمی درباره سایر شخصیت ها می گذرد. هیلدا و ماجراهایی که از می‌گذارند و افرادی که درگیر آن می‌‌شود است و پیچش های داستانی در آن به خوبی رعایت شده است.
زاویه دید:
داستان از دیدگاه شخصیت اصلی گفته میشود که ماجرای زندگی او بعد از تبدیل شدنش و محیط جدیدی که آن زندگی میکند میگذرد.
لحن داستان
لحن اثر بیشتر عامیانه است و در برخی جاها مثل مقدمه ادبی میشود.
جلد اثر:
بیشتر با ژانر ترسناک رمان که نقش ضعیفی در در ماجراهای رمان دارد در ارتباط می باشد. نقش سایر ژانرها در آن کم رنگ است.
مونولوگ و دیالوگ:
بیشتر متن مونولوگ است که به دلیل زاویه دید داستان که سوم شخص است طبیعی است و دیالوگ ها ام خوبند و منظور نویسنده و ماجراهای داستان را میرساند
شخصیت پردازی:
شخصیت های اصلی مثل هیلدا در رمان محور اصلی است و به خوبی جاافتاده و مخاطب می تواند ارتباط خوبی با آن بگیرد ولی نقش شخصیت های فرعی کمی گنگ است و این هم به دلیل است که رمان هنوز نصف نشده ادامه دارد. شخصیت منفی ام تنها در چند خط معرفی شده است. شخصیت نمادین در اثر دیده نمی شود.
علائم نگارشی:
درمتن علائم نگارشی به درستی به کار رفته است و خبری از غلط های املایی نیست.

سطح رمان نقره ای
@NiloofarঌN
سطح: نقره ای
اختصاصی: نیست

@nahal_radan

• لایک
واکنش‌ها[ی پسندها]: 1 user

Miss Nili

مدیریت ارشد
پرسنل مدیریت
مدیر کل
رمانیکی‌نویس
نام هنری
ماهِ نیلگون
انتشاریافته‌ها
4
شناسه کاربر
277
تاریخ ثبت‌نام
2021-01-07
آخرین بازدید
موضوعات
374
راه‌حل‌ها
74
پسندها
32,117
امتیازها
837

• گل رز
واکنش‌ها[ی پسندها]: 1 user

جادوگر انجمن:)

رمانیکی خلاق
رمانیکی
شناسه کاربر
896
تاریخ ثبت‌نام
2021-09-05
آخرین بازدید
موضوعات
11
راه‌حل‌ها
5
پسندها
2,303
امتیازها
183
وب سایت
nahalradan.blogfa.com

ممنون از نقد سازنده‌تون❤️
امیدوارم بتونم تمام ایراداتم رو برطرف کنم💜💜

• جذاب
  • لایک
واکنش‌ها[ی پسندها]: 1 users
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.