. . .

تمام شده نقد و تعیین سطح دلنوشته پر از احساس تلخم | مهدیه.میم

تالار نقد شعر و دلنوشته‌ها
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

elh_am

رمانیکی خلاق
رمانیکی
شناسه کاربر
7
تاریخ ثبت‌نام
2020-09-25
آخرین بازدید
موضوعات
51
راه‌حل‌ها
10
پسندها
2,010
امتیازها
207

با سلام خدمت شما نویسنده عزیز

نقد نامه ی دلنوشته شما نیز در همین تاپیک قرار داده می شود و تگ مورد نظر نیز اعلام می گردد.
منتقد: @بادیگارد
زمان تحویل نقدنامه: 99/12/2

با سپاس از صبرو شکیبایی شما نویسنده عزیز🌹

لینک دلنوشته؛در دست اقدام - دلنوشته پر از احساس تلخم|Mahdieکاربر انجمن رمانیک

@Mahdie

آخرین ویرایش توسط مدیر:
  • لایک
واکنش‌ها[ی پسندها]: 1 user
راه‌حل
به نام نوازنده ای زندگی

🌹خسته نباشید میگم بهتون

نقد دلنوشته پر از احساس تلخم؛

عنوان؛ عنوانی که برای دلنوشته انتخاب میشه؛ ابتدا متناسب با کل محتوای دلنوشته، متناسب با ژانر باشه. عنوان دلنوشته نباید یک جمله طولانی باشه که حتی با وجود تناسب بین دلنوشته و ژانر باز هم مناسب نیست. عنوان حداقل دو کلمه و چه بهتر که تک کلمه ای باشد و حداکثر سه الی چهار کلمه ای باشه.
در عنوان باید احساس محتوای دلنوشته و معنای عنوان نیز برای خواننده بیان بشه و خواننده باید به درک احساس نویسنده برسه.
عنوان دلنوشته شما نیز از لحاظ اندازه کلمات مناسب بود، متناسب با محتوای دلنوشته نیز بود اما میتوانستید و حتی میتوانید عنوان بهتری انتخاب کنید. معنای خوب و احساس نویسنده در پشت معنای عنوان نیز وجود دارد که من خواننده به درک آن رسیدم...

elh_am

رمانیکی خلاق
رمانیکی
شناسه کاربر
7
تاریخ ثبت‌نام
2020-09-25
آخرین بازدید
موضوعات
51
راه‌حل‌ها
10
پسندها
2,010
امتیازها
207

به نام نوازنده ای زندگی

🌹خسته نباشید میگم بهتون

عنوان؛ عنوانی که برای دلنوشته انتخاب میشه؛ ابتدا متناسب با کل محتوای دلنوشته، متناسب با ژانر باشه. عنوان دلنوشته نباید یک جمله طولانی باشه که حتی با وجود تناسب بین دلنوشته و ژانر باز هم مناسب نیست. عنوان حداقل دو کلمه و چه بهتر که تک کلمه ای باشد و حداکثر سه الی چهار کلمه ای باشه.
در عنوان باید احساس محتوای دلنوشته و معنای عنوان نیز برای خواننده بیان بشه و خواننده باید به درک احساس نویسنده برسه.
عنوان دلنوشته شما نیز از لحاظ اندازه کلمات مناسب بود، متناسب با محتوای دلنوشته نیز بود اما میتوانستید و حتی میتوانید عنوان بهتری انتخاب کنید. معنای خوب و احساس نویسنده در پشت معنای عنوان نیز وجود دارد که من خواننده به درک آن رسیدم.
تغییر عنوان به شما نویسنده عزیز بستگی دارد ولی در کلیت خوب بود.

ژانر؛ بیشترین ژانرهای انتخابی در دلنوشته؛ عاشقانه، تراژدی، غمگین هستند.
ژانرهای انتخابی همچنین باید متناسب با محتوای رمان و مقدمه نیز باشد. و خواننده باید بداند که با چه نوع نوشته ای رو به است تا آمادگی اولیه را داشته باشد.
شما میتوانید از ژانر های عاشقانه، تراژدی نیز استفاده کنید.
بیان ژانر نیز الزامی است برای فهم بهتر خواننده و کامل بودن اطلاعات دلنوشته و هر نوشته دیگری.

مقدمه؛
مقدمه شروع دلنوشته است پس باید کاملا دقیق و حتی همانند یک خلاصه برای رمان و داستان عمل کند. خواننده با خواندن مقدمه باید بفهمد با چه سیری در دلنوشته روبهرواست و چه محتوایی در این دلنوشته قرار است بیان شود. مقدمه نیز نه خیلی کوتاه و نه خیلی طولانی باشد. اندازه ای کاملا مناسب و بیان شروعی از حرف هایی نویسنده در مقدمه بیان شود.
مقدمه دلنوشته شما نیز؛ از لحاظ محتوا به خوبی بیان شده بود. اندازه نیز کمی کوتاه بود. اما برای من خواننده چندان جذاب و گیرا نبود. چندان مطابقتی با محتوای دلنوشته نداشت. ولی در کلیت خوب بود.

اندازه ی پارت ها؛ ابتدا باید بگم اندازه متن دلنوشته هشت الی ده خط حداقل باشه. چنین دلنوشته برای من منتقد چندان جذابیت خاصی ندارد حتی اگر از لحاظ محتوا و معنا بسیار عالی باشد بازهم کوتاه است.
پارت های دلنوشته کمی گسترده تر و طولانی تر از این ها باید باشد.

محتوا؛ دلنوشته شما محتوای بسیار خوبی دارد. از نظر معنا و مفهومی که به خواننده می رساند کاملا به خوبی بیان شده.

حالت کلی دلنوشته؛
دلنوشته شما از محتوای خوبی برخورد است که این نشان دهنده سطح قلم نویسنده است. توصیف احساسات شخصیت در دلنوشته از زبان خود نیز به زیبایی انجامیده است. تنها مشکل انتخاب ژانر و برطرف کردن ایرادات مقدمه است. در کلیت دلنوشته پر از احساسی بود و احساس وجود نویسنده به خواننده نیز به خوبی منتقل می شد. می توانم بگم به خوبی حالات و احوالات نویسنده در حین نوشتن این دلنوشته را به خوبی درک کردم.

🌹قلمتان مانا

باتشکر|مدیرمنتقدان
به دلنوشته شما تگ نقره‌‌ای تعلق می گیرد

آخرین ویرایش توسط مدیر:
  • لایک

MandiBel

رمانیکی تلاشگر
رمانیکی
شناسه کاربر
263
تاریخ ثبت‌نام
2021-01-03
موضوعات
8
پسندها
1,116
امتیازها
138

به نام نوازنده ای زندگی

🌹خسته نباشید میگم بهتون

عنوان دلنوشته شما نیز از لحاظ اندازه کلمات مناسب بود، متناسب با محتوای دلنوشته نیز بود اما میتوانستید و حتی میتوانید عنوان بهتری انتخاب کنید. معنای خوب و احساس نویسنده در پشت معنای عنوان نیز وجود دارد که من خواننده به درک آن رسیدم.
تغییر عنوان به شما نویسنده عزیز بستگی دارد ولی در کلیت خوب بود.

ژانر؛ بیشترین ژانرهای انتخابی در دلنوشته؛ عاشقانه، تراژدی، غمگین هستند.
ژانرهای انتخابی همچنین باید متناسب با محتوای رمان و مقدمه نیز باشد. و خواننده باید بداند که با چه نوع نوشته ای رو به است تا آمادگی اولیه را داشته باشد.
شما میتوانید از ژانر های عاشقانه، تراژدی نیز استفاده کنید.
بیان ژانر نیز الزامی است برای فهم بهتر خواننده و کامل بودن اطلاعات دلنوشته و هر نوشته دیگری.

مقدمه؛
مقدمه شروع دلنوشته است پس باید کاملا دقیق و حتی همانند یک خلاصه برای رمان و داستان عمل کند. خواننده با خواندن مقدمه باید بفهمد با چه سیری در دلنوشته روبهرواست و چه محتوایی در این دلنوشته قرار است بیان شود. مقدمه نیز نه خیلی کوتاه و نه خیلی طولانی باشد. اندازه ای کاملا مناسب و بیان شروعی از حرف هایی نویسنده در مقدمه بیان شود.
مقدمه دلنوشته شما نیز؛ از لحاظ محتوا به خوبی بیان شده بود. اندازه نیز کمی کوتاه بود. اما برای من خواننده چندان جذاب و گیرا نبود. چندان مطابقتی با محتوای دلنوشته نداشت. ولی در کلیت خوب بود.

اندازه ی پارت ها؛ ابتدا باید بگم اندازه متن دلنوشته هشت الی ده خط حداقل باشه. چنین دلنوشته برای من منتقد چندان جذابیت خاصی ندارد حتی اگر از لحاظ محتوا و معنا بسیار عالی باشد بازهم کوتاه است.
پارت های دلنوشته کمی گسترده تر و طولانی تر از این ها باید باشد.

محتوا؛ دلنوشته شما محتوای بسیار خوبی دارد. از نظر معنا و مفهومی که به خواننده می رساند کاملا به خوبی بیان شده.

حالت کلی دلنوشته؛
دلنوشته شما از محتوای خوبی برخورد است که این نشان دهنده سطح قلم نویسنده است. توصیف احساسات شخصیت در دلنوشته از زبان خود نیز به زیبایی انجامیده است. تنها مشکل انتخاب ژانر و برطرف کردن ایرادات مقدمه است. در کلیت دلنوشته پر از احساسی بود و احساس وجود نویسنده به خواننده نیز به خوبی منتقل می شد. می توانم بگم به خوبی حالات و احوالات نویسنده در حین نوشتن این دلنوشته را به خوبی درک کردم.

🌹قلمتان مانا

باتشکر|مدیرمنتقدان
به دلنوشته شما تگ نفیس تعلق می گیرد
اسمش رو که راستش تغییر نمیدم ولی برای مقدمه چشم سعی میکنم تا یکی دو روز آینده تغییرش بدم

• گل رز

بخشدار کتاب

رمانیکی فعال
رمانیکی
بخشدار
- کتابدونی
شناسه کاربر
1518
تاریخ ثبت‌نام
2022-01-06
موضوعات
0
پسندها
574
امتیازها
113

تگ نهایی: نقره ای

آخرین ویرایش:

Miss Nili

مدیریت ارشد
پرسنل مدیریت
معاون
رمانیکی‌نویس
نام هنری
ماهِ نیلگون
انتشاریافته‌ها
4
شناسه کاربر
277
تاریخ ثبت‌نام
2021-01-07
آخرین بازدید
موضوعات
374
راه‌حل‌ها
74
پسندها
32,081
امتیازها
837

تگ نهایی: نقره ای

اعمال شد

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.