. . .

دانستنی چرا من هرکاری میکنم هرچقدر درس میخونم پیشرفت نمیکنم ؟؟!!🥺😢

تالار تحصیل و دانشگاه

Sonay =)

مدیر تحصیل و دانشگاه
پرسنل مدیریت
مقام‌دار آزمایشی
مدیر
ویراستار
نام هنری
Sonay
مدیر
مدیر تالار تحصیل و دانشگاه
شناسه کاربر
6749
تاریخ ثبت‌نام
2023-09-23
موضوعات
165
پسندها
547
امتیازها
303

چرا من هرکاری میکنم هرچقدر درس میخونم پیشرفت نمیکنم ؟؟!!🥺😢
بیا دلایلشو بگم بهت😎

1⃣صفر و صدی درس خوندن:😶‍🌫
یه روز ۱۲ ساعت درس می خونی روز بعد ۲ ساعت😐 عه عزیز من این چه کاریه🤦🏻‍♀ اینجوری به خودت آسیب میزنی
برای اینکه پیشرفت کنی باااید { منظم و پیوسته } درس بخونی😇📚

2⃣توقع بی جا داشتن:😟
دوست من اگر توی یه درس پایه ضعیفی داری و آموزش خوبی ندیدی خب یهو از خودت انتظار درصد ۱۰۰🫣 نداشته باشه آروم آروم دنبال پیشرفت باش🙃
یا اگر دهم و یازدهم خوب درس نخوندی و الان میخوای قوی استارت بزنی😎💪🏻 همون اوایل از خودت انتظار درصدای فضایی نداشته باش...😵‍💫

3⃣نداشتن مرور منظم:🫥
باید حتما مرور و دوره هات منظم باشه تا مطالب بهتر توی ذهنت تثبیت بشه😇
◇ میتونی آخر هر هفته تایم بزاری و درس هایی که توی همون هفته خوندی رو مرور کنی🤓
○ یا حتی میتونی هر شب ۱۵ الی ۳۰ دقیقه وقت بزاری و درس هایی که اون روز خوندی رو مرور کنی🤩
مرور منظم خیلی بهت کمک خواهد کرد🥳

4⃣نداشتن برنامه برای روز بعد:🧐
وقتی شب خواستی بری بخوابی🥱 برنامه ی روز بعدت رو روی کاغذ بنویس بزار روی میزت📝 ، وسایل و کتاب های فردارو آماده کن📚 ، یا حتی کار هایی که قراره فردا انجام بدی رو توی ذهنت طبقه بندی کن 🤯
اینجوری صبح که بیدار میشی ذهنت آشفته نیس و آماده ای برای شروع یه روز عالیییی🤩🥰

5⃣مطابق نبودن منابع با دانش آموز:😤
منابعی که برای هر درس انتخاب میکنی بااااید مطابق با توانایی هات در اون درس باشه🤨
مثلا اگر توی درس ریاضی پایه ی ضعیفی داری 😶کتاب هایی با درس نامه خلاصه و کم و تست های سطح بالا انتخاب نکن ❌ 😒

6⃣عدم تمرکز:😵
اگر توی محیط های پر سر و صدا 🗣 نمیتونی درس بخونی🤯 یه محیط ساکت🤫 و آرام رو برای مطالعه انتخاب کن اینجوری مدام به خاطر سر و صدا پرش ذهنی نداری و مطالب بهتر و با سرعت بیشتر توی ذهنت جا میفته☺️

7⃣عادت های غلط مطالعاتی:🫢
مثل 👇🏻
■ کند خوان بودن -> موقع درس خوندن زیاد وسواس به خرج میدی و این باعث میشه تایم خیلییی زیادی ازت گرفته بشه🙄😮
●تند خوان بودن -> از روی مطالب سریع و سرسری رد میشی🏃🏻‍♀ و بعدا به یاد اوردن مطالب برات سخت میشه👀

8⃣نداشتن مدیریت زمان : 🕰
اگر نیم ساعت درس میخونی و یک ساعت استراحت میکنی😠 باید بهت بگم متاسفانه داری راه و اشتباه میری🙄
شما بعد از هر یک ساعت مطالعه به ۱۰ دقیقه استراحت 🤩
و بعد از ۹۰ دقیقه مطالعه به ۱۵ دقیقه استراحت نیاز داری 😊
پس سعی کن زمان رو به بهترین شکل مدیریت کنی تا تایمت هدر نره🫤😁