. . .

تمام شده نقد و تعیین سطح دلنوشته به همین اشک ها قانعم | نیلوفر نانکلی

تالار نقد شعر و دلنوشته‌ها
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

elh_am

رمانیکی خلاق
رمانیکی
شناسه کاربر
7
تاریخ ثبت‌نام
2020-09-25
آخرین بازدید
موضوعات
51
راه‌حل‌ها
10
پسندها
2,010
امتیازها
207

با سلام خدمت شما نویسنده عزیز

نقد نامه ی دلنوشته شما نیز در همین تاپیک قرار داده می شود و تگ مورد نظر نیز اعلام می گردد.
منتقد: @بادیگارد
زمان تحویل نقدنامه: 99/12/2

با سپاس از صبرو شکیبایی شما نویسنده عزیز🌹

لینک دلنوشته؛ در دست اقدام - دلنوشته به همین اشک‌ها قانعم| نیلوفر کاربر انجمن رمانیک

@Nili

آخرین ویرایش توسط مدیر:
  • گل رز
  • لایک
  • جذاب
واکنش‌ها[ی پسندها]: 2 users
راه‌حل
خسته نباشید میگم بهتون

نقد دلنوشته به همین اشک ها قانعم؛

عنوان؛
عنوان متشکل از چهار کلمه است؛ متناسب با محتوای ژانر است و همچنین متناسب با محتوای رمان نیز است.
در انتخاب عنوان برای دلنوشته گستردگی واژه وجود دارد ولی این را هم باید در نظر گرفت که واژه هایی که به کار می بریم بهتر است کلیشه نباشد، متناشب با محتوای رمان و ژانر انتخابی باشد. همچنین عنوان هر نوشته ای باید جذاب و گیرا باشد.
عنوان رمان شما شاید برای من خواننده طولانی به نظر برسد ولی در کلیت خوب است.

ژانر؛ ژانر انتخابی نیز ابتدا درست، متناسب با محتوای رمان، مقدمه و نیز سیر رمان باشد و همچنین وجود ژانر انتخابی در دلنوشته به چشم نمایان باشد.
ژانر انتخاب شما نیز درست بود و کاملا متناسب با محتوای رمان و مقدمه. (انتخاب ژانر تراژدی نیز شاید به جذابیت...

elh_am

رمانیکی خلاق
رمانیکی
شناسه کاربر
7
تاریخ ثبت‌نام
2020-09-25
آخرین بازدید
موضوعات
51
راه‌حل‌ها
10
پسندها
2,010
امتیازها
207

خسته نباشید میگم بهتون

نقد دلنوشته به همین اشک ها قانعم؛

عنوان؛
عنوان متشکل از چهار کلمه است؛ متناسب با محتوای ژانر است و همچنین متناسب با محتوای رمان نیز است.
در انتخاب عنوان برای دلنوشته گستردگی واژه وجود دارد ولی این را هم باید در نظر گرفت که واژه هایی که به کار می بریم بهتر است کلیشه نباشد، متناشب با محتوای رمان و ژانر انتخابی باشد. همچنین عنوان هر نوشته ای باید جذاب و گیرا باشد.
عنوان رمان شما شاید برای من خواننده طولانی به نظر برسد ولی در کلیت خوب است.

ژانر؛ ژانر انتخابی نیز ابتدا درست، متناسب با محتوای رمان، مقدمه و نیز سیر رمان باشد و همچنین وجود ژانر انتخابی در دلنوشته به چشم نمایان باشد.
ژانر انتخاب شما نیز درست بود و کاملا متناسب با محتوای رمان و مقدمه. (انتخاب ژانر تراژدی نیز شاید به جذابیت دلنوشته کمک کند)

مقدمه؛ مقدمه باید جمله هایی را برای من خواننده بیان کند که بدانم قرار است با چه محتوایی در این دلنوشته مواجه شوم. همچنین احوالات نویسنده نیز میتواند در نوشته بیان شود که نشان از سطح قلم خوب دارد.
مقدمه نیز نه خیلی کوتاه و نه خیلی طولانی باشد.
ابتدا مقدمه شما از لحاظ اندازه بسیار کوتاه بود. محتوای خوبی داشت و مطابقت کاملی با ژانر و موضوع دلنوشته داشت اما از لحاظ کوتاه بودن جذابیت خاصی برای من خواننده نداشت.
ولی در کلیت خوب بود.

اندازه ای پارت ها؛ برخی پارت ها بسیار کوتاه بودند و برخی نیز تقریبا مناسب بودند. هر پارت از دلنوشته به طور کلی باید هشت الی ده خط نیز باید باشد. همچنین دو پارت نیز تکرار شده بود.

محتوای دلنوشته؛ دلنوشته ی شما محتوای خوب و توصیفات خوبی از بیان احساسات شخصیت خودتان نیز داشت و گاها با جمله هایی مواجه می شدم که برایم زیبا و دلنشین بودند. از لحاظ مفهوم رسانی و معنای عمق دلنوشته نیز به خوبی بیان شده بودند و این احساس به من خواننده منتقل می شد در طول خواندن.

هدفمند سازی هر پارت؛ هر پارت به خوبی مفهومی را به خواننده انتقال می داد. اما به دلیل کوتاه بودن برخی پارت ها نیز مشکل ایجاد می شد. انگار که جمله ای است دامه دار ولی از ان چشم پوشی شده.

حالت کلی دلنوشته؛ دلنوشته شما نیز بسیار دلنشین بود و از محتوای خوبی برخوردار است. سطح قلم شما نیز خوب است. دلنوشته همانند رمان و یا داستان نیست. دلنوشته یعنی از دلبرامده انچه که نویسنده از اعماق وجودش بر روی کاغذ مینویسد. من و یا هر خواننده دیگری فقط از لحاظ نطرات و نکاتی که میتوانید نقد میکنیم. تنها مشکل بسیاری از دلنوشته ها کوتاه بودن پارت ها است وگرنه دلنوشته شما نیز بسیار عالی بود.
امیدوارم نقدم مفید واقع شود

قلمتان مانا
باتشکر| مدیر منتقدان🌹

به شما نیز تگ طلایی تعلق گرفت
@Mohammad Mz

آخرین ویرایش توسط مدیر:
  • گل رز
  • لایک
  • جذاب
واکنش‌ها[ی پسندها]: 5 users

بخشدار کتاب

رمانیکی فعال
رمانیکی
بخشدار
- کتابدونی
شناسه کاربر
1518
تاریخ ثبت‌نام
2022-01-06
موضوعات
0
پسندها
574
امتیازها
113

تگ نهایی: طلایی

آخرین ویرایش:

Miss Nili

مدیریت ارشد
پرسنل مدیریت
مدیر کل
رمانیکی‌نویس
نام هنری
ماهِ نیلگون
انتشاریافته‌ها
4
شناسه کاربر
277
تاریخ ثبت‌نام
2021-01-07
آخرین بازدید
موضوعات
374
راه‌حل‌ها
74
پسندها
32,143
امتیازها
837

اعمال شد

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.