. . .

نقد و بررسی نقد وبررسی سریال اوه روح من Oh my ghostess

تالار سینما و تئاتر
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

nafas.shahpori

مدیر تالار سینما
پرسنل مدیریت
مقام‌دار آزمایشی
مدیر
کپیست
نام هنری
بانوی شب
آزمایشی
بازرس‌ +کپیست
مدیر
تالار سینما
شناسه کاربر
2760
تاریخ ثبت‌نام
2022-08-06
آخرین بازدید
موضوعات
74
پسندها
214
امتیازها
138

13167353_1124681260886045_1165800264_n.jpg

مشخصات
عنوان: اوه روح من / Oh My Ghost
عنوان کره ای:오 나의 귀신님
ژانر: کمدی / عاشقانه / تخیلی
کارگردان:Yoo Je-Won
نویسنده:Yang Hee-Seung
شبکه پخش: tvN
تعداد قسمت ها: ۱۶
تاریخ شروع پخش: ۳ ژوئیه ۲۰۱۵
خلاصه داستان
داستان این سریال در مورد دختریه به اسم نا بونگ سون که سر آشپزه و به خاطر اخلاق سرد و کمبود اعتماد به نفسش، هیچ دوستی نداره. به خاطر اینکه مادربزرگش راهبه بوده، نا بونگ سون از وقتی که بچه بود میتونه روح ها رو ببینه. یه روز یه روح فریبکار وارد بدنش میشه و جسمشو تسخیر می کنه…
6664624744_640x360.jpg

Oh_My_Ghost_e1478720225616.jpg

نقد سریال اوه روح من(Oh my ghostess)2015
شخصیت ها:
شین سون آئه:دختری 20 و خورده ای ساله و خیلی شر و شیطون که حدود 3 سال پیش مرده و تا الان یک روح سرگردانه.
نا بونگ سون:دختری 28 ساله که به عنوان یک کارگر ساده در یک رستوران معروف کار میکنه.فوق العاده کم رو و خجالتیه و اعتماد به نفسی زیر صفر داره.
کانگ سون وو:سرآشپز 33 ساله و ماهر رستوران خورشید و رییس بونگ سون.مردی خوشتیپ و مغرور و معروف.
11910160_408708392661971_418947900_n.jpg

داستان سریال:
در عالم روح ها قانونی وجود داره و اون اینه که اگه بیشتر از سه سال به هر دلیلی روی زمین بمونی و نتونی به اون دنیا بری تبدیل به روحی شیطانی میشی که میره تو جلد آدما و کارای شرورانه میکنه.سون آئه به دلیلی نتونسته در این 3 سال به اون دنیا بره و اون اینه که عقده و کینه ای در وجودش هست که مربوط به زمان زنده بودنشه و برای رفتن به اون دنیا باید این کینه رو برطرف بکنه.اون عقده،عقده بکارتشه و تا وقتی که یک روح باکره باشه همینطور سرگردان میمونه پس میره تو بدن دخترای خوشگل تا مردارو از راه به در کنن و ایشونم عقده شون رفع بشه ولی مشکلی وجود داره.همه مردا به محض اینکه اون دخترایی که سون آئه تو جلدشون رفته بهشون نزدیک میشن از حال میرن و قضیه تموم نمیشه.فقط یک مرد وجود داره که بتونه نزدیکی به این روح رو تحمل بکنه و سون آئه الان در به در دنبال اون مرد میگرده و این در حالیه که فقط یک ماه تا تبدیل به روح شرور شدن فرصت داره.روزی به طور تصادفی و از روی اجبار وارد بدن بونگ سون و همینطور وارد زندگیش و محل کارش میشه.همه کارمندا و سرآشپز کاملا متعجب میشن چون این بونگ سون شر و شیطون و منحرف زمین تا آسمون با بونگ سون خجالتی قبل فرق داده.
چند روز بعد بونگ سون یا همون روح باکره تصادفا سرآشپز کانگ سون وو رو میبوسه و از روی از حال نرفتنش متوجه میشه که این مرد همون مردیه که میتونه عقده ش رو برطرف کنه و از همون موقع هرروز و وقت و بی وقت شروع میکنه به سرآشپز التماس کردن که تروخدا بیا یک بار از اون کارا بکنیم و سرآشپز رو دیوانه میکنه
اما داستان همینطوری نمیمونه و این بونگ سون تقلبی متوجه اتفاقاتی در اطرافش میشه.اتفاقاتی که شاید نباید در موردشون میفهمید....
نقد داستان:
داستان جالب شروع میشه.نشون دادن حال و هوای روح های سرگردون،محیط دوستانه و شاد رستوران و شخصیت های متفاوت سون آئه و بونگ سون به خاطر تضاد جالبی که باهم دارن بیننده رو ترغیب به دنبال کردن میکنن.هرچند داستان تاحدی تخیلی بود و دست نویسنده و کارگردان برای اکثر موارد باز.تم رمز آلودی هم که اوسط داستان بهش اضافه شد رو دوست داشتم چون کاملا به موضوع اصلی میخورد و داستان رو کم کم از بخش رمانتیک و کمدی به سمت رازآلود پیش برد.کلا اینو خیلی دوست داشتم که نویسنده آروم آروم همه چیز رو تو داستان آورد حتی عاشقانه هارو!
کمدیش رو هم خیلی دوست داشتم هرچند به تدریج کمتر شد مخصوصا پسرای آشپز!(آقایون کانگرکجولیشن!!!خخخ)
نکته اخلاقیش هم این بود که باید تا وقتی زنده هستیم نهایت استفاده رو هم از بودن خودمون و هم از بودن اطرافیان و عزیزانمون بکنیم.گاهی خیلی زود دیر میشه.
نکات منفی و ابهامات:
درسته داستان تخیلی بود ولی اینکه روح بتونه توپ رو لمس کنه یا کتابو ورق بزنه دیگه خییلییی پرته!!
(اونایی که ندیدن نخونن)ابهامش هم این بود که من نفهمیدم چرا شوهرخواهر سون وو وارد زندگی خواهرش شد؟
که چی بشه مثلا؟؟یا اینکه وقتی باخواهرش ازدواج کرد خودش بود یا روح شیطانی؟؟باهم جور در نمیومد!
بازی بازیگران:
عالی(به شخصه طرفدار park boyoung یاهمون نا بونگ سون هستم.خیلی کیوت و خوشگله!بازیش رو هم دوست داشتم)
سکانس موردعلاقه(طنز):
جریان متل و اتفاقات قبلش.
سکانس موردعلاقه:
اولین ب×و×س×ه سرآشپز و نابونگ سون که در آشپزخونه بود.
موسیقی متن(ost):
متوسط.
پایان سریال:
خوب ولی من نمیدونم این نویسنده های کره ای چرا انقدر به دورکردن زوج ها و پریدن به چندسال بعد تو قسمت آخر دارن؟؟
نمره سریال:8
645256.jpg

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.