. . .

مصاحبه مصاحبه افتخاری با نویسنده N.G | آرمیتا حسینی

تالار مصاحبه‌های رمانیک
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

ARA.O.O

فرازین بازنشسته
شاعر
کاربر منتخب
کاربر طلایی
کاربر نقره‌ای
کاربر ثابت
مدیر بازنشسته
شناسه کاربر
300
تاریخ ثبت‌نام
2021-01-16
آخرین بازدید
موضوعات
519
راه‌حل‌ها
183
پسندها
35,136
امتیازها
1,008

remini20210917092550693_dhl0.jpg

عرض سلام و خسته نباشید. نویسنده‌‌ی عزیز (و معاون انجمن) @N.G به ما افتخار داده، مصاحبه‌‌ی کوتاهی با خبرنگار توانمند تیم @Lady Dracula داشتند. خبرنگار مذکور، متن مصاحبه رو ارسال خواهند کرد.

°مدیریت تالار اخبار°

آخرین ویرایش:
  • لایک
  • جذاب
واکنش‌ها[ی پسندها]: 2 users

دمیــــــورژ

رمانیکی نقره‌ای
نویسنده ویژه
نویسنده
رمانیکی‌نویس
دل‌نویس
ناظر
منتقد
گوینده
کاربر منتخب
کاربر ثابت
نام هنری
دمیورژ
مقام خاص
منتقدیار
شناسه کاربر
123
تاریخ ثبت‌نام
2020-11-05
آخرین بازدید
موضوعات
259
راه‌حل‌ها
32
پسندها
24,333
امتیازها
698

Lady Dracula گفت:
سلام نرگس عزیز روزتون بخیر. ممنون می‌‌‌شیم بیوگرافی مختصری از خودتون ارائه کنید. (در این قسمت، نام و نام خانوادگی، سن، محل سکونت و... توسط نویسنده مطرح میشه)
خوب نرگس هستم بچه خوزستانم و اصلتا لر تبار 16 سالمه و یکمی مونده که برم توی 17 سال
Lady Dracula گفت:
۱. از چه سنی متوجه شدید قلم خوبی دارید و می‌‌‌تونید نویسنده‌ی خوبی باشید؟ جرقه‌‌ی آغاز نویسندگی برای شما چه چیزی بود؟
نویسندگی رو از 12 سالگی مینوشتم ولی همه نوشته هام رو برای خودم نگه میداشتم حس خوبی بهشون نداشتم صرفا برای رفع دلتنگی قلم دست می گرفتم. تا کلاس هفتم که معلم ادبیاتم نوشته هام رو روی دفترام خوند و مجبورم کرد هر روز پای تابلو یک جمله بنویسم و حس خوبی از بچه ها میگرفتم این شد که انگیزه و جرقه ای برای نوشتنم شد.
Lady Dracula گفت:
۲. اولین اثرتون روی سایت‌‌های نویسندگی منتشر شده؟ چه زمانی؟
بلی اولین اثر منتشر شده ام (چون من نویسنده تنبلی ام خخـخخ) یه داستان کوتاه اینجا خدا حضور ندارد هست که روی سایت اصلی رمانیک پخش شده بچه ها دوست داشتن میتونن برن بخونن یه تراژدی تلخیه از پاندمیک کرونا و روز پدر. یه رمان هم دارم به عنوان چوب کبریت های رقصان که تراژدیک اجتماعی هست. اون هم درحال تایپه و توی انجمن خودمونه
تعداد ایده های من برای نوشتن که سر به فلک کشیده محسوب میشن! اما انتشار یافته ها دو رمان که یکی رو نام نمیبرم و حذف شده محسوب میشه و رمان چوب کبریت های رقصان و یک داستان کوتاه ناسور و دلنوشته خودکار مشکی.
که جز رمان دوتای دیگه رو منتشر نکردم.

Lady Dracula گفت:
۴. اثر چاپ شده‌‌ای دارید؟ نام و نوع اثر و انتشاراتی مذکور رد ذکر می‌‌کنید؟ اگر خیر، قصد چاپ اثری رو دارید؟
نه اثری ندارم ولی برنامه برای چاپ یکی از رمان های شش جلدیم دارم که هنوز جلد اولش هم شروع نشده :facepalm:
Lady Dracula گفت:
۵. کسی رو به عنوان اسطوره برای نوشتن و نویسندگی توی ذهنتون دارید؟
من اندازه موهای سرم اسطوره توی ذهنم دارم بزرگان دنیای نویسندگی حقیقتا انسان های برجسته ای در تاریخ هستن و کسی که بیشتر از همه بهش تکیه میکنم حکیم ابوالقاسم فردوسی و داستان های شاهنامه هستند که در دوران خودشون و حتی همین الان و مطمعنا تا سالیان سال همچنان بهترین اسطوره برای من خواهد بود.
پ.ن: شاید بگید فردوسی که شاعره باید بگم من برای اولین بار شاهنامه به نثر ور مطالعه کردم برای همین بیشتر از شاعر فردوسی برای من یک نویسنده خیالی هست.

Lady Dracula گفت:
۶. همه می‌‌‌دونیم نویسندگان بزرگ، قبل از اینکه نویسنده‌ی خوبی باشند، خواننده‌ی خوبی هستن! خیلی کتاب می‌‌خونید؟
راستش کتاب خوندن من به رمان خوندن بر نمی گرده! چون جز رمان های معروف و برخی رمان هایی که عنوانشون من رو جذب کرده و انگشت شماری رمان مجازی دیگه رمانی نخوندم و این برای یک نویسنده کمه. بیشتر مطالعه من رو اول مطالعات درسی و بعد اطلاعات عمومی فرا گرفته و به نظرم این درست تره چون اطلاعاتی که در رمانم در اختیار نویسنده قرار میدم حقیقت هستند و به دنیای واقعیت نزدیک تر و همچنین رمانی که به دنیای واقعیت نزدیک تر باشه خواننده رو خیلی بیشتر به خودش جذب میکنه.
Lady Dracula گفت:
۷. نظرکلی‌‌‌تون در باره‌ی نویسندگی چیه؟
همون طور که ما در جهان موازی زندگی میکنیم نویسنده ها هم در جهان نویسندگی زندگی میکنن و به نظرم جهان نویسندگی کمی هم قاطی شده با جهان خیاله و هر نویسنده بسته به ژانری که مینویسه بین جهان نویسندگی و جهان خیال خودش رفت و آمد میکنه.
نویسندگی برای کسایی بهش اعتیاد دارن آرامش و برای کسایی که ازش خوششون نمیاد هرج و مرج فراهم میکنه انگار که همه چیز در هم و برهمه و این نویسنده است که باید همه چیز رو نظم بده.
انگار یک دنیای بنا گذاری شده برپایه فلسفه است و این فلسفه رو گاهی برای زیبایی داستان نقض هم میکنند و هرگز مشکلی پیش نمیاد مثل یک خمیر نرم که هر شکلی بشه بهش داد چه تبدیلش کنی به ابزار درمان یا یک سلاح برای هدف گرفتنه بیگناهان

Lady Dracula گفت:
۸. انگیزه‌ای برای نوشتن دارید یا صرفاً علاقه‌‌ست؟
فقط علاقه =)
Lady Dracula گفت:
۹. میدونیم هر اثری و هر کاری، بازخورد مثبت و منفی داره. کدوم اثرتون احساس میکنید بازخورد مثبت بیشتری داره؟
این داستان اینجا خدا حضور ندارد و بعد از اون رمانم بازخورد های مثبت بیشتری داشتن و البته کلا بازخورد منفی نداشتند!
Lady Dracula گفت:
۱۰. همه نویسندگان نقد میشن؛ مهم اینه که اون نقد سازنده باشه و ازش درس بگیریم. سازنده ترین نقد در مورد قلمتون چی بوده؟
اینکه حالات صورت اشخاص در رمانم کاملا احساس میشه رو طبق نظر الباقی کاربران خیلی خوب ارائه میکنم.
Lady Dracula گفت:
۱۱. به نویسنده‌هایی که مبتدی هستن و تازه شروع به نوشتن کردن، چه ‌پیشنهادی می‌‌‌دید؟
برای به نوعی ورزیده شدن دستتون همه چیز بنویسید همه ژانری رو امتحان کنید گاهی اون ژانری که فکر میکنید دوستش دارید راه دست خودتون هم نیست و شما درواقع تنها خواننده ژانری هستید که دوستش دارید نه نویسنده اون ژانر! پس بهتره که با ژانری که تواناییش رو دارید ادامه بدید وقتی حسابی آماده شدید برید سراغ ژانری که دوست دارید و توی همون ژانر ادامه بدید اینطور میتونید خیلی موفق تر به کار هاتون ادامه بدید.
Lady Dracula گفت:
۱۲. هیچ کدوم از شخصیت رمان‌هاتون برگرفته از واقعیت هست؟
من عقیده ای دارم که میگه "هیچ داستانی ناممکن نیست و هیچ ناممکنی داستان نیست داستان ها هنوز بُعد های کشف نشده ای دارن و اون چیزی که ما مشاهده میکنیم بخش کمی از مسائله جهان هستی است" طبق همین نظر ممکنه که اون داستانی که من دارم مینویسم و به نظرم خیالی میاد و ممکن نیست همچین اتفاقی رخ بده در واقع جای دیگه ای از جهان درحال رخ دادن باشه یا در آینده رخ بده!
مثلا همین داستان اینجا خدا حضور ندارد که تراژدی تلخ مرگ یک پدر در روز پدره خوب چطور ممکنه اون دورانی که ما روزی 200 فوت شده کرونایی داشتیم در روز پدر یکی از این فوت شدگان پدری نبوده باشه!

Lady Dracula گفت:
۱۳. قالباً شخصیت‌‌هاتون چه نوعی هستند؟
سعی میکنم تعادل رو در داستان حفظ کنم و همیشه تصویری نزدیک به واقعیت ارائه کنم که شخصیت من مثلا هم موقع شادی شاد باشه و هم موقع غم غمگین غرور کاذب و بیش از حد نداشته باشه یا اگر لازمه داشته باشه از حد نرمال خارج نشه!
Lady Dracula گفت:
۱۴. بیشتر چه ژانری رو برای خودن و حتی نوشتن انتخاب می‌‌‌کنید؟
همیشه تراژدی و اجتماعی قاطی ژانر های من هستند و یه جورایی عضو جدایی ناپذیر نوشته های من هستن!
Lady Dracula گفت:
۱۵. شخصیت‌ رمان‌هاتون رو بر چه اساسی انتخاب می‌کنید؟
از لحاظ قیافه: خیلی اتفاقی اما همیشه سعی دارم تصاویری از دختران و پسران شرقی در رمان هام داشته باشم عمدتا چشم مشکی و دماغ های نیمه گوشتی و هیکل های پر و نسبتا چاق
اما اسم هاشون رو کاملا اتفاقی.

Lady Dracula گفت:
۱۶. یکی از دیالوگ‌های به یادماندنی رمانتون رو بهمون تقدیم می‌‌کنید؟
والا باید از رمان های منتشر نشده ام یه چیزایی رو کنم خخـخخ

- این شکوری هم بد برای ما دردسری شده ها!
+ نگران نباش خبر آوردن که هفته دیگه عروسیش با همین همکار خودمونه بعد اینکه عروسی کنه مطمعن باش دیگه اینورا پیداش نمیشه
- چطوره؟
+ اخه چندتا آدم دیدی بعد ازدواجشون بازم مثل قبلش فعال باشن خونه نشین میشه حسابی.
پوزخندی زدم و از در فاصله گرفتم آدم هایی که ازدواج را سد موفقیت میدیدند لیاقت حضور در عروسی ام را نداشتند.

Lady Dracula گفت:
17: زیستن تو کدوم رمانتون سخته؟
منظورت رو خوب متوجه نمیشم اگر منظورت دور از ذهن بودن رمان هست به نظرم رمان اقیانوس منجمد چشمانت غیر قابل زیست ترین رمان من هست!
Lady Dracula گفت:
18. ایا حاضرین در رمان خود حضور پیدا کنین؟
من در تمام رمان های حضور داشتم و در خیالم توی رمان هام زندگی کردم تا نوشتمشون!
Lady Dracula گفت:
19. تایپ بهتره یا نوشتن در قلم؟
نوشتن در قلم رو ترجیح میدم
Lady Dracula گفت:
20 توی کدوم فضا بهتر می نویسین؟
اجتماعی و نزدیک به واقعیت
Lady Dracula گفت:
21 حس میکنین توی چی ضعیفین؟ (کدوم بخش نویسندگی)
توصیف فضایی که شخصیتم در اون قرار داره!
Lady Dracula گفت:
22 آیا اگر ده سال بعد برگردین و به نوشته الانتون نگاه کنین چه اتفاقی میفته؟(از نوشتتون رضایت خواهید داشت یا خیر)
با توجه به اینکه با نگاه کردن به نوشته های هنگام شروعم حس خوبی بهم دست نمیده قطعا ده سال دیگه هم همینطور خواهد بود.
Lady Dracula گفت:
*خب نرگس... ما خیلی خوشحال شدیم از هم‌‌‌‌صحبتی باشما. ما همه‌ی سوال‌هامون رو پرسیدیم و جواب‌هامون رو گرفتیم؛ اگه احساس می‌کنید چیزی مونده و نپرسیدیم و نیازه خواننده‌ها بدونند، بفرمایید.
نویسندگی چیزی نیست که در اون عجله کنید اینکه سریع تر پارت بذارین اصلا اهمیتی نداره در برابر کیفیت پ**ا**ر**ت**ی که میگذارین باید روش فکر کنید اگر خیالی مینویسید به خیال و وهم نزدیکش کنید اگر واقعی مینویسید به زندگی واقعی نزدیکش کنید از هیچ جهتی غافل نشید تا بهترین رمانتون رو ارائه بدین!

آخرین ویرایش توسط مدیر:
  • جذاب
  • گل رز
واکنش‌ها[ی پسندها]: 3 users
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.