. . .

مصاحبه مصاحبه افتخاری با نویسنده آلباتروس | سحر صادقیان

تالار مصاحبه‌های رمانیک
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

ARA.O.O

فرازین بازنشسته
شاعر
کاربر منتخب
کاربر طلایی
کاربر نقره‌ای
کاربر ثابت
مدیر بازنشسته
شناسه کاربر
300
تاریخ ثبت‌نام
2021-01-16
آخرین بازدید
موضوعات
519
راه‌حل‌ها
183
پسندها
35,136
امتیازها
1,008

remini20210917092550693_dhl0.jpg

عرض سلام و خسته نباشید. نویسنده‌‌ی عزیز @آلباتروس به ما افتخار داده، مصاحبه‌‌ی کوتاهی با خبرنگار توانمند تیم @سحرصادقیان داشتند. خبرنگار مذکور، متن مصاحبه رو ارسال خواهند کرد.

°مدیریت تالار اخبار°

آخرین ویرایش:
  • جذاب
  • گل رز
واکنش‌ها[ی پسندها]: 1 users

سحرصادقیان

رمانیکی تلاشگر
رمانیکی
شناسه کاربر
769
تاریخ ثبت‌نام
2021-08-16
آخرین بازدید
موضوعات
8
پسندها
933
امتیازها
143

باعرض سلام و خداقوت به خواننده‌های گرامی!
در این قسمت همراهتون هستیم با نویسنده ی عزیز @آلباتروس

۱ از چه سنی متوجه شدید قلم خوبی دارید؟ جرقه آغاز نویسندگی برای شما چه چیزی بود؟
پاسخ: من از کودکی آغاز به نوشتن کردم در همون ۱۰_ ۱۲ سالگیم هرچی که خطور فکر و ذهنم میشد رو روی کاغذ به نمایش می‌گذاشتم تا این که از سال ۱۴۰۰ خیلی جدی این راه رو ادامه دادم، آغاز نوشتن برام مثل یک ماجراجویی و سفر بود، وقتی رمان می‌نوشتم گویا تو این دنیا نبودم و در سیر و سفر شرایط رمان و شخصیت‌ها سپری می‌کردم.

۲ اولین اثرتون روی سایت‌های نویسندگی منتشر شده؟
پاسخ: من توی سایت رمانیکی مشغول به کار شدم و دو اثرم رو هم به اتمام رسوندم.

۳ چند اثر تابه حال دارید؟
پاسخ: تا به کنون دو اثر تمام کردم و درحال حاضر مشغول نوشتن رمان جدیدم هستم.

۴ اثر چاپ شده‌ای دارید؟
پاسخ: فعلاً خیر.

۵ کسی به عنوان اسطوره توی ذهنتون برای نوشتن و نویسندگی هست؟
پاسخ: باعرض احترام به تمام نویسندگان عزیز و رمان‌هایی که می‌نویسند تا الان نویسنده‌ای که به عنوان اسطوره‌ام قرار بگیره خیر، نه نگرفته.

۶ خیلی کتاب می‌خونید؟
پاسخ: خوندن هم مثل نوشتن برام جذاب و بله اهل مطالعه کتاب زیاد هستم، چون لذت خیلی بالایی به من میده.

۷ نظر کلیتون در مورد نویسندگی؟
پاسخ: از نظرم نوشتن زبون دیگه آدم‌هاست که اون رویدادها و اتفاقاتی رو که با چشم سومشون می‌بینن رو به صورت نوشته‌هایی بیان می‌کنند، حرف‌ها و یافته‌هایی که از توانایی هرکسی برنمیاد و نیاز به علاقه و مهارتش داره.

۸ انگیزه برای نوشتن دارید یا فقط صرفاً علاقه‌ست؟
پاسخ: من از طریق علاقه‌ای که داشتم پابه عرصه نوشتن و نویسندگی گذاشتم و حال علاوه بر علاقه شکرخدا انگیزه زیادی دارم.

۹ به نویسندگانی که مبتدی هستن چه پیشنهادی می‌دید؟
پاسخ: هر انتقادی که میشه یک نکته رو درخودش مخفی کرده و هرتشویقی که بابت اثرهامون به دست میاریم انگیزه‌ای دوباره واسه‌مون به ارمغان داره، همچنین علاوه بر استفاده کردن از این دو امتیاز و علاقه‌ای که به نوشتن هست باید صبر و حوصله داشته باشیم و ساعات و وقت مشخصی رو برای نوشتن در نظر بگیریم نه این که هرگاه اوقات فراغت پیدا کردیم بریم سراغ نوشتن، این خودش یک نکته خیلی مهم است.

۱۰ هیچ‌کدوم از شخصیت‌های رمانتون برگرفته از واقعیت است؟
پاسخ: رمان‌های بنده تماماً از قوه تخیلم نشات می‌گیرند و هیچ با واقعیت تماسی ندارند.

۱۱ قالباً شخصیت‌های رمانتون چه نوعی هستن؟
پاسخ: جواب این سوال خب بستگی به نوع و ژانر رمانم داره؛ اما من تا جایی که بشه سعی دارم غرورمثبت و عزت رو پررنگ جلوه بدم.

۱۲ بیشتر چه ژانری برای نوشتن انتخاب می‌کنید؟
پاسخ: من معمولاً رمان‌هام حتماً بایستی عنصر عشق رو داشته باشن، در پس اونها ژانرهایی در سبک‌های مختلف انتخاب می‌کنم.

۱۳ شخصیت‌های رمان برچه اساسی ساخته میشن؟
پاسخ: من از طریق شخصیت‌های رمانم سعی دارم نکات و یا پندهایی رو غیر مستقیم یا مستقیماً برای مردم بازگو کنم و حال براساس رمانی که می‌نویسم شخصیت‌ها هم ساخته میشن و جواب کلی برای این سوال ندارم.

۱۴ دوست دارید به جای شخصیت‌های رمانتون باشید؟ اگه آره چرا؟
پاسخ: بله من گاهی اوقات خودم رو حتی در شرایط اون‌ها قرار میدم و به خاطره گنگ بودن و هیجانی که در زندگیشون داره می‌پسندم اگه جای شخصیت اون‌ها قرار بگیرم.

۱۵ خانواده تا چه حد با معروفیت و نویسندگی شما موافقن؟
پاسخ: متاسفانه خونواده اصلاً با نوشتن من موافق نیستن لااقل نه الان که دوران تحصیلیم رو می‌گذرونم و از نظر اونها نوشتن کار بیهوده‌ای هست؛ ولی من که این مهارت و علاقه رو دارم بیخیال علاقه‌ام نشدم و این راه رو ادامه دادم.

۱۶ مشوق و پشتیبانی در زمینه نویسندگی دارید؟
پاسخ: خیر ندارم و به تنهایی رمان‌هام رو ارائه میدم که امیدوارم بتونم رمانهای جذاب و ناب و همینطور متفاوت تقدیم تک تک خواننده‌های عزیز کنم.

• لایک
  • جذاب
  • گل رز
واکنش‌ها[ی پسندها]: 9 users
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.