. . .

نقد و بررسی نقد و بررسی سریال دکتر غریبه Doctor Stranger

تالار سینما و تئاتر
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

nafas.shahpori

مدیر تالار سینما
پرسنل مدیریت
مقام‌دار آزمایشی
مدیر
کپیست
نام هنری
بانوی شب
آزمایشی
بازرس‌ +کپیست
مدیر
تالار سینما
شناسه کاربر
2760
تاریخ ثبت‌نام
2022-08-06
آخرین بازدید
موضوعات
74
پسندها
214
امتیازها
138

599273197938265122_f74e99d2_f.jpg

مشخصات
عنوان : دکتر غریبه – Doctor Stranger – 닥터 이방인
ژانر : عاشقانه – پزشکی – هیجانی – اکشن
کارگردان : Jin Hyeok
نویسنده : Park Jin-Woo
شبکه پخش : SBS
تعداد قسمت ها :۲۰
شروع پخش : May 5, 2014
زمان پخش : دوشنبه و سه شنبه ۲۱:۵۵
جایگزین سریال : God’s Gift – ۱۴ Days
96498551500814056225.jpg

خلاصه ..سریال داستان زندگی دو شخصیت اصلی مرد وزن رو درکنار هم روایت میکنه ..پارک هون ..که توسریال صداتو میشنوم وپینوکیو بازی کرده ..دکتری خبره ...زیرک ..دوستداشتنی درعین حال الکی خوش وتا حدی هم بچه است ..که کار پزشکیش به هرچیزی تو دنیا ارجحیت داره ..وتو این زمینه بهترین جراح قلب
پارک هون متولد کره ی جنوبیه ..ولی براساس دسیسه ای درکودکی به همراه پدرش که دکتر برجسته ی قلبِ به کره ی شمالی میره تا رئیس جمهور کره ی شمالی رو نجات بده ..ولی این رفتن بی بازگشته ..پارک هون وپدرش تو کره ی شمالی موندگار میشن وپارک هون یاد میگیره که چه جوری بدون نیاز به ابزار پزشکی مردم بی بضاعت کره ی شمالی رو نجات بده ..وهمین بعد از برگشتش به کره ی جنوبی باعث میشه حتی دکترهای دیگه هم از مهارت بالای پارک هون انگشت به دهن بمونن
حالا میرسیم به شخصیت زن داستان ..جه هی دختری سر زنده است که ازهمون کوچیکی تو کره ی شمالی با پارک هون اشنا شده وحالا هردو با هم پزشک شدن ..وتو این بین عشقی به وجود اومده نا گسستنی ..حالا پارک هون با قلبی پرامید میخواد به خواستگاری جه هی بره که اتفاقهای بد رقم میخوره ..
597989580732185824_753cbc0b_f.jpg

خب اول بگم که من عاشق بازی این بازیگر هستم ..صداتو میشنوم سریالیه که شاید تا حالا بیست دفعه دیدمش ..مخصوصا عاشق فردین بازی های پارک سوها هستم که همه کاری برای نجات وکیله انجام میداد ..
اگه فکر میکنید من عاشق فیلم هندیدم ..صد درصد درست حدس زدید ..البته نه هرفیلم هندی ای ..ودقیقا از اونجایی که کره ای ها خیلی قشنگ تر کار میکنن سریال های کره ای رو جایگزین فیلم های هندی کردم ..
خب باید بگم من کلا از تفاوت های کره ی شمالی وجنوبی بدم میاد ..اینکه یه کشوری تو ناز ونعمت زندگی میکنه ویه کشور دیگه با اون بدبختی وفلاکت اموراتشون رو به زور میگذرونن ..واقعا تو هیچ نقطه ای از دنیا این همه تفاوت بین دو قطب یه کشور وجود نداره
همین هم باعث شده بود تا الان دست نگه دارم ..اما خب بازیگر مورد علاقه ام بازی کرده بود مگه میشد نبینم مخصوصا که اکثریت میگفتن قشنگه ومن هم به همین نتیجه رسیدم ..هرچند که به نظرم به پای صداتو میشنوم نمیرسه ..ولی به نظرم کار زیبا وقشنگی بود
خب بازی ها خوب بود ..هرچند زیاد از دختره راضی نبودم اما قابل قبول بود ..فضای پزشکیش با اینکه مشخص بود از ماکت استفاده میکنن اما من دوست داشتم ..
جنبه های معما گونه ی داستان به موقع باز شد ..وداستان سیر خوبی به خودش گرفت.. نمیگم سریالی بود که جلوی صفحه ی مانیتور میخکوبتون میکنه ..ولی اروم وملایم جلو رفت ودراخر به خوب نقطه ای رسید ..
نمیدونم با اینکه عاشقانه داشت ولی چرا راضیم نکرد ..بیشتر ..بازی بازیگرها وژانر پزشکیش رو دوست داشتم ..بد من های داستان هم شخصیت ها به ظاهر میومد ..
پایان خوش بود وراضی کننده ..
موسیقی کار نمیشه بگم خیلی قوی بود ..شاید درمقایسه با سریالی مثل داستان غم انگیز عشق واقعا حرفی برای گفتن نداشت ..اما موسیقی بی کلامش رو دوست داشتم ..یه اهنگ هم از اول تا اخر سریال بود که به نظرم سبک جالبی داشت ..
گریم وچهره پردازی ها رو دوست داشتم ..فضایی که درست کرده بودن ..تفاوت در کره ی شمالی وکره ی جنوبی رو به خوبی میشد حس کرد ..لباس ها ..نوع چهره پردازی ها ..گذر سالها ..تغیرات صورت وظاهر شخصیت ها در زمان های مختلف ..از این نظر به نظرم کار خوبی بود ..
درمجموع بهش نمره ی هشت ونیم رو میدم ..کار معقول ومرتبی بود ..سوتی داشت ولی نه اونقدر زیاد ..هیجان خیلی بالایی رو تجربه نکردم اما همین تم ملایمش رو هم دوست داشتم ..به هرحال برای یه بار دیدن حتما توصیه میکنم ..

• گل رز
واکنش‌ها[ی پسندها]: 1 user
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.