. . .

آموزش مراقبت از گیاهان که تازه خریدین

تالار آموزش خانه‌داری

فاطره

تیم هنرجو
پرسنل مدیریت
مدیر
تیم تبلیغات
ناظر
منتقد
کپیست
طراح
تدوینگر
گوینده
هنرجو
آزمایشی
منتقد
مقام خاص
مبلغ‌یار
مدیر
هنرجویان
شناسه کاربر
5955
تاریخ ثبت‌نام
2023-07-21
آخرین بازدید
موضوعات
646
راه‌حل‌ها
32
پسندها
4,010
امتیازها
585

🍀گیاهی که خریدین یک تا دو هفته گلدونش عوض نکنین چون گیاه جای جدیدی اومده و بهش شوک وارد شده
🍀همونجا تو گل خونه نگاه کنین که افت نداشته باشه و اگه اوردین خونه و دیدین افت داره با یه دستمال نمدار و کمی ابلیمو برگاش پاک کنین و از افت کش استفاده کنین

🍀برگهای زرد شده رو همیشه جدا کنین چون اونا دیگه سبز نمیشن و فقط دارای بار انرژی منفی هستن و انرژی گیاه رو هم میگیرن
🍀اگه گیاهتون تو ابه و میترسین ریشه هاش له بشن یا قارچی شن کافیه یه تیکه ذغال بندازین تو اب خیلی تو رشدریشه هم موثره من خودم همیشه استفاده میکنم فقط ذغال کبابی نباشه
🍀میتونین ذغال پودر کنین و داخل خاک گلدونتون به اندازه۲الی۳قاشق بریزین و به رشد گیاهتون کمک کنین و همچنین جلوی رشد علف هرز میگیره. و. جلوگیری میکنه از پوسیدگی ریشه و قارچی و افتی شدن گیاه و نکته مهم اینه که ذغال خاک رو قلیایی میکنه و اگه گیاهتون خاک اسیدی دوست داره ذغال به خاکش نریزین
🍀خیلی خوبه که به گیاهانمون موقع ابیاری اب جوشیده شده بدیم

🍀برای شپشک های گیاهان مخلوط مساوی دارچین و زردچوبه فوق العادست که بهلاوه اینکه افت هارو از بین میبره ریشه کیاه رو قوی میکنه و و جلوگیری از قارچی شدن گیاهتونم میشه. و این مخلوط برای تمامی گیاهان میشه استفاده کرد کافیه ۱الی۳قاشق مربا خوری روی سطح خاک بریزین
🍀من اینبار برای از بین بردن شپشک های کیاهم اب با سه قطره مایه ظرفشویی ریختم تو بطری و اسپری کردم و کل شپشک ها از بین رفتن در صورتی که چند بار از سم استفاده مرده بودم و بی نتیجه بود برام

از این تقویت ای هایی که گفتم ۳الی۴ماه یکبار استفاده کنین چون اگه زود زود اینکار انجام بدین ریشه گیاهانتپن میسوزه❤️❤️❤️