. . .

بیوگرافی لیلا اوتادی

تالار بازیگران و عوامل سینما

Leilii

مدیرتالاربیوگرافی
پرسنل مدیریت
مدیر
مدیر
تالارمونوگرافی‌وبیوگرافی
شناسه کاربر
4811
تاریخ ثبت‌نام
2023-04-15
آخرین بازدید
موضوعات
169
پسندها
426
امتیازها
303

لیلا اوتادی متولد ۱۴ مرداد ۱۳۶۲ در تهران، بازیگر و شاعر است

فارغ التحصیل لیسانس رشته معماری داخلی از دانشگاه هنر تهران می باشد که از تئاتر کار بازیگری را شروع کرد و حالا کتاب شعر چاپ شده هم دارد

خانواده و اصالت
لیلا اوتادی (Leila Otadi) در شهر تهران و در یک خانواده تورک زبان به دنیا آمده است و سه خواهر و یک برادر دارد و می گوید اصالتا تُرک قشقایی هستم

علاقه به بازیگری
از کودکی به بازیگری علاقمند بودم حتی سال ۱۳۶۹ در ۷ سالگی شرایطی فراهم شد تا در فیلم «کیمیا» آقای درویش بازی کنم اما بخاطر مخالفت پدرم این اتفاق نیفتاد

هر چند كه در زمینه معماری داخلی تحصیلاتم را ادامه دادم اما به دلیل همان علاقه وارد حیطه تئاتر شدم و تئاتر حوزه‌ ای برای ورودم به عرصه سینما شد

اولین تجربه جلوی دوربین
سال ۱۳۸۱ وقتی ۱۹ ساله بود از تئاتر برای بازی در فیلم سینمایی «چشمان سیاه» به کارگردانی ایرج قادری انتخاب شد تا اولین تجربه خود را بدست آورد

او سپس سال ۱۳۸۳ با سریال «مهر و ماه» وارد قاب تلویزیون شد

شهرت با تلویزیون
در سال ۱۳۸۵ با سریال «آخرین گناه» به کارگردانی حسین سهیلی زاده و در کنار چهره هایی چون حمیدرضا پگاه، مینا لاکانی و مرحوم آتیلا پسیانی دیده شد

ژانر مورد علاقه ام
دوست دارم همه ژانرها را تجربه کنم بخصوص کارهای کمدی و اکشن را بیشتر دوست دارم و اگر در ژانر وحشت هم فیلمنامه خوب باشد حتما آنرا کار خواهم کرد

گرانفیمت ترین بازیگر زن ایران ؟!
در سال ۱۳۸۹ باشگاه خبرنگاران صدا و سیما وی را با دریافت ۷۵ میلیون تومان برای ۲۵ روز بازی در فیلم «پیتزا مخلوط» گرانقیمت ترین بازیگر زن ایران معرفی کرد

اما خانم بازیگر چند روز بعد آنرا تکذیب کرد و گفت به نظرم این حرف‌ ها شایعات اینترنتی است که تنها از جانب دشمن شکل می‌ گیرد !

مربی بدنساز بودم
به نظرم بازیگر باید برای بازی در هر نقشی از نظر فیزیکی آماده باشد این آمادگی جز با ورزش مداوم میسر نیست و ورزش همیشه جزء لاینفک زندگی ام بوده است

به مدت دو سال مربی بدنسازی بودم اما بخاطر مشغله کاری نتوانستم ادامه دهم اما تنیس و اسب سواری را بصورت حرفه ای دنبال می کنم

ازدواج
لیلا اوتادی هنوز ازدواج نکرده و مجرد می باشد با این حال هر از گاهی تصویر او با طرفدارانش بعنوان همسرش پخش می شود که صحت ندارد

عکاسی و نمایشگاه
عکاسی را از زمان دانشگاه به این دلیل که رشته ام معماری بود انجام می دادم و به هر سفری که می رفتم دوربین را هم همراه خودم می بردم

در چند سفر آخرم به این فکر افتادم که برای کودکان بی سرپرست کاری انجام بدهم، این موضوع دلیل اصلی برگزاری نمایشگاه عکسم شد

بهترین تفریح
سفر تقریبا بهترین تفریح من است، آشنایی با فرهنگ و جوامع مختلف برایم همیشه جذاب است، سفر به کشورها و جزایری که کمتر در موردش می دانیم را بیشتر از همه دوست دارم

لندکروز ماشین مورد علاقه
من اصولا ماشین شاسی بلند دوست دارم، قبلا هم یک لندکروز سفید داشتم دوستانم می‌ گفتند آمبولانس گرفتی لیلا …

بعد به من برخورد و به خودم می ‌گفتم واقعا به من نمی ‌آید، فروختمش یک ماشین کوچک ‌تر گرفتم، اما رانندگی با آن اصلا به من لذت نمی‌داد، دیگه مجبور شدم اونم بفروشم و دوباره لندکروز گرفتم

راه اندازی خط تولید عطر
خانم بازیگر سال ۱۳۹۵ اعلام کرد پیشنهاد همکاری کمپانی (تمپتیشن) تولید کننده عطر در فرانسه برای خط تولید عطری بنام وی برای طرفدارانشان را پذیرفته است

رژیم غذایی
صبحانه برای من مهم‌ترین و عده ‌های غذایی است

برای ناهار هفته‌ ای دو یا سه بار برنج مصرف می‌ کنم و برای شام سالاد یا سبزیجات پخته شده یا مقدار کمی گوشت سفید آبپز استفاده می‌ کنم

آبمیوه تازه هم جزء جدایی‌ ناپذیر برنامه‌ های
من است

عمل جراحی نداشته ام
خدارا شکر، تجربه هیچ عمل زیبایی را تا به امروز نداشته‌ ام

برخلاف حرف‌ هایی که شنیده‌ ام که من چندین و چند عمل جراحی را تجربه کرده‌ ام اما از همین جا می‌ گویم که این موضوع به هیچ عنوان واقعیت ندارد

چاپ کتاب شعر
خانم اوتادی از سال ۱۳۷۹ در ۱۷ ساله بود شروع به سرودن شعر کرد، ایشان زمستان ۱۳۹۳ نخستین مجموعه شعری خود به نام «در بهشتی که کلاغی نیست مترسک هم نیست» را به دو زبان فارسی و انگلیسی منتشر کرد که این کتاب ۷۶ صفحه و ۳۵ قطعه شهر سپید دارد

در جشنواره فجر مافیا است
من تاکنون در هیچ یک از مراسمات جشنواره فیلم فجر در این همه سال شرکت نکرده ام، چون فکر می کنم در آنجا هم مافیا وجود دارد

هرچند ممکن است این اظهارنظر من سبب شود برای همیشه به من جایزه ندهند اما برایم مهم نیست

بازیگری حرفه حساس و خاص
بازیگری فرصتی است برای تجربه شرایط و زندگی ‌هایی که ممکن است در حالت ‌های عادی زندگی قادر به تجربه آنها نباشیم

مطمئنا بازیگری حرفه حساس و خاصی است که مورد توجه و قضاوت عموم مردم قرار می ‌گیرد، ولی برای من بخش مهم شغلم این است که زندگی ‌های مختلفی را می ‌توانم تجربه و احساس کنم

کتاب های مورد علاقه
در حقیقت دو تا موضوعی که بیشتر کتاب را درباره شان می خوانم یکی کتاب های روانشناسی است و دیگری کتب تاریخ می باشد

شباهت به اسکارلت جوهانسون
لیلا اوتادی متولد (۱۳۶۲) شباهت خیلی نزدیکی به بازیگر و خواننده زن آمریکایی بنام اسکارلت جوهانسون متولد (۱۳۶۳) دارد

خرید حالم را خوب می کند
من خیلی خیلی خرید را دوست دارم، یک زمان هایی که از کار خسته ام سر راه بازگشت به خانه حتی شده باید به سوپر مارکت بروم و یک چیزی بخرم، خرید کردن حال من را خوب می کند

کار سینمایی
● یقه سفیدها – ۱۳۹۹

● پسرکشی – ۱۳۹۸

● تخته‌ گاز – ۱۳۹۷

● کاتیوشا – ۱۳۹۶

● پیشونی سفید ۳ – ۱۳۹۶

● هوس – ۱۳۹۶

● آزاد به قید شرط – ۱۳۹۵

● تله‌ پاتی – ۱۳۹۵

● نازلی – ۱۳۹۵

● مالیخولیا – ۱۳۹۴

● ناردون – ۱۳۹۴