. . .

انتشاریافته دلنوشته سربالایی افکارم | هدیه قلی زاده

تالار دلنوشته کاربران
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
ژانر اثر
  1. اجتماعی
  2. تراژدی
سطح اثر ادبی
برنزی
به نام خالق بهترين ها
نام دلنوشته: سربالایی افکارم
دلنويس: هديه قلی زاده
ژانر:علمی-تخيلی، ترژادی، اجتماعی
مقدمه:
همه‌‌‌مون به دنبال اصلاح اعمال و رفتار خود در طول زندگی قشنگمون هستيم. خيلی‌‌‌هامون با روش صحيح به رفع اشکالات و نواقص خود می‌‌‌پردازيم و در آخر، نتيجه‌‌‌ی خوبی به دست میاريم و برخی ديگه‌ از ما هم شکست می‌‌‌خوريم. چرا؟
همه‌‌ی ما روياهايی در سر داريم و می‌‌‌خوایم از زندگی لذت ببريم. در زندگی همه‌‌‌ی ما زمان‌‌‌هايی وجود داشته که برای رسيدن به اون‌چه حقيقتاً سزاوارش هستيم، انديشه و طرح‌‌‌هايی رو در سرمون پرورونديم؛ اما در رويارويی با مشکلات زندگی و دست و پنجه نرم کردن با سختی‌‌‌ها از اهداف و روياهای خود دور می‌‌مونيم، پس شايد منتظر تلنگری برای زندگی‌‌‌‌مون هستيم، يا حتی انگيزه.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
  • لایک
  • گل رز
واکنش‌ها[ی پسندها]: 10 users

هدیه زندگی

رمانیکی نقره‌ای
نویسنده
رمانیکی‌نویس
کاربر نقره‌ای
شناسه کاربر
366
تاریخ ثبت‌نام
2021-02-14
موضوعات
223
راه‌حل‌ها
5
پسندها
10,675
امتیازها
452

من می‌‌‌خواهم خوب باشم، چون می‌‌‌دانم که می‌‌‌توانم باشم! چون می‌‌دانم خوب بودن خیلی ساده است! خوب باشی خوشبختی درون مشتت است! وقتی دوست داری بقيه با تو بااحترام صحبت کنند، مهربان باشند، پس مهربان باش و بااحترام صحبت کن. قول می‌‌‌دهم که چيزی از تو کم نخواهد شد! اگر کم شد با من!

آخرین ویرایش توسط مدیر:
  • لایک
  • گل رز
واکنش‌ها[ی پسندها]: 8 users

هدیه زندگی

رمانیکی نقره‌ای
نویسنده
رمانیکی‌نویس
کاربر نقره‌ای
شناسه کاربر
366
تاریخ ثبت‌نام
2021-02-14
موضوعات
223
راه‌حل‌ها
5
پسندها
10,675
امتیازها
452

من برای رسيدن به خوشبختی قدم برمی‌‌دارم که راهی به سوی خوشبختی‌ست.
خوشبختی ابدی را تو نیز می‌‌‌خواهی؟ پس بدو، بدو تا به من برسی! من هم هنوز اول راه هستم! پس می‌‌‌رسی فقط، اراده کن و به خودت اعتماد داشته باش!

آخرین ویرایش توسط مدیر:
  • لایک
  • گل رز
واکنش‌ها[ی پسندها]: 9 users

هدیه زندگی

رمانیکی نقره‌ای
نویسنده
رمانیکی‌نویس
کاربر نقره‌ای
شناسه کاربر
366
تاریخ ثبت‌نام
2021-02-14
موضوعات
223
راه‌حل‌ها
5
پسندها
10,675
امتیازها
452

من آدمی هستم که هرچند سخت؛ اما سعی می‌‌‌کنم با انصاف، وفاداری، مردانگی، صداقت، مهربانی، دلسوزی، شکيبايی، بخشندگی، خيرخواهی، اعتماد، ادب و
احترام، تحسين، رفاقت، عشق و درستی رفتارکنم. چون می‌‌توانم خطاهای ديگران را به سادگی ببخشم. خطاهايشان را ناديده بگيرم و در آخر به همين دليل است که زندگی من زيباتر و دلنشین‌‌‌تر از قبل می‌‌‌شود.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
  • لایک
  • گل رز

هدیه زندگی

رمانیکی نقره‌ای
نویسنده
رمانیکی‌نویس
کاربر نقره‌ای
شناسه کاربر
366
تاریخ ثبت‌نام
2021-02-14
موضوعات
223
راه‌حل‌ها
5
پسندها
10,675
امتیازها
452

و من تضمين می‌‌‌کنم که با اراده‌‌ی قوی برای کارهايت، پيشرفت، کارهايت را تضمين می‌‌کند.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
  • لایک
  • گل رز

هدیه زندگی

رمانیکی نقره‌ای
نویسنده
رمانیکی‌نویس
کاربر نقره‌ای
شناسه کاربر
366
تاریخ ثبت‌نام
2021-02-14
موضوعات
223
راه‌حل‌ها
5
پسندها
10,675
امتیازها
452

نيرويی درون من است که به سختی آن را پيدا کردم. نيرويی که بسيار قدرتمند است و تاثير آن بر زندگی و آينده، محسوس و قابل مشاهده است و اين نيرو،
نيرويی نيست جز نيروی تصميم گيری! آيا تو هم اين نيرو را پيدا کرده‌‌‌ای؟ اگر نه، پس به دنبالش برو و آن را درون خودت پيدا کن. چرا که درون خودت نهفته است.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
  • لایک
  • گل رز

هدیه زندگی

رمانیکی نقره‌ای
نویسنده
رمانیکی‌نویس
کاربر نقره‌ای
شناسه کاربر
366
تاریخ ثبت‌نام
2021-02-14
موضوعات
223
راه‌حل‌ها
5
پسندها
10,675
امتیازها
452

می‌‌گويم تصميم گيری، به راستی چيست؟ منفعتی دارد؟ آری! با اتخاذ هرتصميم، من می‌‌توانم سرنوشت خودم را در دستانم بگيرم، سرنوشت زيبا و دل‌‌‌انگيزم را. هم‌‌‌اکنون تصميم بگيريم. اخذ تصميمات جديد، سرآغاز هر پيشرفتی‌ست.
تصميمات جديد يعنی نتيجه‌‌های جديد. پيشرفت با تصميمات درست و به ‌‌‌موقع حاصل می‌‌‌شود.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
  • لایک
  • گل رز

هدیه زندگی

رمانیکی نقره‌ای
نویسنده
رمانیکی‌نویس
کاربر نقره‌ای
شناسه کاربر
366
تاریخ ثبت‌نام
2021-02-14
موضوعات
223
راه‌حل‌ها
5
پسندها
10,675
امتیازها
452

می‌‌‌‌گويم از سختی و مشکلات زندگی نهراسيد. آری! نترسيد، نگذاريم مشکلات و سختی‌‌‌ها روحیه‌‌‌ی لطيف و دلنشين‌‌مان را تضعيف کنند. مشکلات و سختی‌‌های زيادی در زندگی همه‌‌‌ی ماست؛ اما چرا بگذاريم زندگی ما را خدشه‌‌‌دار کند؟ آيا با
دست بر دست گذاشتن مشکلی حل می‌‌‌شود؟ آيا زمان را به تعويق انداختن راه چاره‌‌‌ای می‌‌‌دهد؟ آيا با به‌‌‌خاطر آوردن سختی‌‌‌هايمان در هر لحظه و مکان، چيزی را تغيير می‌‌دهد؟ خير.
تنها نه اين‌‌‌که چيزی تغيير نمی‌‌‌کند، بلکه خودمان را عذاب خواهيم داد. تصميم مصممی بگيريد و با انجام دادن آن‌‌‌ها به اين بينديشيد که تمام سختی و مشکلات سرانجام روزی به پايان خواهند رسيد و هيچ مشکلی دوام ابدی نخواهد داشت که بتواند بر سراسر زندگی و روياهايم خدشه‌‌ای هر چند کوچيک وارد کند. من قادر هستم بر هر مشکلی غلبه کنم، تنها اگر عملکردی مثبت، صحيح و هدفمند داشته باشم و من می‌‌‌دانم که می‌‌توانم!

آخرین ویرایش توسط مدیر:
  • لایک
  • گل رز

هدیه زندگی

رمانیکی نقره‌ای
نویسنده
رمانیکی‌نویس
کاربر نقره‌ای
شناسه کاربر
366
تاریخ ثبت‌نام
2021-02-14
موضوعات
223
راه‌حل‌ها
5
پسندها
10,675
امتیازها
452

در هنگام طوفان، درختان سبز می‌‌شکنند؛ اما شاخه‌‌های نی نرم هم می‌‌‌شود و سالم می‌‌‌‌ماند و انعطاف‌‌‌پذيری را بر رويمان می‌‌‌گشايد. پس من هم می‌‌‌توانم انعطاف‌‌‌پذير باشم، مطمئنم که می‌‌‌توانم. به راستی زندگی چيست؟ برای زندگی تعريف‌‌‌های زيادی وجود دارد. يکی زندگی را آزمون، جنگ و يا حتی بازی می‌‌‌خواند و می‌‌‌بيند؛ اما من نه! می‌‌‌خوانم و حتی نه، می‌‌‌بينم چرا که گذران زندگی مثل تغيير فصول است. ما نمی‌‌‌توانيم فصل‌‌‌ها را تغيير دهيم؛ ولی مطمئناً می‌میتوانيم خودمان را تغيير دهيم. مثلاً می‌‌‌دانيم ماه بعد يا سال بعد چه اتفاقی خواهد افتاد؟ مسلماً هر چه پيش آيد قاعدتاً طبق اصول و الگو برای‌مان می‌‌افتد و ما با اصول رفتاری قابل پيش بينی، عکس‌‌‌العمل نشان خواهيم داد.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
  • لایک
  • گل رز

هدیه زندگی

رمانیکی نقره‌ای
نویسنده
رمانیکی‌نویس
کاربر نقره‌ای
شناسه کاربر
366
تاریخ ثبت‌نام
2021-02-14
موضوعات
223
راه‌حل‌ها
5
پسندها
10,675
امتیازها
452

و اين من هستم که مهار چرخه‌‌ی زندگی خودم را در دست می‌‌گيرم بدون آن‌‌که نياز باشد خودم هم با آن بچرخم. من به قدرت و ارزش رفتارهای ضد و نقیض
انسان‌‌ها اعتقاد دارم. هرچه‌‌‌قدر بيشتر در مورد انسان‌‌‌ها تحقيق می‌‌کنم و رفتارها و سرنوشت‌‌‌‌هايشان را بررسی می‌‌‌کنم بيشتر باور می‌‌‌کنم که اين سرنوشت طبيعی ما است که پيش می‌‌‌رود. موفقيت، شادکامی و کامروايی در همه‌‌‌ی فصول زندگی ما وجود دارند و کافيست فقط ما به دنبال آن برويم و دريافتشان کنيم.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
  • لایک
  • گل رز

هدیه زندگی

رمانیکی نقره‌ای
نویسنده
رمانیکی‌نویس
کاربر نقره‌ای
شناسه کاربر
366
تاریخ ثبت‌نام
2021-02-14
موضوعات
223
راه‌حل‌ها
5
پسندها
10,675
امتیازها
452

اين من هستم که متناسب با نگرش کلی خود به زندگی، تصميم می‌‌گيرم که بخوانم يا نخوانم، تلاش کنم يا تسليم شوم، در ناکامی‌‌‌ها خودم را سرزنش کنم يا ديگران را مقصر بدانم، صادق باشم يا دروغ بگويم، اقدام کنم و پيروز شوم يا طفره بروم و ببازم. خداوند نعمت بزرگ اختيار را بر من ارزانی داشته تا خودم پيشرفت و کاميابی و يا شکست و نابودی را انتخاب کنم.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
  • لایک
  • گل رز
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.