. . .

بحث و گفتگو از فضا چی می‌دونی؟

تالار بحث و گفتگو

آلباتروس

رمانیکی نقره‌ای
رمانیکی
شناسه کاربر
716
تاریخ ثبت‌نام
2021-08-08
موضوعات
91
راه‌حل‌ها
6
پسندها
11,783
امتیازها
558

یک سلام دوباره.
دوستان من به این گپ خیلی نیاز داشتم و توی این بحث ازتون می‌خوام تا هر چیزی که از توی فضا میدونید رو واسه من بگید.
می‌خواد تئوری باشه یا تصویب شده، می‌خواد حدس باشه یا تایید شده، فقط برای من بگید که از فضا و آسمون‌ها، کهکشان‌ها و تمامی تمام‌ها چی می‌دونید.
با سپاس!
اول هم از شما @ansel می‌خوام شروع کنم، به گمونم زیادی به فضا علاقمندی و شاید چیزهایی راجع بهش بدونی.
خوشحال میشم اگه توی این گپ شرکت کنی😊

ansel

مدیریت ارشد
پرسنل مدیریت
فرازین
مدیر
ناظر
مدیر
نظارت
شناسه کاربر
15
تاریخ ثبت‌نام
2020-09-26
آخرین بازدید
موضوعات
147
راه‌حل‌ها
24
پسندها
6,253
امتیازها
619

خب درباره موضوعات پراکنده ای میگم؛ چون درحال حاضر از هر جرم فضایی فقط یسری اطلاعات کوچیکی توی ذهمه =_=
سیاهچاله و سفیدچاله: سیاهچاله نسبت به سفیدچاله و کرمچاله معروف تره و هممون حداقل یه بار اسمشو شنیدیم. سیاهچاله ها قدرت جاذبه‌شون به حدیِ، ک اگه هر چیزی واردشون بشه توی کسری از ثانیه به فنای ابدی میره. اگه شی باشه، خب از کار میوفته. اگه موجود زنده باشه خب میمیره چون کِش میاد :|
سیاهچاله ها بخاطر جاذبه ای ک دارن، این قدرت رو دارن ک اجازه ندن هیچ چیزی، هیییچ چیزی ازشون جون سالم به در ببره. حتی نور هم نمیتونه از توی یه سیاهچاله رد بشه
سیاهچاله ها هم متحرک نیستن، اونایی ک باهمدیگه برخورد میکنن دلیلشون اینه ک فاصله بین اون دوتا سیاهچاله کم و قدرت جاذبه‌شون زیاده و باعث میشن ک بهمدیگه نزدیک شن و باهم برخورد کنن
حالا سفیدچاله ها؛ سفیدچاله ها برعکس سیاهچاله‌ان. سیاهچاله هر چیزی ک اطرافش باشه رو به خودش جذب میکنه؛ ولی سفیدچاله از خودش دور میکنه. درواقع یعنی اگه تمام انرژی کیهان رو جمع کنیم بازم نمیتونیم وارد یه سفیدچاله بشیم

broken angel

رمانیکی فعال
محروم
شناسه کاربر
3602
تاریخ ثبت‌نام
2022-12-10
موضوعات
0
پسندها
2,608
امتیازها
117

اطلاعاتم‌خیلی ناقصه ولی عاشق فضام نگاه کدن به ستاره وماه خستم‌نمیکنه وبشدت ستاره قطبی رو دوست مییییییدارم🌠🌟⭐