. . .

مصاحبه مصاحبه افتخاری با نویسنده سحر صادقیان | آرا (هستی همتی)

تالار مصاحبه‌های رمانیک
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

ARA.O.O

فرازین بازنشسته
شاعر
کاربر منتخب
کاربر طلایی
کاربر نقره‌ای
کاربر ثابت
مدیر بازنشسته
شناسه کاربر
300
تاریخ ثبت‌نام
2021-01-16
آخرین بازدید
موضوعات
519
راه‌حل‌ها
183
پسندها
35,136
امتیازها
1,008

remini20210917092550693_dhl0.jpg

عرض سلام و خسته نباشید. نویسنده‌‌ی عزیز @سحرصادقیان به ما افتخار داده، مصاحبه‌‌ی کوتاهی با خبرنگار توانمند تیم @ara.pr.o.o داشتند. خبرنگار مذکور، متن مصاحبه رو ارسال خواهند کرد.

°مدیریت تالار اخبار°

آخرین ویرایش:
  • لایک
واکنش‌ها[ی پسندها]: 1 users

ARA.O.O

فرازین بازنشسته
شاعر
کاربر منتخب
کاربر طلایی
کاربر نقره‌ای
کاربر ثابت
مدیر بازنشسته
شناسه کاربر
300
تاریخ ثبت‌نام
2021-01-16
آخرین بازدید
موضوعات
519
راه‌حل‌ها
183
پسندها
35,136
امتیازها
1,008

سلام نویسنده‌‌ی عزیز سحرصادقیان، روزتون بخیر. ممنون می‌‌‌شیم بیوگرافی مختصری از خودتون ارائه کنید.
*سلام سحرصادقیان هستم متولد ۳شهریورماه ۱۳۸۱. زاده ی رفسنجان.

۱. از چه سنی متوجه شدید قلم خوبی دارید و می‌‌‌تونید نویسنده‌ی خوبی باشید؟ جرقه‌‌ی آغاز نویسندگی برای شما چه چیزی بود؟
*تقریبا از۱۳،۱۴سالگی متوجه شدم و یه رمان ابتدایی هم نوشتم اما اصلا تصمیم به نشر نداشتم و تا چندسال بیخیال شدم تا اینکه پارسال یعنی تو سن ۱۷.۱۸سالگی تصمیم گرفتم سطح قلمم رو ارتقا بدم و فعالیتم رو به صورت جدی شروع کردم.

۲. اولین اثرتون روی سایت‌‌های نویسندگی منتشر شده؟ چه زمانی؟
*بله چندین ماهه منتشر شده به نام "دیدارتقدیر".

۳. چند اثر تا به حالا دارید؟ (شامل شعر، دلنوشته، رمان، داستان، فن فیکشن، فیلمنامه/نمایشنامه)
*جدا از رمان های ابتداییم؛ دلنوشته ی بحران دلتنگی، رمان دیدارتقدیر، رمان گابلین و دو دلنوشته درحال تایپ داخل همین انجمن.

۴. اثر چاپ شده‌‌ای دارید؟ نام و نوع اثر و انتشاراتی مذکور رد ذکر می‌‌کنید؟ اگر خیر، قصد چاپ اثری رو دارید؟
*بله تنها اثر چاپ شده ی من فعلا درحال حاضر همون رمان دیدارتقدیر هستش که توسط انتشارات ارشدان چاپ شده.

۵. کسی رو به عنوان اسطوره برای نوشتن و نویسندگی توی ذهنتون دارید؟
*نظر من اینه که همیشه برای موفقیت باید خودمون الگوی خودمون باشیم از گذشته ی خودمون درس عبرت بگیریم و سعی کنیم همیشه از دیروز خودمون بهترباشیم. پس تنها الگوی من در این زمینه خودمم!

۶. همه می‌‌‌دونیم نویسندگان بزرگ، قبل از اینکه نویسنده‌ی خوبی باشند، خواننده‌ی خوبی هستن! خیلی کتاب می‌‌خونید؟
*آره؛ مجازی بیشتر ولی کتاب هم زیاد میخرم. با خوندن بیشتر مشتاق به نوشتن میشم برای همین وقتایی که حس نوشتن ندارم کتاب میخونم و به طور ناخوداگاه تا هفته ی بعدش میلم به نوشتن افزایش پیدا می‌‌‌کنه.

۷. نظرکلی‌‌‌تون در باره‌ی نویسندگی چیه؟
*نظرم رو توی یه جمله خلاصه میکنم "نویسندگان؛ مهندسان روح بشریت اند" اگه یه دکتر با جسم آدم ها کار داره ماهم کارمون با روح آدماست پس ماهم به نوبه ی خودمون دکتر روح و روان آدم هاییم، دکتر اندیشه و تعقل آدم ها.

۸. انگیزه‌ای برای نوشتن دارید یا صرفاً علاقه‌‌ست؟
*هردو به شدت زیاد.

۹. میدونیم هر اثری و هر کاری، بازخورد مثبت و منفی داره. کدوم اثرتون احساس میکنید بازخورد مثبت بیشتری داره؟
*هم گابلین و هم دیدارتقدیر بازخوردهای مثبت فراوانی داشتن و به جرعت میتونم بگم با یک نظر منفی هم مواجه نشدم خوشبختانه و خداروشکر. اما خودم احساس میکنم گابلین خیلی قوی تر از دیدارتقدیره! با توجه به اینکه ژانرهای هردو متفاوتند و خب طرفداران هر ژانر جدا میتونن تصمیم بگیرن.

۱۰. به نویسنده‌هایی که مبتدی هستن و تازه شروع به نوشتن کردن، چه ‌پیشنهادی می‌‌‌دید؟
*عزیزانم کلیشه ای ننویسین و برای این کار نیازه که رمان های زیادی بخونین تا با کلیشه آشنا بشین پس اول خواننده ی خوبی باشین و درقدم بعد انشالله نویسنده خوبی خواهیدشد مورد بعدی اینکه قبل از تایپ و نشر اثر تو سایت ها، سعی کنین برای خودتون بنویسید چندین و چندبار و برای بقیه بخونین تاهم خودتون متوجه اشکالات بشین هم از طرف بقیه نقد بشین قلمتون که قوی شد بعد تصمیم به اشتراک گذاری اثر کنین. نویسنده یعنی با نوشته ها جوری بازی کنه که نوشته ی جدید و جذابی خلق کنه هرنوشته ی کلیشه ای و بدون ذوق ادبی که رمان نمیشه و هر کلیشه ای نویسی قطعا نویسنده نیست.

۱۱. هیچ کدوم از شخصیت رمان‌هاتون برگرفته از واقعیت هست؟
*تمام و کمال برگرفته از شخص خاصی نیستند اما ممکنه خیلی از اخلاق هاشون یا برخی ظاهرشون برگرفته از شخص خاصی بوده باشه.

۱۲. قالباً شخصیت‌‌هاتون چه نوعی هستند؟
*این رو ژانرم تعیین میکنه سعی میکنم توی ژانر طنز اکثر شخصیت هام، مخاطب رو به خنده بندازن نه فقط یکی،دو نفر.در ژانر ترسناک مثل گابلین سعی میکنم شخصیت های مورد نظر از دو دسته ی ترسو و خشن یاهمون ترسناک باشن و لاغیر...

۱۳. بیشتر چه ژانری رو برای خوندن و حتی نوشتن انتخاب می‌‌‌کنید؟
*برای خوندن هرژانری رو میخونم غیر از تراژدی به نظرم مردم امروزه اونقدر تو زندگی هاشون سختی هست که اگه مثل من برای فراغت یا آرامش کتاب می خونن دیگه میخوان از این دنیا یکم فاصله بگیرن با رمان طنزشاید یکم حالشون جا بیاد و ترسناک،عاشقانه و پلیسی هم دوست دارم. برای نوشتن هم هر ژانری رو قطعا امتحان میکنم تا ببینم توی کدوم زمینه قوی تر هستم و اون رو ادامه میدم.

*خب خانم صادقیان خیلی خوشحال شدیم از هم‌‌‌‌صحبتی باشما.

• لایک
  • جذاب
  • گل رز
واکنش‌ها[ی پسندها]: 3 users
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.