. . .

مصاحبه مصاحبه افتخاری با نویسنده حبیب.آ | nafas.h

تالار مصاحبه‌های رمانیک
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

ARA.O.O

فرازین بازنشسته
شاعر
کاربر منتخب
کاربر طلایی
کاربر نقره‌ای
کاربر ثابت
مدیر بازنشسته
شناسه کاربر
300
تاریخ ثبت‌نام
2021-01-16
آخرین بازدید
موضوعات
519
راه‌حل‌ها
183
پسندها
35,139
امتیازها
1,008

remini20210917092550693_dhl0.jpg

عرض سلام و خسته نباشید. نویسنده‌‌ی عزیز و مدیر جدید تیم تبلیغات @حبیب.آ به ما افتخار داده، مصاحبه‌‌ی کوتاهی با خبرنگار توانمند تیم @Nafas.h داشتند. خبرنگار مذکور، متن مصاحبه رو ارسال خواهند کرد.

°مدیریت تالار اخبار°

آخرین ویرایش:
  • گل رز
واکنش‌ها[ی پسندها]: 1 user

Alex

رمانیکی کهکشانی
محروم
شناسه کاربر
498
تاریخ ثبت‌نام
2021-04-28
آخرین بازدید
موضوعات
291
راه‌حل‌ها
61
پسندها
13,943
امتیازها
1,409

سلام نویسنده‌‌ی عزیز حبیب آقا! روزتون بخیر. ممنون می‌‌‌شیم بیوگرافی مختصری از خودتون ارائه کنید.
سلام، من حبیب آذرگشسب هستم و ۱۵ سالمه و سه سالی هست که توی انجمنای رمان فعالیت میکنم. همین.

۱. از چه سنی متوجه شدید قلم خوبی دارید و می‌‌‌تونید نویسنده‌ی خوبی باشید؟ جرقه‌‌ی آغاز نویسندگی برای شما چه چیزی بود؟
۱۰سالگی، قبل از کلاس چهارم بود فکر کنم. برادرم لب‌تاب جدید گرفت، متوجه میشه با ورد فایلای پی‌دی اف شبیه به کتاب‌ها ساخت. منم با ذوق و شوق برای ساخت یک فایل پی‌دی اف شروع کردم به نوشتن یک داستان کوتاه که قبلا هم یادمه نوشته بودمش و ایده‌اش از یک روز بارونی داخل کلاس اول گرفته شده بود. بعد همه تشویق کردن و منم نوشتنو تا حالا از اون موقع رها نکردم و همیشه و هر روز درحال نوشتنم.

۲. اولین اثرتون روی سایت‌‌های نویسندگی منتشر شده؟ چه زمانی؟
هیچ اثر کامل شده‌ای از من موجود نیست. یک دلنوشته‌ای که صرفا برای افزایش ارسال نوشتم و ارسالش کردم و به زور بهش گفتن دلنوشته منتشر شد که با درخواست خودم حذف شد لینک دانلودش. از بین رمان ها هم، نسخه‌ی اول نبرد کوهستان ۲۰ دی ۹۷در انجمن قدیمی‌ای که این روزها داره خلوت میشه حسابی شروع شد و تا الان هم تموم نشده.

۳. چند اثر تا به حالا دارید؟ (شامل شعر، دلنوشته، رمان، داستان، فن فیکشن، فیلمنامه/نمایشنامه)
۸ تا رمان و داستان دارم که از بین شون اتحاد و فرزند همیشگی رو دوست دارم. شاید با یک ادیت -اگه فایلاشون رو پیدا کنم-منتشر بشن.
سه تا دلنوشته که هدف همه‌شون افزایش ارسالی در انجمن بوده.
یک فن فیکشن هم از هری پاتر شروع کردم که تموم نشد هیچ وقت.

۴. اثر چاپ شده‌‌ای دارید؟ نام و نوع اثر و انتشاراتی مذکور رد ذکر می‌‌کنید؟ اگر خیر، قصد چاپ اثری رو دارید؟
خیر؛ اما شاید برای یکی از مجموعه ها که نوشتن همه شون اندازه ی نبرد(سه سال) طول میکشه برنامه ای برای چاپ هم داشته باشم.

۵. کسی رو به عنوان اسطوره برای نوشتن و نویسندگی توی ذهنتون دارید؟
اسطوره؟ زیادن. از بین همه دست دارم بتونم مثل جی کی رولینگ اثری بنویسم که همه تا سال ها بخونن و دوستش داشته باشن .ولی حالا حالا ها مونده تا به اون سطح برسم.

۶. همه می‌‌‌دونیم نویسندگان بزرگ، قبل از اینکه نویسنده‌ی خوبی باشند، خواننده‌ی خوبی هستن! خیلی کتاب می‌‌خونید؟
روند کتاب خوندن من خیلی عجب غریبه. گاهی ممکنه خیلی زیاد بخونم گاهی خیلی کم.ولی برنامه ریزی برای شش ماه باقی مونده دارم مینویسم که میشه هر هفته حدودا یک کتاب رو بخونم.

۷. نظرکلی‌‌‌تون در باره‌ی نویسندگی چیه؟
کوتاه و مختصر: یک کار دشوار و پر اهمیته.(از نظر تاثیری که روی خواننده میذاره)
پ.ن۲: سوال سختی بود، جوابی براش پیدا نکردم جز همون یک خط😂.

۸. انگیزه‌ای برای نوشتن دارید یا صرفاً علاقه‌‌ست؟
هردو. انگیزه‌اش تثبیت چیزایی که یاد میگیرم توی ذهنمه. به یک شکلی وقتی در مورد چیزی مینویسم اون چیز رو بهتر درک می‌کنم.

۹. میدونیم هر اثری و هر کاری، بازخورد مثبت و منفی داره. کدوم اثرتون احساس میکنید بازخورد مثبت بیشتری داره؟
نبردکوهستان بیشترین بازخورد منفی رو داشت. مخصوصا نسخه اولش. اتحاد هم بیشترین بازخورد مثبت رو(هر دو تنها تا سی پارت توی یک انجمن نوشته شدند و بقیه‌اشون هیچ وقت منتشر نشد)

۱۰. همه نویسندگان نقد میشن؛ مهم اینه که اون نقد سازنده باشه و ازش درس بگیریم. سازنده ترین نقد در مورد قلمتون چی بوده؟
اصولا از بین همه افرادی که داستانامو نقد کردن، یک نفر که مشاورم توی انجمن دیگری هم بود در مورد توصیفاتم یک نقد نوشت که چرا شبیه گزارشن. از اون موقع تا حالا تلاش میکنم گزارشش رو کم کنم که نمیشود که نمیشود.

۱۱. به نویسنده‌هایی که مبتدی هستن و تازه شروع به نوشتن کردن، چه ‌پیشنهادی می‌‌‌دید؟
رمان مجازی کمتر بخونید و بیشتر آثار چاپی و نویسندگان روسیه و آمریکا رو بخونید. تنها توصیه ام که به عنوان خواننده اینه وگرنه مبتدی که به مبتدی توصیه نمیکنه.😂

۱۲. هیچ کدوم از شخصیت رمان‌هاتون برگرفته از واقعیت هست؟
خیر. همه ساخته و پرداخته ذهنم هستن.

۱۳. قالباً شخصیت‌‌هاتون چه نوعی هستند؟
عادی عادی. نه اسطوره ان نه خیلی ضعیف نه عجیب غریب.

۱۴. بیشتر چه ژانری رو برای خوندن و حتی نوشتن انتخاب می‌‌‌کنید؟
فانتزی؛ به دلیل اینکه ژانریه که همیشه توش ایده های جدیدی اجرا میشه. هرچند کپی پیست ها و عدم محدودیت و سختگیری برای ایده های داستان باعث شد چنین بلایی سر این طفل معصوم بیادکه هرچی میخونی رو قبلا خوندی یه جورایی.

۱۵. شخصیت‌ رمان‌هاتون رو بر چه اساسی انتخاب می‌کنید؟
بر اساس دنیایی که برای داستان توی ذهنم ساختم و عادت ها و قوانین‌شون.

۱۶. یکی از دیالوگ‌های به یاد ماندنی رمانتون رو بهمون تقدیم می‌‌کنید؟
"گفتگو، بهترین راه برای جلوگیری از نفاق و تفرقه است. اگر گفتگو نباشه جنگ آغاز میشه و وقتی جنگ آغاز شد، خون‌های زیادی ریخته میشه و اون خون‌ها باعث انتقام‌گیری‌ها و جنگ‌های بعدی میشه و درنتیجه زندگی چندین نسل از یک ملت قربانی یک حماقت اجدادشون میشه."

۱۷. بهترین طنز نویسی که میشناسید؟
رمان و اثر طنز نخوندم. ولی چند نمایشنامه طنز شکسپیر رو خوندم که واقعا بی‌نظیر‌ بودن.

۱۸. خودتون رو بیشتر توی چه ژانری معرفی میکنید؟
فانتزی، تراژدی

۱۹. طنز یا عاشقانه؟

۲۰. خلاقیت کدوم نویسنده در طنز نویسی توجه شما رو جلب کرد؟
اوم خانم fatima eqb به خوبی تونستن در آثارشون طنز و تاریخ و تخیلی رو ترکیب کنن و آثارشون واقعا قابل ستودنه.

*خب آقا حبیب خیلی خوشحال شدیم از هم‌‌‌‌صحبتی باشما. ما همه‌ی سوال‌هامون رو پرسیدیم و جواب‌هامون رو گرفتیم؛ اگه احساس می‌کنید چیزی مونده و نپرسیدیم و نیازه خواننده‌ها بدونند، بفرمایید.
منم خیلی خوشحال شدم. حرف خاصی نیست. فقط بابت دیر شدن پارت گذاری ها و ناتمام موندن آثار در انجمن های مختلف عذر میخوام از خواننده های گرامی.

• لایک
  • جذاب
  • گل رز
واکنش‌ها[ی پسندها]: 4 users
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.