. . .

بیوگرافی محمد رضا فروتن

تالار بازیگران و عوامل سینما

Leilii

مدیرتالاربیوگرافی
پرسنل مدیریت
مدیر
مدیر
تالارمونوگرافی‌وبیوگرافی
شناسه کاربر
4811
تاریخ ثبت‌نام
2023-04-15
آخرین بازدید
موضوعات
168
پسندها
425
امتیازها
303

محمدرضا فروتن متولد ۷ دی ۱۳۴۷ در تهران ؛ بازیگر ، خواننده و صداپیشه است

فارغ التحصیل دکترای رشته روانشناسی بالینی از دانشگاه آزاد می باشد که از ۲۶ سالگی با سریال وارد عرصه هنری شد و حالا شایعه شده تغییر جنسیت داده است

از خانواده تا تجدید
در یک خانواده شش نفری با چهار خواهر به دنیا آمدم که همشان بعد از مرگ مادرم ، برایم مادری کردند

دوران نوجوانی ام ، خيلی بازيگوش و شيطان بودم و اصلا اهل درس و كتاب و مدرسه نبودم طوری كه خاطرم هست در همان سال اول دبيرستانم تجديد آوردم

اولین تجربه تا کلاس بازیگری
سال ۱۳۷۱ در ۲۴ سالگی به واسطه یکی از دوستانم بنام اکبر اصفهانی که عکاس فیلم و سریال بود به بهرام کاظمی برای نقش کوتاهی در فیلم هدف معرفی شدم

پس از اجرای نخستین پلان فیلم هدف سال ۱۳۷۳ و تشویق كاظمی ، به كلاس های آزاد بازیگری رفتم و زیر نظر حمید سمندریان آموزش دیدم

شهرت با کیمیایی
آقای بازیگر بعد از چند تجربه دیگر سال ۱۳۷۶ وقتی ۲۹ ساله بود ابتدا با سریال مرسده به کارگردانی مسعود کیمیایی به شهرت رسید

او سپس برای بازی در فیلم قرمز در سال ۱۳۷۷ برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد از جشنواره هفدهم فیلم فجر شد

ورود به خوانندگی
من همیشه رویای خواندن را در سر داشتم حتی قبل از اینکه بازیگر شوم اما به جز مادرم که همیشه مشوق من بوده‌ اند بقیه اعضای خانواده‌ام مشوقم نبودند

در فیلم شب یلدا سال ۱۳۷۹ خواندم و بسیار از این کار لذت بردم تا اینکه در پشت صحنه یک برنامه تلویزیونی مرحوم دکتر افشین یداللهی را دیدم و در مورد عشقم به خواندن با ایشان صحبت کردم

ایشان گفتند می ‌خواهی برایت ترانه بگویم ؟ من هم استقبال کردم و از همانجا همکاریمان شکل گرفت که نتیجه‌اش آلبوم می‌ فهممت سال ۹۵ شد

فشار خانواده برای پزشکی
از همان دوران كودكی و نوجوانی ، عشق به دنيای هنر و بازيگری را در وجودم احساس می كردم اما نمی دانم چرا خانواده و اطرافيانم اصرار داشتند كه پزشک شوم

به همين دليل و برخلاف ميلم باطنی ام رشته تجربی را انتخاب كردم و دیگر تا دکترای روانشناسی رفتم

کمک روانشناسی
رشته تحصيلی ام كمک بسياری به من كرد تا در كارم موفق‌ تر شوم چرا كه به اين موضوع پی بردم اين فقط جسم انسان نيست كه بايد تغذيه شود و نياز به رسيدگی دارد بلكه روح انسان نيز نياز به پرورش و تغذيه دارد

محمدرضا فروتن در سال ۱۳۸۰ وقتی ۳۳ ساله بود با خانم سحر ابراهیمی ثابت ازدواج کرد

علاقه به ادبیات
با اينكه به ادبيات علاقه داشتم اما از آن خيلی دور بودم ، اخيرا می خواهم بر ادبيات متمركز شوم و دوست دارم در كلاس‌ ها و جلسات مثنوی خوانی شركت کنم

پختگی نقش هایم
همیشه بازی هایم سوای نسبت و ارتباطی که با نقش دارد حاصل تجربیات زندگی خودم بوده و همینطور که خودم تغییر کردم بازی سینمایی من هم تغییر کرد

فکر می کنم همینطور که خودم در زندگی چیزهایی را فهمیده ام بازی ام نیز چیزهایی را فهمیده و با من بزرگ شده است

ممنون رنج هایم هستم
ممنون رنج ها و دردهای زندگی ام هستم ، ممنون آن اتفاقاتی هستم که خیلی ناگوار بود ولی چقدر خوب شد که اتفاق افتاد

ممنون آتشی هستم که در زندگی ام بود و از دلش رد شدم ، مرا سوزاند و پخته کرد ، همه آها را خیلی دوست دارم و باعث شد من ساخته شوم

ماجرای تغییر جنسیت
علی احمدنیا سردبیر سابق اصلاحات نیوز بتازگی افشا کرده طی صحبتی که با یکی از بستگان آقای فروتن داشته خبر تغییر جنسیت ایشان را تایید کردند

البته این خبر بعد از مدت کوتاهی توسط آقای فروتن و وکیل او تکذیب شد
نشانه ها از مانکن
پناه فرهاد بهمن ؛ محمدرضا فروتن سال ها برای تولد سحر برنامه ریخت ، در اوج شهرت رفت روانشناسی خوند ، آروم نشونه های سحر رو نشون داد تا اوجش در مانکن

حالا دیگر وقت تولد سحری بود که ۵۱ سال در کالبد محمدرضا مخفی بود ، اسمش در تاریخ ما می مونه و شهامتش الهام بخش خیلی های دیگر خواهد بود