. . .

بیوگرافی بیو گرافی مریم مومن

تالار بازیگران و عوامل سینما

Leilii

مدیرتالاربیوگرافی
پرسنل مدیریت
مدیر
مدیر
تالارمونوگرافی‌وبیوگرافی
شناسه کاربر
4811
تاریخ ثبت‌نام
2023-04-15
آخرین بازدید
موضوعات
168
پسندها
425
امتیازها
303

مریم مومن متولد 6 مرداد 1377 در اردبیل، بازیگر سینما و تلویزیون است

فارغ التحصیل لیسانس رشته بازیگری می باشد که اولین بار در پنج سالگی جلوی دوربین رفت تا اینکه با تئاتر ادامه داد و در «بانوی عمارت» به شهرت یک شبه رسید

خانواده و اصالت

مریم مومن (Maryam Momen) بعنوان تنها فرزند خانواده در شهر «مشگین شهر» اردبیل در محله قروه درویش به دنیا آمد و می گوید با افتخار تورک زبان هستم

شیطونی و بازیگوشی دوران کودکی اش آنقدر زیاد بود که پدرش او را به ترکی (اوغلوم) «یعنی؛ پسرم» صدا می زد

اولین تجربه در 5 سالگی

اولین بار در سال 1382 وقتی تنها 5 ساله بود در فیلم کوتاه پسر عموی پدرش ایفای نقش کرد که از همانجا علاقه به بازیگری در وجودش شکل گرفت

تک فرزند خانواده می باشد و پدرش نی نواز و هنرمند و مادرش اسب سوار است اما به شدت مخالف ورود وی به عرصه بازیگری و انجام کار هنری بودند

تنها کسی که از او حمایت کرد خاله اش بود که باعث ورودش به بازیگری شد

در کودکی بازیگری برایم جذابیت داشت به همین خاطر از سال دوم راهنمایی کارم را شروع کردم و در این سال ها برای رسیدن به جایی که قرار دارم تلاش‌ کردم

با تئاتر دانشجوی فعالیت هنری اش آغاز شد تا اینکه سال 1396 وقتی 19 سله بود از قبولی در تست با سریال «بانوی عمارت» در نقس فخر الزمان جلوی دوربین رفت

پخش این سریال در پاییز 1397 از شبکه سه او و حسام منظور را بشدت معروف کرد

بانوی عمارت

داستان بانوی عمارت یک ملودرام عاشقانه ای از مقطع تاریخی دوره قاجار را روایت می کند که در لایه های زیرین آن به شرایط اجتماعی و سیاسی آن زمان نیز می پردازد

فرزند طلاقم

طلاق شاید الان خیلی مرسوم شده است اما در تایمی که من در یک محیط کوچکی تجربه کردم اصلا راحت نبود و نگاه ها را می فهمیدم

من یک شبه بزرگ شدم، آن هم در 9 سالگی و اوج بچگی ام، حامی مامانم شدم و سعی کردم کسی به مامانم توهین نکند

عاشق اسب و لواشک

برای بازی در سریال بانوی عمارت سوارکاری یاد گرفت و از دوران کودکی هم عاشق اسب یونیکورن (تک شاخ) می باشد و اتاقش پر از عکس های این اسب رویایی است

به گفته خودش معتاد لواشک و الوچه خشک می باشد

ازدواج

هنوز به صورت رسمی ازدواج مریم مومن رسانه ای نشده است اما تایید کرده در یک رابطه عاشقانه قرار دارد و دلش برای طرف که اسم اول (س) هست قنج می رود

بعدا کاشف به عمل آمد که منظور خانم بازیگر «سهیل قاصدی» بازیگر بود! با این حال تا به الان هیچ خبر از ازدواج این دو نفر منتشر نشده است

تجربه کلاس بازیگری

قبل از ورود به بازیگری یک دوره یک ماهه در کلاس های بازیگری شرکت کردم اما خیلی زود متوجه شدم آن آموزشگاه کاملا بی کیفیت است

آن شخص مدرس از من و امثال من که تازه قدم در این راه می گذاشتیم ماهیانه آن زمان 200 – 400 هزار تومان می گرفت

کار در دندانپزشکی

خانم مومن از سوم راهنمایی بخاطر طلاق پدر و مادرش برای اینکه روی پا خود بایستد بعنوان دستیار کنار دنداپزشک کار کرد و مدتی هم در کار اینترنتی مشغول بود

قاضی به حالم گریه کرد

من هیچ وقت ترجیح ندادم مادرم یا پدرم را بعد طلاق انتخاب کنم

زمانی که بردنم دادگاه و گفتند دوست داری با مادرت زندگی کنی یا پدر، من از حد فشار خون دماغ شدم یادمه قاضی به حالم گریه کرد و در نهایت به مادرم سپرده شدم

با این حال جایگاه الان زندگی ام را مدیون قلب مهربان بابام و زحمت های مامانم هستم

درخشش در بازی مافیا

سال 1400 و 1401 در سری مسابقات «شب های مافیا» در شبکه خانگی، خانم مریم مومن با هوش و ذکاوت خود در این بازی خیلی مورد توجه قرار گرفت

نبستن چشم بر حق

خانم بازیگر بعد از حوادث مرگ مهسا امینی و در واکنش به اتفاقات در اینستاگرام خود نوشت؛ خداوندا رزق ما را از جایی مقرر کن که لقمه هایمان مجبورمان نکند چشم هایمان را بر حق ببندیم

کار تصویری:

● سریال بانوی عمارت – 1396

● سریال سرزده – 1399

● فیلم کادون – 1399

● مجموعه شب های مافیا – 1399

● سریال همبازی – 1400

● دردسرهای شیرین – 1401

● سریال جادوگر – 1401

● شب های مافیا – 1401