. . .

بیوگرافی بیوگرافی سوزان روشن

تالار خوانندگان

CANDY

مدیریت ارشد
پرسنل مدیریت
فرازین
بخشدار
مدیر
رصد کننده
طراح
تدوینگر
نام هنری
Minok
انتشاریافته‌ها
1
بخشدار
- امور فرهنگی
مدیر
تدوین+میکس+بازرس
شناسه کاربر
3457
تاریخ ثبت‌نام
2022-11-23
آخرین بازدید
موضوعات
972
راه‌حل‌ها
33
پسندها
3,535
امتیازها
436

سوزان روشن متولد 1 مهر 1346 در تهران ، خواننده موسیقی پاپ است

تحصیلکرده آمریکا می باشد که در 16 سالگی اولین اجرای خود را تجربه کرد و حالا در هیستون آمریکا زندگی می کند و بنیانگذار یک شرکت ساختمان سازی می باشد.

خانواده:​

در شهرستان تیران رضوانشهر تهران به دنیا آمد ، پدرش منوچهر روشن در ایران مدیرکل بهداری اداره برق و مادرش فرشته روشن خانه دار بود و یک برادر بنام پیمان دارد.

مهاجرت در 9 سالگی:​

سوزان در سال 1355 وقتی 9 ساله بود با خانواده به آمریکا مهاجرت کردند و با تاسیس یک شرکت خدمات مشاوره و ارائه وام فعالیت می کردند.

موسیقی با حسن شماعی:​

سه و چهار سالگی در مهمونی ها و عروسی فامیل همراه موزیک می خواندم تا اینکه در آمریکا با تشویق حسن شماعی زاده و ایرج طاهری به کلاس موسیقی رفتم

گذشت تا اینکه با حمایت پدرم در سال 1362 وقتی 16 ساله بودم در کنار حسن شماعی زاده بروی صحنه رفتم و آهنگ «خلی وقته عاشقم» را با وی خواندم.

اولین آلبوم تا شهرت:​

سال 1364 زمانی که 18 ساله بود آلبوم خاکستر را منتشر کرد تا اینکه سال 1371 با آلبوم دوم خود بنام دروغ نگو صدایش شناخته تر شد

اما ایشان با آلبوم چهارم سال 1374 در 28 سالگی بنام «بی بی عشق» به شهرت رسید که قطعه قمار باز آن بشدت محبوب شد.

از نقشه کشی تا اجرا:​

به گفته برادرش سوزان همانند یک مهندس معماری با در نظر گرفتن کلیه نکات معماری ، نقشه های ساختمانی رسم می کند و کار نظارت را هم خود برعهده میگیرد.

CANDY

مدیریت ارشد
پرسنل مدیریت
فرازین
بخشدار
مدیر
رصد کننده
طراح
تدوینگر
نام هنری
Minok
انتشاریافته‌ها
1
بخشدار
- امور فرهنگی
مدیر
تدوین+میکس+بازرس
شناسه کاربر
3457
تاریخ ثبت‌نام
2022-11-23
آخرین بازدید
موضوعات
972
راه‌حل‌ها
33
پسندها
3,535
امتیازها
436

ازدواج نکردم:​

من چجوری می توانستم ازدواج کنم در حالی که یک روز در این کشور و یک روز کشور دیگر کنسرت داشتم بخصوص مردان ایرانی که روی این موضوع غیرتی هستند
علاقه زیادی به ازدواج داشتم اما همیشه بخاطر این موضوعات به مشکل خوردم
اگر روزی گزینه ایده آلی برای ازدواج باشد فقط در حد یکی دو کنسرت بزرگ در سال می روم و صرفا روی آلبوم کار می کنم تا در کنار همسرم باشم.

عاشق نشدم:​

تا حالا عاشق نشدم یعنی فکر می کنم عشق نبود چرا که نمی توانستم براحتی فراموش کنم ، من عشق را فقط در کنار خانواده ام دیده ام.

دوری پنج ساله از موسیقی:​

من چون توی عروسی ها نمی خوانم ، مجبور بودم برای کنسرت ها همیشه در سفر باشم طوری که دیگر خسته شده بودم و انرژی از من گرفته شده بود

به همین خاطر یک مدت موسیقی را کنار گذاشتم و در شرکت هایفا مورگیج کمپانی به مدیریت برادرم مشغول کار ساختمان سازی شدم.

برای تناسب اندام:​

برای تناسم اندامم خیلی ورزش زیاد می کنم ، اب میوه بیشتر می خورم و شب ها زودتر می خوابم اما اگر لازم باشد از عمل های زیبایی هم استفاده می کنم (با خنده)

برای اوقات فراغت:​

تفریح مورد علاقه ام خرید از مغازه های مختلف است ، عاشق دیدن فیلم در سینما هستم بخصوص فیلم های هالیوود که علاقه زیادی به دیدنشان دارم.

اهل پس انداز نیستم:​

من هیچ موقع اهل پس انداز نبودم و در تمام این سال ها هر چی از کار هنر درآوردم خرج کردم اما پس از ورود به کار ساختمانی تمام درآمدم را پس انداز می کنم