. . .

بیوگرافی بیوگرافی جوجو مویز

تالار نویسندگان و شاعران

Naz...

مدیر بازنشسته
رمانیکی
شناسه کاربر
63
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-09
آخرین بازدید
موضوعات
16
پسندها
301
امتیازها
133

سلام:hello:
حتما تا به حال فیلم فوق العاده"من پیش از تو" رو دیدید یا حداقل اسمش رو از اطرافیانتون شنیده اید!!
تا به حال فکر کردین خالق این اثر...نه نه کارگردان منظورم نیست...منظور، خالق اصلی اثر یعنی نویسنده اش است که چه کسی هست؟؟?
تعداد کمی از افراد هستند که تا به حال اسم آثار اورا نشنیده اند و یا حتی لااقل یکی از آن ها را نخوانده باشند! اگه از اون دسته از افراد هستید که نه اثار او را خوانده اید و یا نشنیده اید باید بگم این تاپیک برای شماس! بله! خودِ خودِ شما دوست عزیز!

خب اول میریم که یک بیوگرافی کوتاهی از این هنرمند داشته باشیم:
ویپائولین سارا جو مویس است و با نام جوجو مویز در دنیا شناخته می‌شود. وی یک نویسنده روزنامه‌نگار بریتانیایی بوده که در سال 1969 در لندن متولد شده است. او که فعالیت اصلی‌اش روزنامه‌نگاری بود، از سال 2002 وارد حیطه داستان‌نویسی شد و از آن سال به بعد هر سال یک داستان منتشر کرد و حتی کار تمام وقتش را برای نویسندگی و محقق ساختن رویایش رها کرد. حالا هم در بین دوستداران رمان‌های عاشقانه جایگاه ویژه‌ای دارد؛ چراکه در سال‌های اخیر داستان‌های عاشقانه‌اش
(به ویژه من پیش از تو?❤) توانسته‌اند فروش خوبی را به ارمغان بیاورند. البته ناگفته نماند وی هم‌اکنون برای اینکه از دنیای روزنامه‌نگاری دور نماند، برای روزنامه دیلی تلگراف مقاله‌هایی می‌نویسد.

Naz...

مدیر بازنشسته
رمانیکی
شناسه کاربر
63
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-09
آخرین بازدید
موضوعات
16
پسندها
301
امتیازها
133

?تحصیلات جوجو مویز
جوجو مویز تحصیل کرده رویال هالووی دانشگاه لندن و کالج نیو بدفورد دانشگاه لندن بوده و از سال 1992 روزنامه‌نگاری می‌کند. در آن زمان وی برنده بورسیه مالی از سوی روزنامه ایندیپندنت شد و توانست دوره کارشناسی ارشد را نیز در دانشگاه لندن بگذراند. علاوه بر تحصیلات در زمینه کاری هم باید اشاره کنیم وی نزدیک به 10 سال برای یکی از روزنامه‌های هنگ کنگی می‌نوشت. در طول دوران کاری نیز علاوه بر نویسندگی، وی در سال 1998 سردبیری خبر روزنامه ایندیپندنت بود و همین‌طور مسئولیت بخش هنر و رسانه را در همین روزنامه بر عهده داشت.

jojo-moyes-2.md.jpg

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Naz...

مدیر بازنشسته
رمانیکی
شناسه کاربر
63
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-09
آخرین بازدید
موضوعات
16
پسندها
301
امتیازها
133

?آغاز نوشتن حرفه ای و افتخارات​

جوجو مویز رمان‌های معروفی دارد که در این میان می‌توان به سه گانه عاشقانه «من پیش از تو»، «پس از تو»، «باز هم من» اشاره کرد که توانستند برایش شهرت دوچندانی را رقم بزنند؛ به طوری که این دو رمان به عنوان پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز شناخته می‌شوند. این در حالی است که موفقیت‌های وی در زمینه نوشتن داستان‌های عاشقانه به اندازه‌ای بوده است که طرفدارن تنها کافی است نام این نویسنده را ببینند و کتابش را اگر نخوانده‌اند خریداری کنند. این موضوع برای ناشران هم سود بالایی به همراه داشته است.

283316702727686883b6f0d4a9444243.md.jpg

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Naz...

مدیر بازنشسته
رمانیکی
شناسه کاربر
63
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-09
آخرین بازدید
موضوعات
16
پسندها
301
امتیازها
133

?معرفی اثار او​

من پیش از تو​

شخصیت اصلی در رمان من پیش از تو جوجو مویز دختری به نام لوییزا کلارک با ظاهری ساده و معمولی است. لوییزا که همه عمرش را در روستایی گذرانده دختری است که به تازگی کارش را از دست داده و به دلیل مسائلی هدف مشخصی در زندگی ندارد. در این میان او کار جدیدی پیدا می‌‎کند و قرار است خدمتکار پسر ثروتمندی باشد که در یک حادثه رانندگی سلامتی‌اش را از دست می‌دهد و باید همه عمرش را که البته طولانی هم نیست روی ویلچر بگذراند. ویل پیش از این فردی بلندپرواز و امیدوار بود، اما حالا سرزندگی از وی رخت بر بسته و به فردی دمدمی مزاج تبدیل شده است که همیشه با کنایه حرف می‌زند.

من پیش از تو جوجو مویز/ me-before-you

این مسئله ارتباط لوییزا را با وی دچار مشکل می‌کند؛ اما لوییزا دست از تلاش بر نمی‌دارد و در نهایت موفق می‌شود. اما این همه ماجرا نیست و می‌توان درس‌های بزرگ‌تری از ویل و همین‌طور لوییزا در کتاب گرفت. درواقع لوییزا در کتاب به خوبی نشان می‌دهد که هر چقدر هم که اوضاع زندگی ناپایدار و سخت باشد، اما همچنان ارزش زیستن را دارد. پیشنهاد ما به شما این است کتاب را تهیه کنید و بخوانید و لذت ببرید. اگر هم چندان اهل کتاب نیستید، می‌توانید فیلم «من پیش از تو» را براساس همین داستان مشاهده کنید. اما هر چه باشد، کتاب جزئیات بیشتری در دل خود دارد.

Naz...

مدیر بازنشسته
رمانیکی
شناسه کاربر
63
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-09
آخرین بازدید
موضوعات
16
پسندها
301
امتیازها
133

پس از تو​

«پس از تو» ادامه کتاب من پیش از تو است. ویل در «من پیش از تو» توصیه‌هایی برای در آغوش کشیدن زندگی و حرکت رو به جلو به لوییزا داشته است. در این جلد لوییزا پیشنهادات ویل را عملی می‌کند و برای زندگی‌اش برنامه‌ریزی می‌کند؛ ولی به این آسانی‌ها هم نیست. لوییزا باید برای آینده‌اش تصمیم مهمی بگیرد و چیزهای جدیدی بیاموزد. خیلی‌ها که همیشه داستان‌های عاشقانه را نقد می‌کنند، اعتقاد دارند که این داستان‌ها جز مسائل عاشقانه چیز دیگری ندارند. اما در کتاب‌های یاد شده از جوجو مویز می‌بینیم که چگونه عشق، امید، تلاش و خواستن انسان‌ها به تغییر می‌تواند آینده‌ای جدیدی و روشن را برایشان با تمام سختی‌هایی که دارد رقم بزند.

after-you/ رمان پس از تو جوجو مویز

Naz...

مدیر بازنشسته
رمانیکی
شناسه کاربر
63
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-09
آخرین بازدید
موضوعات
16
پسندها
301
امتیازها
133

باز هم من​

و ادامه کتاب «پس از تو» را می‌توانیم در کتاب «باز هم من» مطالعه کنیم. در این کتاب و در اینجای داستان لوییزا به نیویورک می‌رود و زندگی جدیدی را آغاز خواهد کرد. لوییزا حالا در تلاش برای کسب تجربه‌های جدید و استفاده از موقعیت‌هایی است که در اختیارش قرار می‌گیرد. اگر دو کتاب یاد شده را خواندید، پیشنهاد ما این است که این کتاب را نیز حتما بخوانید.

moyes/ رمان جوجو مویز