. . .

بیوگرافی بیوگرافی باران کوثری بازیگر سینما و تلویزیون

تالار بازیگران و عوامل سینما

Maedeh

مدیر مخبر
پرسنل مدیریت
مدیر
خبرنگار
کاربر نقره‌ای
کاربر ثابت
نام هنری
Maiy
مدیر
مخبر
شناسه کاربر
91
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-14
آخرین بازدید
موضوعات
442
راه‌حل‌ها
2
پسندها
6,373
امتیازها
463

باران کوثری در تئاتر آن سوی آینه که به کارگردانی آزیتا حاجیان بود توانست توانایی هایش را بعنوان بازیگر صحنه نیز ثبت کند. وی سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن سی و سومین دوره از جشنواره فیلم فجر را برای بازی در کوچه بی نام کسب کرد.

چکیده ای از بیوگرافی باران کوثری​

نام: باران

نام خانوادگی: کوثری

تاریخ تولد:۲۵ مهر ۱۳۶۴

محل تولد: تهران

تحصیلات: دانش آموختهٔ رشته نمایش از هنرستان سوره

ملیت: ایرانی

بیوگرافی باران کوثری​

باران کوثری در تاریخ ۲۵ مهر ۱۳۶۴ در تهران متولد شد و از هنرستان سوره، دانش آموختهٔ رشته نمایش میباشد و از رشته جامعه شناسی انصراف داده است. وی از سن ۶ سالگی وارد بازیگری شد و تجربه منشی صحنه و طراح لباس را دارد. پدر باران کوثری که جهانگیر کوثری نام دارد، تهیه کننده سینما و کارشناس فوتبال میباشد و مادرش نیز رخشان بنی اعتماد است که از مشهورترین کارگردانان ایرانی محسوب میشود. او یک برادر به نام تندیس دارد که بزرگ تر از خودش است.

Maedeh

مدیر مخبر
پرسنل مدیریت
مدیر
خبرنگار
کاربر نقره‌ای
کاربر ثابت
نام هنری
Maiy
مدیر
مخبر
شناسه کاربر
91
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-14
آخرین بازدید
موضوعات
442
راه‌حل‌ها
2
پسندها
6,373
امتیازها
463

نخستین تجربه بازیگری باران کوثری، فیلم بهترین بابای دنیا میباشد که توسط داریوش فرهنگ ساخته شده است. تا سال ۱۳۸۰ نقش آفرینی های بعدی او به بازی در فیلم های مادرش تعلق دارد. وی همچنين در تئاتر آن سوی آینه به کارگردانی آزیتا حاجیان بازی کرد. باران کوثری به عنوان یکی از اعضای هیئت داوران در بخش مسابقه سینمای ایران در هفدهمین جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان در اصفهان به شمار می رفت.

باران کوثری سر صحنه فیلمبرداری فیلم« هفت ماهگی» در روز پنجشنبه در تاریخ ۱۶ مهر ۱۳۹۴ دچار آسیب شد و با جرثقیل تصادف کرد. او توانست با چند عمل جراحی سلامتی خود را بدست آورد.

Maedeh

مدیر مخبر
پرسنل مدیریت
مدیر
خبرنگار
کاربر نقره‌ای
کاربر ثابت
نام هنری
Maiy
مدیر
مخبر
شناسه کاربر
91
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-14
آخرین بازدید
موضوعات
442
راه‌حل‌ها
2
پسندها
6,373
امتیازها
463

فعالیت های خیرخواهانه باران کوثری​

باران کوثری در ایران بعنوان سفیر انجمن خیریه یاری سوید معرفی شده است. انجمن خیریه یاری سوید یک سازمان مستقل غیرانتفاعی مردمی محسوب میشود که شعار آن« کودک خیابانی کم تر، دانش آموز بیشتر» می باشد. از اهداف این انجمن می توان به حمایت همه جانبه از کودکان، ساخت مدارس محروم و کتاب خانه با حمایت داوطلبانه حامیان مالی در سوئد، فراهم آوری شرایط تحصیل و امکانات آموزش و پرورش اشاره کرد.

باران کوثری,بیوگرافی باران کوثری,عکس های جدید باران کوثری
عکسهای باران کوثری

ساخت موزیک ویدیو توسط باران کوثری​

باران کوثری یک موزیک ویدیو به نام آهنگ چرا رفتی با صدای همایون شجریان ساخت که با ساخت این ویدیو از سوی عموم با انتقادات بسیاری همراه شد. در مراسم رونمایی آلبوم، محمد رحمانیان چنین گفت:« از باران کوثری، مهرداد صدیقیان و سحر دولتشاهی تعجب می کنم. اینهمه اُور- اکت( بازی اغراق شده) را نمی فهمم. به خدا ما هم مثل عموم مردم به موسیقی گوش می دهیم و احساساتی می شویم. هدف از اینهمه سر تکان دادن ها و اداهای اضافه چیست؟

Maedeh

مدیر مخبر
پرسنل مدیریت
مدیر
خبرنگار
کاربر نقره‌ای
کاربر ثابت
نام هنری
Maiy
مدیر
مخبر
شناسه کاربر
91
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-14
آخرین بازدید
موضوعات
442
راه‌حل‌ها
2
پسندها
6,373
امتیازها
463

ممنوع الفعالیت شدن باران کوثری​

در سال ۱۳۹۱ باران کوثری را به علت بازی در نمایش روایت ناتمام یک فصل معلق به کارگردانی هومن سیدی تهدید کردند و او را از رفتن به روی صحنه منع کردند و در حدود ۲ سال، مجوز بازی به این بازیگر را ندادند. وی هنوز هم علت ممنوع الفعالیت شدن خود را نمی داند.

باران کوثری بیوگرافی,عکس باران کوثری,باران کوثری
عکس های اینستاگرامی باران کوثری

رابطه ی باران کوثری و حامد بهداد​

باران کوثری با حامد بهداد رابطه ی بسیار دوستانه ای دارد و می گوید دو سال سخت را در زمان ممنوع الکاری خود گذراندم و از دوستانم در این مدت پول قرض می گرفتم. حامد بهداد تقریباً به من کمک مالی می کرد. من بطور مداوم با وی در تماس بودم و می گفتم که حامد من پول ندارم چون سالها بود که از پدر مادر خود پولی نگرفته بودم و این مسأله برای من سخت بود که استقلال مالی ام را مجدداً از دست بدهم. شایعه شده بود که باران کوثری و حامد بهداد با هم ازدواج کرده اند ، بدین دلیل که داخل بعضی از عکسها هر دوی آن ها حضور داشتند که این شایعه کذب است. حامد بهداد و باران کوثری با یکدیگر آثار مشترکی دارند و به همین علت در نشست های خبری، زیاد در کنار هم دیده میشوند و البته حامد بهداد با باران کوثری زیاد شوخی می کند.

Maedeh

مدیر مخبر
پرسنل مدیریت
مدیر
خبرنگار
کاربر نقره‌ای
کاربر ثابت
نام هنری
Maiy
مدیر
مخبر
شناسه کاربر
91
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-14
آخرین بازدید
موضوعات
442
راه‌حل‌ها
2
پسندها
6,373
امتیازها
463

کارنامه هنری باران کوثری​

- باران کوثری دومین بازیگر کودک و نوجوان سال به انتخاب منتقدین زیر پوست شهرباران و بومی، ۱۳۷۹

- باران کوثری کاندیدای بهترین بازیگر زن در نخستین جشنواره آسیا پاسیفیک؛ استرالیا برای فیلم خون بازی، ۱۳۸۶

- تندیس بهترین بازیگر نقش اول زن برای باران کوثری در یازدهمین جشن خانه سینما برای فیلم خون بازی، ۱۳۸۶

- سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن در بیست و پنجمین جشنواره فیلم فجر برای فیلم های خون بازی و روز سوم، ۱۳۸۵