. . .

بیوگرافی کامران تفتی

تالار بازیگران و عوامل سینما

Leilii

مدیرتالاربیوگرافی
پرسنل مدیریت
مدیر
مدیر
تالارمونوگرافی‌وبیوگرافی
شناسه کاربر
4811
تاریخ ثبت‌نام
2023-04-15
آخرین بازدید
موضوعات
169
پسندها
447
امتیازها
303

کامران تفتی متولد ۱۹ فروردین ۱۳۵۸ در تهران ، بازیگر مجری و خواننده است

فارغ التحصیل لیسانس رشته بازیگری می باشد ک فعالیت اش را از تئاتر شروع کرد تا به تلویزیون رسید و حالا در کار خوانندگی و مجری گری نیز وارد شده است

خانواده
کامران بعنوان فرزند اول خانواده در شهرک قصر فیروزه به دنیا آمده است ، پدرش «اردشیر تفتی» از کارکردان نیروی هوایی ارتش بوده که تجربه بازیگری هم دارد

تنها یک برادر بنام کیوان متولد ۱۳۶۳ دارد که او هم در موسیقی فعالیت می کند

تئاتر در ۷ سالگی
اولین بار سال ۱۳۶۵ در ۷ سالگی تئاتر را در کنار پدرم تجربه کردم و از دبیرستان تمام تئاتر های مدرسه را اجرا می کردم بعدا در دانشگاه بصورت جدی تئاتر را ادامه داد

حضور در تلویزیون
بصورت حرفه ای در سال ۱۳۷۳ وقتی ۱۸ ساله بود در سریال «ولایت عشق» جلوی دوربین رفت تا اینکه در سریال «خواب و بیدار» سال ۱۳۸۰ دیده شد

در سریال خواب و بیدار به همراه پدرش همبازی بود که تنها همکاری پدر و پسری است

شهرت و سینما
شهرت کامران از سال ۱۳۸۴ با سریال «حسم سوم» فخیم زاده شروع شد سپس سال ۱۳۸۷ وقتی ۲۹ ساله بود با فیلم «به هدف شلیک کن» وارد سینما شد

او با سریال «خسته دلان» سال ۱۳۸۸ و «زیر هشت» سال ۸۹ شهرت اش کامل شد

خوانندگی و آلبوم
موسیقی به من آرامش می دهد اگر اینطور نبود شاید خودم هیچ وقت سراغش نمی رفتم و بهطور جدی آن را دنبال نمی کردم

من به همه ژانرهای موسیقی علاقه دارم و اولین آلبوم رسمی خودم بنام «مکث با تو» را اسفند ۱۳۹۲ منتشر کردم

مجله تبار
آقای تفتی شهریور ۹۴ در مراسمی با حضور چهره های هنری رسما شروع کار ماهانه «تبار» را آغاز کرد او صاحب امتیاز و آیدا مصباجی سردبیر این مجله می باشند

الگوهای بازیگری
الگوی خارجی اش «آل پاچینو» بازیگر آمریکایی است و نحوه بازی و زندگینامه او برایش مثال زندنی است در ایران هم بهروز وثوقی و خسرو شکیبایی را قبول دارد

مسافرت
فکر نکنم کسی از سفر بدش بیاید ، هر وقت فرصت سفر برایم فراهم شود از آن استقبال می کنم پیشنهاد من برای همه گشتن و دیدن کشور خودمان است

بازی با پلی استیشن
من در فرصت های اضافی ای که دارم یعنی زمان هایی که سر فیلمبرداری نیستم ،کتاب می خوانم و فیلم می بینم اما سرگرمی دیگری هم دارم و آن بازی پلی استیشن است

کتاب خوانی
من اهل مطالعه هستم ، مطالعه حس خوبی به من می دهد و احساس می کنم خواندن کتاب در زندگی هر فردی ضروری است

حالا هرکس بنا به علاقه ای که دارد موضوع کتابی را که می خواند انتخاب کند

ورود به مجری گری
کامران تفتی کنار بازیگری مدتی بعنوان مجری برنامه «وقتشه» با موضوع ترویج ازدواج و برنامه «دست فرمون» در شبکه نسیم فعالیت داشت

ورزش ایروبیک
ایروبیک و ورزش‌ های کششی و نرمش در هر مکانی حتی بدون وسیله و امکانات از ضروریات برنامه‌ ها و تفریحاتم می باشد

به جرات می‌ گویم همین تمرینات ساده حالم را همیشه خوب می‌ کند

زندگی ایده ال من
از آنجایی که اساسا آدم درون‌ گرایی هستم سعی می‌ کنم با انرژی که در خودم ایجاد می‌ کنم ، بیماری‌ ها و ناراحتی‌ های بدنم را از این طریق بهتر کنم

مثلا هیچ‌ وقت با یک سردرد یا زانو درد ساده پنج قرص مسکن نمی‌ خورم چون کلا اهل خوردن قرص و داروهای شیمیایی نیستم و معتقدم زندگی به شکل خودکار سیر طبیعی خود را طی می‌ کند

ازدواج
کامران تفتی شهریور ۱۳۹۶ خبر ازدواج خود را در برنامه حالا خورشید رضا رشیدپور رسانه ای کرد ، او حالا در سکوت خبری زندگی دونفره خود را دارد

شهرت و انگیزه
شهرت، محبوبیت و دیده شدن هم جزو انگیزه و عشقی است كه تو برای شروع بازیگری‌ ات به آن احتیاج داری و وقتی به دست می‌ آید طبعا یک حس لذت‌ بخشی از موفقیت در تو بوجود می‌ آید

سکته قلبی
آقای بازیگر آبان ماه ۱۳۹۷ حین ضبط مسابقه «رالی ایرانی» در سواحل قشم دچار حمله قلبی شد اما در کمترین زمان ممکن به اورژانس و بعد بیمارستان منتقل شد

بعد از انجام اکو و اقدامات اولیه در بخش مراقبت های ویژی بستری شد و به سلامتی از این برهه عبور کرد

شغل دوم ندارم
شغل دوم ندارم چون با بازیگری بزرگ شدم و به هیچ چیز دیگر فکر نمی کنم اما اگر خدای نکرده روزی قرار باشد بازیگر نباشم حتما کاری مرتبط با این حرفه می کنم

دوست دارم با همه کار کنم
من بازیگر هستم و ماهیت بازیگری برایم از اسم آدم ها خیلی مهمتر است

به همین خاطر هر فیلمسازی که اندیشه ای دارد و بعنوان ویترین فوق العاده ابزار اندیشه و بوسیله شیوه گفتگوی او با مردم جامعه می توانم کمکش کنم

هنر آشپزی ام
عاشق درست کردن غذاهای من‌ درآوردی و ترکیب مواد خوشمزه ، رنگارنگ و مقوی با هم است اما چون خیلی فرصت آشپزی ندارد معمولا آشپزی نمی‌ کند

اما موقعی که مشغول غذا خوردن است حتما به ریز نکات سلامت و مقدار کلسیم و پروتئین غذایی که می‌ خورم توجه می کند

نسبت با عمار تفتی
آقای کامران تفتی اهل تهران بود و با عمار تفتی (بازیگر) که اصالتا اهل شهر تفت در ۲۰ کیلومتری یزد بوده ، نسبت فامیلی ندارد و صرفا همکار هستند

پاسخ های کوتاه
● نیوشا ضیغمی: همکار خوبم

● شهرت: شیرین‌ ترین آفت حرفه‌ ام

● شریفی‌ نیا: همکار پرکار من

● هالیوود: خیلی دست نیافتنی نیست

● بدترین فیلمی که دیده ‌اید: سیصد

● آنجلینا جولی: بازیگر بسیار خوبی است

● بدترین حادثه‌: تصادف سال ۷۸

فیلم سینمایی
● به هدف شلیک کن – ۱۳۸۷

● سلام بر عشق – ۱۳۸۸

● مرگ کسب‌ و کار من است – ۱۳۸۹

● پایان‌ نامه – ۱۳۸۹

● گلوگاه – ۱۳۸۹

● رسوایی – ۱۳۹۱

● تولد جنجالی – ۱۳۹۴

● هفت معکوس – ۱۳۹۴

● این زن حقش را می‌ خواهد – ۱۳۹۴

● ماهورا – ۱۳۹۵

● تورنادو – ۱۳۹۷ – ۱۳۹۸

مجموعه تلویزیونی
● این گروه پلیس – ۱۳۷۸

● خواب و بیدار – ۱۳۸۰

● حس سوم – ۱۳۸۴

● پای پیاده – ۱۳۸۴

● بی صدا فریاد کن – ۱۳۸۶

● کارآگاهان – ۱۳۸۶

● زمانی برای پشیمانی – ۱۳۸۶

● خسته دلان – ۱۳۸۷

● شمس العماره – ۱۳۸۸

● شهر دقیانوس – ۱۳۸۸

● زیر هشت – ۱۳۸۹

● تاوان – ۱۳۸۹

● تبریز در مه – ۱۳۸۹

● ششمین نفر – ۱۳۹۰

● پنجره – ۱۳۹۰

● ناز و نیاز – ۱۳۹۰

● راز پنهان – ۱۳۹۱

● دیوار – ۱۳۹۱

● ستاره حیات – ۱۳۹۲

● شب شیشه‌ ای – ۱۳۹۲

● بی‌ قرار – ۱۳۹۲

● خط – ۱۳۹۳

● بزم آخر – ۱۳۹۴

● میکائیل – ۱۳۹۴

● روزهای بی‌ قراری – ۱۳۹۵

● آرام می‌ گیریم – ۱۳۹۵

● سایه بان – ۱۳۹۶

● سر دلبران – ۱۳۹۷

● از یادها رفته – ۱۳۹۸

● برادر جان – ۱۳۹۸

● بچه‌ مهندس (فصل سوم) – ۱۳۹۹

● زمین گرم – ۱۳۹۹

● همبازی – ۱۴۰۰

کاربران در حال مشاهده این موضوع (مجموع: 1, کاربران: 0, مهمان‌ها: 1)

بالا پایین