. . .

بیوگرافی مهدی یغمایی

تالار خوانندگان

Leilii

مدیرتالاربیوگرافی
پرسنل مدیریت
مدیر
مدیر
تالارمونوگرافی‌وبیوگرافی
شناسه کاربر
4811
تاریخ ثبت‌نام
2023-04-15
آخرین بازدید
موضوعات
168
پسندها
425
امتیازها
303

مهدی یغمایی متولد ۲۱ مرداد ۱۳۵۵ در شاهرود، خواننده است

فارغ التحصیل لیسانس رشته شیمی کاربردی از دانشگاه شاهرود می باشد که از ۱۷ سالگی با نواختن پیانو شروع کرد و با داوری در برنامه «شبک کوک» مشهور شد

خانواده و اصالت
مهدی یغمایی (Mehdi Yaghmaei) در شهر شاهرود بعنوان فرزند اول خانواده به دنیا آمد و دو خواهر و یک برادر کوچکتر دارد، پدرش مداح و اصالتا اهل اصفهان است

از قاری قرآن تا ملودیکا
قراعت قرآن و تک خوانی گروه سرود در دوره دبستان و دریافت مقام استانی در ۸ سالگی نوید آینده موفقی برای او می داد

از دوم راهنمایی هم با ساز ملودیکایی که پدرش خریده بود شروع کرد و با موسیقی آشنا شد

نواختن پیانو
در نواجوانی استعداد خواندن را در خودش کشف کرد و بصورت جدی از سال ۱۳۷۲ وقتی ۱۷ ساله بود با نواختن پیانو و آواز سنتی فعالیت خود را حرفه ای آغاز کرد

از دانشگاه تا گروه ژوان
در سال ۱۳۷۴ شروع به تحصیل در دانشگاه شاهرود کرد و در سال ۱۳۷۹ بعد از پنج سال در رشته شیمی کاربردی فارغ التحصیل شد

او ابتدا با گروه ژوان همکاری اش را آغاز کرد و در همین راستا آلبومی شامل ۱۲ قطعه موسیقی از جمله معروف‌ ترین آن‌ ها می‌ توان به دختر بهار؛ سایه؛ دلم تنگه؛ ستاره جون و … اشاره نمود را منتشر کردند

ورود به صدا و سیما
در سال ۱۳۷۷ وقتی ۲۲ ساله بود با سبکی نو و جدا از موسیقی سنتی بصورت جدی با صدا و سیمای سمنان وارد همکاری در زمینه آواز سنتی شد

ممنوع الکاری در همان ابتدا
در سال های اولیه فعالیت، با ساخت کلیپی با نام «صدای آخری» برای شبکه ماهواره ای «ایران موزیک» و «MITV» موجب شد از سال ۸۲ تا ۸۸ ممنوع الکار شود

او سال ۸۸ با آلبوم «سلام» مجوز حضور در مارکت موسیقی را بدست آورد

شهرت
در سال ۱۳۹۰ وقتی ۳۵ ساله بود با خواندن تیتراژ برنامه ماه عسل احسان علیخانی بنام «حس می‌ کنم تورو» چهره و صدایش مورد توجه قرار گرفت

داوری در شب کوک
مهدی یغمایی در سال ۱۳۹۴ در برنامه استعدادیابی «شب کوک» کنار اساتید دیگری همچون «فریدون آسرایی»، «فرهاد برنجان» و «پوریا حیدری» حضور داشت

این برنامه با اجرای باربد بابایی در شبکه نسیم با استقبال خوبی مواجه شد اما در نهایت اجازه ادامه آن داده نشد

شغل دوم
غیر از خواندن مدرس آواز می باشد، هنرمندان تازه ظهور نیز سر کلاس هایش او حاضر می شوند تا رفع اشکال کنند و خود نیز در برخی آثار سرمایه گذاری می کند

اوقات فراغت
کتاب خیلی می‌ خوانم؛ مخصوصا کتاب‌ های غزل، بوستان، گلستان، دیوان حافظ، مولانا، کتاب‌ های تقویت فکر و به تازگی هم آموزش نقاشی را شروع کردم

رابطه صمیمی با خوانندگان
با بعضی ها خيلی خوب و با بعضی ديگر خيلی معمولی ! رابطه صمیمی با حميد حامی، فریدون آسرایی و رابطه قلبی و نزديكی با دکتر محمد اصفهانی دارم

ازدواج در ۴۲ سالگی
در چند سال اخیر می گفت مادرش به شدت اصرار دارد او ازدواج کند، در نهایت زمستان ۱۳۹۷ در ۴۲ سالگی با خام «نگار ناصری» ازدواج کرد

همسرش «نگار ناصری» می گوید متولد ۲ اسفند ۱۳۶۶ می باشد که تا ۱۷ سالگی در قم زندگی می کردند و در ۲۶ اسفند ۹۱ با همسرش «مهدی یغمایی» آشنا و در نهایت این رابطه در ۲۶ خرداد ۱۳۹۷ به ازداج ختم شد

چربی و اضافه وزن
بدلیل وزن اضافی و عدم تحرک مدتی با چربی خون مواجه بود که می گوید در حال حاضر به کمک مربی در حال ورزش و بدنسازی هست تا این مشکل را محدود کند

بازیگر خوبی هستم​

من بازیگر بسیار خوبی هستم، اگر پیشنهادی داشته باشم که مرا به چالش بکشاند، بی شک قبول می کنم !

سبک موسیقی ام​

سبکی که از ابتدا برای خودم انتخاب کردم «پاپیولار» است و این انتخابی بوده که انجام داده ام، شاید در آینده بخواهیم این ژانر را تعییر بدهم

یکی از مسائلی که وجود دارد اینست که متاسفانه باب شده که می گویند خواننده های پاپ توانایی آوازی و اجرای تحریرهای اصیل را ندارند و چون توانایی ندارند به پاپ روی آورده اند

در افطاری رئیسی
مهدی یغمایی در فروردین ماه ۱۴۰۱ در مراسم افطاری سید ابراهیم رئیسی که برای دست اندرکاران هنر تدارک دیده شده بود، حاضر شد

وضعیت کلی موسیقی در ایران
موسیقی کشور باید متولی داشته باشد و همه را باید به یک چشم نگاه نکند

به طور مثال اگر کسی کار بلد نیست، اما پول دارد نباید چهره معروفی در موسیقی شود، شاید بیزینس من خوبی باشد اما خواننده خوبی نیست

الان موسیقی وضعیت مناسبی ندارد. چرا امثال حامی، نیما مسیحا، مانی رهنما نباید حضور داشته باشند؟ چرا خواننده های قدیمی نباید باشند؟

شعار من؛ نا امیدی ممنوع است
شعار من ناامیدی ممنوع است و همه هم این مساله را می دانند و هیچ شرایطی و هیچ کسی من را از هدفی که دارم نه می تواند دور کند و نه می تواند نا امید کند

نام موضوع : مهدی یغمایی دسته : خوانندگان