. . .

در دست اقدام دلنوشته‌ روح‌ طلاقت | هانی.م کاربر انجمن رمانیک

تالار دلنوشته کاربران
رده سنی
  1. نوجوانان
  2. جوانان
  3. بزرگسالان
ژانر اثر
  1. اجتماعی
  2. تراژدی
اثر اختصاصی
بله، این اثر اختصاصی می‌باشد و فقط در انجمن رمانیک نوشته شده است.
✨به نام خالق تبسم‌های خالصانه✨
%D8%B1%D9%88%D8%AD_l8ws.png

نام نویسنده: هانی.م
ژانر: تراژدی، اجتماعی
مقدمه:
ز هوشیاران عالم هر که را دیدم غمی دارد
دلا دیوانه شو، دیوانگی هم عالمی دارد!
دنیا مثال چرخ و فلکی‌ست که دائم در حال گردش است.
گاهی چرخ و فلک بالا می‌رود و گاهی پایین!
زندگی تلخی و شیرینی خود را دارد؛ اما چرخ و فلک زندگی من خراب شده و در گوشه‌ای از این دنیا افتاده!

• پ.ن: این اثر، یک اثر ادبی‌ست که طبق تحقیقاتی در مورد چنین افرادی نوشته شده و به صورت ادبی و تکه تکه ذهن این افراد را از درون آن‌ها نشان می‌دهد.​

آخرین ویرایش:

Paradox

مدیریت ارشد
پرسنل مدیریت
فرازین
بخشدار
مدیر
کاربر VIP
کاربر منتخب
کاربر طلایی
کاربر نقره‌ای
کاربر ثابت
نام هنری
پارادوکس
بخشدار
- آموزش
مدیر کتابدونی
- ویراستاری
شناسه کاربر
310
تاریخ ثبت‌نام
2021-01-20
موضوعات
499
راه‌حل‌ها
98
پسندها
1,258
امتیازها
1,313

(دخترک)

امروز رو با پرستار و چند تا زندانی دیگه مثل من اومدیم توی حیاط زندان، هواخوری!
دستم رو از دست پرستار کشیدم بیرون و به آسمان نگاه کردم و قدم زدم. رنگ آسمان هم سیاه شده است!
(خنده)
گفتم که دنیا با من سر لج دارد و همه جا را در دیدگانم تیره و تار می‌کند.
دخترکی را دیدم که این مدت که این‌جا بودم او را زیاد می‌دیدم که روی نیمکت چوبی زیر درخت بیدمجنون می‌نشست و آن‌جا را پاتوق همیشگی‌اش کرده بود.
امروز هم روی همان نیمکت درون حیاط نشسته و به عروسکی چوبی در دستش نگاه می‌کند، کنجکاو شده بودم؛ چون همیشه دیده بودم که آن عروسک را از خود دور نمی‌کند.
شاید چیز با ارزشی برای اوست!
به سمتش قدم برداشتم و سمت چپ او روی همان نیمکت نشستم.
بدون این‌که حرکتی کند باز به عروسک زل زده بود، دخترکی در سن نوجوانی در این‌جا چه می‌کرد؟
شاید او هم پنهان کردن بلد نبوده و لو رفته است!
من هم در سکوت به عروسک نگاه می‌کردم. عروسکی چوبی که نقش زن زیبایی را داشت که با ظریف‌ترین حال ممکن روی آن کار شده بود. عروسک زیبایی بود. چندی کنارش نشستم که صدایش را از کنارم شنیدم. حس کردم اشتباه شنیده‌ام؛ اما انگار صدای خودش بود!
- مادرم این عروسک رو برایم درست کرده.
شنیده بودم این دختر از وقتی که آمده مانند من سخن نگفته و حال در کنار من سخن گفتن او کمی تعجب برانگیز بود!
به چشم‌هایم نگاه کرد و ادامه داد:
- او را خیلی دوست داشتم؛ اما از من گرفتنش! (گریه)
- او همیشه در دل و کنار توست!
برای خودم هم تعجب برانگیز بود من نیز با او سخن گفتم!
کاری که چندین ماه است نکرده‌ام...
چندی با هم سخن گفتیم، خندیدیم و گریه کردیم.

«آری، سخن دیوانه را دیوانه بهتر می‌فهمد»

Paradox

مدیریت ارشد
پرسنل مدیریت
فرازین
بخشدار
مدیر
کاربر VIP
کاربر منتخب
کاربر طلایی
کاربر نقره‌ای
کاربر ثابت
نام هنری
پارادوکس
بخشدار
- آموزش
مدیر کتابدونی
- ویراستاری
شناسه کاربر
310
تاریخ ثبت‌نام
2021-01-20
موضوعات
499
راه‌حل‌ها
98
پسندها
1,258
امتیازها
1,313

(ملاقاتی)

مانند هر روز،
روی تخت، در اتاق دراز کشیده و ترک‌های دیوار را می‌شمارم... .
خسته از این بی‌رنگی که اطرافم را احاطه کرده است پوفی کلافه می‌کشم.
چشم در اتاق می‌چرخانم و بلند می‌شوم، نفس عمیقی کشیده و دمپایی‌های آبی رنگی را به پا می‌کنم، هه یک رنگ غیر از سفید در این اتاق!
خسته پاهای خود را روی سرامیک‌های اتاق کشیده و به سمت در می‌روم.
چند نفری در راهرو ایستاده و از پشت پنجره به حیاط خیره‌ شده‌اند، بعضی‌ها بی حوصله و بی تفاوت و بعضی‌ها با شور و شوق!
نزدیک‌تر رفتم و من نیز بی تفاوت به بیرون خیره شدم... خانواده‌های بچه‌ها چشم و گوش شده بودند و هر یک، لحظات را برای دیدن دوست، خواهر، مادر و... می‌شمردند.
سر سری نگاهی به بیرون انداختم و قصد حرکت را داشتم که چشمانم غرق در چشمان کسی شد که احساس کردم برای چند دقیقه نفس نمی‌کشم و قلبم ایستاده!
خیره در چشمان اویی که گویی دنبال کسی می‌گردد شده‌ بودم... سریع به خودم آمدم و به سمت اتاق دکتر پا تند کردم.
در را محکم باز کرده و نفس نفس زنان وارد اتاق شدم، دست بر روی قلبم گذاشتم و تپش بسیار تندش را در زیر دستانم احساس می‌کردم؛ گویی قصد بیرون آمدن را داشت!
عصبانی با چشمانی به خون نشسته از او پرسیدم که چرا اجازه داده او وارد این‌جا شود، که با آرامش و لحن آرامی سعی در آرام کردن خشم درونی من داشت؛ اما من کنون فقط می‌خواهم که او ز من دور شود و حتی دیگر چشمانم در چشمانش نیفتد!
دکتر که خشم و عصبانیت مرا دید تلفن کناری‌اش را برداشته و چیزی زمزمه کرد، سپس خیره شد در چشمان منی که آتش از آن شعله می‌کشید و ترس در دل هر کسی می انداخت.
کمی بعد تلفن زنگ خورد و او برداشت، بعد رو به من کرد و چیزی گفت که آشوب درونم را هم بیشتر کرد و هم کمتر... بیشتر ز اینکه می‌گوید قصد رفتن نداشته است و دعوایی راه انداخته، کمتر ز اینکه با هر زوری که بوده است بیرونش کرده‌اند.
خشم چشمانم کمتر شده و آرام تر به دکتر نگاه میکنم و بدون حرفی به سمت در اتاق قدم بر میدارم.
آرام در را بسته و سر به پایین انداخته و راه اتاق را چشم بسته پیمودم... هه این نیز از ملاقاتی ما، آن‌هایی که خوشحالند و آن‌هایی که بی تفاوت و اما منی که گلوله‌ای از آتش شده بودم.

Paradox

مدیریت ارشد
پرسنل مدیریت
فرازین
بخشدار
مدیر
کاربر VIP
کاربر منتخب
کاربر طلایی
کاربر نقره‌ای
کاربر ثابت
نام هنری
پارادوکس
بخشدار
- آموزش
مدیر کتابدونی
- ویراستاری
شناسه کاربر
310
تاریخ ثبت‌نام
2021-01-20
موضوعات
499
راه‌حل‌ها
98
پسندها
1,258
امتیازها
1,313

(باران)

صدای غرش و نعره زدن آسمان و سپس شلاق‌هایش که بر روی شیشه اتاق زده میشد مرا به سمت پنجره کشاند.
دست بر روی شیشه‌ای سرد گذاشته و بیرون را نگاه میکنم.
دلم قدم زدن زیر باران را کرده است، لباسی به تن کرده و به بیرون می‌روم، اجازه خارج شدن را به من نمی‌دهد که بی تفاوت سمت دکترم می‌روم و به پرستار خیره می‌شوم که بعد چندی که منظورم را میفهمد و نیاز درون چشم‌هایم را میبیند، اجازه می‌دهد که بیرون روم.
نیم نگاهی به پرستار می‌اندازم و به سمت حیاط قدم بر می‌دارم.
دیوانگی‌ست با این ضربات باران زیرش قدم زنی؛ اما مگر من را نیز دیوانه نمی‌پندارند؟ پس بی تفاوت سرم را بالا گرفته و می‌گذارم که شلاق‌ها بر روی صورتم فرود آیند.
باران زمانی زیبا بود که شور و شوق را در دلم زنده می‌کرد نه کنونی که نقابی‌ست بر روی صورتم تا کسی اشک‌های روی صورتم را نبیند!
آری! اشک‌هایم را، دلم خسته شده‌است و بعد از مدت‌ها چشمانم قصد باریدن کرده‌اند و حالی که دل آسمان هم گرفته و می‌بارد، چشمانم بهانه‌ای پیدا کرده و با او می‌بارد، دلم می‌خواهد چنان فریادی زنم از ته دل که گوش فلک را کر کرده و جان از بدنم رها کند.
دلم این روزها خسته است، خسته... .

Paradox

مدیریت ارشد
پرسنل مدیریت
فرازین
بخشدار
مدیر
کاربر VIP
کاربر منتخب
کاربر طلایی
کاربر نقره‌ای
کاربر ثابت
نام هنری
پارادوکس
بخشدار
- آموزش
مدیر کتابدونی
- ویراستاری
شناسه کاربر
310
تاریخ ثبت‌نام
2021-01-20
موضوعات
499
راه‌حل‌ها
98
پسندها
1,258
امتیازها
1,313

(جنون)

دلم مثال آسمان ابری که فقط رعد و برق دارد و قصد بارش ندارد گرفته و غمگین است... فریاد سر می‌دهد؛ ولی ز چشمان بی‌فروغش هیچ اشکی نیست که فرو ریزد!
دل که می‌گیرد دیوانه و عاقل نمی‌شناسد، در وجودم تیمارستانی‌ست که قصد شورش دارد و نمی‌دانم به چه منوالی آرامش کنم این جان را! دلم فریاد از ته دل می‌خواهد، دلم آزادی می‌خواهد، دلم دیوانگی می‌خواهد، دلم... فریادهای لرزنده‌ام دیوارهای اتاق مسکوتم را به لرزه در می‌آورد، انگار ماندن در این اتاق خفه و بدون هوا برایم کافی نیست... سر به زیر می‌اندازم و آرام با آرامشی وصف نشدنی که بدور از چند ثانیه پیشم است راهی بیرون می‌شوم!
آخر اگر صدایم را بشنوند باز مرا به اعماق خوابی که کابوس از ابتدا تا انتهایش نشسته است و منتظر تا چشم ببندم، می‌فرستند.
از راهرو می‌گذرم و به سمت حیاط می‌روم... درختان سر به فلک کشیده در حیاط نظرم را خیره خود می‌سازد... به سمتش قدم بر می‌دارم، به کنارش که رسیدم دست بر رویش می‌گذارم و آرام به اطراف نگاه می‌کنم، همه مشغول به خود هستند و هیچ کس مرا حواس نیست.
شاخه‌هایش را می‌گیرم و کمی، فقط کمی بالا می‌روم، آخر این درخت سحرآمیز در قصه‌ها این‌جا ایستاده است و هر چه بالا می‌روم انگار به جایی نمی‌رسم!
روی شاخه‌‌ای می‌نشینم و مثل پرندگانی که روی شاخه‌های بالا تر آواز می‌خوانند شروع می‌کنم به خواندن... دلم گرفته بود فریاد می‌خواستم... پس با بانگی استوار کلمه می‌چینم کنار یکدیگر و آن‌ها را از دهان خود به گوش آدمیان پایین درخت که جمع شده‌اند می‌رسانم.
پرندگان از صدایم ترسیده و پرواز کنان به سمت ابرهای پیچ خورده و رقص کنان از باد می‌روند.
من نیز خیال پرواز داشتم؛ اما بال و پرم را چیدند و به من حکم حبس دادند و زندانی‌ام کردند!
نمی‌دانم حواسم به کجا بود و افکارم غرق در چه بود، فقط زمانی به خاطر آوردم که دیدم نگهبانان مرا به سمت اتاق می‌برند... .

Paradox

مدیریت ارشد
پرسنل مدیریت
فرازین
بخشدار
مدیر
کاربر VIP
کاربر منتخب
کاربر طلایی
کاربر نقره‌ای
کاربر ثابت
نام هنری
پارادوکس
بخشدار
- آموزش
مدیر کتابدونی
- ویراستاری
شناسه کاربر
310
تاریخ ثبت‌نام
2021-01-20
موضوعات
499
راه‌حل‌ها
98
پسندها
1,258
امتیازها
1,313

(نقشه )

امروز همگی زندانیان را به حیاط آورده‌اند و توپی به آن‌ها داده تا بازی کنند!‌
خسته شدم از این چهار دیواری که هر روز به آن می‌نگرم و هیچ چیز در نمی‌یابم... باید از این زندان فرار کنم!
نه، باید نقشه‌ای دگر بکشم... خود را شاد نشان دهم و مثل آدم‌های دیگر دیوانگی خود را پنهان کنم، آخر آن‌ها فرقی با ما ندارند که، فقط نقاب آدم بودن بر چهره زده‌اند.
من نیز نقاب بی تفاوتی و خوب بودن می‌زنم و به سمت کسانی که والیبال بازی می‌کنند می‌روم و قصد بازی می‌کنم.
با خنده‌ی دکتر و خوشحالی‌اش پوزخندی روی لبم جا خوش می‌کند.
بعد از کمی بازی کردن راهی سلولم می‌شوم.
دراز کشیده و به کاری که می‌خواهم انجام دهم فکر می‌کنم... .

Paradox

مدیریت ارشد
پرسنل مدیریت
فرازین
بخشدار
مدیر
کاربر VIP
کاربر منتخب
کاربر طلایی
کاربر نقره‌ای
کاربر ثابت
نام هنری
پارادوکس
بخشدار
- آموزش
مدیر کتابدونی
- ویراستاری
شناسه کاربر
310
تاریخ ثبت‌نام
2021-01-20
موضوعات
499
راه‌حل‌ها
98
پسندها
1,258
امتیازها
1,313

(ابرام)

چند روزی‌ست که در حال تظاهر و پنهان ماندن در پشت آن نقاب دخترکی آرام و خوب مانده‌ام... حس خوبی‌ست؛ ولی همه را می‌دانم که همه پشت این نقاب مانده‌اند.
با خود اندیشیدم... حال که همه مخفی شده‌اند پشت نقاب خوب بودن و عاقل بودن، چرا من نیز چنین نکنم تا از دست این زندان خلاص شوم!
مقاومت می‌کنم در برابر ذهنی که فریاد می‌خواهد!
جنون می‌خواهد!
رقص با خنده می‌خواهد!
پوزخند به دکتری که فکر می‌کند اوست که مرا درمان کرده می‌خواهد!‌
اما مقاومت می‌کنم... باید از این دیوار‌های سنگی که مرا در خود چپاندن و می‌بلعند خارج شوم... .
صدای جیغ‌ها و فریاد‌های بقیه زندانیان سرم را به درد می‌آورد.
دست بر روی سرم گذاشته و فشارش می‌دهم؛ انگار که می‌خواهم هیچ صدایی نشونم... ساکت شوید!
بس است!
ساکت شوید!
سرم را به شدت به این طرف و آن طرف می‌چرخانم و گوش‌هایم را می‌فشارم تا چیزی نشونم.
اگر کمی دیگر فریاد زنند من نیز به حال آن‌ها گرفتار خواهم شد.
چندی دگر همه‌ی صداها قطع شد... انگار گوش‌هایم کر شده بودند.
آرام به سمت تخت رفتم و دراز کشیدم و با فکر به فردا‌ها به خواب رفتم.