. . .

بیوگرافی بیوگرافی امیر جدیدی

تالار بازیگران و عوامل سینما

mohadese

رمانیکی حامی
رمانیکی
شناسه کاربر
682
تاریخ ثبت‌نام
2021-07-30
آخرین بازدید
موضوعات
55
پسندها
4,266
امتیازها
353

بیوگرافی امیر جدیدی​

امیر جدیدی متولد 31 خرداد 1363 در تهران ، بازیگر و بازیکن تنیس است
فارغ التحصیل لیسانس مهندسی صنایع و فوق لیسانس مدیرت کسب و کار MBA از دانشگاه آزاد می باشد که از 26 سالگی وارد بازیگری شد و یک سیمرغ هم دارد

از تنیس تا جلوی دوربین​

امیر که بچه اکباتان است فعالیت خود را با ورزش تنیس شروع کرد تا اینکه بعنوان مربی با هومن سیدی آشنا شد و مدت ها به او تنیس آموزش می داد

در نهایت سال 1389 به پیشنهاد آقای سیدی ابتدا در تئاتر بروی صحنه رفت ، سپس در فیلم «آفریقا» اولین بار بازی در جلوی دوربین را تجربه کرد

بازی در نقش یک تورک​

بعد از بازی در فیلم آفریقا ، سال 92 فیلم «پایان خدمت» پیشنهاد شد که نقش یک سرباز ترک ماکویی بود و با اینکه خودم هم ترک نبودم خیلی با این نقش حال کردم

خیلی هم برایش وقت گذاشتم رفتم ، تبریز و روزها با ترک ها زندگی کردم و روی نشستن، برخاستن، حرف زدن و … آنها دقت کردم

در این حد که از آن موقع به بعد یک نفر را ببینم که هیچ لهجه ای هم نداشته باشد، می فهمم ترک است

کسب سیمرغ​

جدید در سال 1394 برای فیلم آریا به کارگردانی سهیل بیرقی در نقش آریا (زلزله) نامزد دریافت سیمرغ نقش مکمل مرد شد که این جایزه به نوید محمدزاده رسید

در نهایت سال 1396 امیر برای بازی در فیلم های «ع×ر×ق سرد» و «تنگه ابوقریب» برنده سیمرغ بلورین بهترین نقش اول مرد شد

شغل دیگری دارم​

مدلی که من در سینما کار می کنم آن طور نیست که زندگی ام را بچرخاند ، اگر بخواهم خرجم را از سینما دربیاورم باید در هر فیلمی که پیشنهاد می شود بازی کنم

الان خیلی گزیده بازی می کنم ، برای همین آن طور که باید خرجم را تامین نمی کند. پس کار خودم را هم دارم

آخرین ویرایش توسط مدیر: