. . .

بیوگرافی بیوگرافی ارسلان کاظمی

تالار ورزشکاران
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

CANDY

مدیریت ارشد
پرسنل مدیریت
فرازین
بخشدار
مدیر
رصد کننده
طراح
تدوینگر
نام هنری
Minok
بخشدار
- امور فرهنگی
مدیر
تدوین+میکس+بازرس
شناسه کاربر
3457
تاریخ ثبت‌نام
2022-11-23
آخرین بازدید
موضوعات
969
راه‌حل‌ها
27
پسندها
3,446
امتیازها
436

ارسلان کاظمی متولد 2 اردیبهشت 1369 در اصفهان بسکتبالیست است

فارغ التحصیل رشته مدیریت بازرگانی از دانشگاه رایس آمریکا می باشد که بسکتبال را از کودکی آغاز کرد و هم اکنون در پست فوروارد قدرتی در تیم ملی ایران و ذوب آهن به میدان میرود
201 سانتی متر قد و 103 کیلوگرم وزن دارد و شماره پیراهن 14 بر تن میکند.

خانواده و اصالت​

ارسلان کاظمی نائینی (Arsalan Kazemi) در محله چهار باغ بالا شهر اصفهان به دنیا آمده است و یک خواهر کوچکتر از خود دارد، پدرش یوسف کاظمی بوده و مادرش خانم رویا، لیسانس زبان انگلیسی دارد.

از فوتبال تا تنیس و بسکتبال​

ورزش را با فوتبال شروع کرده و تا 6 سالگی فوتبال بازی میکرده و سپس به تنیس روی آورده و مدتی هم شنا کار کرده و سپس والیبال هم بازی کرده و از کلاس چهارم هم تمرکزش را روی بسکتبال گذاشته است

خودم یاد گرفتم​

در دوم دبستان قد و قواره ام بلند بود و در مجتمع مسکونی ای که زندگی می کردیم با دوستانم تصمیم گرفتیم حلقه بسکتبال درست کنیم و از همان جا یاد گرفتن بسکتبال را آغاز کردم و خیلی چیزها را خودم یاد گرفتم.

نقش معلم ورزش در ورود به بسکتبال​

یک روز در مدرسه معلم ورزش ما را تقسیم کرد و من در گروه بسکتبال افتادم. ولی من به فوتبال علاقه داشتم و دوست داشتم با همکلاسی هایم فوتبال بازی کنم اما وقتی معلمم بازی من را در بسکتبال دید، گفت اگر دوست داشتی معرفیت کنم تا بسکتبال را حرفه ای ادامه بدهی …

در آن زمان آقای آقاجان مربی ناحیه دو بود و من را انتخاب کرد و از همان جا به ذوب آهن رفتم و زیر نظر آقای آقاجان بودم، معلم ورزش‌ هایم نقش بسیار مهمی در راه بسکتبالی من داشتند.

CANDY

مدیریت ارشد
پرسنل مدیریت
فرازین
بخشدار
مدیر
رصد کننده
طراح
تدوینگر
نام هنری
Minok
بخشدار
- امور فرهنگی
مدیر
تدوین+میکس+بازرس
شناسه کاربر
3457
تاریخ ثبت‌نام
2022-11-23
آخرین بازدید
موضوعات
969
راه‌حل‌ها
27
پسندها
3,446
امتیازها
436

پیوستن به ذوب آهن​

ارسلان سال 1386 در 17 سالگی به تیم ذوب آهن پیوست و یک فصل را برای این تیم بازی کرد که از همانجا مورد توجه مربیان تیم ملی جوانان قرار گرفت.

پرواز به سمت آمریکا​

پس از درخشش در تیم جوانان زیر 17 سال ایران در مسابقات قهرمانی غرب آسیا، «آنتونی ابراهیم» گزارشگر لبنانی NBA تحت تاثیر بازی این بسکتبالیست ایرانی قرار گرفت و شرایط سفر ارسلان را به آمریکا فراهم کرد و به او کمک کرد تا در مدرسه مقدماتی «تورث کارولینا» ثبت نام کند
بعد از نقل مکان به آمریکا همزمان با تحصیل در رشته مدیریت بازرگانی دانشگاه رایس آمریکا همراه با تیم بسکتبال این دانشگاه در رقابت های بسکتبال اتحادیه ورزشی کالج های آمریکا (NCAA) شرکت میکرد.

بازی در آمریکا​

سال 1388 در 19 سالگی به تیم دانشگاه رایس آمریکا پیوست و 3 سال برای این تیم به میدان رفت اما سال 1391 و در سال آخر دانشگاهش به دلیل بی حرمتی و اعمال تبعیض چندباره مدير ورزشی دانشگاهش به وی و دو بازيکن ديگر خاورميانه‌ ای اين تيم، تصمیم به تغییر دانشگاه خود گرفت و به دانشگاه اورگن آمریکا انتقال یافت و تا سال 1392 برای تیم بسکتبال این دانشگاه بازی کرد.

راه یابی به NBA​

ارسلان کاظمی در درفت سال 2013 و در پیک 54 به واشنگتن ویزارد پیوست ولی این بازیکن از واشنگتن به فیلادلفیا سونی سیکسرز ترید شد و بعد از حامد حدادی دومین ایرانی لقب گرفت که تا به حال توانسته به لیگ NBA راه پیدا کند
بعدا برای کسب آمادگی بیشتر به منظور حضور در مسابقات جام جهانی اسپانیا و نمایش بهتر برای کسب موفقیت بالاتر در آمریکا به ایران بازگشت.

از تمرین در نمی ‌رفتم​

از اول بازیکنی بودم که هیچ وقت از تمرین در نمی ‌رفتم، همیشه دوست داشتم تمرین کنم و در چند رشته ورزشی فعال بودم، کلاس پنجم دبستان بودم که برای تیم های پینگ ‌پنگ، شنا، هندبال، فوتبال، والیبال و بسکتبال مدرسه انتخاب شدم اما فقط بسکتبال بازی کردم

CANDY

مدیریت ارشد
پرسنل مدیریت
فرازین
بخشدار
مدیر
رصد کننده
طراح
تدوینگر
نام هنری
Minok
بخشدار
- امور فرهنگی
مدیر
تدوین+میکس+بازرس
شناسه کاربر
3457
تاریخ ثبت‌نام
2022-11-23
آخرین بازدید
موضوعات
969
راه‌حل‌ها
27
پسندها
3,446
امتیازها
436

نشان شجاعت بسکتبال​

کاظمی با بازی در تیم رایس موفق به کسب نشان شجاعت بسکتبال آمریکا، با تأیید انجمن بسکتبال نویسان این کشور و جایزه ویژه “بین المللی ‌ها” شده بود.

بازگشت به ایران​

سال 1392 در 23 سالگی به ایران بازگشت و برای یک سال در این تیم حضور داشت و با این تیم موفق به کسب عنوان قهرمانی لیگ بسکتبال شد

ترانسفر به چین​

سال 1393 در 24 سالگی با ترانسفر به چین به تیم بجینگ رویال پیوست ملحق شد و یک سالی هم در این کشور توپ زد

بازگشت دوباره به ایران​

سال 1394 در 25 سالگی به مدت یک سال به تیم مشهدی ثامن پیوست و پس از آن نیز به مدت یک سال به ترتیب در هر یک از تیم های نیروی زمینی ارتش، پتروشیمی بندر امام و نفت آبادان بازی کرد

او موفق شد همراه با تیم پتروشیمی امام مدال طلای قهرمانی باشگاه های آسیا و همچنین مدال نقره این رقابت ها را به همراه تیم نفت آبادان کسب نماید.

مهرام تا شیمیدر و ذوب آهن​

سال 1398 در 29 سالگی به تیم مهرام تهران ملحق شد و پس از یک سال به تیم شیمیدر قم رفت و از سال 1400 هم عضو تیم بسکتبال ذوب آهن اصفهان می باشد

تیم ملی​

نخستین بار به تیم ملی نوجوانان ایران دعوت شده و توانسته بازوبند کاپیتانی این تیم را هم بر بازو ببندد و از سال 1392 هم پیراهن بزرگسالان را بر تن می کند

او به همراه تیم ملی دو مدال طلا و یک مدال نقره رقابت های بسکتبال جام آسیا و یک مدال نقره بازی های آسیایی جاکارتا را کسب کرده است

CANDY

مدیریت ارشد
پرسنل مدیریت
فرازین
بخشدار
مدیر
رصد کننده
طراح
تدوینگر
نام هنری
Minok
بخشدار
- امور فرهنگی
مدیر
تدوین+میکس+بازرس
شناسه کاربر
3457
تاریخ ثبت‌نام
2022-11-23
آخرین بازدید
موضوعات
969
راه‌حل‌ها
27
پسندها
3,446
امتیازها
436

مامانی و لوس بودم​

اوایل که به آمریکا رفتم 17 ساله بودم اقوامی نداشتم، نزدیک ‌ترین فامیلم به فاصله 6 – 7 ساعت رانندگی از من دور بود، در آمریکا سفر به ایالت دیگر انگار سفر به کشور دیگر است، برایم سخت بود
واقعا مامانی و لوس بودم. همیشه پدر و مادرم کنارم بودند با تیم ملی هم که به سفر و مسابقات می‌ رفتیم آنها بودند، یکبار در یک مصاحبه گفتم که من یک شبه مرد شدم، برایم سخت گذشت
در آمریکا به من “پسر لپ‌ تابی” می‌ گفتند دلیلش همین بود همیشه لپ تابم را همراه داشتم و هرجا اینترنت داشتم با خانواده‌ ام صحبت می ‌کردم تا دلتنگ نشوم!

اولش خجالتی هستم​

از نظر روابط اجتماعی اولش در آمریکا سخت بود اما هرچه جلو رفتم بهتر شدم، زبان انگلیسی‌ ام نیز بهتر شد و دوستان آمریکایی ‌ام هم کمکم کردند

برای یاد گرفتن انگلیسی کم ‌کم سعی کردم دوستان آمریکایی داشته باشم تا زبانم بهتر شود و خدا را شکر موفق شدم و راحت ‌تر زندگی کردم.

فکر نمیکردم اینقدر به رویایم نزدیک شده ام​

روزی که بسکتبال را شروع کردم، هیچ‌ وقت فکر نمی ‌کردم این ‌قدر به آرزویم نزدیک شوم، سلسله‌ اتفاقاتی افتاد که من در عرض دو ماه آمریکا بروم و ویزای آمریکا را که این ‌قدر سخت می‌دهند، در یک هفته به من دادند و هر چیزی خودش جور شد

وقتی رفتم آمریکا، انگار یک دنیای دیگر بود، آنها تعریف دیگری از بسکتبال دارند و باور نمی‌ کردم اختلاف سطحی در این حد را به چشم ببینم

همکاری با برند پوشاک​

من همیشه به کارهای خارج از بسکتبال هم علاقه داشتم و دارم، مخصوصاً کسب و کارهای نوپا؛ با اینکه صاحب برند نیستم اما با یک برند کاملاً ایرانی به اسم ویس همکاری دارم که یک خط تولید انحصاری به اسم من دارند و پوشاک خاصی را به اسم من تولید می‌ کنند

CANDY

مدیریت ارشد
پرسنل مدیریت
فرازین
بخشدار
مدیر
رصد کننده
طراح
تدوینگر
نام هنری
Minok
بخشدار
- امور فرهنگی
مدیر
تدوین+میکس+بازرس
شناسه کاربر
3457
تاریخ ثبت‌نام
2022-11-23
آخرین بازدید
موضوعات
969
راه‌حل‌ها
27
پسندها
3,446
امتیازها
436

ستارگان بزرگ را دیده ام​

زمانی که به عنوان یک گروه شش نفره رفته بودیم تا با تیم لس‌ آنجلس لیکرز تمرین کنیم، کوبی برایانت هم عضو تیمشان بود.‌، همان سالی بود که مصدوم شده بود و مشغول فیزیوتراپی در باشگاه بود، حتی با او صحبت هم کردم و تقریبا بیشتر ستاره ‌های لیگ NBA را یا از نزدیک دیده ‌ام یا با آنها تمرین کرده‌ام

نمی توانم ایران را ترک کنم​

من برای همیشه نمی توانستم ایران را ترک کنم چون من ایران را خیلی دوست دارم و اینجا بزرگ شده ام و با اینکه مشکلات زیادی اینجا است ولی سعی می کنم تا جایی که می توانم برای این رشته ای که برایش خیلی زحمت کشیده ام موفق باشم.

طرفدار سپاهان بودم​

یه زمانی طرفدار سرسخت سپاهان بودم و بازی محرم نویدکیا را خیلی دوست داشتم، اما الان 2،3 سالی هست که دنبال نمی کنم و فقط بازی های تیم ملی رو می بینم

ازدواج​

ارسلان کاظمی چند سالیست با خانم «صدف» ازدواج کرده و زندگی متاهلی دارد، ثمره این زندگی موفق هم یک فرزند دختر می باشد.

خصوصیات اخلاقی​

من مودبم و در مدرسه درس خون بودم، با همه می گویم و می خندم اما از آدمایی که زود فامیل میشوند خوشم نمیاد، خصوصیات بدم هم این است که همیشه فکر می کنم خودم درست می گویم و حرف باید حرف من باشد البته آنقدرها هم بد نیست

بهترین دانک یک دهه اخیر جهان​

سال 2020 دانک کاظمی مقابل یونان در رقابتهای بین قاره ای انتخابی المپیک 2016، به عنوان بهترین «دانک» یک دهه اخیر بسکتبال جهان توسط سایت فدراسیون جهانی بسکتبال (فیبا) انتخاب شد.

ناگفته ها​

● “پادشاه اسلم دانک” آسیا و “پسر لپ تابی” از القاب او هستند

● اهل سیگار نیست و علاقه زیادی به پلی استیشن مخصوصا بازی CLASH OF CALNS و گوش دادن به موسیقی دارد

● مایکل جردن الگوی ورزشی اش است و به زبان فارسی، عربی و انگلیسی مسلط است

● به سفر، موسیقی، شنا و بازی های ویدیویی علاقه دارد

● هنوز هم لهجه اصفهانی دارد و به آن افتخار می کند

• لایک
واکنش‌ها[ی پسندها]: 1 user
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.