. . .

روان شناسی همسرداری

تالار روانشناسی خانواده

فاطره

مدیریت ارشد
پرسنل مدیریت
انجمندار
مدیر
تیم تبلیغات
ناظر
منتقد
کپیست
طراح
تدوینگر
گوینده
هنرجو
نام هنری
فاطره
آزمایشی
منتقد
مقام خاص
مبلغ‌یار
مدیر
هنرجویان
شناسه کاربر
5955
تاریخ ثبت‌نام
2023-07-21
آخرین بازدید
موضوعات
671
راه‌حل‌ها
34
پسندها
4,118
امتیازها
590

#همسرداری

زندگی برتر

🔺عزیزم: از " ترین" پرهیز کن، چرا که خوشبختی جایی هست که خودت را با کسی مقایسه نکنی.
حتی نخواه خوشبخت ترین باشی .
بخواه که خوشبخت باشی و برای این خواستت تلاش کن، همین...!

🔺یادمان هست که از وقتی به دنبال پسوند "ترین" رفتیم، خوشبختی از ما گریخت. از 19/75 لذت نبردیم چون یکی 20 شده بود.

🔺از رانندگی با پراید و ... لذت نبردیم چون ماشین های مدل بالاتری در خیابان ، در حال خود نمایی بود.

🔺از بودن کنار عشقمان لذت نبردیم چون مدرک تحصیلی و پول توی جیب او ، کمتر از بسیاری دیگر بود.
🔺همچنین ، از خانه مان ، از شغلمان ، از درآمدمان ، از خانواده و دوستانمان و....

🔺می خواهم بگویم تحت تاثیر آموزه های غلط، بسیاری از ما فقط به " بهترین، بیشترین و بالاترین" چسبیدیم.
در نتیجه تبدیل به انسان هایی افسرده و همیشه نالان شدیم.

🔺گاهی زندگی سخت است و گاهی ما سخت ترش میکنیم...
🔺گاهی آرامش داریم، خودمون خرابش میکنیم.
🔺گاهی خیلی چیزا رو داریم اما محو تماشای نداشته هامون میشیم...
🔺گاهی حالمون خوبه اما با نگرانی فردا خرابش میکنیم...
🔺گاهی میشه بخشید اما با انتقام ادامه اش میدیم...
🔺گاهی میشه ادامه داد اما با آشتی😊😊

نام موضوع : همسرداری دسته : روانشناسی خانواده

فاطره

مدیریت ارشد
پرسنل مدیریت
انجمندار
مدیر
تیم تبلیغات
ناظر
منتقد
کپیست
طراح
تدوینگر
گوینده
هنرجو
نام هنری
فاطره
آزمایشی
منتقد
مقام خاص
مبلغ‌یار
مدیر
هنرجویان
شناسه کاربر
5955
تاریخ ثبت‌نام
2023-07-21
آخرین بازدید
موضوعات
671
راه‌حل‌ها
34
پسندها
4,118
امتیازها
590

#همسرداری

زندگی برتر

🔺عزیزم: از " ترین" پرهیز کن، چرا که خوشبختی جایی هست که خودت را با کسی مقایسه نکنی.
حتی نخواه خوشبخت ترین باشی .
بخواه که خوشبخت باشی و برای این خواستت تلاش کن، همین...!

🔺یادمان هست که از وقتی به دنبال پسوند "ترین" رفتیم، خوشبختی از ما گریخت. از 19/75 لذت نبردیم چون یکی 20 شده بود.

🔺از رانندگی با پراید و ... لذت نبردیم چون ماشین های مدل بالاتری در خیابان ، در حال خود نمایی بود.

🔺از بودن کنار عشقمان لذت نبردیم چون مدرک تحصیلی و پول توی جیب او ، کمتر از بسیاری دیگر بود.
🔺همچنین ، از خانه مان ، از شغلمان ، از درآمدمان ، از خانواده و دوستانمان و....

🔺می خواهم بگویم تحت تاثیر آموزه های غلط، بسیاری از ما فقط به " بهترین، بیشترین و بالاترین" چسبیدیم.
در نتیجه تبدیل به انسان هایی افسرده و همیشه نالان شدیم.

🔺گاهی زندگی سخت است و گاهی ما سخت ترش میکنیم...
🔺گاهی آرامش داریم، خودمون خرابش میکنیم.
🔺گاهی خیلی چیزا رو داریم اما محو تماشای نداشته هامون میشیم...
🔺گاهی حالمون خوبه اما با نگرانی فردا خرابش میکنیم...
🔺گاهی میشه بخشید اما با انتقام ادامه اش میدیم...
🔺گاهی میشه ادامه داد اما با آشتی😊😊
#همسرداری

به خاطر دفاع از خانواده‌ات، به همسرت حمله‌ور نشو، یا او را به خاطر داشتن رابطه‌ی بهتر با خانواده‌ات، تحت فشار قرار نده، که دو نتیجه دارد.❌

_ خراب شدن رابطه شما و همسرت...!
_ کراهت بیشتر همسرت از خانواده تو...

✅ راه حل پایدار و درستش اینه که رابطه‌ات را به صورت پایدار با همسرت و خانواده‌ی همسرت بهبود ببخشی، رابطه‌ی خانواده خودت با همسرت در طی زمان بدون هیچ کار اضافه‌ای و اصراری حل خواهد شد...

#همسرداری

به خاطر دفاع از خانواده‌ات، به همسرت حمله‌ور نشو، یا او را به خاطر داشتن رابطه‌ی بهتر با خانواده‌ات، تحت فشار قرار نده، که دو نتیجه دارد.❌

_ خراب شدن رابطه شما و همسرت...!
_ کراهت بیشتر همسرت از خانواده تو...

✅ راه حل پایدار و درستش اینه که رابطه‌ات را به صورت پایدار با همسرت و خانواده‌ی همسرت بهبود ببخشی، رابطه‌ی خانواده خودت با همسرت در طی زمان بدون هیچ کار اضافه‌ای و اصراری حل خواهد شد...
✨🍃🍂💟🍃🍂💟🍃🍂🌺
🍃🍂🌺🍃💟🍂🌺

#همسرداری

سیاست_های_رفتاری

با همسر وابسته به خانواده اش چگونه رفتار کنم⁉️
🔅یکی از مشکلات شایع
همسران وابستگی یکی از
زوجین به خانواده‌اش است.
1⃣ در ابتدا برای اینکه این
مشکل را حل کنید به جای جبهه گیری سعی کنید به این نیاز
همسرتان احترام بگذارید.
2⃣ سعی کنید رابطه عاطفی
خود را با همسرتان بیشتر کنید و احساس صمیمیت بیشتری بین خودتان به وجود بیاورید.
3⃣ هنگامی که همسرتان به طور مستقل درباره موضوعی اظهار نظر می‌کند حتما" وی را تحسین و
تشویق کنید. اعتماد به نفس
او را بالا ببرید.
4⃣ هیچ وقت به همسرتان
پیشنهاد قطع ارتباط با خانواده‌اش
را ندهید فراموش نکنید که این موضوع باعث موضع گیری و
لجاجت بیشتر وی خواهد شد.
5⃣ همچنین تجربه وارد شدن در گروه‌های دوستی نیز یکی دیگر از مهارت‌هایی است که به مستقل
شدن همسرتان کمک می‌کند.
6⃣و از همه مهمتر در صورتی که همسرتان ببیند شما هم با
خانواده او ارتباط خوبی دارید
دیگر به دلیل ازدواج با شما ترس از دست دادن خانواده اش را ندارد و ناخودآگاه وابستگی اش کاهش می یابد.

✨🍃🍂💟🍃🍂💟🍃🍂🌺
🍃🍂🌺🍃💟🍂🌺

#همسرداری

سیاست_های_رفتاری

با همسر وابسته به خانواده اش چگونه رفتار کنم⁉️
🔅یکی از مشکلات شایع
همسران وابستگی یکی از
زوجین به خانواده‌اش است.
1⃣ در ابتدا برای اینکه این
مشکل را حل کنید به جای جبهه گیری سعی کنید به این نیاز
همسرتان احترام بگذارید.
2⃣ سعی کنید رابطه عاطفی
خود را با همسرتان بیشتر کنید و احساس صمیمیت بیشتری بین خودتان به وجود بیاورید.
3⃣ هنگامی که همسرتان به طور مستقل درباره موضوعی اظهار نظر می‌کند حتما" وی را تحسین و
تشویق کنید. اعتماد به نفس
او را بالا ببرید.
4⃣ هیچ وقت به همسرتان
پیشنهاد قطع ارتباط با خانواده‌اش
را ندهید فراموش نکنید که این موضوع باعث موضع گیری و
لجاجت بیشتر وی خواهد شد.
5⃣ همچنین تجربه وارد شدن در گروه‌های دوستی نیز یکی دیگر از مهارت‌هایی است که به مستقل
شدن همسرتان کمک می‌کند.
6⃣و از همه مهمتر در صورتی که همسرتان ببیند شما هم با
خانواده او ارتباط خوبی دارید
دیگر به دلیل ازدواج با شما ترس از دست دادن خانواده اش را ندارد و ناخودآگاه وابستگی اش کاهش می یابد.
#رازهایی_در_مورد_مردان
#همسرداری

🔻مردها کلی نگر هستند

👈تا حالا شده با کلی ذوق موهات رو رنگ کنی یا مدلش رو عوض کنی اما مردت نه تنها تبریک نگه بلکه متوجه تغییراتتم نشه⁉️

✍می دونم خیلی ناراحت می شی، اما اصلا همسرت رو به بی توجهی محکوم نکن
پیش خودت فکر نکن که مردت برات ارزشی قائل نیست که متوجه نشده...
👈فقط به این فکر کن که مردا کلی نگرن و تشخیص جزئیات و تغییرات ظاهری براشون سخته❗️

🤔می دونی چه جوری می تونی به خودت و اون کمک کنی❓

🔰وقتی همسرتان یک نکته ی ظاهری را بلافاصله تشخیص داد،، به شدت این توانایی او را تشویق کنید

#رازهایی_در_مورد_مردان
#همسرداری

🔻مردها کلی نگر هستند

👈تا حالا شده با کلی ذوق موهات رو رنگ کنی یا مدلش رو عوض کنی اما مردت نه تنها تبریک نگه بلکه متوجه تغییراتتم نشه⁉️

✍می دونم خیلی ناراحت می شی، اما اصلا همسرت رو به بی توجهی محکوم نکن
پیش خودت فکر نکن که مردت برات ارزشی قائل نیست که متوجه نشده...
👈فقط به این فکر کن که مردا کلی نگرن و تشخیص جزئیات و تغییرات ظاهری براشون سخته❗️

🤔می دونی چه جوری می تونی به خودت و اون کمک کنی❓

🔰وقتی همسرتان یک نکته ی ظاهری را بلافاصله تشخیص داد،، به شدت این توانایی او را تشویق کنید
#همسرداری
#دلبری

اگر حالتون بده و همسرتون دوس داره باهاش برین مهمونی مثلاً خونه مادر شوهرتون، جزء بدترین راه ها اینه که بگین:

نمیام و تو تنهایی برو!😒
این بدترین راه حل ممکنه، ولی یه راه حل خوب اینه که بعد از یکم ناز البته به اندازه کافی بگین:

من حالم اصلا خوب نیست، اما چون خیلی دوس داری به خاطر تو میام، ولی اونجا حواست بیشتر بهم باشه و اگر دیدی خوب نیستم زودتر بر گردیم.(یا برحسب موقعیتتون یه جمله ای تو همین مایه ها) 😉

اینجوری هم اینکه حواسش بیشتر بهتون هست و هم متوجه میشه که برای خاطر اون ارزش قائلین که به خاطرش با حال مریض حاضرین بیاین😍👌🏻

#همسرداری
#دلبری

اگر حالتون بده و همسرتون دوس داره باهاش برین مهمونی مثلاً خونه مادر شوهرتون، جزء بدترین راه ها اینه که بگین:

نمیام و تو تنهایی برو!😒
این بدترین راه حل ممکنه، ولی یه راه حل خوب اینه که بعد از یکم ناز البته به اندازه کافی بگین:

من حالم اصلا خوب نیست، اما چون خیلی دوس داری به خاطر تو میام، ولی اونجا حواست بیشتر بهم باشه و اگر دیدی خوب نیستم زودتر بر گردیم.(یا برحسب موقعیتتون یه جمله ای تو همین مایه ها) 😉

اینجوری هم اینکه حواسش بیشتر بهتون هست و هم متوجه میشه که برای خاطر اون ارزش قائلین که به خاطرش با حال مریض حاضرین بیاین😍👌🏻
#همسرداري 🌱
#سیاستهای_رفتارهای

•دفعه بعدی که داشتی با شریک عاطفیت دعوا میکردی این نکات رو به خودت یادآور شو :
.۱ این فردی که دارم باهاش صحبت میکنم دشمن نیست ، یکی از عزیزترین افراد زندگیم هست
.۲ الان چون عصبانیم همه چیز رو بد میبینم نه رابطم و نه شریک عاطفیم اونقدرام که الان فکر میکنم بد نیستن
.۳ جروبحث و دعوا در هر رابطه ای پیش میاد و طبیعیه ، اینکه ما باهم بحث میکنیم به این معنا نیست که رابطمون داغونه
۴. هدف از این جروبحث اثبات برحق بودن خودم و اشتباه شریک عاطفیم نیست ، هدف اینه که همدیگرو بهتر درک کنیم
۵ . ممکنه که در آخر این جروبحث به نتیجه ای نرسیم و این خیلی طبیعیه مسائل رابطه اونقدر ساده نیستند که با یک گفتگو چند دقیقه ای حل بشن.
۶ . نیازهای شریک عاطفیم به اندازه نیازهای من مهمه و اولویت داره باید اونها رو هم در نظر بگیرم

#همسرداري 🌱
#سیاستهای_رفتارهای

•دفعه بعدی که داشتی با شریک عاطفیت دعوا میکردی این نکات رو به خودت یادآور شو :
.۱ این فردی که دارم باهاش صحبت میکنم دشمن نیست ، یکی از عزیزترین افراد زندگیم هست
.۲ الان چون عصبانیم همه چیز رو بد میبینم نه رابطم و نه شریک عاطفیم اونقدرام که الان فکر میکنم بد نیستن
.۳ جروبحث و دعوا در هر رابطه ای پیش میاد و طبیعیه ، اینکه ما باهم بحث میکنیم به این معنا نیست که رابطمون داغونه
۴. هدف از این جروبحث اثبات برحق بودن خودم و اشتباه شریک عاطفیم نیست ، هدف اینه که همدیگرو بهتر درک کنیم
۵ . ممکنه که در آخر این جروبحث به نتیجه ای نرسیم و این خیلی طبیعیه مسائل رابطه اونقدر ساده نیستند که با یک گفتگو چند دقیقه ای حل بشن.
۶ . نیازهای شریک عاطفیم به اندازه نیازهای من مهمه و اولویت داره باید اونها رو هم در نظر بگیرم
#همسرداری

🔻جملاتی که باعث احساس #عشق️ در همسرتان میشود :

◄دوستت دارم
◄به تو احتیاج دارم
◄از این که با تو هستم احساس خوشحالی میکنم
◄هیچ کس برای من مثل تو نمیشود
◄نمی دانم بدون تو چکار میکردم
◄تو جواب دعاهای منی
◄تو خیلی خوبی
◄تو مرا خوشبخت میکنی
◄برای هر کاری که انجام میدهی متشکرم

#همسرداری

🔻جملاتی که باعث احساس #عشق️ در همسرتان میشود :

◄دوستت دارم
◄به تو احتیاج دارم
◄از این که با تو هستم احساس خوشحالی میکنم
◄هیچ کس برای من مثل تو نمیشود
◄نمی دانم بدون تو چکار میکردم
◄تو جواب دعاهای منی
◄تو خیلی خوبی
◄تو مرا خوشبخت میکنی
◄برای هر کاری که انجام میدهی متشکرم
🌷خداوند به شما یک همسری مانند گل هدیه داده است اینکه شما با رفتارت آن را پر بار و شاداب تر کنی یا اینکه پژمرده کنی به خودت بستگی دارد.

🌹باور کن که تو می توانی با دنیایی از محبت، همسر خویش را همدم و رفیق خودت کنی. محبتت را بر پایه ی خداوند قرار بده همسرت را دوست بدار تا خداوند از تو راضی باشد. به او بها بده تا نیازمند بها دادن اغیار نشود.

🥀 باورش کن تا نیازمند درد دل با بیگانه نشود. بی منت به او خدمت کن تا احساس خواری نکند

#همسرداری #محبت #عشق

کاربران در حال مشاهده این موضوع (مجموع: 1, کاربران: 0, مهمان‌ها: 1)

بالا پایین