. . .

روان شناسی چطور خودمان را معرفی کنیم؟

تالار روانشناسی اجتماعی

arsin

رمانیکی تازه وارد
رمانیکی
شناسه کاربر
1495
تاریخ ثبت‌نام
2022-01-04
آخرین بازدید
موضوعات
6
پسندها
102
امتیازها
63

اگر در معرفی خود به دیگران گیج شده‌اید یا عصبی هستید، تنها نیستید! چه در کلاس، چه با گروهی از همکاران جدید در محل کار و چه با یک فرد غریبه در یک مهمانی، معرفی کردن خود می‌تواند برای بسیاری از افراد ناراحت کننده یا استرس‌زا باشد. خبر خوب این است که ترفندهای ساده‌ای وجود دارد که می‌توانید از آنها برای سهولت معرفی خود استفاده کنید و به شما در ایجاد اولین تاثیر خوب کمک کند. با تمرین، معرفی خود به دیگران راحت می‌شود و شما حتی مجبور نیستید در مورد آن فکر کنید.

arsin

رمانیکی تازه وارد
رمانیکی
شناسه کاربر
1495
تاریخ ثبت‌نام
2022-01-04
آخرین بازدید
موضوعات
6
پسندها
102
امتیازها
63

معرفی خود در موقعیت‌های اجتماعی
ارتباط چشمی برقرار کنید
تماس چشمی نشان می‌دهد که شما در تعامل هستید. تماس چشمی یکی از راه‌های برقراری ارتباط با انسان های دیگری است و نشان می‌دهد که طرف مقابل توجه شما را جلب می‌کند. وقتی با چشم ارتباط برقرار می‌کنید، نشان می‌دهد که باز و درگیر هستید.
• اگر راحت نیستید مستقیم به چشمان کسی نگاه کنید، به نقطه بین ابروها خیره شوید. او متوجه تفاوت نخواهد شد.
• اگر در محیط گروهی هستید، به طور دوره‌ای با اطرافیان خود تماس چشمی برقرار کنید.

لبخند بزنید
حفظ یک لبخند واقعی و...

arsin

رمانیکی تازه وارد
رمانیکی
شناسه کاربر
1495
تاریخ ثبت‌نام
2022-01-04
آخرین بازدید
موضوعات
6
پسندها
102
امتیازها
63

معرفی خود به یک فرد
تبادل نام
اگر تبادل رسمی است، سلام کنید و نام و نام خانوادگی خود را بگویید، مثلا بگویید «سلام، من ... هستم.» اگر غیررسمی است، بعد از سلام کردن فقط نام کوچک خود را بگویید. بلافاصله بعد از اینکه نام خود را اعلام کردید، نام شخص دیگر را با گفتن« نام شما چیست؟ » با یک لحن دلپذیر بپرسید. هنگامی که نام طرف مقابل را یاد گرفتید، نام او را با گفتن «از ملاقات با شما خوشحالم ..."» یا «از آشنایی با شما خوشوقتم...» تکرار کنید.
• تکرار نام شخص به شما کمک می‌کند تا آن را به خاطر بسپارید و معرفی را شخصی‌تر نشان دهید.

دست...

arsin

رمانیکی تازه وارد
رمانیکی
شناسه کاربر
1495
تاریخ ثبت‌نام
2022-01-04
آخرین بازدید
موضوعات
6
پسندها
102
امتیازها
63

گفتگو را ببندید
پس از اینکه برای اولین بار با شخصی ملاقات کردید، باید گفتار خود را با بیان اینکه از ملاقات با آنها لذت بردید به پایان برسانید. اگر تعامل رسمی بود، چیزی مانند «خانم ...، از ملاقات شما خوشوقتم. امیدوارم به زودی بتوانیم دوباره صحبت کنیم.» اگر مکالمه شما غیررسمی بود، می‌توانید بگویید «ملاقات با شما بسیار خوب بود. امیدوارم شما را به زودی دوباره ملاقات کنم.»

arsin

رمانیکی تازه وارد
رمانیکی
شناسه کاربر
1495
تاریخ ثبت‌نام
2022-01-04
آخرین بازدید
موضوعات
6
پسندها
102
امتیازها
63

معرفی خود قبل از سخنرانی
به حضار سلام کنید و نام خود را بیان کنید.

اگر در حال سخنرانی هستید، ذکر نام و نام خانوادگی مهم است. همانطور که سلام می‌کنید و نام خود را می‌آورید، به یاد داشته باشید که واضح و مطمئن صحبت کنید.
• بگویید، «صبح بخیر، من ... هستم« یا «امروز حالتان چطور است؟ نام من ... است».

برخی از اطلاعات مربوط به خود را به اشتراک بگذارید
پس از ارائه نام خود، دلیل ارتباط شما و سخنرانی را به اشتراک بگذارید و مطمئن شوید که اعتبار خود را ارائه می‌دهید. نوع اطلاعاتی که به اشتراک...

arsin

رمانیکی تازه وارد
رمانیکی
شناسه کاربر
1495
تاریخ ثبت‌نام
2022-01-04
آخرین بازدید
موضوعات
6
پسندها
102
امتیازها
63

ارتباط موثر برقرار کنید
از همان ابتدا مطمئن شوید که صدای شما آنقدر بلند است که همه صدای شما را بشنوند. با تلفظ صریح کلمات خود از شاکی شدن افراد جلوگیری کنید. حتی می‌توانید از حضار بپرسید که آیا آنقدر بلند صحبت می‌کنید که همه بشنوند. اگر نتوانند حرف شما را بشنوند، افراد نمی‌توانند شما را درک کنند یا به آنچه شما با دیگران به اشتراک می‌گذارید احترام بگذارند.

بدن خود را حرکت دهید
با حالت خوب بایستید و در حین صحبت آزادانه حرکت کنید. بلند شوید، شانه‌ها را به جای خم شدن به عقب حرکت دهید و دستان خود را آزاد نگه دارید و از آنها برای نشان دادن در مواقع ضروری استفاده...

arsin

رمانیکی تازه وارد
رمانیکی
شناسه کاربر
1495
تاریخ ثبت‌نام
2022-01-04
آخرین بازدید
موضوعات
6
پسندها
102
امتیازها
63

معرفی خود در یک رویداد حرفه‌ای
نام کامل خود را بگویید
اطمینان حاصل کنید که نام کامل خود را بگویید تا فرد مقابل بتواند نام شما را به خاطر بسپارد. می‌توانید بگویید، «سلام، نام من ... است»، یا «سلام، من ... هستم»، و به احتمال زیاد آنها شما را به خاطر خواهند آورد.

یک جمله در مورد کارهایی که انجام می‌دهید، توضیح دهید
اگر در یک رویداد شبکه‌ای هستید، به احتمال زیاد در مورد آنچه با افراد مختلف انجام می‌دهید صحبت خواهید کرد. بنابراین، وقتی یک فرد جدید می‌پرسد «این چه کاری است که انجام می‌دهید؟» چه می‌گویید؟...