. . .

تمام شده نقد و تعیین سطح فیلمنامه حماقت| فاطمه فرخی

تالار نقد رمان و داستان
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

Nil@85

مدیریت ارشد
پرسنل مدیریت
فرازین
بخشدار
مدیر
منتقد
انتشاریافته‌ها
1
بخشدار
- کتابدونی
مدیر
نقد
شناسه کاربر
838
تاریخ ثبت‌نام
2021-08-28
آخرین بازدید
موضوعات
106
راه‌حل‌ها
53
پسندها
13,501
امتیازها
650

img_20210903_154342_706_rjie_rds9.jpg

نام اثر:حماقت
نویسنده:فاطمه فرخی @فندوق کوشولو🧸🍪
ژانر:اجتماعی؛جنایی
خلاصه:درمورد دو تا دختر دبیرستانی هستش که بعد از مدرسه بدون خبر دادن به والدین‌شون مشغول گشت و گذار میشن و طی همین .اتفاق‌هایی براشون رخ میده.

لینک اثر:

تمام شده - فیلمنامه حماقت|فاطمه فرخی/

منتقد: @نویسنده دمیورژ^_^
تاریخ تحویل: ۲۹ اسفند ۱۴۰۱
مهلت اتمام نقد: ۷ فروردین ۱۴۰۲

• لایک
  • گل رز
واکنش‌ها[ی پسندها]: 2 users
راه‌حل
به نام خدای قلم
نقد فیلمنامه حماقت
اسم فیلمنامه براندازه هست . آخر فیلم رو باز گذاشتی اما مشخصه با دروغای ضعیفشون و ضعف شخصیتی، ترس، ضعف دفاع و بیان با وجود این همه ضعف صددرصد لو میرن. به صورت کلی تو فیلمنامه توضیح زیاد بود. توی فیلمنامه اول باید بگی موقعیت کجاست تو چه زمان و مکان چه اشخاصی حضور دارن و بعد دیالوگ‌هارو بنویسی. نوشته تو بیشتر شبیه داستان کوتاه بود تا فیلمنامه. چون مونولوگ زیاد داشت. حتی می‌نوشتی مدیر با دقت بهشون نگاه کرد و... . تو رمان توصیف می‌کنن حالت بقیه رو ولی توی فیلمنامه اینطور نیست. توی فیلمنامه شاخصه اصلی دیالوگ‌هاست. تو باید دیالوگ قوی و محکم و به یاد ماندنی داشته باشی. دیالوگ‌ها ضعیف بودن و دیالوگ خاصی وجود نداشت که بشه ازش چیزی یاد گرفت یا محتوای...

دمیــــــورژ

رمانیکی نقره‌ای
نویسنده ویژه
نویسنده
رمانیکی‌نویس
دل‌نویس
ناظر
منتقد
گوینده
کاربر منتخب
کاربر ثابت
نام هنری
دمیورژ
مقام خاص
منتقدیار
شناسه کاربر
123
تاریخ ثبت‌نام
2020-11-05
آخرین بازدید
موضوعات
260
راه‌حل‌ها
32
پسندها
24,322
امتیازها
698

به نام خدای قلم
نقد فیلمنامه حماقت
اسم فیلمنامه براندازه هست . آخر فیلم رو باز گذاشتی اما مشخصه با دروغای ضعیفشون و ضعف شخصیتی، ترس، ضعف دفاع و بیان با وجود این همه ضعف صددرصد لو میرن. به صورت کلی تو فیلمنامه توضیح زیاد بود. توی فیلمنامه اول باید بگی موقعیت کجاست تو چه زمان و مکان چه اشخاصی حضور دارن و بعد دیالوگ‌هارو بنویسی. نوشته تو بیشتر شبیه داستان کوتاه بود تا فیلمنامه. چون مونولوگ زیاد داشت. حتی می‌نوشتی مدیر با دقت بهشون نگاه کرد و... . تو رمان توصیف می‌کنن حالت بقیه رو ولی توی فیلمنامه اینطور نیست. توی فیلمنامه شاخصه اصلی دیالوگ‌هاست. تو باید دیالوگ قوی و محکم و به یاد ماندنی داشته باشی. دیالوگ‌ها ضعیف بودن و دیالوگ خاصی وجود نداشت که بشه ازش چیزی یاد گرفت یا محتوای خیلی خوبی داشته باشه. ساده بودن خیلی زیاد ساده.
ایده فیلمنامه اینطور بود که دوتا دختر از مدرسه میرن بیرون سوار ماشین میشن طرف اینارو میبره و حالا دخترا می‌کشنش. حقیقتاً ایده فیلمنامه خوب نبود. نمی‌تونم بگم خیلی تکراری و کلیشه‌ای بود. مسئله اصلاً این نیست. ایده ضعیف بود، ماجرا و داستان و اتفاق جذابیتی نداشت. دوتا بچه میرن یکیو میکشن بعد میان جلوی مدیر مدرسه دروغ میگن تهش میرن منتظر میشینن ببینن دروغشون رو میشه یا نه. من این شکلی بهش نگاه می‌کنم.
ولی با اسم حماقت می‌تونستی یه حرکت قشنگ‌تر بزنی یه ایده خاصی رو کنی که درس عبرتی بشه کسی حماقت نکنه. تراژدی باشه، جذاب باشه.
برای نوشتن فیلمنامه بهتره اول یک ایده خوب به سرت بزنه بعد شیوه صحیح نوشتن فیلمنامه رو یاد بگیری. یا اصلاً بهتره بری فیلمنامه بخونی چندتا
اما خیلی به دیالوگ نوشتن اهمیت بده. دیالوگ زیبا بنویس دیالوگ قوی بنویس
- می‌دونی ما چجور آدمایی هستیم؟ ما حاضریم خودمون رو ریز کنیم تا توی چیزای ریز جا بشیم چون فقط همه دنبالشن. حتی فکرشم نمی‌کنیم بریم دنبال بزرگ‌ترین چیزها چون اکثر آدما دستشون بهش نمیرسه میگن بده... ما هم میگیم بده
مثلا این دیالوگ قویه
همچنین اضافه کنم جلد فیلمنامه خیلی نامشخص بود و نامناسب
درکل آرزوی موفقیت دارم برات
رده سنی کودک نوجوان
سطح برنز

Nil@85

مدیریت ارشد
پرسنل مدیریت
فرازین
بخشدار
مدیر
منتقد
انتشاریافته‌ها
1
بخشدار
- کتابدونی
مدیر
نقد
شناسه کاربر
838
تاریخ ثبت‌نام
2021-08-28
آخرین بازدید
موضوعات
106
راه‌حل‌ها
53
پسندها
13,501
امتیازها
650

به نام خدای قلم
نقد فیلمنامه حماقت
اسم فیلمنامه براندازه هست . آخر فیلم رو باز گذاشتی اما مشخصه با دروغای ضعیفشون و ضعف شخصیتی، ترس، ضعف دفاع و بیان با وجود این همه ضعف صددرصد لو میرن. به صورت کلی تو فیلمنامه توضیح زیاد بود. توی فیلمنامه اول باید بگی موقعیت کجاست تو چه زمان و مکان چه اشخاصی حضور دارن و بعد دیالوگ‌هارو بنویسی. نوشته تو بیشتر شبیه داستان کوتاه بود تا فیلمنامه. چون مونولوگ زیاد داشت. حتی می‌نوشتی مدیر با دقت بهشون نگاه کرد و... . تو رمان توصیف می‌کنن حالت بقیه رو ولی توی فیلمنامه اینطور نیست. توی فیلمنامه شاخصه اصلی دیالوگ‌هاست. تو باید دیالوگ قوی و محکم و به یاد ماندنی داشته باشی. دیالوگ‌ها ضعیف بودن و دیالوگ خاصی وجود نداشت که بشه ازش چیزی یاد گرفت یا محتوای خیلی خوبی داشته باشه. ساده بودن خیلی زیاد ساده.
ایده فیلمنامه اینطور بود که دوتا دختر از مدرسه میرن بیرون سوار ماشین میشن طرف اینارو میبره و حالا دخترا می‌کشنش. حقیقتاً ایده فیلمنامه خوب نبود. نمی‌تونم بگم خیلی تکراری و کلیشه‌ای بود. مسئله اصلاً این نیست. ایده ضعیف بود، ماجرا و داستان و اتفاق جذابیتی نداشت. دوتا بچه میرن یکیو میکشن بعد میان جلوی مدیر مدرسه دروغ میگن تهش میرن منتظر میشینن ببینن دروغشون رو میشه یا نه. من این شکلی بهش نگاه می‌کنم.
ولی با اسم حماقت می‌تونستی یه حرکت قشنگ‌تر بزنی یه ایده خاصی رو کنی که درس عبرتی بشه کسی حماقت نکنه. تراژدی باشه، جذاب باشه.
برای نوشتن فیلمنامه بهتره اول یک ایده خوب به سرت بزنه بعد شیوه صحیح نوشتن فیلمنامه رو یاد بگیری. یا اصلاً بهتره بری فیلمنامه بخونی چندتا
اما خیلی به دیالوگ نوشتن اهمیت بده. دیالوگ زیبا بنویس دیالوگ قوی بنویس
- می‌دونی ما چجور آدمایی هستیم؟ ما حاضریم خودمون رو ریز کنیم تا توی چیزای ریز جا بشیم چون فقط همه دنبالشن. حتی فکرشم نمی‌کنیم بریم دنبال بزرگ‌ترین چیزها چون اکثر آدما دستشون بهش نمیرسه میگن بده... ما هم میگیم بده
مثلا این دیالوگ قویه
همچنین اضافه کنم جلد فیلمنامه خیلی نامشخص بود و نامناسب
درکل آرزوی موفقیت دارم برات
رده سنی کودک، نوجوان
سطح برنزی

نویسنده: فاطمه فرخی @فندوق کوشولو🧸🍪
منتقد: @نویسنده دمیورژ^_^

اختصاصی: است
سطح: برنزی
رده سنی: کودکان، نوجوانان

@EATEN.AF

• گل رز
واکنش‌ها[ی پسندها]: 1 user

Nil@85

مدیریت ارشد
پرسنل مدیریت
فرازین
بخشدار
مدیر
منتقد
انتشاریافته‌ها
1
بخشدار
- کتابدونی
مدیر
نقد
شناسه کاربر
838
تاریخ ثبت‌نام
2021-08-28
آخرین بازدید
موضوعات
106
راه‌حل‌ها
53
پسندها
13,501
امتیازها
650

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.