. . .

تمام شده نقد و تعیین سطح دلنوشته آبگینه تلبیس | زهرآگین

تالار نقد شعر و دلنوشته‌ها
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

elh_am

رمانیکی خلاق
رمانیکی
شناسه کاربر
7
تاریخ ثبت‌نام
2020-09-25
آخرین بازدید
موضوعات
51
راه‌حل‌ها
10
پسندها
2,010
امتیازها
207

img_20210903_154342_706_rjie.jpg

نام دلنوشته: آبگینه‌ی تلبیس

نویسنده: زهرآگیـن

ژانر:
تراژدی، عاشقانه

مقدمه:
من خوبم...
فقط کمی خسته‌ام
آن قدر خسته که حال توصیف حال ندارم.
من خوبم...
حالم را نپرسید
من خسته‌تر از آنم که جواب سوالی دهم که خود می‎‌دانی جوابش را
خسته‌تر از آنی که تظاهر کنم خوبم
نه من واقعا خوبم
من نشد با او ما شود
پس کمی مرا با من تنها بگذارید
فقط من می‌فهمد حالِ من
من را می‌گویم خوبم...
جواب مکنون می‌یابد، در ژرفای این جمله‌ی قصیر.
لینک؛ در دست اقدام - دلنوشته‌ی آبگینه‌ی تلبیس | زهرآگیـن کاربر انجمن رمانیک

آخرین ویرایش توسط مدیر:
  • گل رز
واکنش‌ها[ی پسندها]: 1 user

elh_am

رمانیکی خلاق
رمانیکی
شناسه کاربر
7
تاریخ ثبت‌نام
2020-09-25
آخرین بازدید
موضوعات
51
راه‌حل‌ها
10
پسندها
2,010
امتیازها
207

*به نام نوازنده‌ی زندگی*
منتقد؛ @Lady Dracula

نام اثر: نام دلنوشته آبگینه‌ی تلبیس بود، ابتدا باید عرض شود که این عنوان شاید برای بسیاری از خواننده‌ها گنگ و نامفهوم باشد. اما باید بگم که عنوان زیبا و به دور از کلیشه است. همچنین با محتوای رمان و ژانر و مقدمه نیز همخوانی داشت. گنگ بود این عنوان بسیاری از خواننده ها را ترغیب به خواندن می کند چرا که این عنوان ابهام برانگیز و زیباست. عنوان دلنوشته باید الهام بخش و اثر گدار باشد که این چنین است. همچنین تطابق ان با محتوای نوشته هم زیباست و اثر بخش.

ژانر: خب این دلنوشته دارای تو ژانر تراژدی و عاشقانه بود. نویسنده راجب عشقی سخن می‌گفت که او را ترک کرده بود و جایی درون قلبش به او نداده بود و نویسنده حالش خوب بود، خوبی که بدتر از هر بدی معنا پیدا می‌کرد. خوبی که دردناک‌ترین خوب دنیا بود. و ما از این سخنان پی می‌بریم ژانر عاشقانه و تراژدی به خوبی انتخاب شده‌اند

مقدمه: یکم جمله بندی مشکل داشت
حالم را نپرسید
اینجا اول نویسنده جمع بسته و گفته(شما) حالم را نپرسید و بعد گفته (تو) می‌دانی جوابش را.
اول هم بهتره به جای (حال) بنویسه (حالم) مقدمه جذابیت چندانی نداشت درحالی که متون دیگر دلنوشته خیلی زیباتر از مقدمه بودند. به نظر بهتر است نویسنده یک مقدمه زیباتر بنویسد

جلد: جلد دلنوشته زیباست؛ عکس انتخاب شده با توجه به عمق آن می توان دریافت حالات دلنوشته را. ترکیبات رنگی آن جلوه زیبایی بخشیده است. میتوان ژانر را از جلد دلنوشته تشخیص داد. جلد نیز زیباست.

سیر: سیر بدون تعلل و بدون سرعت زیاد، به خوبی ماجرا را با آرایه‌های زیبا به تصویر می‌کشید و موردی نداشت.

اندازه پارت ها: اندازه پارت‌ها مناسب بود و همه هدف‌دار و به هم پیوسته نوشته شده بودند. هرکدام پیامی زیبا را منتقل می‌ساخت و بار معنایی داشت و از نظر اندازه مشکلی نداشت

نثر: نثر ادبی بود و تا اخر این نثر رعایت شده بود و آرایه های کنایه و تشخیص و سجع و..نیز این متن ادبی را زیباتر ساخته بودند و این مورد و مشکلی دیده نمی شد

زاویه دید: زاویه دید اول شخص بود که از عشقش سخن می‌گفت و از حال خوبش... خوبی که دقیقا معنای تصادش را می‌داد. این زاویه دید تا آخر ثابت ماند و موردی نداشت

محتوا: محتوای دلنوشته همانطور که پیشتر گفتم راجب عشقی بود که رفته. نویسنده با استفاده از آرایه تشخیص قلب را درحال نوشتن دردهایش نشان داد. کنایه‌های زیبایی به کار برد. در بین عقربه‌های ساعت گیر افتاده‌ام(کنایه از اینکه در زمان گذشته باقی مانده بود و قصد نداشت همراه با زمان جلو برود)
ایستگاه زندگی، اضافه تشبیهی جذابیت زیادی به متون داده بود و مانند این ، در دلنوشته زیاد دیده می‌شد
همچنین تضاد آسمان و زمین نیز دیده می‌شد و تضادهایی دیگر.
و این آرایه‌ها در مجموع دلنوشته را زیبا ساخته بودند.
و محتوا را پر نشان می‌دادند

حالت کلی:به صورت کلی دلنوشته زیبا و جذابی بود. فقط اگر اندکی نویسنده در جمله بندی نیز دقت داشت نوشته حتما بهتر می‌شد. باید بگویم دلنوشته خوبی بود و از سطح خوبی برخوردار بود
بگذار قلم برداریم و
زیبایی را
احساس را
لطافت را
بیاموزیم به
دفتر
قلمتان سبز باشد نویسنده عزیز
"سطح طلایی"

@Ares
@زهرآگیـن

آخرین ویرایش توسط مدیر:
  • گل رز
واکنش‌ها[ی پسندها]: 1 users

S O-O M

مدیرکل بازنشسته
کاربر نقره‌ای
مدیر بازنشسته
نام هنری
تست🤨
شناسه کاربر
36
تاریخ ثبت‌نام
2020-09-30
آخرین بازدید
موضوعات
307
راه‌حل‌ها
74
پسندها
20,225
امتیازها
833

*به نام نوازنده‌ی زندگی*
منتقد؛ @Lady Dracula

نام اثر: نام دلنوشته آبگینه‌ی تلبیس بود، ابتدا باید عرض شود که این عنوان شاید برای بسیاری از خواننده‌ها گنگ و نامفهوم باشد. اما باید بگم که عنوان زیبا و به دور از کلیشه است. همچنین با محتوای رمان و ژانر و مقدمه نیز همخوانی داشت. گنگ بود این عنوان بسیاری از خواننده ها را ترغیب به خواندن می کند چرا که این عنوان ابهام برانگیز و زیباست. عنوان دلنوشته باید الهام بخش و اثر گدار باشد که این چنین است. همچنین تطابق ان با محتوای نوشته هم زیباست و اثر بخش.

ژانر: خب این دلنوشته دارای تو ژانر تراژدی و عاشقانه بود. نویسنده راجب عشقی سخن می‌گفت که او را ترک کرده بود و جایی درون قلبش به او نداده بود و نویسنده حالش خوب بود، خوبی که بدتر از هر بدی معنا پیدا می‌کرد. خوبی که دردناک‌ترین خوب دنیا بود. و ما از این سخنان پی می‌بریم ژانر عاشقانه و تراژدی به خوبی انتخاب شده‌اند

مقدمه: یکم جمله بندی مشکل داشت
حالم را نپرسید
اینجا اول نویسنده جمع بسته و گفته(شما) حالم را نپرسید و بعد گفته (تو) می‌دانی جوابش را.
اول هم بهتره به جای (حال) بنویسه (حالم) مقدمه جذابیت چندانی نداشت درحالی که متون دیگر دلنوشته خیلی زیباتر از مقدمه بودند. به نظر بهتر است نویسنده یک مقدمه زیباتر بنویسد

جلد: جلد دلنوشته زیباست؛ عکس انتخاب شده با توجه به عمق آن می توان دریافت حالات دلنوشته را. ترکیبات رنگی آن جلوه زیبایی بخشیده است. میتوان ژانر را از جلد دلنوشته تشخیص داد. جلد نیز زیباست.

سیر: سیر بدون تعلل و بدون سرعت زیاد، به خوبی ماجرا را با آرایه‌های زیبا به تصویر می‌کشید و موردی نداشت.

اندازه پارت ها: اندازه پارت‌ها مناسب بود و همه هدف‌دار و به هم پیوسته نوشته شده بودند. هرکدام پیامی زیبا را منتقل می‌ساخت و بار معنایی داشت و از نظر اندازه مشکلی نداشت

نثر: نثر ادبی بود و تا اخر این نثر رعایت شده بود و آرایه های کنایه و تشخیص و سجع و..نیز این متن ادبی را زیباتر ساخته بودند و این مورد و مشکلی دیده نمی شد

زاویه دید: زاویه دید اول شخص بود که از عشقش سخن می‌گفت و از حال خوبش... خوبی که دقیقا معنای تصادش را می‌داد. این زاویه دید تا آخر ثابت ماند و موردی نداشت

محتوا: محتوای دلنوشته همانطور که پیشتر گفتم راجب عشقی بود که رفته. نویسنده با استفاده از آرایه تشخیص قلب را درحال نوشتن دردهایش نشان داد. کنایه‌های زیبایی به کار برد. در بین عقربه‌های ساعت گیر افتاده‌ام(کنایه از اینکه در زمان گذشته باقی مانده بود و قصد نداشت همراه با زمان جلو برود)
ایستگاه زندگی، اضافه تشبیهی جذابیت زیادی به متون داده بود و مانند این ، در دلنوشته زیاد دیده می‌شد
همچنین تضاد آسمان و زمین نیز دیده می‌شد و تضادهایی دیگر.
و این آرایه‌ها در مجموع دلنوشته را زیبا ساخته بودند.
و محتوا را پر نشان می‌دادند

حالت کلی:به صورت کلی دلنوشته زیبا و جذابی بود. فقط اگر اندکی نویسنده در جمله بندی نیز دقت داشت نوشته حتما بهتر می‌شد. باید بگویم دلنوشته خوبی بود و از سطح خوبی برخوردار بود
بگذار قلم برداریم و
زیبایی را
احساس را
لطافت را
بیاموزیم به
دفتر
قلمتان سبز باشد نویسنده عزیز
"سطح نفیس"

@Ares
@زهرآگیـن
سلام و خداقوت به شما دوستان گل.
سطح دلنوشته آبگینه‌ی تلبیس "نفیس"
نشانه‌گذاری شد.

از نویسنده تقاضا می‌شود نکات گفته شده را با دقت مطالعه کرده و سریعاً جهت ویرایش و بهبود سطح اقدام نماید.
در صورت وجود هرگونه سوال در رابطه با ویرایش اثر با مدیر نقد هماهنگ کنید.
در صورتی که اثر ویرایش نشده و تلاشی جهت بهبود سطح اثر صورت نگیرد، از پذیرفتن درخواست نقد سایر آثار شما، چه رمان چه دلنوشته یا... معذوریم.

@زهرآگیـن

• گل رز
واکنش‌ها[ی پسندها]: 1 user

بخشدار کتاب

رمانیکی فعال
رمانیکی
بخشدار
- کتابدونی
شناسه کاربر
1518
تاریخ ثبت‌نام
2022-01-06
موضوعات
0
پسندها
561
امتیازها
113

سطح نهایی: طلایی

Miss Nili

مدیریت ارشد
پرسنل مدیریت
معاون
رمانیکی‌نویس
نام هنری
ماهِ نیلگون
انتشاریافته‌ها
4
شناسه کاربر
277
تاریخ ثبت‌نام
2021-01-07
آخرین بازدید
موضوعات
374
راه‌حل‌ها
74
پسندها
32,067
امتیازها
837

اعمال شد

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.