. . .

تمام شده نقد و تعیین سطح دلنوشته عاشقانه های من | سوما غفاری

تالار نقد شعر و دلنوشته‌ها
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

ARA.O.O

فرازین بازنشسته
شاعر
کاربر منتخب
کاربر طلایی
کاربر نقره‌ای
کاربر ثابت
مدیر بازنشسته
شناسه کاربر
300
تاریخ ثبت‌نام
2021-01-16
آخرین بازدید
موضوعات
519
راه‌حل‌ها
183
پسندها
35,061
امتیازها
1,008

نام اثر: دلنوشته عاشقانه های من
دل نویس: سوما غفاری @Mabuchi__Kou
ژانر: عاشقانه

مقدمه: به عشق در لحظه ی اول، می‌گویند عشق در یک نگاه! آن‌گاه، به این‌که با شنیدن اسمش عاشق شوی، چه می‌گویند؟ سپس با دیدنش عاشق تر؟ اسم این چیست؟ عشق؟ من عشق نمی‌گذارم، چون می‌دانم حتی عشق نیز توان مقاومت با حسم را ندارد! حس من به تو غیرقابل توصیف با کلمات است.

لینک اثر:

منتقد: @لیانا استارک
تاریخ تحویل اثر: 17 مهر 1400
مهلت اتمام نقد: 22 مهر 1400

• گل رز
واکنش‌ها[ی پسندها]: 1 user
راه‌حل
به نام خدا
نقد دلنوشته عاشقانه های من
نام دلنوشته:
گرچه اسم اثر به محتوای آن می‌خورد و با محتوای اثر ارتباط محکمی اما وجود کلمه عاشقانه بسیار تکراری است و نوعی دلزدگی به اثر می دهد.
مقدمه:
مقدمه ای خوب است که در آن کمی حس شاعرانه‌ای با آرایه های ادبی باشد که مقدمه این اثر از این نعمت بی بهره هست، کمی اغراق در آن دیده می شود نوع پارگراف بندی مقدمه کمی مخاطب را گیج می‌کند.
به عشق در لحظه ی اول، می‌گویند عشق در یک نگاه! آن‌گاه، به این‌که با شنیدن اسمش عاشق شوی، چه می‌گویند؟ سپس با دیدنش عاشق تر؟ اسم این چیست؟ عشق؟ من عشق نمی‌گذارم، چون می‌دانم حتی عشق نیز توان مقاومت با حسم را ندارد! حس من به تو غیرقابل توصیف با کلمات است.
این نوع درست است:
به عشق در لحظه ی اول، می‌گویند عشق در یک نگاه...

لیانا رادمهر

رمانیکی جذاب
کاربر ثابت
شناسه کاربر
786
تاریخ ثبت‌نام
2021-08-18
آخرین بازدید
موضوعات
69
راه‌حل‌ها
17
پسندها
1,715
امتیازها
248

به نام خدا
نام دلنوشته:
گرچه اسم اثر به محتوای آن می‌خورد و با محتوای اثر ارتباط محکمی اما وجود کلمه عاشقانه بسیار تکراری است و نوعی دلزدگی به اثر می دهد.
مقدمه:
مقدمه ای خوب است که در آن کمی حس شاعرانه‌ای با آرایه های ادبی باشد که مقدمه این اثر از این نعمت بی بهره هست، کمی اغراق در آن دیده می شود نوع پارگراف بندی مقدمه کمی مخاطب را گیج می‌کند.
به عشق در لحظه ی اول، می‌گویند عشق در یک نگاه! آن‌گاه، به این‌که با شنیدن اسمش عاشق شوی، چه می‌گویند؟ سپس با دیدنش عاشق تر؟ اسم این چیست؟ عشق؟ من عشق نمی‌گذارم، چون می‌دانم حتی عشق نیز توان مقاومت با حسم را ندارد! حس من به تو غیرقابل توصیف با کلمات است.
این نوع درست است:
به عشق در لحظه ی اول، می‌گویند عشق در یک نگاه!
آن‌گاه، به این‌که با شنیدن اسمش عاشق شوی، چه می‌گویند و سپس با دیدنش عاشق تر؟ اسم این چیست؟ عشق؟
من عشق نمی‌گذارم، چون می‌دانم حتی عشق نیز توان مقاومت با حسم را ندارد! حس من به تو غیرقابل توصیف با کلمات است.

مقدمه با محتوا هماهنگ است. حال و هوای نویسنده را منتقل می‌کند.
ساختمان دلنوشته:
متن از ساختار خوب و منسجمی برخوردار است و ژانر عاشقانه دلنوشته کاملا در تاروپود متن درهم تنیده شده است. سیر دلنوشته در ابتدا آرام و تقریبا ملایم و سراشیبی احساسات در آن کمی اندک است.
ژانر عاشقانه رمان در آن دیده می‌شود. و نثر دلنوشته عامیانه و کمی ادبی است
به طور کلی در ساختار متن مشکلی دیده نمی‌شود
انتقال و توصیفات احساسات:
انتقال احساسات به خوبی صورت گرفته است ومخاطب می تواند حس عاشقانه و تعلق خاطر نویسنده به دلدارش و ماجراهایی که درآن از سر گذرانده را بفهمد.
اما به دلیل کمی آرایه های ادبی متن کمی متن دچار یکنواختگی شده است
واژگان:
در متن واژه های ثقیل و ادبی دیده نمی شود و کلمات روزمره در متن دیده می‌شود
نگارش:
در متن علائم نگارشی به خوبی رعایت شده است
ایده و پردازش:
ایده درباره ی عشق و جایگاهی که معشوق در زندگی نویسنده داشته است هست که نوعی دلتنگی هم در آن دیده می‌شود
سطح دلنوشته نقره ای است

• گل رز
واکنش‌ها[ی پسندها]: 1 users

ARA.O.O

فرازین بازنشسته
شاعر
کاربر منتخب
کاربر طلایی
کاربر نقره‌ای
کاربر ثابت
مدیر بازنشسته
شناسه کاربر
300
تاریخ ثبت‌نام
2021-01-16
آخرین بازدید
موضوعات
519
راه‌حل‌ها
183
پسندها
35,061
امتیازها
1,008

به نام خدا
نام دلنوشته:
مقدمه:
این نوع درست است:
به عشق در لحظه ی اول، می‌گویند عشق در یک نگاه!
آن‌گاه، به این‌که با شنیدن اسمش عاشق شوی، چه می‌گویند و سپس با دیدنش عاشق تر؟ اسم این چیست؟ عشق؟
من عشق نمی‌گذارم، چون می‌دانم حتی عشق نیز توان مقاومت با حسم را ندارد! حس من به تو غیرقابل توصیف با کلمات است.

مقدمه با محتوا هماهنگ است. حال و هوای نویسنده را منتقل می‌کند.
ساختمان دلنوشته:
متن از ساختار خوب و منسجمی برخوردار است و ژانر عاشقانه دلنوشته کاملا در تاروپود متن درهم تنیده شده است. سیر دلنوشته در ابتدا آرام و تقریبا ملایم و سراشیبی احساسات در آن کمی اندک است.
ژانر عاشقانه رمان در آن دیده می‌شود. و نثر دلنوشته عامیانه و کمی ادبی است
به طور کلی در ساختار متن مشکلی دیده نمی‌شود
انتقال و توصیفات احساسات:
انتقال احساسات به خوبی صورت گرفته است ومخاطب می تواند حس عاشقانه و تعلق خاطر نویسنده به دلدارش و ماجراهایی که درآن از سر گذرانده را بفهمد.
اما به دلیل کمی آرایه های ادبی متن کمی متن دچار یکنواختگی شده است
واژگان:
در متن واژه های ثقیل و ادبی دیده نمی شود و کلمات روزمره در متن دیده می‌شود
نگارش:
در متن علائم نگارشی به خوبی رعایت شده است
ایده و پردازش:
ایده درباره ی عشق و جایگاهی که معشوق در زندگی نویسنده داشته است هست که نوعی دلتنگی هم در آن دیده می‌شود
سطح دلنوشته نقره ای است
@Nilo.ofar_ N
سطح: نقره ای
اختصاصی: هست

@Mabuchi__Kou

• گل رز

Miss Nili

مدیریت ارشد
پرسنل مدیریت
معاون
رمانیکی‌نویس
نام هنری
ماهِ نیلگون
انتشاریافته‌ها
4
شناسه کاربر
277
تاریخ ثبت‌نام
2021-01-07
آخرین بازدید
موضوعات
374
راه‌حل‌ها
74
پسندها
32,070
امتیازها
837

• گل رز
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.