. . .

نقد و بررسی نقد و بررسی رمان شهر جنون‌زده | اعظم شاهپوری

تالار نقد خوانندگان آثار

ansel

مدیریت ارشد
پرسنل مدیریت
فرازین
مدیر
ناظر
مدیر
نظارت
شناسه کاربر
15
تاریخ ثبت‌نام
2020-09-26
آخرین بازدید
موضوعات
146
راه‌حل‌ها
24
پسندها
6,229
امتیازها
619

نام رمان: شهر جنون‌زده

نام نویسنده: اعظم شاهپوری @nafas.shahpori

ژانر: تراژدی، عاشقانه
ناظر: @بانوی تلالو

خلاصه: و من گرگی باران دیده، زخم خورده و خشمگین، در پی انتقامی سخت از فراریان عدالت الهی. تمام عالم و آدم تقاص پس می‌دهد، تقاص مرگ لحظات خوشی‌ها و تولد سختی‌ها را دیگر منطق بس است. من انتقام می‌گیرم و شاید؛ کسی در پی من‌ است، در پی انتقامی سخت.

مقدمه: از خواب‌های او دری به جنون باز می‌شود! نگاه حیرانش را به میله‌ها می‌دوزد، زندان بانش کو؟ اندکی تأمّل؛ صدای آواز می‌آید. او کیست که در خواب‌هایش نیز صدای آواز‌های لالایی مانندش آرامشش می‌دهد؟

سوگلی حرم‌سرای تنهایی، دستی برای نوازش می‌خواهد! برای جبران تک تکِ روز و شب‌هایی که دست‌های آن زنِ مادر نما، تازیانه زد به تار و پودش! دخترک رقص دستانی در موهای پر پیج و تابش به همراه آواز در پشت میله‌های زندان سرد و غم زده‌اش می‌خواهد! او صدای ستاره‌ی روشن آفاق سیاهش را می‌خواهد تا تسکین دهد، امواج پرخروشِ دریای متلاطم درون ناآرامش را!

فاطره

تیم هنرجو
پرسنل مدیریت
مدیر
تیم تبلیغات
ناظر
منتقد
کپیست
طراح
تدوینگر
گوینده
هنرجو
آزمایشی
منتقد
مقام خاص
مبلغ‌یار
مدیر
هنرجویان
شناسه کاربر
5955
تاریخ ثبت‌نام
2023-07-21
آخرین بازدید
موضوعات
645
راه‌حل‌ها
31
پسندها
3,997
امتیازها
585

سلام خداقوت.
شهر جنون‌زده

تمام عالم و آدم تقاص پس می‌دهد، (می‌دهند باید بنویسی گل)
شاید؛ کسی (حذف علامت نگارشی)

#۳ می شود (می‌شود)

#۴ در گوشه ای قرار دارد می‌ افتد (گوشه‌ای، می‌افتد)

#۵ بی رحمی (بی‌رحمی)
می شنید؛ (می‌شنید)
می کند (می‌کند)

از نظر نگارشی همه موارد رو رعایت کرده بودی.

تا اینجای رمانت که من خوندم، شهر جنون‌زده رو، خانه جنون‌زده برداشت کردم. اما اگر منظورت از اسمی که برای رمان انتخاب کردی، غیر از این هست، یا باید ادامش رو خوند یا مفهوم درست رو نمی‌رسونه.

از خلاصه و مقدمت خیلی خوشم اومد ولی احساس می‌کنم رمانت ژانر اکشن هم داره، درست نمی‌گم؟

رمانت خیلی خوب شروع کردی، ولی در کل رمانت متنوع و هیجانی هست. حتی اگر ایده رمانت تکراری هم باشه، از نظر نوشتاری خیلی متنوع نوشتیش، همینطور ادامه بده، موفق باشی🌹

دنیا شجری بخشایش

رمانیکی تلاشگر
مقام‌دار آزمایشی
تیم تبلیغات
بازرس
ناظر
آموزگار
هنرجو
رمانیکی‌خوان
نام هنری
آسـانـا
آزمایشی
مبلغ
مقام خاص
همیاربازرس
شناسه کاربر
5878
تاریخ ثبت‌نام
2023-07-16
آخرین بازدید
موضوعات
10
پسندها
1,322
امتیازها
148

درود بانو خدا قوت
لذت بردم🎀
مقدمه و خلاصه عالی
شروع و نوع نوشتن عالی
خیلی خوب تونستی اون احساسات و حالات رو بیان کنی که خواننده راحت میتونه اون لحظه رو تصور کنه
خیلی مشتاقم که ادامه رمان رو بخونم
تا اینجا یکم کلیشه داشت و شبیه چندتا از رمانایی که خوندم بود که یه ازدواج اجباری صورت میگیره و مرده خانم رو اذیت میکنه و ...
ولی طرز نوشتنت خیلی کنجکاو کننده ای و این حالت کلیشه رو از بین میبره
مشتاقم به خوندن ادامه رمانت
و اینکه به نظرم پارت هات یکم طولانیه و یه جاهایی آدم خسته میشه البته این نظر منه و ممکنه بقیه نظر دیگه ای داشته باشن
موفق باشی🌻