. . .

نقد و بررسی نقد و بررسی رمان تاریکی به کام|هانیه فاتحی

تالار نقد خوانندگان آثار

مدیر رمانیکی خوان

رمانیکی
رمانیکی
شناسه کاربر
1514
تاریخ ثبت‌نام
2022-01-06
موضوعات
20
پسندها
99
امتیازها
88

نام رمان: تاریکی به کام
نام نویسنده: هانیه فاتحی
@tish☆tar
ژانر: عاشقانه_مافیایی
خلاصه:
فریادی در بند تاریکی! روشنی‌ با قدم‌های استوارش در تاریکی آشنایی فرو رفت و غرق شد!
سیاهی در عمق وجودش فریاد کشید و تنش را به رعشه انداخت. حوا دختری‌ست که به ناگهان صاعقه‌ای زندگی روشنش را به تاریکی دعوت کرد و حس انتقام را درون قلب و عقلش پرورش داد. انتقام از مردی به جنس یخ‌زدگی!
برای رهایی از تمام تاریکی‌هایی که به وجودش سرایت می‌کرد، چنگ انداخت. به ناگهان تاریکی به کامش شیرین تبدیل آمد. با عطر وجود او... .

پ.الف

رمانیکی خلاق
رمانیکی
شناسه کاربر
2831
تاریخ ثبت‌نام
2022-08-21
موضوعات
12
پسندها
978
امتیازها
183

سلام جانا وقتت بخیر! @haniehh
اول از اسم رمانت شروع می‌کنم، جدید بود اما بخش تاریکی اسم رمان رو به عنوان اسم‌ رمان‌های دیگه هم دیدیم، اما ترکیب اسم شما جدید و جذاب بود.
ژانر‌ها هم به درستی انتخاب شده بودند.
خلاصه رمان خوب بود، اما می‌تونست بهتر باشه، مثلا اگه یکم بیشتر از رخداد های اوج رمان صحبت می‌کردید خواننده بیشتر جذب رمانتون می‌شد و همونطور که می‌دونید، خلاصه اولین متن از رمان شماست که مخاطب جذب می‌کنه!
رمان شما فاقد مقدمه بود که این زیاد مهم نیست!
درمورد توصیفات خدب عمل کرده بودید اما در مدرد توصیف مکان و زمان یکم کم کاری کردید و طوری بود که زیا نمیشد فضای اطراف رو درک کرد!
یه نکته‌ی دیگه در مورد رمانتون که برای من کمی آزار دهنده بود این بود که شما خیلی سریع ماجرای داستان رو عوض می‌کردید! مثلا اومدید بیست خط از حوا نوشتید و بعد چندتا ستاره گذاشتید و اومدید درمورد شاهو نوشتید که این پرش‌ها باعث میشه در واقع رشته‌ی خوندن از دست مخاطب در بره و باعث خستگی بشه!
در کل رمانتون قشنگ بود و آدم رو برای ادامه‌اش کنجکاو می‌کرد! خسته نباشید و قلمتون مانا🌸
@مدیر رمانیکی خوان

haniehh

رمانیکی فعال
رمانیکی
شناسه کاربر
2742
تاریخ ثبت‌نام
2022-08-04
آخرین بازدید
موضوعات
2
پسندها
349
امتیازها
98

سلام جانا وقتت بخیر! @haniehh
اول از اسم رمانت شروع می‌کنم، جدید بود اما بخش تاریکی اسم رمان رو به عنوان اسم‌ رمان‌های دیگه هم دیدیم، اما ترکیب اسم شما جدید و جذاب بود.
ژانر‌ها هم به درستی انتخاب شده بودند.
خلاصه رمان خوب بود، اما می‌تونست بهتر باشه، مثلا اگه یکم بیشتر از رخداد های اوج رمان صحبت می‌کردید خواننده بیشتر جذب رمانتون می‌شد و همونطور که می‌دونید، خلاصه اولین متن از رمان شماست که مخاطب جذب می‌کنه!
رمان شما فاقد مقدمه بود که این زیاد مهم نیست!
درمورد توصیفات خدب عمل کرده بودید اما در مدرد توصیف مکان و زمان یکم کم کاری کردید و طوری بود که زیا نمیشد فضای اطراف رو درک کرد!
یه نکته‌ی دیگه در مورد رمانتون که برای من کمی آزار دهنده بود این بود که شما خیلی سریع ماجرای داستان رو عوض می‌کردید! مثلا اومدید بیست خط از حوا نوشتید و بعد چندتا ستاره گذاشتید و اومدید درمورد شاهو نوشتید که این پرش‌ها باعث میشه در واقع رشته‌ی خوندن از دست مخاطب در بره و باعث خستگی بشه!
در کل رمانتون قشنگ بود و آدم رو برای ادامه‌اش کنجکاو می‌کرد! خسته نباشید و قلمتون مانا🌸
@مدیر رمانیکی خوان
سلام عزیز
در لحظه مکانم تغییر میکنه درسته. اما من از این روش استفاده کردم که اول رمان به خوبی مخاطب شخصیت منفی و مثبت رو بشناسه و دل خوشی از رمانایی که فقط از زبان یک شخص و دید اون شخص صحبت میکنه ندارم.
و صدالبته که نظر شما برام خیلی قابل احترامه.