. . .

تمام شده نقد و تعیین سطح دلنوشته‌ی سردرگمی

تالار نقد شعر و دلنوشته‌ها
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

~Romaysa_paX~

رمانیکی حامی
رمانیکی
شناسه کاربر
21
تاریخ ثبت‌نام
2020-09-26
موضوعات
99
راه‌حل‌ها
8
پسندها
5,555
امتیازها
353

~به نام خداوند احساس پاک، خداوند شمس و مه‌تابناک~

سلام به شما نویسنده‌ی عزیز!

نقد دلنوشته‌ی سردرگمی توسط منتقدان، در این تاپیک قرار خواهد گرفت.
نقد امری زمان‌بر، است. پس لطفا تا زمان تحویل نقدنامه صبور باشید.
نویسنده: @فاطمه مقاره
منتقدان: @**armit** و @رُمَیصآ.پَکس
زمان شروع: 1399/9/2 در ساعت 18
زمان تحویل: 1399/9/3 در ساعت 22​

آخرین ویرایش توسط مدیر:
  • لایک
واکنش‌ها[ی پسندها]: 3 users
راه‌حل
با سلام و احترام خدمت نویسنده عزیز فاطمه جان!

بابت تاخیر در نقد متاسفم و ممنون از شکیبایی شما!

نقد دلنوشته‌ی سردرگمی:

نقاط قوت:
1-تا حدودی محتوا

نقاطی که باید بهتر بشن:
1-اسم
2-محتوا
3- سیر
4-کوتاه بودن محتوای هر پست

خب دوست عزیزم! من به عنوان یک منتقد دلنوشته‌ی شمارو نقد کردم و میخوام نظر خودم رو بیان کنم. این نقد صرفا جهت پیشرفت قلم شماست و امیدوارم تاثیر منفی روی شما و احساساتتون نذار!

دلنوشته‌ی شما اسم میشه گفت زیبایی داشت اما از اونجایی که شما یک نویسنده هستید میتونید اسم بهتر و مناسبتر و البته جذابتری براش انتخاب کنید از نظر من این اسم با محتوای رمان هم خونی داشت منتها زیاد گیرا نبود. از نظر من شما میتونید اسم این دلنوشته رو بذارید: " در پیچ و خم احساسم " این اسم هم از نظر همخوانی با محتوا اوکی هستش و هم جذابه. البته...

~Romaysa_paX~

رمانیکی حامی
رمانیکی
شناسه کاربر
21
تاریخ ثبت‌نام
2020-09-26
موضوعات
99
راه‌حل‌ها
8
پسندها
5,555
امتیازها
353

با سلام و احترام خدمت نویسنده عزیز فاطمه جان!

بابت تاخیر در نقد متاسفم و ممنون از شکیبایی شما!

نقد دلنوشته‌ی سردرگمی:

نقاط قوت:
1-تا حدودی محتوا

نقاطی که باید بهتر بشن:
1-اسم
2-محتوا
3- سیر
4-کوتاه بودن محتوای هر پست

خب دوست عزیزم! من به عنوان یک منتقد دلنوشته‌ی شمارو نقد کردم و میخوام نظر خودم رو بیان کنم. این نقد صرفا جهت پیشرفت قلم شماست و امیدوارم تاثیر منفی روی شما و احساساتتون نذار!

دلنوشته‌ی شما اسم میشه گفت زیبایی داشت اما از اونجایی که شما یک نویسنده هستید میتونید اسم بهتر و مناسبتر و البته جذابتری براش انتخاب کنید از نظر من این اسم با محتوای رمان هم خونی داشت منتها زیاد گیرا نبود. از نظر من شما میتونید اسم این دلنوشته رو بذارید: " در پیچ و خم احساسم " این اسم هم از نظر همخوانی با محتوا اوکی هستش و هم جذابه. البته شما بهتر صلاح میدونید.

محتوای دلنوشته‌ی شما یه جورایی موقوف المعانی بودن.. یعنی من این حس رو پیدا کردم که اینا همشون یک دلنوشته هستن و با خوندن اونا مطمئن شدم که اینطوره. این که شما هر بخش از دلنوشتتون رو توی یک پست گذاشتید برا زمانی که گوینده های عزیزمون میخوان ضبطش کنن با مشکل مواجه میشن. خب... میرسیم به کیفیت محتوای دلنوشته. محتوای دلنوشته گاهی به سطح زیبا و دلنشینی می‌رسید و گاهی هم فقط بازی با کلمات بود. یعنی بعضی از پارت های دلنوشته ی شما فقط یک حرف رو بیان میکردن منتها در قالب کلمات متفاوت. این یک پوئن منفی برای دلنوشتس و من صلاح دیدم که این رو به شما بگم. محتوای دلنوشته میتونست دلنشین تر بیان بشه.

از نظر اصول نگارشی میشه گفت شما همه چیز رو عالی به عمل رسوندین که البته دست ویراستارای زحمت کشمون هم درد نکنه

عزیزم محتوای پارت ها نه باید اونقدری زیاد باشه که خواننده رو اذیت کنه و نه باید اونقدری کم باشه که خواننده رو تو خماری بذاره و گیجش کنه.
محتوای پارت های دلنوشته شما کمی کوتاه بود ولی از اونجایی که میگم موقوف المعانی هستن احساس شمارو به خواننده رسوندن. اما اگر شما هر کدوم از این احساسات رو جدا جدا بیان میکردین خیلی عالی تر میشد.

شما نثرتون رو عالی به عمل رسوندین و تماما نثر معیاری بود که یک پوئن مثبت برای دلنوشته به حساب میاد

سیر دلنوشته مناسب بود

امیدوارم از نقد راضی باشین هر گونه مشکلی بود در خصوصی در خدمت شما هستم. @فاطمه مقاره

من به این دلنوشته تگ گیرا میدم. @Telma_< و @Silent boy

فاطمه جان جهت درخواست ارتقای تگ، میتونید با من یک خصوصی بزنید تا اشکالات اندک دلنوشته رو با هم برطرف کنیم و مجددا تگ بگیره گلم @فاطمه مقاره

| تیم منتقدین انجمن رمانیک |

• لایک
  • جذاب
واکنش‌ها[ی پسندها]: 2 users
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.