. . .

مذهبی نظر دانشمندان غربی در مورد قرآن!!

تالار متفرقه مذهبی
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

شاهزاده آبی مرداد

رمانیکی نقره‌ای
محروم
شناسه کاربر
1221
تاریخ ثبت‌نام
2021-11-20
آخرین بازدید
موضوعات
386
راه‌حل‌ها
1
پسندها
8,424
امتیازها
558

ولتر (فیلسوف و نویسنده فرانسوی): من یقین دارم که اگر قرآن و انجیل را به یک فرد غیر متدیّن ارائه دهند، او حتماً اوّلی را بر دوّمی ترجیح می‌دهد؛ زیرا کتابِ محمّد، افکاری را تعلیم می‌دهد که به اندازه کافی بر مبنای عقل است.

نظر پنج تن از دانشمندان غربی را درباره قرآن کریم:

1. ولتر (فیلسوف و نویسنده فرانسوی): من یقین دارم که اگر قرآن و انجیل را به یک فرد غیر متدیّن ارائه دهند، او حتماً اوّلی را بر دوّمی ترجیح می‌دهد؛ زیرا کتابِ محمّد، افکاری را تعلیم می‌دهد که به اندازه کافی بر مبنای عقل است.

2. تولستوی (فیلسوف و نویسنده مشهور روسی): در این کتاب، آیات فراوانی هست که به خوبی بر مقام عالی دین اسلام و پاکی روح آورنده آن گواهی می‌دهد!

3. ژوزف ارنست رنان (فیلسوف معروف فرانسوی): در کتابخانه شخصی من هزاران جلد کتاب سیاسی، اجتماعی و... وجود دارد که همه آن‌ها را بیش از یک بار مطالعه نکرده‌ام، ولی یک جلد کتاب است که همیشه مونس من است و از مطالعه زیاد آن نیز خسته نمی‌شوم. این کتاب، قرآن، کتاب آسمانی مسلمانان است!

4. گوته (شاعر و نویسنده آلمانی): سالیان دراز، کشیشان از خدا بی‌خبر، ما را از پی بردن به حقایق قرآن مقدّس و عظمت آورنده آن دور نگه داشته‌اند. نزدیک است که این کتاب وصف‌ناپذیر، جهان را مجذوب خویش سازد.

5. دکتر گوستاو لوبون (مورّخ فرانسوی): تعلیمات اخلاقی قرآن به مراتب بالاتر از تعلیمات اخلاقی انجیل است.

• لایک
واکنش‌ها[ی پسندها]: 1 user

شاهزاده آبی مرداد

رمانیکی نقره‌ای
محروم
شناسه کاربر
1221
تاریخ ثبت‌نام
2021-11-20
آخرین بازدید
موضوعات
386
راه‌حل‌ها
1
پسندها
8,424
امتیازها
558

ادواردمونته که مترجم قرآن به زبان فرانسوی و استاد دانشگاه ژنوست می‌گوید: «قرآن برای ما مسیحیان، کتابی فوق العاده سودمند است... مطالب قرآن، مقارن با اصول و قواعد معقول و توأم با تعبیرات خوش‌آیند و شگفت‌انگیز است. اصول فلسفه روحانی را به‌ زبان دینی در آن خواهید یافت (کتابی است) به غایت ملیح و بدیع و جالب، مانند مروارید. مسائل دینی را چنان مشروح و مدلل بیان کرده که حقاً این‌گونه بیان در عهد ظهور پیامبرعرب، حیرت‌آور است!»

دکتر مارکس، اندیشور انگلیسی است که می‌گوید:قرآن، شامل تمامی پیام‌های خدایی است که در تمام کتب مقدسه، عموماً برای جمیع ملل آمده... و چاره‌ای جز این اعتراف ندارم که این کتاب محکم، بسیاری از اشتباهات بشر را تصحیح کرد.

پرفسور هانری کربن(فیلسوف معاصر فرانسوی):
اگر اندیشه ی محمد(ص) خرافی بود و اگر وحی او وحی الهی نبود، هرگز جرأت نمی کرد بشر را به علم دعوت کند. هیچ یک از افراد بشر و هیچ شیوه ی تفکری به اندازه ی محمد(ص) و قرآن، انسان را به دانش دعوت نکرده اند؛ تا آن جا که در قرآن، نهصد و پنجاه بار از علم، فکر و عقل سخن به میان آمده است.

آربری(دانشمند و یکى از مترجمان مشهور قرآن به زبان انگلیسى):
زمانی که به پایان ترجمه ی قرآن نزدیک می شدم، موضوعی سخت مرا پریشان کرده بود. امّا در طول ایّام پریشانی، قرآن مرا چنان آرامشی بخشید و چنان حفظ کرد که برای همیشه رهین منّتش گردیدم.

• لایک

شاهزاده آبی مرداد

رمانیکی نقره‌ای
محروم
شناسه کاربر
1221
تاریخ ثبت‌نام
2021-11-20
آخرین بازدید
موضوعات
386
راه‌حل‌ها
1
پسندها
8,424
امتیازها
558

نمونه‌هایی که برایت نوشتم، تنها بخش کوچکی از سخنان غربی‌ها در ستایش از قرآن کریم بود. گمان می‌کنم که با مطالعه همین نمونه‌ها، برایت معلوم شد که عظمت قرآن کریم فقط ادّعای ما مسلمانان نیست.

لازم به یاد آوری است که نورانیت و درخشش این کتاب، به تعریف و تمجید کسی وابسته نیست. آیا اگر کسی از خورشید ستایش نکند، او دیگر نورانی و روشنگر و حرارت‌بخش نخواهد بود؟! قرآن نیز قرن‌هاست که نور زندگانی انسان‌ها و راهنمای آنان در دل تاریکی‌هاست. این خورشید معنویّت و حقیقت نیز، نیازمند ستایش کسی نیست.

• لایک
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.