. . .

انتشاریافته من و نوشته‌ها | پانیک۳۱۵

تالار دلنوشته کاربران
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
ژانر اثر
  1. اجتماعی
  2. تراژدی
سطح اثر ادبی
برنزی
اثر اختصاصی
بله، این اثر اختصاصی می‌باشد و فقط در انجمن رمانیک نوشته شده است.
%D9%85%D9%86_%D9%88%D9%86%D9%88%D8%B4%D8%AA%D9%87_%D9%87%D8%A7_g2w.jpg

نام دلنوشته: من و نوشته‌ها

دل‌نویس: پانیک۳۱۵

ژانر: اجتماعی،تراژدی،درام

مقدمه:

می‌نویسم تا روشنایی را بر تاریکی چیره کنم و شعر را به پیروزی برسانم،

می‌نویسم تا خوشه‌های گندم بخوانند تا درختان بخوانند،

می‌نویسم تا گل سرخ بخواند تا ستاره تا پرنده، گربه، ماهی، صدف مرا بفهمد،

می‌نویسم تا واژه‌ها را از تفتیش از بوکشیدن سگ‌ها، از تیغ سانسور برهانم،

می‌نویسم تا از او ابری نم‌بار بسازم.

تنها زن و نوشتن، ما را از مرگ می‌رهاند.

― نزار قبانی

آخرین ویرایش توسط مدیر:
  • لایک
  • گل رز
واکنش‌ها[ی پسندها]: 5 users

Romanik Bot

رمانیک بات
کاربر VIP
شناسه کاربر
235
تاریخ ثبت‌نام
2020-12-27
آخرین بازدید
موضوعات
53
پسندها
7,279
امتیازها
218
وب سایت
romanik.ir

screenshot-1266_eff3.png

به نام خداوند دل‌های پاک
سلام خدمت شما دل‌نویس عزیز!
متشکریم از شما برای انتخاب انجمن رمانیک جهت انتشار آثار ارزشمندتان.
خواهشمندیم قبل از شروع کردن نگارش دلنوشته‌تان، قوانین مذکور در تاپیک زیر را با دقت مطالعه فرمایید!
[قوانین و مراحل ایجاد تاپیک دلنوشته]

پس از ارسال حداقل ده پارت از دلنوشته خود، می‌توانید طبق قوانین تاپیک زیر برای اثر خود درخواست جلد دهید.
[درخواست جلد برای دلنوشته]

پس از اتمام نگارش، برای درخواست نقد و تعیین سطح اثرتان، از طریق لینک زیر اقدام کنید.
[درخواست نقد و تعیین سطح دلنوشته]

پس از رفع ایرادات گفته شده توسط منتقد، جهت بررسی دوباره و تعیین سطح مجدد اثرتان از طریق لینک زیر اقدام کنید.
[تعیین سطح مجدد دلنوشته]

پس از اتمام نگارش دلنوشته، می‌توانید از طریق لینک زیر برای صوتی کردن دلنوشته خود اقدام کنید.
[درخواست صوتی شدن دلنوشته]

پس از اتمام نگارش دلنوشته، در تاپیک زیر اعلام کنید.
[اعلام پایان نگارش دلنوشته]

پس از اعلام اتمام نگارش برای ویراستاری و ارسال اثر شما روی سایت، طبق موارد گفته شده در لینک زیر اقدام کنید.
[درخواست ویراستاری دلنوشته]

جهت انتقال اثر به متروکه و یا بیرون آوردن اثر از متروکه، از طریق لینک زیر اقدام کنید.
[انتقال و بیرون آوردن دلنوشته از متروکه]

متشکریم از حضور گرم و همکاری شما در انجمن رمانیک!
| مدیریت تالار ادبیات انجمن رمانیک |

آخرین ویرایش توسط مدیر:
  • لایک
واکنش‌ها[ی پسندها]: 4 users

هاویر

رمانیکی نقره‌ای
کاربر ثابت
شناسه کاربر
185
تاریخ ثبت‌نام
2020-12-02
آخرین بازدید
موضوعات
378
راه‌حل‌ها
3
پسندها
12,430
امتیازها
639

من می‌نویسم تا چیزی نوشته باشم، برای نوشتن دلیل ندارم فقط کافی‌ست قلم و کاغذ باشد و دست‌های من که حرف‌هایی که حتی خودم نمی‌دانم از کجا می‌آیند روی کاغذ سفید، خط بی‌اندازند، نوشتن، هویت پنهان؛ اما واقعی من است و همه‌ی آن چیزی که می‌خواهم باشم!
می‌نویسم تا جای غرغر در گوش این و آن برروی کاغذ غرغر کنم. می‌نویسم تا بفهمم وقتی افکارم به کلمات تبدیل می‌شوند چه ریخت مسخره‌ای می‌گیرند و دلم به حال دوستانم می‌سوزد. می‌نویسم تا ثابت‌ام شود هستم.
می‌نویسم تا بفهمم آیا واقعاً فکر می‌کنم یا فکر می‌کنم که فکر می‌کنم؟
نوشتن برایم مثل گرفتن سطلی زیر دهانم است که بر رویش بالا بیاورم.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
  • لایک
  • گل رز

هاویر

رمانیکی نقره‌ای
کاربر ثابت
شناسه کاربر
185
تاریخ ثبت‌نام
2020-12-02
آخرین بازدید
موضوعات
378
راه‌حل‌ها
3
پسندها
12,430
امتیازها
639

من این‌جا می‌نویسم تمام غصه‌هایم را، تمام شکایت‌هایی که هیچ گاه به زَبان آوَردِه نِمی‌شَوَند وَ مُدام نِوِشتِه می‌شَوَند، تمام غم و اندوه‌ام را، تمام آن‌چه که بر من گذشت را می‌نویسم.
شروع و پایانش با خودم است، ناگفته‌هایی که در سینه نگه داشته‌ام می‌نویسم آن‌چه را که نمی‌توانم بر زبان بگویم. می‌نویسم تا درک بهتری نسبت به کارهایی که می‌خواهم انجام دهم و تصمیماتی که می‌خواهم بگیرم، پیداکنم. از شما چه پنهان، اول صبح، قبل از این‌که کاری کنم، پانصد کلمه می‌نویسم که می‌خواهم چه کار کنم و بعد تصویر شفاف‌تری نسبت به اولویت‌هایم خواهم داشت... .

آخرین ویرایش توسط مدیر:
  • لایک
  • گل رز

هاویر

رمانیکی نقره‌ای
کاربر ثابت
شناسه کاربر
185
تاریخ ثبت‌نام
2020-12-02
آخرین بازدید
موضوعات
378
راه‌حل‌ها
3
پسندها
12,430
امتیازها
639

می‌نویسم تا روح عاصی‌ام را آرام کنم،
می‌نویسم تا پناه ببرم از رنج دوران به واژه‌ها،
می‌نویسم تا تاب بیاورم، من می‌نویسم تا زنده بودن را احساس کنم، زندگی را زندگی بکنم، می‌نویسم تا زمزمه‌های ویران‌گر مغزم خاموش شوند،
من می‌نویسم تا خلق شود خلاقیت،
می‌نویسم تا به سلول‌های نیمه جان زندگی‌ام جانی تازه ببخشم، می‌نویسم تا نفس بکشم.
کلمه به کلمه می‌نویسم تا جرعه جرعه لذت ببرم. می‌نویسم تا رد خیال و احساسم بر صفحه باقی بماند‌.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
  • لایک
  • گل رز

هاویر

رمانیکی نقره‌ای
کاربر ثابت
شناسه کاربر
185
تاریخ ثبت‌نام
2020-12-02
آخرین بازدید
موضوعات
378
راه‌حل‌ها
3
پسندها
12,430
امتیازها
639

من این‌جا می‌نویسم تمام غصه‌هایم را، تمام شکایت‌هایی که هیچ گاه به زَبان آوَردِه نِمی‌شَوَند وَ مُدام نِوِشتِه می‌شَوَند، تمام غم و اندوهم را تمام آن‌چه که بر من گذشت را می‌نویسم، شروع و پایانش با خودم است. ناگفته‌هایی که در سینه نگه داشته‌ام را می‌نویسم، آن‌چه را که نمی‌توانم بر زبان بگویم را من می‌نویسم تا پرواز کنم به دنیای خیال، در آن زندگی کنم و شاید برای همیشه در آن‌جا ساکن شوم. من می‌نویسم تا زندگی را در آغوش کشم. من می‌نویسم تا دنیای موازی جدیدی سرشار از آشتی و مهر و راستی بیافرینم.
من می‌نویسم تا راهی بسازم؛ راهی به درون، به ژرفای جان، من می‌نویسم تا همه قلب‌های تپنده را لمس کنم.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
  • لایک
  • گل رز

هاویر

رمانیکی نقره‌ای
کاربر ثابت
شناسه کاربر
185
تاریخ ثبت‌نام
2020-12-02
آخرین بازدید
موضوعات
378
راه‌حل‌ها
3
پسندها
12,430
امتیازها
639

من می‌نویسم تا پرواز کنم به دنیای خیال، در آن زندگی کنم و شاید برای همیشه در آن‌جا ساکن شوم. من می‌نویسم تا زندگی را در آغوش کشم، من می‌نویسم تا دنیای موازی جدیدی بیافرینم سرشار از آشتی و مهر و راستی، من می‌نویسم تا راهی بسازم؛ راهی به درون، به ژرفای جان، من می‌نویسم تا لمس کنم همه قلب‌های تپنده را؛ اما این‌جا کَلَمِه‌هایم فَریاد اَست، این‌جا مالِ مَن اَست، مالِ خودَم، کلمه‌هایم کوبنده‌تر از هر فریادی است که از حنجره‌ام بیرون می‌آید و روح بی جان و نا امیدم را تسکین می‌دادم، می‌نویسم تا نشان دهم قصه‌ها، قصه‌های شه و پریان نیست می‌نویسم چون قصه‌ها پایان و شروع ندارند، شاید از وسط داستان من یا تو شروع می‌شود.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
  • لایک
  • گل رز

هاویر

رمانیکی نقره‌ای
کاربر ثابت
شناسه کاربر
185
تاریخ ثبت‌نام
2020-12-02
آخرین بازدید
موضوعات
378
راه‌حل‌ها
3
پسندها
12,430
امتیازها
639

تو آن‌جا با سنگ، من این‌جا با قلم، قصه‌ اشک‌هایت را می‌نویسم... اشک‌هایی که برای دشمنانت گران تمام خواهد شد.
نگران نباش خدا اشک‌هایت را شمرده، می‌نویسم نامه و روزی از این‌جا محرومان می‌نویسم تا بماند حرف‌های ناگفته‌ای که فقط با نوشتن می‌توان آن را گفت، من می‌نویسم چون گاهی نباید ناز کشید و درد کشید و فریاد زد، گاهی راهی جز نوشتن حرفه‌ای نزده‌ام ندارم، از این‌که در گفت و گو ضعف دارم احساس خوشایندی به من دست نمی‌دهد، دنیا دنیایی است که تا صحبت نکنی خورده می‌شوی و تو می‌مانی و حرفه‌ای ناگفته‌ای که زدنشان برنده‌تر از نوشتنش است.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
  • لایک
  • گل رز

هاویر

رمانیکی نقره‌ای
کاربر ثابت
شناسه کاربر
185
تاریخ ثبت‌نام
2020-12-02
آخرین بازدید
موضوعات
378
راه‌حل‌ها
3
پسندها
12,430
امتیازها
639

من می‌نویسم تا بدانم چرا می‌نویسم، من می‌نویسم چون نوشتن دیدگاه و حرف‌های من را نشان می‌دهد، می‌نویسم تا یادم بماند کلمه‌ها چیزی فراتر از حروف است تا جمله را معنا سازد، من نوشتن را انتخاب کردم تا صادقانه دنیایم را به روی کاغذ بیاورم و به بعد از خودم کمک کرده باشم، قلمم چنان سرکش است که تا آن را بر کاغذ روزگارم می‌گذارم بدون هیچ گونه ترسی چنان غوغایی به پا می‌کند که سلول‌های جهل و اندوه من را به سُخره می‌گیرد و توانایی آوردن آسمان به زمین را دارد، آن‌قدر می‌نویسم تا نمیرم و بال‌هایم را برای پرواز در آسمان ذهنم باز می‌کنم و اتمام می‌دهم به تمام هیچ و پوچی که در ذهنم است.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
  • لایک
  • گل رز

هاویر

رمانیکی نقره‌ای
کاربر ثابت
شناسه کاربر
185
تاریخ ثبت‌نام
2020-12-02
آخرین بازدید
موضوعات
378
راه‌حل‌ها
3
پسندها
12,430
امتیازها
639

قلم‌ها هم افسرده می‌شوند، آن‌ها هم مریض می‌شوند، می‌نویسم تا لذت ببرم از ردیف شدن کلمه‌ها کنار هم و ساختن مفهومی که از ذهنم بیرون می‌آید. می‌نویسم تا یادم نرود دنیایم خدایی دارد،
می‌نویسم تا به خودم اثبات کنم که این‌جا ارزش هیچ ناامیدی و نالان کردن را ندارد، سر را بالا می‌گیرم و با افتخار می‌نویسم، با خون خودم می‌نویسم، برای دغدغه‌هایم، برای دلتنگی‌هایم از سرابی که همه‌ی هستی‌ام را به یغما برد، از سکوت، از هر آن‌چه باید بشکند می‌نویسم، از اسرار حقایق، از یاران باطل مینویسم که بدانم چه آوردند و چه ها بردند، می‌نویسم تا برسد به عرش خدا، می‌نویسم تا دل هر بدکار و ظالمی را به لرزه درآورم.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
  • لایک
  • گل رز

هاویر

رمانیکی نقره‌ای
کاربر ثابت
شناسه کاربر
185
تاریخ ثبت‌نام
2020-12-02
آخرین بازدید
موضوعات
378
راه‌حل‌ها
3
پسندها
12,430
امتیازها
639

گفتنی‌های زیاد، شنیدنی‌ها بسیار و دیدنی‌ها فراوان است. در شهری که آدم‌هایش سایه انداز هستند، نه آن‌چه باید گفته شود، گفته می‌شود و نه آن‌چه باید شنیده و نه آن‌چه باید دیده، سخت نگیر، شاید در آغاز سایه شدن و گم کردن بودنت در لابه‌لای این بودن‌های پوچ، دردناک باشد؛ اما زود عادت می‌کنی، صبح بیدار می‌شوی، توی آینه همان چیزی را می‌بینی که از تو می‌خواهند و با خودت می‌گویی، به کجا رسید آن همه فریاد، آن همه دردها و دغدغه‌ها، بیخیال همه‌اش، می‌گذری... .
سخت؛ ولی به سادگی یک جرعه آب... .

آخرین ویرایش توسط مدیر:
  • لایک
  • گل رز
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.