. . .

روان شناسی من دوست داشتنی ام

تالار انگیزشی
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

هدیه زندگی

رمانیکی نقره‌ای
نویسنده
رمانیکی‌نویس
کاربر نقره‌ای
شناسه کاربر
366
تاریخ ثبت‌نام
2021-02-14
موضوعات
223
راه‌حل‌ها
5
پسندها
10,673
امتیازها
452

به نام الهه یزدان
مقدمه #

ᡧ قبل از هر چیزی سلام میکنم خدمت تو عزیزدلم امیدوارم که حال دلت شاد و لبات به خنده باشه..... خودمان را همان طوری که هستیم دوست داشته باشیم...
..
ᢇرشد شخصی زندگیمان اولویت اول زندکی استـ...
امروز میخوام این مقاله رو که از کتاب ها و مراجه مختلف به دست آوردم تقدیم کنم به همه ی عزیزانی که خودشون رو همون طوری که هستند دوست دارند و عاشق خودشونند پیشنهاد میکنم اکه میخوای عاشقانه زندکی کنی و خودتو همون طوری که هستی قبول داشته باشی بخونی#

نام موضوع : من دوست داشتنی ام دسته : انگیزشی
  • لایک
واکنش‌ها[ی پسندها]: 1 user

هدیه زندگی

رمانیکی نقره‌ای
نویسنده
رمانیکی‌نویس
کاربر نقره‌ای
شناسه کاربر
366
تاریخ ثبت‌نام
2021-02-14
موضوعات
223
راه‌حل‌ها
5
پسندها
10,673
امتیازها
452

.. کسی باور نمی کرد و هنوز هم باور نمی کند کهمرده ای در من و در خیلی از آدم که هایی میشناسیدو
می شناسم زندگی کند، فریاد بکشد، غمگین بشود و از اسارت در بدنی که آن گیر افتاده خسته
باشد... حتی خودم هم باور نمی کردم... زندگی با عشق چه زᘘᗬاست از من مᘮخواهد زنده بشوم و
زندگی را تجربه کنم، عشق به خودم را... و فرصت دوست داشتن دیگران را غنیمت بشمارم و فراتر از
ظرفیت و توانم بذر عشق و امید را بکارم. تجربه ی زنده شدن فوق العاده جالب است، بنظرم خیلی
شبیه تجربه مرگ موقت است، همان نور یا تونل نور را می بینی، همان احساس سبکی و همان آرامش
محض. وقتی زنده میشوی عشق میشود بخشی از تو و تو می شی تعریف عشق برای خودت. ظاهرا
زنده شدن تجربه ی پر ریسک و ترسناکی برای بشر است چون بیشتر آدم ها در مقابل زنده شدن
مقاومت می کنن. وقتی زنده می شی متوجه چیزهای زیادی در اطرافت می شوی و همینطور یک
دنیا بار اضافه هست که باید آنها را زمین بگذاری، تا خود خودت باشی و بتونی سبک بال و اصیل
زندگی کنی. نشانهی زنده شدن، عاشق خود شدن ماستعاشق آنچه که بودیم و پنهانش کردیم چون
نگرانیم دیگران آنچه هستیم را نخواهند و کسی ما را دوست نداشته باشد. ارتباطی مستقیم بین میزان
عزت نفس شما و سلامت شخصیت تان وجود دارد. هر چه بیشتر خود را دوست داشته باشید و به
خودتان احترام بگذارید، بیشتر بقیه ی مردم را دوست دارید و به آن ها احترام می گذارید. ~ از اقای
برایان تریسی هست
سیاره EFT105را می شناسید؟ دوستش دارید؟
اصلا نمی دانم چه هست و این اسم از کجا آمده͑ اما دلیل اینکه این سوال را پرسیدم این است که
بگویم وقتی چیزی یا کسی را نمی شناسیم طبیعی است که نتوانیم دوستش داشته باشیم چون نمی
دانیم چه هست و چه نیست. ین مثال راجع به همه چیز و همه کس حتی شما دوست عزیز صدق می
کند... طبیعی است وقتی دنیای درونتان را نمی شناسید، وقتی نمی دانید چه توانمندی هایی در
درونتان وجود دارد و چه کارهای خارق العاده ای هست که قادر به انجام آنها هستید، دوست داشتن

• لایک

هدیه زندگی

رمانیکی نقره‌ای
نویسنده
رمانیکی‌نویس
کاربر نقره‌ای
شناسه کاربر
366
تاریخ ثبت‌نام
2021-02-14
موضوعات
223
راه‌حل‌ها
5
پسندها
10,673
امتیازها
452

خودتان ساده به نظر نمی رسد! یا با وجود تمام مسائلی که فرصت شناختن خود واقعیتان را از شما
گرفته چطور می توانید خودتان را پیدا کنید؟ خودتان را بشناسید و خودتان را دوست داشته
باشید؟پاسخ همه ی این سوال ها یک چیز است! عشق.! قی که از شما آغاز می شود و سرچشمه ی
همه ی چیزهایی است که از شما دریغ شده یا بهتر است بگوييم شما از خودتان دریغ کرده اید. عشق
به خودتان بهترین هدیه ای است که فقط خودتان می توانید به خودتان بدهید. این عشق در حقیقت
منجی زندگی شماست. آدم هایی که خودشان را دوست دارند، زندگی کردن را دوست دارند. قدرتی
برای بهتر زیستن و بخشیدن و شاد بودن دارند، قدرتی که همیشه در دورن انسان وجود داشته است:
قدرت عشق.
دوست داشتن دشمن، آسان است اما دوست داشتن خود مشكل، بسيار مشكل. تو خودت را خوب
می شناسی پس چگونه می توانی خودت را دوست داشته باشی؟ اما كسی كه می تواند به خود عشق
بورزد، می تواند همه را دوست داشته باشد. به خود عشق بورز تا به هر كس ديگر عشق بورزی. اگر
بتوانی خودت را دوست بداری، شرط اساسی عشق را تحقق بخشيده ای و از اين عشق، صلح و
آرامش بر می خيزد و صلح و آرامش دروازه ای است كه ما از راه آن پيام خدا را دريافت می كنيم. ~
اوشو
یک آینه

دوست داشتن خود، همچون آینه ای است که روحتان را به شما نشان می دهد، تصویری واقعی از
آنچه در حقیقت هستید. تصویری که از خودتان در آینه ی عشق می بینید موجودی کامل و بی نقص
یا زیبارویی که برق چشمانش، دل هر کسی را می رباید نیست! این تصویر همان چیزی است که شما
راجع به خودتان می اندیشید. شاید کمی چاق باشید اما بنظر خودتان بامزه͑ پس در آینه، موجود
بامزه ای می بینید نه آن آدم چاقی که دیگران می بینند. یا ممکن است صورتتان پر از کک و مک
باشد و از دید دیگران لازم باشد آنها را پنهان کنید تا زیبا به نظر برسید اما وقتی خودتان به آینه نگاه
می کنید حس کنید زیباترین چهره ی متفاوت دنیا را دارید. مهم این است که به خود در آینه چه طور
بنگرید؟
.................
خرين بار که به عشق و شور زندگی نهفته در وجود خود اجازه داديد تا بيرون آيد و کمی بازيگوشی
کند کی بود؟ آخرين باری که از بازی با بچه هايتان به همان اندازه ی آنها لذت برديد، کی بود؟ آخرين
باری که از زنده بودن خود به هيجان آمديد کی بود؟ نگران نباشيد ديگران درباره شما چه فکر می
کنند. به اين فکر نکنيد که آن چه را دوست داريد انجام بدهيد چقدر عملی، مفيد، يا موثر است.
مضحک باشيد، عاشق باشيد، با شور و حال زندگی کنيد. خودتان باشيد. باربارا دی آنجليس
عشق به خودتان یعنی برگشتن به طبیعت وجودتان. یعنی بهترین خودتان بشوید آن هم فقط برای
خودتان. بخواهید که تمام آنچه از جهان بیرون یاد گرفتید، قوانین و باورهایی که مانع حرکت شما در

• لایک

هدیه زندگی

رمانیکی نقره‌ای
نویسنده
رمانیکی‌نویس
کاربر نقره‌ای
شناسه کاربر
366
تاریخ ثبت‌نام
2021-02-14
موضوعات
223
راه‌حل‌ها
5
پسندها
10,673
امتیازها
452

مسیر زندگی تان می شوند را رها کنید. راستی آیا مایلید عشقی را که سزاوارش هستید و به عنوان یک
انسان نیاز به تجربه ی آن دارید در بهترین شکل و کیفیت دریافت کنید؟ دوست دارید بیاموزید که
چطور خودتان را دوست داشته باشید؟ چرا؟ بله است زیرا که ما از عشق متولد شده ایم و در زمان
تولد، ٪۹۹پاسخ این سوال ها به احتمال خودمان را همان طوری که دنیا آمدیم، پذیرفتیم. اما کم کم
متوجه شدیم آنطور که فکر می کردیم دوست داشتنی نیستیم، اشتباهات زیادی از ما سر زند یا
ظاهرمان طوری نبود که دیگران بپسندند، ویژگی های اخلاقی بدی داشتیم و خلاصه سرشار از کم و
کاستی بودیم و هستیم. این طورشد که از همان روزهای ابتدایی آموختیم عشق به خودمان را پنهان
کنیم یا فراموشش کنیم!
به خاطر درس هایی شبیه به این که تو به اندازه ی کافی خوب نیستی و نباید خودت را دوست داشته
باشی آسیب های زیادی دیدیم. به امید اینکه شاید کسی بیاید و بگوید که " تو را دوست دارم زیرا
دوست داشتنی هستی" کارهایی کردیم، سالها و روزها این کارها را بیشتر از حدی که فکرش را بکنید
انجام داده ایم، بیشتر اوقات هم ناموفق بودیم و دوباره آن درس قدیمی که تو دوست داشتنی نیستی
به شکلی برایمان تکرارشد، حالا به جایی رسیده ایم که این درس حسابی برایمان جا افتاده است،
حتی ناخودآگاه به کوچکترها هم این درس را یاد می دهیم.
توجه͑ اگر همین حالا بخواهید شروع به دوست داشتن خودتان کنید ممکن است در ابتدا رفتارهای به
ظاهر خودخواهانه ای داشته باشید، یا ممکن است فکر کنید دارید خودتان را فریب می دهید. آرام
باشید اینها فقط افکارشما هستند و بزودی تغییر می کنند
آغاز روش جدید زندگی و برنامه ریزی برای ارتباط درست با خودتان است و در نتیجه ی تنظیم شدن
ارتباط با خودتان، ارتباطتان با دیگران به بهترین شکل ممکن تنظیم می شود. چه چیزی با ارزش تر از
این؟

دوست داشتن انسان ها به معنای دوست داشتن خود به اندازه ی ديگری است. ~ اسکات پک
چطور به جسم مان آسیب می زنیم؟ بعضی کارهایی که این روزها انجام می دهیم تبدیل به عادت
شده اند البته نه عادت های خوب و سازنده بلکه برعکس کارهای تکراری که بخشی از زندگی مان
شده اند و در سکوت به جسم و جانمان آسیب می زنند. خیلی از ما " بد غذا هستیم " هر چیزی را
نمی خوریم و به بهانه دوست نداشتن طعم و مزه یا ظاهر خوراکی های سالم آنها را کنار می گذاریم و
در واقع نیاز بدنمان به آن ماده ی غدایی را نادیده می گیریم و در اضای آن عاشق فست فودها
هستیم، غذاهای مضر برای بدن را با اشتها می خوریم. وقتی بیمار می شویم "لحظه ی آخر به پزشک
مراجعه می کنیم" و حتی بعد از مراجعه به پزشک به صورت جدی مراقب جسممان نیستیم و "
پرهیز غذایی و دارویی را چندان جدی نمی گیریم گاهی هم "با دیدن علائم بهبود بیماری مصرف
داروها را فراموش می کنیم."

• لایک

هدیه زندگی

رمانیکی نقره‌ای
نویسنده
رمانیکی‌نویس
کاربر نقره‌ای
شناسه کاربر
366
تاریخ ثبت‌نام
2021-02-14
موضوعات
223
راه‌حل‌ها
5
پسندها
10,673
امتیازها
452

"دیر وقت می خوابیم، ورزش نمی کنیم و آب کافی نمی نوشیم"، در نتیجه "سریع و زیاد بیمار می
شویم." انجام ندادن این کارها زمینه های افزایش اضطراب را در بدنمان بالا می برد و بهترین حالت
"دائما زخمی می شویم یا کبودی هایی که علتشان را نمی دانیم روی بدنمان ایجاد می شود." یا اینکه به
بهانه هایی مثل آرامش فکری و کاهش اضطراب روزانه "مواد مخدر، الکل و چیزهای مشابه مصرف
می کنیم." در این شرایط با اینکه چطور از بدنمان مراقبت کنیم؟ بدنمان خانه ی روح ماست و نیاز به
مراقبت شخص خودمان دارد. مهم نیست اگر چاق یا لاغر باشیم اگر سبزه یا خیلی سفید رو باشیم
مهم این است که خودمان را همین شکلی که هستیم بپذیریم و بخواهیم برای بهتر شدن وضعیت
جسمی مان با توجه به نیاز بدنمان اقدامات عملی انجام دهیم. "فکر می کنیم می توانیم سیگار را ترک
کنیم اما در واقع نمی توانیم!"
چطور در روابطمان، خودمان را آزار می دهیم؟ اکثر ما آدم ها فکر می کنیم “دوست داشتنی نیستیم”
و به همین علت تلاش زیادی برای جلب تاييد دیگران می کنیم )تلاشی بیشتر از حد ظرفیتمان(. خیلی
غم انگیز است که “از صميميت می ترسیم” و نمی گذاریم كسی به ما نزدیک شود یا “وارد رابطه با
کسانی می شویم که رفتار تحقیرآمیز و نامناسبی با ما دارند.”
چطور در روابطمان از خودمان مراقبت کنیم؟ به صورت طبیعی احتمال بروز آسیب در رابطه ها
بخصوص رابطه های عاطفی بالاست، زیراما در رابطه ها سعی در برقراری ارتباط با دیگران داریم و
می خواهیم فرصت شناختنه شدن و شناختن را به خود و دیگران بدهیم. در این شرایط افراد بیشتر به
نقاط ضعف ما پی می برند و این بنظر نگران کننده می رسد. اما داشتن رابطه برای انسان بسیار مهم
است، کمتر کسی می تواند ادعا کند دور از تمام انسان ها و به تنهایی می تواند زندگی خوب و خوشی
داشته باشد. خوب در ارتباط با دیگران بیشتر مراقب روح و روان خودمان باشیم تا آسیب های کمتر و
سطحی تری بخوریم. چطور می توانیم این کار را بکنیم؟ حمایت دیگران را بپذیریم و همینطور اجازه
بدهیم دیگران بابت ناراحت کردنمان، عذرخواهی کنند و سریع نگوييم فراموش کن چیز مهمی نبود.
دست از فداکاری برای جلب نظر و تاييد دیگران برداریم و باور کنیم بدون توجه به نظر دیگران، آنچه
بخواهیم ممکن است کافی ست به خودمان و آنچه می توانیم اعتماد کنیم حتی اگر کارنامه ی
درخشانی نداریم. از همین حالا فرصت داریم توانمندی هایمان را هم به خودمان و هم به دیگران نشان
بدهیم.
چطور خودمان را آزرده نکنیم؟ برای دوستی با خودمان می توانیم این کارها را انجام بدهیم و هرچه
بیشتر و با احساس عشق بیشتری آنها را تکرار کنیم بهتر نتیجه می گیریم: در آرامش و سکوت
بنشینیم و مهربانی با خودمان راجع به نکات مثبت درونمان صحبت کنیم و سعی کنیم آنچه ما را در
گذشته نگه داشته است را رها کنیم. در هر شرایطی و به خصوص در مرور خاطرات بد زندگی مان
لازم است به احساسات خودمان با احترام و صادقانه گوش و توجه کنیم و مثل یک مادر با مهربانی و
عشق با خودمان صحبت کنیم. چه خوب می شود اگر شب ها قبل از خواب به خودمان بگوييم
دوستت دارم خودم یا برای آنچه آن روز انجام داده ایم یا حمایت هایی که از خودمان کرده ایم، تشکر
کنیم. با استفاده از چیزهایی که دوست داریم خودمان را خوشحال کنیم همین طور می توانی

هدیه زندگی

رمانیکی نقره‌ای
نویسنده
رمانیکی‌نویس
کاربر نقره‌ای
شناسه کاربر
366
تاریخ ثبت‌نام
2021-02-14
موضوعات
223
راه‌حل‌ها
5
پسندها
10,673
امتیازها
452

"
باورهای محدود کننده و ناکافی بودن راجع به خودمان را به راحتی زیرسوال ببریم با گفتن جمله های
شبیه این که اگر.... نباشم چی؟ اگر بتونم...؟ استانداردهای تازه ای برای زندگی مان بسازیم و از
اهداف الهام بخش برای این کار استفاده کنیم
شما قدرت و توان آن را داريد که زندگی ای رضايت بخش و سرشار از غنای روحی بيافرينيد شما توان
آن را داريد که به زندگی خود معنا و هدفی برتر ببخشيد اين توان تنها در عشق و شور زندگی شما
نهفته است . جرات و شهامت آن را به خود راه دهيد تا عشق و شور زندگی را با خود به هر کجا که
می رويد ببريد.جرات و شهامت آن را به خود راه دهيد تا عشق و شور و زندگی تان را به هر کس که
خواستيد و دوست داشتيد نشان دهيد. ~ باربارا دی آنجليس
چه مانعی بین شما و عشق به خودتان وجود دارد؟ همین طور که دیدید دوست داشتن و عشق ورزیدن
به خودمان کارسخت و پیچیده ای نیست، دوست داشتن خودمان، ما را از آنچه واقعا نیستیم جدا
می کند، خودخواهی ها و خودشیفتگی ها و تضادهای درونی را کنار می زند. با دوست داشتن خودمان
حقیقت و زیبایی درونمان را نشان می دهیم، ذات پاک خودمان را آشکار می کنیم. در حقیقت تجربه
عشق ورزیدن به خودمان زندگی درونی و بیرونی مان را به شکلی جادویی تغییر می دهد. عشق به
خود بهترین شروع برای تغییر هر چیزی در زندگی است پس چه موانعی سر راه قرار دارد؟ چه مانعی
بین ما و این عشق فوق العاده و بی نهایت به خودمان وجود دارد؟ شک ندارم این موانع را می شناسید و
با آنها مواجه شده اید...
“من باید بهترین باشم، چون اگر فلان کار را درست انجام ندم هیچ فایده ای نداره. نمی تونم تحمل
کنم این کار را ناقص ببینم چون باید از کار بقیه بهتر و بالاتر باشه باید بدون نقص و ایراد انجام بشه.
نمی تونم تصور کنم آدم های دیگه چطور می تونن کارهای ناقصی انجام بدن و اصلا براشون اهمیت
نداشته باشه کارشون پر از ایراده... به نظرم دیگران به کارهاشون هیچ اهمیتی نمی دن و برای کار
خوب ارزش قائل نیستن... من بیشتر از همه تلاش می کنم تا کار بهتری انجام بدم، بدون هیچ ایرادی
اما همیشه آدم های دیگه ای هستن که حق منو و امثال منو می خورن و کارهای نصفه نیمه شون رو
جلو می برن...”
قتی سعی می کنید کامل باشید به سختی قادر خواهید بود خودتان را با تمام نقایص و مسائل انسانی
دوست داشته باشید. زیرا همیشه چیزی وجود دارد که کامل نیست و نیاز به بهبود و ارتقا دارد. این
حیرت انگیز است که هرچه بیشتر خودتان را دوست داشته باشید و دقیقا همان طوری که در لحظه
ی حالا هستید خودتان را بپذیرید، خود حقیقی تان خودش را بیشتر نمایان می شود و کم کم شروع به
درخشیدن می کنید، زیرا با دوست داشتن خودتان عشق و نوری که در درونتان وجود دارد را کشف
می کنید و به تمام هدایای منحصر به فرد الهی که در درون تان هست، استعدادها، توانایی ها و نقاط
قوت تان دست پیدامی کنید.
شما چه کسی هستید؟ کمی بیشتر از کافی! نیاز نیست کامل باشید توجه͑

هدیه زندگی

رمانیکی نقره‌ای
نویسنده
رمانیکی‌نویس
کاربر نقره‌ای
شناسه کاربر
366
تاریخ ثبت‌نام
2021-02-14
موضوعات
223
راه‌حل‌ها
5
پسندها
10,673
امتیازها
452

"
خانم لوئیز ال هی می گوید: هر بار كه واژه ی بايد را به كار می برید، ثمره اش اين است كه به زبان
بی زبانی می گويید كه اشتباه می كنم، اشتباه كرده بودم، يا اشتباه خواهم كرد͑ در حالی که فكر
نمی كنم در زندگی به اشتباهات بيشتری نياز داشته باشم
اقضاوتکردند ضعیف و ناتوان هستم مخصوصا که از پس کارهای ساده ای مثل ورزش کردن خوب
نیستم همیشه گند می زنم! همیشه تیرم به خطا میره من کسی نیستم که توان انجام کارها رو داشته
باشم من خیلی بی عرضه و ناتوانم هیچ وقت نمی تونم رشد خوبی تو زندگی داشته باشم.”
وقتی خودتان را قضاوت می کنید در واقع برای تمام ضعف ها و اشتباهات انسانی خودتان را محکوم
می کنید. اما بدتر از آن چیزی است که در مورد خودتان احساس می کنید...
گناه کار بودن “من مستحق تنبیه و مجازات هستم اصلا باید بمیرم. بخاطر تمام کارهای زشتی که
کردم باید بمیرم چون لیاقت زندگی کردن یا در آرامش زندگی کردن رو ندارم. آدمی به بدی من حقش
تنبیه شدنه و باید تحت فشار باشه. من لایق بخشش نیستم و خودمو رو به عنوان یه گناهکار و
خطاکار نمی بخشم.” اه کردن و داشتن گناه نوعی مجازات و حمله به خود است وقتی خودمان را در
باتلاق احساس گناه می اندازیم، موفقیت ها و نعمت ها را از خودمان دور می کنیم. نیاز یک گناه کار
بخشیده شدن است و اگر آگاهانه برای بخشیدن خودمان اقدامی نکنیم علاوه بر رنجی که از گناه
کار بودن خود میبریم، مجازاتی را از جهان هستی طلب می کنیم و جهان بر حسب وظیفه آنچه طلب
می کنیم را به ما خواهد داد. احساس گناه غیر سازنده، ویژگی مثبتی ندارد زیرا روح و ذهن را در
گذشته و در لحظه وقوع خطاها نگه می دارد و مانع از جبران خطاها و جبران اشتباه می شود اما
احساس گناه سازنده یا همان وجدان بیدار می تواند فرد را به سمت بخشش هدایت کند، کمک می
کند بتوانیم از شخصی که آسیبی به او رسانده ایم عذرخواهی کنیم و با طلب بخشش و فرصت
پذیرفته شدن از عذاب گناه بگذریم و این احساس گیر افتاده را در روان نمان را رها کنیم.
باورهای مانع “من نمی تونم، کار من نیست، من کی باشم که به فلان جایگاه برسم؟ من بی عرضه
ام، من احمق و بی عقلم، من سزاوار این رفتار هستم، من به اندازه ی کافی خوب نیستم، من لایق
دوست داشتن نیستم، طوری که هستم اصلا خوب نیست...” باورها، اصول اولیه و بنیاد های فکری
ما هستند و بر تمام ابعاد زندگی ما، افکار و احساسات و رفتارهای ما تاثیر مستقیمی دارند در واقع به
صورت ناخودآگاه روش زندگی را به ما دیکته می کنند. لری جرن می گوید" اگر فکر می کنید مشکلی
در زندگی وجود دارد، بپذیرید که سیستم اعتقادی شما دچار مشکل است و نه جهان͑" در واقع
باورهای منفی در مورد خودتان یکی از بزرگترین موانع دوست داشتن خودتان است
مقایسه کردن “خواهرم از من بهتره چون از من لاغرتره، برادرم از من باهوش تره چون نمره های
بهتری میگیره.” هر زمانی که خودمان را با دیگران مقایسه می کنیم در واقع خودمان را برای انتخاب
تنها یک روی سکه آماده می کنیم! بیشتر یا کمتر؟ بدتر یا بهتر؟ زشت یا زیبا؟ و این نشانه ی شناخت
ناکافی از ارزش های درونی خودمان است. وقتی خودمان را دوست داریم تمام وجودت را قبول می
کنیم و به تمام آنچه هستیم ارزش می دهیم و دیگر نیازی به مقایسه کردن یا مقایسه شدن نداریم زیرا
کم کم متوجه می شویم که انسانها شبیه و همانند هم هستند. با دانستن ارزش های درونی و واقعیخودتان، استقامت تان در مقابل مسائل بیرونی به صورت چشمگیری افزایش پیدا می کند. رقابت
“اجازه نمی دهم فلانی بالاتر از من باشد، قبول ندارم که کسی از من بهتر باشد یا بتواند بهتر از من
خودش را نشان بدهد. من باید برنده باشم برنده͑” معمولا در یک روند سازنده و رو به رشد می
توان به موفقفیت رسید و این روند بسیار به ارتباط درونی مان بستگی دارد و هر چه بیشتر خودمان را
دوست داشته باشیم، کمک و حمایت زیادی از دیگران دریافت خواهیم کرد و در یک بازی بردtبرد به
خوبی به نتیجه می رسیم. هدف از ارتباط با خود ایجاد و انتشار عشق است و این عشق از خودمان
آغاز می شود و بعد به بیرون از خودمان منتقل می شود
سزاوار بودن “من لایق این زندگی نیستم و باید هر آنچه دارم را به کسایی بدهم که از من بهتر و لایق
تر هستن. مردم حق دارن منو دوست نداشته باشن چون من خیلی بدم و همه اینو می دونن.”
شما سزاوار عشق هستید و صرفه جویی در ابزار عشق معنی سزاوار نبودن تان را نمی دهد! همین که
زنده هستید و در جهان زندگی می کنید نشان دهنده ی سزاوار بودن شماست. انسان یک وجود
معنوی است یک موجود الهی که از عشق و زیبایی و هر چیز باشکوهی که ممکن است به آن آگاه
باشید یا نباشید ساخته شده است. احساس سزاوار نبودن مان می تواند توسط شرم، خشم، گناه یا
قضاوت ها و باورهای منفی خودش را نشان بدهد. با میزان عشقی که به خودتان می بخشید به جهان
و دنیای بیرون خودتان نشان می دهید که چه میزان ارزش دارید و خودتان را لایق چه می دانید.
برداشت شما از میزان سزاوار بودنتان تصویری است که برای خودتان و دیگران ساخته اید و جهان بر
اساس میزانی که خود شما آن را تعیین کرده اید فرصت هایی را در اختیارت قرار می دهد. این تصویر
به تو اجازه می دهد خودتان را تجربه کنید و هر چه بیشتر خودتان را سزاوار عشق درونی و حقیقی
بدانید فرصت های بیشتری در اختیارشما قرارخواهند گرفت.
حقیقت وجود شما و هر انسانی خیر و خوبی است، هر گناه و اشتباهی که در زندگی وجود دارد
ممکن است از درد، ترس یا نفس و... ناشی شده باشد، بدانید که شما اشتباهات تان نیستید. عشق و
شفق به خودتان را آغاز کنید و خودتان را ببخشید، وقتی به حقیقت خودتان به فطرت پاکتان نگاه می
کنید کم کم احساس خوبی درونتان ایجاد می شود زیرا عشق طبیعت واقعی شماست و هر چه بیشتر
نور عشق را شعله ور کنید، در زندگی بیشتر می درخشید. عشق از خودتان آغاز می شود.
به شکوه و اعجاز هستی و جهان پيرامون خود نگاهی بياندازيد. همه جا را غرق در زيبايی خواهيد
ديد. اين زيبايی ها عشق درون شما را صدامی زنند و فرامی خوانند. شکوه و جلال جهان هستی را
نظاره کنيد و شکوه و جلال خود را به ياد آوريد. هرگاه به خود اجازه دهيد تا هستی و آفرينش را با
تمامی شکوه و عظمت آن حقيقتا نظاره کنيد، آن گاه به قطعيت اقتدار ، زيبايی و عشق و شور
زندگی در خودتان پی خواهيد برد زيرا شما نيز بخشی از همين شکوه و عظمت هستيد. گويی
آفريدگار هستی به شما می گويد: من تو را دوست دارم. من عاشق تو هستم. به همين دليل اين همه
زيبايی ها را برای تو آفريده ام.
~ باربارا دی آنجليس

هدیه زندگی

رمانیکی نقره‌ای
نویسنده
رمانیکی‌نویس
کاربر نقره‌ای
شناسه کاربر
366
تاریخ ثبت‌نام
2021-02-14
موضوعات
223
راه‌حل‌ها
5
پسندها
10,673
امتیازها
452

ماچه کسی هستیم و چه می کنیم؟ جواب دادن به این سوال، ظاهرا کارساده ای ایست... ما مربی
های حرفه ای و دوره دیده ای هستیم که در مجموعه ای خودیاری، با یک آرمان مشترک یعنی
توانمندسازی، رشد و توسعه زنان دور هم جمع شده ایم! اما راستش را بخواهید این پاسخی نیست که
حتی به دل خودمان بنشیند... تا بحال شده مساله و مشکلی در زندگی تان داشته باشید و ندانید چه
کنید؟ شده دلتان بخواهد دوست آگاهی داشته باشید که شما را همان طور که هستید بپذیرد و بدون
قضاوت و زدن برچسب های ناخوشایند به خوبی درکتان کند؟ پیش آمده بعد از یک گفتگوی آگاهی
بخش احساس کنید بارسنگینی از روی دوستان برداشته شده و راه حل مورد نظرتان را بدست آورده
اید؟ شاید بگوید کاش همچین دوستی داشتم... ما همان دوست آگاه و همراه هستیمف کردᘍد و ᗷا نᜡاه های قشنگتون خوندᘍد ممنونم و سᘛاسگذارم
ی دلم از همه ی شما که هر کسی
آرزوی داشتنش را دارد، در شبکه های اجتماعی، جلسات و کارگاه های حضوری و غیرحضوری آماده
ایم تا به بهترین و موثرترین شکل همراه تان باشیم.
............

###سخن اخر
خب خب عزیزای دلم از همه شما عزیزانی که لطف کردید و منت گذاشتید ممنونم وکه با نگاه های قشنگتون خوندید
..قبل از هرچیزیᣂᢕ مجددا تکرار میکنم که این مقاله تحقیق از ساᘍیت های مختلف و نظر داᙏنشمندان بزرگ هست و من سعی کردم درقالب مقاله اونو خدمتتون عرض کنم امید وارم مفید بوده باشه
دوستـــــــــــــدارشما هدیه_
_
.........دوستتون دارم یا حق

• لایک
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.