. . .

نقد و بررسی معرفی و نقد رمان شب تولدم بود | atyeh

تالار نقد خوانندگان آثار

عطیه ابراهیمی

رمانیکی خلاق
رمانیکی
شناسه کاربر
1222
تاریخ ثبت‌نام
2021-11-20
آخرین بازدید
موضوعات
6
پسندها
605
امتیازها
156

نام رمان: اون شب تولدم بود
نویسنده: atyeh
ژانر: تراژدی، عاشقانه
خلاصه:
بعضی وقتا گذشته میشه کابوس حالت نمیتونی فراموشش کنی چون با چشمای خودت دیدیش و با تموم وجودت حسش کردی .چون محکومی که بهش فکر کنی .
ولی یه قانون هست که میتونه گذشته تلختو شیرین کنه اونم اینه که (گذشته ،فراموش شدس ،ایندم یه رازه ،حاله دلتو خوب کن.

چشماتو ببند به لحظه های بَدِ زندگیت فکر کن ،لحظه هایی که گذشته .
تلخه ،درد آوره .
حالا به لحظه های خوبی که داشتی و حالا دیگه نداریشون فکر کن .
بازم تلخه،بازم درد آوره..
بعضی از خاطره ها نه میزارند زندگی کنی ،نه میکشنت که راحت بشی ‌

لینک رمان: در دست اقدام - رمان اون شب تولدم بود | atyeh

لیانا رادمهر

رمانیکی جذاب
کاربر ثابت
شناسه کاربر
786
تاریخ ثبت‌نام
2021-08-18
آخرین بازدید
موضوعات
69
راه‌حل‌ها
17
پسندها
1,715
امتیازها
248

سلام علیکم
رمان تو خوندم و نوشتن و صحنه های طنز لذت بردم مخصوصا اونجا که پیام دادند به شخصیت اصلی اما سین زد اما جواب نداد.
به نظرم نوشتن از دختری که کسی به جز برادرش نداره و تموم خانواده شو از دست داده و یه رفیق فابمAtieyh داره کلیشه ای شده ولی تو با قلم تقربیا قویت اون موضوع کلیشه ای رو محو کردی و تونستی از تکرار یه چیز خوب دربیاری.
مقدمه ات خوب بود قشنگ می تونستی اون حس تلخ رو حس کنی اصلا داغونم کرد!
فقط خلاصه ات زیادی ماجرا رو باز می کنه و یه جوری که قشنگ تا ته قصه رو می خونی
به نظرم دعوا مرافعه با دادش و بوسیدن عکس مامانی که از دست داده یکم تکراری یه جور دیگه اش کن
توی رمانت بیشتر به حال و هوای گریه و غصه به حساب منتقدا تراژدی می خورد به جز کل کل با دادش و اون صحنه ای که لباسش خیس میشه و چند جا دیگه که فراموش کردم کجان! نبود.
در ضمن اتفاقات خیلی سریع بود هنوز یه بخش نفهمیده بودم یه ماجرای دیگه شروع میشه!
ولی از حق نگذریم اون جایی که دختره خیس میشه خیلی خوب ازکار دراومده و شخصیت داداشه و شادی قشنگ معلومه و می تونی توی ذهنت تجسم شون کنی.
ماجراهای داستان یکم کم بود و زود تموم میشد خیلی سریع رفتی جایی که دختره شخصیت اصلی داستان می بینی .
درضمن دوم پارت ها خیلی طولانی بودن و طوری که ممکنه حوصله بعضی از خواننده رو سر ببره یکم کم تر شون .
اگه اشتباه نکنم پیشوند (می) روباید با نیم فاصله از فعل جدایی کنی ولی شما چسبونده بودی و بعضی جاهم علامت های نگارشی رو اشتباه گذاشته بودی.
ممنون از داستان قشنگت فقط تو بخش نگارشی بیشتر کارکن
نویسنده گل:
Atieyh

hana81

BAD_GRIL

رفیق رمانیکی
مقام‌دار آزمایشی
بازرس
ناظر
منتقد
طراح
نام هنری
Kameliya
آزمایشی
منتقد+بازرس چت
شناسه کاربر
1062
تاریخ ثبت‌نام
2021-10-16
آخرین بازدید
موضوعات
163
راه‌حل‌ها
18
پسندها
4,524
امتیازها
421
وب سایت
romanik.ir

سلام عطیه جان شما توی انتخاب اسم عالی عمل کردین و تقریبا از کلیشه به دور بود
وخلاصه‌ای که برای این رمانت نوشتی، تمام عناصر برای نگارش خلاصه مناسب را داراست ولی باز هم برای بهترشدن، باید فعل‌هایی که پیشوندشان به آن‌ها چسبیده است، جدا نوشته بشن. و درآخر اینم بگم که اشکالات نگارشی باعث جلوه بدش میشود پس سعی کن رفعشون کنی جیگر( بعضی‌ وقت‌‌ها✔بعضی وقتا_ نمی‌تونی ✔نمیتونی و....)
مقدمه‌ی خوبی داشتی، حس و حال رمان رو کلا به آدم میداد آورین♡~♡ و همچنین شروع رمان خوب بود ولی عالی نبود و میتونید با کمی ویرایش اثرتو جذاب تر کنی... به دید من نحوه سیر داستان کمی تند بود. اونجایی که برادرش سریعا قبول کرد که خاهرش بره جایی بمونه که از کسی شنیده بود یک پسرهم اونجا زندگی میکنه**بنظرم باید کمی باهاش مخالفت میکرد. واین‌هم بگم که شما وقتی مشکلی توی رمانتون وارد میکنید باید برای حل اون مشکل کمی داستان رو کش بدین و برای حل اون مشکل کمی به قول معروف طولش بدید. نه که سریع بخواین بزارینش کنار و بیخیالش بشین.
توصیفات و شخصیت پردازیتون خوب بود.
و درکل لذت بردم از خوندن رمانت جیگر***
نویسنده:
@Atieyh
@hana81

عطیه ابراهیمی

رمانیکی خلاق
رمانیکی
شناسه کاربر
1222
تاریخ ثبت‌نام
2021-11-20
آخرین بازدید
موضوعات
6
پسندها
605
امتیازها
156

سلام نویسنده هستم خوشگلام اونشب تولدم بود اولین قلمی هست که می نویسم و اشکالاتی داره که سعی میکنم توی رمان ای بعدیم بر طرفشون کنم ممنونم از همه ی شاما :)

BAD_GRIL

رفیق رمانیکی
مقام‌دار آزمایشی
بازرس
ناظر
منتقد
طراح
نام هنری
Kameliya
آزمایشی
منتقد+بازرس چت
شناسه کاربر
1062
تاریخ ثبت‌نام
2021-10-16
آخرین بازدید
موضوعات
163
راه‌حل‌ها
18
پسندها
4,524
امتیازها
421
وب سایت
romanik.ir

سلام نویسنده هستم خوشگلام اونشب تولدم بود اولین قلمی هست که می نویسم و اشکالاتی داره که سعی میکنم توی رمان ای بعدیم بر طرفشون کنم ممنونم از همه ی شاما :)
خاهش جیگر... من اگه بعضی چیزارو بهت گفتم فقط بخاطر اینکه بهت کمک کرده باشم و اشکلاتت رو بدونی ناراحت نشییییییی×_×

عطیه ابراهیمی

رمانیکی خلاق
رمانیکی
شناسه کاربر
1222
تاریخ ثبت‌نام
2021-11-20
آخرین بازدید
موضوعات
6
پسندها
605
امتیازها
156

خاهش جیگر... من اگه بعضی چیزارو بهت گفتم فقط بخاطر اینکه بهت کمک کرده باشم و اشکلاتت رو بدونی ناراحت نشییییییی×_×
نه خوشگل اتفاقا خوشحال شدم که اشکالاتمو بهم گفتی و کمکم کردی من از انتقاد ناراحت نمیشم یاد میگیرم :enamorado:

Maedeh

مدیر مخبر
پرسنل مدیریت
مدیر
خبرنگار
کاربر نقره‌ای
کاربر ثابت
نام هنری
Maiy
مدیر
مخبر
شناسه کاربر
91
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-14
آخرین بازدید
موضوعات
442
راه‌حل‌ها
2
پسندها
6,373
امتیازها
463

سلام گلی‌...
رمانت رو مطالعه کردم.
موضوع تون خوب بود اما غلط های نگارشی کوتاهی داشتین‌... و عامیانه و ادبیش رو یه کم قاطی کرده بودین.
اما در کل سیر خوبی و قشنگی داشت.
خسته نباشی!
قلمت همیشه خوانا🤩💙
@hana81 @Atieyh