. . .

مصاحبه مصاحبه با rigina | زهرا

تالار مصاحبه‌های رمانیک
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

مدیر مخبر

رمانیکی فعال
رمانیکی
شناسه کاربر
1510
تاریخ ثبت‌نام
2022-01-06
موضوعات
23
پسندها
364
امتیازها
118

عرض سلام و خسته نباشید.
متن مصاحبه در ادامه ارسال خواهد شد.

°مدیریت تالار اخبار°​

• لایک
واکنش‌ها[ی پسندها]: 2 users

Like crazy<3

مدیر رصد
پرسنل مدیریت
مقام‌دار آزمایشی
مدیر
رصد کننده
کاربر منتخب
کاربر نقره‌ای
کاربر ثابت
مدیر کتابدونی
- رصد
شناسه کاربر
1249
تاریخ ثبت‌نام
2021-11-25
آخرین بازدید
موضوعات
448
راه‌حل‌ها
21
پسندها
20,680
امتیازها
613

سلام و درود به نویسنده عزیز*-* خیلی خوشحالم که امروز مصاحبه‌ای با شما داریم، اگه مایل باشید سریع بریم سراغ سوالاتمون:
سلام به شما دوست عزيز، باعث افتخاره حتما
1- اول لطفا یه بیوگرافی از خودتون بدین تا آشنا بشیم^^
رها دوست حسيني هستم كلاس يازدهم رشته رياضي از يزد
2- چطور شد که انجمن رمانیک رو برای نوشتن انتخاب کردید؟
راستش من قبل از اينجا در دوجاي ديگر شروع به نوشتن كرده بودم و به اتمام رسانده بودم. يه دوستي بهم پيشنهاد داد كه در انجمن‌هاي ديگر هم به اشتراک بزارم كه كاربران بيشتري بخونن منم چون قبلا عضو انجمن شده بودم تصميم گرفتم در رومانيك هم شروع به گذاشتن نوشته هايم كنم
3- تا به حال چند اثر نوشتید و لطفا نام ببرید(رمان-دلنوشته-فی‌البداهه) ؟
فعلا فقط يك اثر
دلنوشته افكارچراغاني كه روي سايت هم رفته
4- تا به حال چند اثر چاپی داشتید یا قصد چاپ رو دارید؟
خير ولي حتما قصد چاپش را دارم انشالله اگر شرايطش مهيا بشه
5- به نظرتون نوشتن رمان سخت‌تر و وقت‌گیرتره یا دلنوشته؟
به نظرم هر دو به نوبه ي خود سختي هايي داره. سختي دلنوشته به داشتن ذهني پر از كلمات خاص و زيبا كه بتونه به نوشته زينت بده وداشتن ارايه هاي مختلف در همه ي متن ها و رمان هم قطعا ذهن بازي ميخواد كه به داستان پردازي بپردازه
دلنوشته هم همين طور، اما در رابطه با زمان به نظرم رمان وقت بيشتري ميگيره
6- در کل چه چیزی در دلنوشته نویسی مهم‌تره؟
به نظرم اول از همه مهمترين چيز استعداده و بعد داشتن ذهني خلاق كه نويسنده بتونه تمام اتفاقات اطرافش را به هم ربط بده و به يك دلنوشته تبديل كنه جوري كه خواننده هيچوقت چنين چيزي را تصورش هم نميكرده
7- حس و حال دلنوشته نویسی با رمان چه فرقی داره؟ می‌تونید توصیفش کنید؟
واقعيتش من تا به حال رمان ننوشتم ولي به عنوان يك دلنويس و خواننده ي رمان ميتونم بگم حس دلنوشته نويسي واقعا لذت بخش تره . اينكه بتوني حرف هاي دلت را تركيبي از استعاره و تشبيه در بياري جوري كه وقتي خودت شروع به خواندن آن ميكني شگفت زده ميشي به اينكه ايا اينو واقعا من نوشتم؟! اينكه خواننده شوق خواندن نوشته هارو بهت بازخورد كنه اون لحظه دلنشين تررين لحظه است
دلنوشته اسمش روي خودشه . انچه از دل بيرون مي ايد . پس قطعا يك تخليه دروني هست و حس سبكي كه حرف هايت را ديگران به عنوان قلمي به غير از قلم زبانت هست ميخوانند. ولي تفاوت رمان چيزي كه به نظرم هست اينه كه نويسنده يك رويداد خيالي را كه ممكن است واقعي هم باشد را بر اساس علايق خودش به زبان مي اورد
8- بیشتر چه ژانری رو دوست دارید و در چه ژانری فعالیت می‌کنید؟
من علاقه زيادي به ژانر هاي طنز؛ عاشقانه و تراژدي دارم و فقط رمان هاي در اين سبک ميخونم
ولي خودم فقط در ژانر تراژدي فعاليت دارم و خواهم داشت
9- برای ایده‌هاتون چطور الهام می‌گیرید؟
اول از همه تمركز زيادي ميكنم و براي ايده گاهي اوقات از متون زيباي دكتر الهي قمشه اي و سهراب سپهري كه الگوي من در نوشتن هستند الهام ميگيرم
10- اگه نوشتن یه رنگ بود، اون رو چطور توصیف می‌کردید؟
من نوشتن را مخلوطي از رنگ صورتي و طوسي توصيف ميكنم
11- اگه یه پیشنهاد میلیاردی بهتون بشه حاضرین نوشتن رو برای همیشه کنار بگذارید؟ (شمع شیطنت در خبرنگار فعال می‌شود
:so-ot:
)
واقعا سوال كمر شكني بود 😂 تو اين لحظه كه پاسخگوي سوالات هستم هيچوقت كنارش نميزارم چون عاشق نوشتنم و خب با نوشتن ميشه همون يك ميليار رو به دست اورد و نوشتن هم كنار گذاشته نميشه
12- از چه سنی نوشتن رو شروع کردید؟
من در 15 سالگي استارتشو زدم
13- به نظرتون همه کتاب‌ها ارزش خوندن دارن؟
اصلا. بعضي كتاب ها به حدي كليشه اي هستند كه فقط وقت هدر دادنه كه به شخصا به اين رسيدم
14- هدف و یا رویایی که در نوشتن دارید چیه؟
در حال حاظر هدفم در نوشتن چاپ دلنشوته ام هست و جذب خوانندگان بيشتر و معروف شدن كتابم در آينده
در آخر اگه حرفی یا چیزی به نظرتون میرسه که دوست دارید بگید، بفرمایید!
دنياي نوشتن مثل يك اقيانوس هست كه هر چه قدر در ان غرق شوي به سرزمين بزرگي از كلمات و ايده هاي شگفت انگيزي ميرسي كه نهفته شده بوده و بعد به دستش مياري
چيزي كه ميخوام به نويسنده‌هاي عزيزي كه تازه قلم را به دست گرفتن بگم اينه كه هيچوقت از نوشتن چيزي كه در ذهنتون ميگذره واهمه نداشته باشيد. تمام نويسندگان برتر از همين جمله هايي كه: ولش كن بابا اين كه چرته برم بعدي شروع كردن تا به اينجا رسيدن. قرار نيست همه از اول روي پله‌ي 20 ام نردبون باشن قطعا يك پله ي اول و دومي هم وجود داشته
پس به اميد موفقيت همه‌ي شما نويسندگان عزيز و گل

آخرین ویرایش:
  • لایک
  • جذاب
  • گل رز
واکنش‌ها[ی پسندها]: 4 users
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.