. . .

مصاحبه مصاحبه افتخاری با نویسنده Nili _ N | خبرنگار nafas.h

تالار مصاحبه‌های رمانیک
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

ARA.O.O

فرازین بازنشسته
شاعر
کاربر منتخب
کاربر طلایی
کاربر نقره‌ای
کاربر ثابت
مدیر بازنشسته
شناسه کاربر
300
تاریخ ثبت‌نام
2021-01-16
آخرین بازدید
موضوعات
519
راه‌حل‌ها
183
پسندها
35,076
امتیازها
1,008

remini20210917092550693_dhl0.jpg

عرض سلام و خسته نباشید. نویسنده‌‌ی عزیز (و فرازین دلبر انجمن) @Nili _ N به ما افتخار داده، مصاحبه‌‌ی کوتاهی با خبرنگار توانمند تیم @Nafas.h داشتند. خبرنگار مذکور، متن مصاحبه رو ارسال خواهند کرد.

°مدیریت تالار اخبار°

آخرین ویرایش:
  • جذاب
  • گل رز
واکنش‌ها[ی پسندها]: 1 users

Alex

رمانیکی کهکشانی
محروم
شناسه کاربر
498
تاریخ ثبت‌نام
2021-04-28
آخرین بازدید
موضوعات
291
راه‌حل‌ها
61
پسندها
13,943
امتیازها
1,409

سلام نویسنده‌‌ی عزیز خانم نیلی. روزتون بخیر. ممنون می‌‌‌شیم بیوگرافی مختصری از خودتون ارائه کنید.
سلام سلام،
نیلوفر هستم و 19 سالمه در حال حاضر ساکن کرج*-*
۱. از چه سنی متوجه شدید قلم خوبی دارید و می‌‌‌تونید نویسنده‌ی خوبی باشید؟
من از زمانی که حتی سواد نوشتن رو نداشتم مدام در حال خیال بافی و ساختن داستان توی ذهنم بودم و برای اطرافیانم تعریف می‌کردم. ولی خب از همون ابتدا که شروع به نوشتن کردم معلم‌ها و کادر مدرسه خوششون میومد و این حس خوبی رو بهم می‌داد‌. و اینطوری نوشتن شروع شد.
جرقه‌‌ی آغاز نویسندگی برای شما چه چیزی بود؟
فیلم ها و انیمیشن هایی که نگاه می‌کردم یا اتفاقاتی که دورم می‌افته حتی گاهی دیالوگ‌هایی که بین آدم‌ها رد و بدل میشه همین الآن هم خیلی کمکم می‌کنه تا شروع یک ماجرا یا دلنوشته رو رقم بزنم.
۲. اولین اثرتون روی سایت‌‌های نویسندگی منتشر شده؟ چه زمانی؟
بله اولینش دلنوشته به همین اشک‌ها قانعم بود که خب زیاد دوسش ندارم الآن.
در حال حاضر
دلنوشته به همین‌ اشک‌ها قانعم
دلنوشته آه ماه
دلنوشته آدمک‌های پوشالی
دلنوشته هادم
دلنوشته احیاگر عاشق
رمان شاه‌بیت شیدایی
رمان پانوراما
۴. اثر چاپ شده‌‌ای دارید؟ نام و نوع اثر و انتشاراتی مذکور رو ذکر می‌‌کنید؟ اگر خیر، قصد چاپ اثری رو دارید؟
نه هنوز، فکر می‌کنم به اون جایگاه نرسیدم که اثری رو بخوام چاپ کنم اما در آینده اگر خدا بخواد حتماً.
۵. کسی رو به عنوان اسطوره برای نوشتن و نویسندگی توی ذهنتون دارید؟
اسطوره که نه اما سعی می‌کنم با خوندن رمان‌های بزرگ جهان از شیوه‌ی نگارششون و نکات مثبتشون تقلید کنم.
۶. همه می‌‌‌دونیم نویسندگان بزرگ، قبل از اینکه نویسنده‌ی خوبی باشند، خواننده‌ی خوبی هستن! خیلی کتاب می‌‌خونید؟
نویسندگان بزرگ بله خیلی کتاب می‌خونن و این بهشون توی خلق آثار خیلی کمک می‌کنه و من هم به نوبه‌ی خودم سعی می‌کنم هفته‌ای حتماً یک کتاب رو مطالعه کنم تا به اون سطحی که دوست دارم بتونم برسم.
۷. نظرکلی‌‌‌تون در باره‌ی نویسندگی چیه؟
نویسندگی خیلی دنیای عجیبیه.
وقتی با ناراحتی شخصیت‌هایی که خلق می‌کنی ناراحت میشی و با خوشحالیشون شاد.
وقتی نظرات دیگران رو درمورد آثارت می‌شنوی انگار دارن از تیکه‌ای از وجودت تعریف می‌کنن و این خیلی برات خوشاینده.
مثل یه جزیره می‌مونه که حتی مواقعی که خیلی درگیری می‌تونی بهش پناه ببری و از اطرافت غافل بشی و فقط شخصیت‌هایی رو ببینی و باهاشون زندگی کنی که خودت خالقشون بودی و سرنوشتشون دست خودته و مختاری هرجوری که می‌خوای به اتمام برسونی.
۸. انگیزه‌ای برای نوشتن دارید یا صرفاً علاقه‌‌ست؟
آدم اصولاً بدون انگیزه کاری رو انجام نمی‌ده، درمورد نویسندگی هم علاقه منجر به شکل‌گیری انگیزه می‌شه و به خلق یه اثر می‌انجامه.
۹. میدونیم هر اثری و هر کاری، بازخورد مثبت و منفی داره. کدوم اثرتون احساس میکنید بازخورد مثبت بیشتری داره؟
آه ماه رو خیلی‌ها دوست داشتن و نظرات خیلی مثبتی هم درمورد آدمک‌های پوشالی شنیدم که خیلی حالم رو خوب کرد.
۱۰. همه نویسندگان نقد میشن؛ مهم اینه که اون نقد سازنده باشه و ازش درس بگیریم. سازنده ترین نقد در مورد قلمتون چی بوده؟
توی رمان‌هام گفته شده که بهتره کمی دقیق‌تر حوادث رو توصیف کنم.
۱۱. به نویسنده‌هایی که مبتدی هستن و تازه شروع به نوشتن کردن، چه ‌پیشنهادی می‌‌‌دید؟
پیشنهاد می‌کنم هیچ عجله‌ای برای انتشار آثارتون نداشته باشین اول اون رو به سطحی که از نظرتون مطلوبه برسونین و بعد انتشارش بدین که خدایی نکرده در آینده که سطح قلمتون بهتر شد از انتشار هیچ اثری پشیمون نشین و فکر نکنین که سطحش پایینه.
۱۲. هیچ کدوم از شخصیت رمان‌هاتون برگرفته از واقعیت هست؟
بله، آدم‌های داستان‌ها معمولاً همون آدم‌های اطراف هستن فقط ما کمی بهشون شاخ و برگ بیشتری میدیم.
۱۳. قالباً شخصیت‌‌هاتون چه نوعی هستند؟
بیشتر سعی می‌کنم آدم‌هایی با روحیه‌ی لطیف رو به تصویر بکشم و در مقابلشون کلی رویداد رو بچینم که نشون بدم چنین آدم‌هایی هم توان مقابله رو دارن.
۱۴. بیشتر چه ژانری رو برای خودن و حتی نوشتن انتخاب می‌‌‌کنید؟
برای رمان فانتزی و دلنوشته عاشقانه.
۱۵. شخصیت‌ رمان‌هاتون رو بر چه اساسی انتخاب می‌کنید؟
بر اساس نقشی که قراره در طول داستان ایفا کنن.
۱۶. یکی از دیالوگ‌های به یاد ماندنی رمانتون رو بهمون تقدیم می‌‌کنید؟
بیشتر دوست دارم جای معرفی دیالوگ به خوندن دلنوشته آه ماه دعوتتون کنم.🌹
۱۷. اگه قراره باشه زندگی یکی از بچه‌های انجمن رو بنویسید، دوست داشتید زندگینامه چه کسی رو بنویسید؟ (تگ کنید لطفا!)
حس می‌کنم شاید زندگی خودم رو بنویسم. 😅
۱۸. بیشترین کمکی که توی نویسندگی بهتون شده از طرف چه کسی بود؟ اگر در انجمن حضور دارند تگشون کنید.
@زهرآگیـن
در کنار اینکه توی تمام لحظات خوب و بد کنارم بوده و کمکم کرده توی فضای نوشتن کمک خیلی بزرگی برام بوده و ازش بسیار زیاد ممنونم.❤
۱۹. خنده‌دار ترین دیالوگ، مال کدوم رمانتون بوده؟ آیا در خاطرتون هست؟
فعلاً چیزی در خاطرم نیست چون زیاد طنز نمی‌نویسم 😅
۲۰. دوست دارید با چه کسی در نویسندگی رقابت کنید؟
من سعی می‌کنم با خودم رقابت کنم، و هر اثر رو نسبت با قبلی بهتر و کامل‌تر بنویسم. فکر می‌کنم این بهترین نوع رقابته.
۲۱. تا حالا شده به نویسنده‌ایی حسودی‌تان شود؟ (کمی فضولی) اگر بله چه کسی بوده؟
نه خوشبختانه.
*خب نیلی جان خیلی خوشحال شدیم از هم‌‌‌‌صحبتی باشما. ما همه‌ی سوال‌هامون رو پرسیدیم و جواب‌هامون رو گرفتیم؛ اگه احساس می‌کنید چیزی مونده و نپرسیدیم و نیازه خواننده‌ها بدونند، بفرمایید!
خیلی خوشحال شدم از هم صحبتی با شما امیدوارم همیشه موفق باشی.
در پایان لازم می‌دونم یه تشکر از موسس انجمن داشته باشم که زحمت کشیدن و این فضای سالم رو فراهم کردن تا نویسنده‌ها بهتر بتونن دیده بشن.🌹🌹
@Mohammad MZ

• جذاب
  • گل رز
  • لایک
واکنش‌ها[ی پسندها]: 5 users
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.