. . .

مصاحبه مصاحبه افتخاری با نویسنده ...A.m | آرا (هستی همتی)

تالار مصاحبه‌های رمانیک
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

ARA.O.O

فرازین بازنشسته
شاعر
کاربر منتخب
کاربر طلایی
کاربر نقره‌ای
کاربر ثابت
مدیر بازنشسته
شناسه کاربر
300
تاریخ ثبت‌نام
2021-01-16
آخرین بازدید
موضوعات
519
راه‌حل‌ها
183
پسندها
35,061
امتیازها
1,008

remini20210917092550693_dhl0.jpg

عرض سلام و خسته نباشید. نویسنده‌‌ی عزیز (و مدیر ادیتمون:sisi1) @A.m... به ما افتخار داده، مصاحبه‌‌ی کوتاهی با خبرنگار توانمند تیم @ara.pr.o.o داشتند. خبرنگار مذکور، متن مصاحبه رو ارسال خواهند کرد.

°مدیریت تالار اخبار°

آخرین ویرایش:
  • خنده
  • جذاب
واکنش‌ها[ی پسندها]: 1 users

ARA.O.O

فرازین بازنشسته
شاعر
کاربر منتخب
کاربر طلایی
کاربر نقره‌ای
کاربر ثابت
مدیر بازنشسته
شناسه کاربر
300
تاریخ ثبت‌نام
2021-01-16
آخرین بازدید
موضوعات
519
راه‌حل‌ها
183
پسندها
35,061
امتیازها
1,008

سلام نویسنده‌‌ی عزیز. روزتون بخیر. ممنون می‌‌‌شیم بیوگرافی مختصری از خودتون ارائه کنید.
سلام. امیر _21_ /=مختصر مفید
ara.pr.o.o گفت:
۱. از چه سنی متوجه شدید قلم خوبی دارید و می‌‌‌تونید نویسنده‌ی خوبی باشید؟ جرقه‌‌ی آغاز نویسندگی برای شما چه چیزی بود؟
12-13سالگی نوشتن رو شروع کردم..ولی تو سبک و سطحی متفاوت با اکنون..
و اما در رابطه با بخش اول پرسش، قلم خوب... هنوز زوده..نویسندگی بس طولانیه و تا ابد جا برای بهتر شدن هست.
ara.pr.o.o گفت:
۲. اولین اثرتون روی سایت‌‌های نویسندگی منتشر شده؟ چه زمانی؟
کامل شده خیر..یک رمان که رها کردم..یک داستان درحال تایپ در همین انجمن(خرگوشی موهایش)..و یک رمان همینجا(ژرفای جنون)
دو رمان، یک داستان
ara.pr.o.o گفت:
۴. اثر چاپ شده‌‌ای دارید؟ نام و نوع اثر و انتشاراتی مذکور رد ذکر می‌‌کنید؟ اگر خیر، قصد چاپ اثری رو دارید؟
خیر
ara.pr.o.o گفت:
۵. کسی رو به عنوان اسطوره برای نوشتن و نویسندگی توی ذهنتون دارید؟
وسعت دنیای کتاب و داستان و رمان بسیاره..و صد البته افراد زیادی هستند که میتونند به نوعی اسطوره باشند..علاقه‌ی من غالباً به سمت رمان بوده و هست.. رمان‌های قابل قبول و خوب زیادی خوندم از فرشته تات شهدوست، مرجان فریدی و خیلی دیگر😂حضور ذهن ندارم
ara.pr.o.o گفت:
۶. همه می‌‌‌دونیم نویسندگان بزرگ، قبل از اینکه نویسنده‌ی خوبی باشند، خواننده‌ی خوبی هستن! خیلی کتاب می‌‌خونید؟
رمان بله..زیاد خوندم اما فعلا به دلیل اینکه رمان و داستان درحال تایپ دارم کمی از خواندن فاصله گرفتم..چون کمی رو قلمم تاثیرگذاره
ara.pr.o.o گفت:
۷. نظرکلی‌‌‌تون در باره‌ی نویسندگی چیه؟
نویسندگی رو میشه یک مسیر برای گسترش فکر و افزایش فعالیت مغز دونست.. گاهاً نوشتن مساویه با تخلیه‌ی ذهنی.. گاهی هم میشه باعث و بانی پر کردن مغز، یا به عبارتی پربار کردن اون
ara.pr.o.o گفت:
۸. انگیزه‌ای برای نوشتن دارید یا صرفاً علاقه‌‌ست؟
علاقه خودش انگیزه محسوب میشه😉نمیشه؟
ولی خب رو راست باشیم هدفم از تایپ یکی از آثارم تخلیه‌ی ذهنیه..و نه علاقه!
ara.pr.o.o گفت:
۹. میدونیم هر اثری و هر کاری، بازخورد مثبت و منفی داره. کدوم اثرتون احساس میکنید بازخورد مثبت بیشتری داره؟
فعلا شخصاً روی ژرفای جنون مانور میدم، و بازخورد بیشتری هم میگیرم.. و صدالبته بازخوردهایی که انرژی مضاعف میدن
ara.pr.o.o گفت:
۱۰. همه نویسندگان نقد میشن؛ مهم اینه که اون نقد سازنده باشه و ازش درس بگیریم. سازنده ترین نقد در مورد قلمتون چی بوده؟
خب اصولا من تماماً نقدهایی که دریافت کردم رو سازنده میدونم.. ولی اغلب به ضعف در توصیفات اشاره شده بود در نقدها، که خب رفع شد
ara.pr.o.o گفت:
۱۱. به نویسنده‌هایی که مبتدی هستن و تازه شروع به نوشتن کردن، چه ‌پیشنهادی می‌‌‌دید؟
😆من خودم فعلا مبتدی‌ام
ولی خب مختصر میگم نوشتن (یک اثر) رو اگر رها کردید، نویسندگی را ابداً رها نکنید
ara.pr.o.o گفت:
۱۲. هیچ کدوم از شخصیت آثارتون برگرفته از واقعیت هست؟
بله
ara.pr.o.o گفت:
۱۳. قالباً شخصیت‌‌هاتون چه نوعی هستند؟
خب اگر منظور حالات و احوالات روحی هست که.. بر اساس ژانر رمان یا داستان ممکنه به سمت همون ژانر تراژدی کشش داشته باشه، ولی گاها هم اینطور نیست.. تنوع وجود داره بالاخره

اگر ابعاد اخلاقی _ شخصیتی مقصودتونه.. خصوصیات افراد رو بر اساس واقعیت‌ها و خصوصیات اخلاقی اطرافیان انتخاب می‌کنم.. هرچه به واقعیت نزدیک‌تر←درک بیشتر خواننده← جذب بیشتر خواننده
البته این اصل برای نویسندگان سبک و ژانر تراژدی و اجتماعی کاربرد عمیق‌تری داره
ara.pr.o.o گفت:
۱۴. بیشتر چه ژانری رو برای خوندن و حتی نوشتن انتخاب می‌‌‌کنید؟
خوندن..عاشقانه، به دلیل ضعف تایپ اثر در این ژانر
نوشتن تراژدی
ara.pr.o.o گفت:
۱۵. شخصیت‌ رمان‌هاتون رو بر چه اساسی انتخاب می‌کنید؟
اساس خاصی نداره.. شاید بر اساس واقعیت.. شاید هم بر اساس تصوراتی لحظه‌ای که همون اولین بار به ذهن میرسه
ara.pr.o.o گفت:
۱۶. یکی از دیالوگ‌های به یادماندنی رمانتون رو بهمون تقدیم می‌‌کنید؟
با صدایی دورگه‌ لب زد:
- دستت...
باز هم ماهان حرفش را قطع کرده بود:
- دستم نه، قلبم!
ara.pr.o.o گفت:
۱۸. مشوق و پشتیبانی در زمینه نویسندگی دارید؟
شاید🤷🏻‍♂️🧐
ara.pr.o.o گفت:
*خب، ما خیلی خوشحال شدیم از هم‌‌‌‌صحبتی باشما. ما همه‌ی سوال‌هامون رو پرسیدیم و جواب‌هامون رو گرفتیم؛ اگه احساس می‌کنید چیزی مونده و نپرسیدیم و نیازه خواننده‌ها بدونند، بفرمایید.
دوتا نکته فعلا خاطرم هست، حضور ذهن ندارم

نقدها آزار دهنده نیستند، سازندند..اگر این رو به خودمون بقبولونیم، سبب یک پیشرفت بزرگ میشیم

ترک کردن یک نوشته و ناتوان شدن برای ادامه دادنش به این معنی نیست که اگر اثر دیگه‌ای رو شروع کنید مثل گذشته این رو هم رها خواهید کرد.. شخصاً اواسط تایپ اولین رمانم، حس تایپ اون رمان پرید.. مدتی نویسندگی رو رها کردم و بعد مجدد شروع به نوشتن کردم..

• گل رز
  • جذاب
  • لایک
واکنش‌ها[ی پسندها]: 7 users
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.