. . .

مصاحبه مصاحبه افتخاری با نویسنده نفس (nfs_nm) | خبرنگار nafas.h

تالار مصاحبه‌های رمانیک
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

ARA.O.O

فرازین بازنشسته
شاعر
کاربر منتخب
کاربر طلایی
کاربر نقره‌ای
کاربر ثابت
مدیر بازنشسته
شناسه کاربر
300
تاریخ ثبت‌نام
2021-01-16
آخرین بازدید
موضوعات
519
راه‌حل‌ها
183
پسندها
35,047
امتیازها
1,008

remini20210917092550693_dhl0.jpg

عرض سلام و خسته نباشید. نویسنده‌‌ی عزیز @nfs_nm به ما افتخار داده، مصاحبه‌‌ی کوتاهی با خبرنگار توانمند تیم @Nafas.h داشتند. خبرنگار مذکور، متن مصاحبه رو ارسال خواهند کرد.

°مدیریت تالار اخبار°

آخرین ویرایش:
  • لایک
واکنش‌ها[ی پسندها]: 1 user

Alex

رمانیکی کهکشانی
مدیر بازنشسته
شناسه کاربر
498
تاریخ ثبت‌نام
2021-04-28
آخرین بازدید
موضوعات
291
راه‌حل‌ها
61
پسندها
13,939
امتیازها
1,409

سلام نویسنده‌‌ی عزیز نفس! روزتون بخیر. ممنون می‌‌‌شیم بیوگرافی مختصری از خودتون ارائه کنید.
سلام عزیزم، روز شما هم به خیر.

۱. از چه سنی متوجه شدید قلم خوبی دارید و می‌‌‌تونید نویسنده‌ی خوبی باشید؟ جرقه‌‌ی آغاز نویسندگی برای شما چه چیزی بود؟
والا من قلم خوبی نداره به نظر خودم؛ فقط توی مدرسه هر بار انشا مینوشتم معلمم معتقد که خیلی با احساس مینویسم:/ از طرف دیگه خواهرمم که علاقه ی زیادی به نویسندگی داره و قلمش هم خوبه گفت قشنگ مینویسی. منم یه چند تا متن کوتاه نوشته بودم، ولی اولین بار به خودم جرئت دادم و یه دلنوشته بلند نوشتم و همینجا منتشر کردم که توی تعیین سطح هم بالاترین سطح رو گرفت و اینجوری فهمیدم قلمم اونقدرا هم بد نیست.

۲. اولین اثرتون روی سایت‌‌های نویسندگی منتشر شده؟ چه زمانی؟
بله بله.
اولین اثر رسمیم، دلنوشته‌ "ترحم مرگ" هستش که همینجا منتشرش کردم و اگر علاقه دارین میتونین مطالعه کنید الان در حال تایپ یه داستان کوتاه هستم.

۳. چند اثر تا به حالا دارید؟ (شامل شعر، دلنوشته، رمان، داستان، فن فیکشن، فیلمنامه/نمایشنامه)
دلنوشته‌ی ترحم مرگ و داستان کوتاه اتفاقی

۴. اثر چاپ شده‌‌ای دارید؟ نام و نوع اثر و انتشاراتی مذکور رد ذکر می‌‌کنید؟ اگر خیر، قصد چاپ اثری رو دارید؟
نه والا، اثر چاپ شده ندارم. قصد چاپ هم ندارم، چون علاقه‌ی اصلی من نویسندگی نیست

۵. کسی رو به عنوان اسطوره برای نوشتن و نویسندگی توی ذهنتون دارید؟
خواهر خوشگلم و یکی از دوستان که کمک های زیادی بهم کرد

۶. همه می‌‌‌دونیم نویسندگان بزرگ، قبل از اینکه نویسنده‌ی خوبی باشند، خواننده‌ی خوبی هستن! خیلی کتاب می‌‌خونید؟
این مورد رو به شدت هستم! من از بچگی عاشق کتاب بودم و کتاب های خیلی زیادی هم خوندم.

۷. نظرکلی‌‌‌تون در باره‌ی نویسندگی چیه؟
کار خوب و قشنگیه، پر از احساسه و خب به نظرم یه عشق شدید نیاز داره که من اون عشق رو ندارم. فقط ازش خوشم میاد

۸. انگیزه‌ای برای نوشتن دارید یا صرفاً علاقه‌‌ست؟
انگیزه‌ی خاص که نه والا، همون علاقه‌ست بیشتر.

۹. میدونیم هر اثری و هر کاری، بازخورد مثبت و منفی داره. کدوم اثرتون احساس میکنید بازخورد مثبت بیشتری داره؟
چون هر کسی خوندش بازخورد مثبتی داد، ولی داستان کوتاهم رو کسی مطالعه نمیکنه:(
بقیه ی نوشته هام هم که یه اثر کامل و رسمی محسوب نمیشن، در حد متون کوتاه هستن.

۱۰. همه نویسندگان نقد میشن؛ مهم اینه که اون نقد سازنده باشه و ازش درس بگیریم. سازنده ترین نقد در مورد قلمتون چی بوده؟
نقد زیادی نداشتم، چون اثرات زیادی نداشتم. ولی سازنده‌ترینشون این بود که توصیفات رو فراموش نکنم و بیشتر از حس آمیزی کمک بگیرم.

۱۱. به نویسنده‌هایی که مبتدی هستن و تازه شروع به نوشتن کردن، چه ‌پیشنهادی می‌‌‌دید؟
والا من خودم مبتدی هستم و نیازمند پیشنهاد:ROFLMAO: ولی در کل میتونم بگم اگر به نویسندگی علاقه دارین، به هیچ عنوان کنارش نذارین. حتی اگر قلمتون افتضاح باشه، با کسب دانش در این موضوع و تمرین زیاد، میتونین یه روز به یه نویسنده بزرگ تبدیل بشین.

۱۲. هیچ کدوم از شخصیت رمان‌هاتون برگرفته از واقعیت هست؟
کل دلنوشته ی ترحم مرگ برگرفته از واقعیته
و توی داستان کوتاهم، دو شخصیت اصلی (پویا و ماهک) و خواهر نقش اصلی (ماهور) برگرفته از افراد حقیقی هستن.

۱۳. قالباً شخصیت‌‌هاتون چه نوعی هستند؟
شبیه خودم و خواهرم، به صورت ترکیبی😂 شیطون و بازیگوش، مهربون، و پر از احساس و عاشق پیشه

۱۴. بیشتر چه ژانری رو برای خوندن و حتی نوشتن انتخاب می‌‌‌کنید؟
فکر کنم عاشقانه برای نوشتن
خوندن، هر ژانری میخونم، زیاد تفاوتی نداره

۱۵. شخصیت‌ رمان‌هاتون رو بر چه اساسی انتخاب می‌کنید؟
والا اساس خاصی نداره
ولی خب سعی میکنم یه نفر رو در نظر بگیرم و از روی اون بنویسم
چون اینجوری شخصیت باورپذیرتر خواهد بود

۱۶. یکی از دیالوگ‌های به یاد ماندنی رمانتون رو بهمون تقدیم می‌‌کنید؟
اگه اشکال نداره من دو تا میگم:
کام ماهک تلخ بود و سرنوشت تلخ‌تر از آن، که دقیقاً مثل دو سال پیش، دشنه‌اش را به همان قلبی زد که زخمش هنوز تازه بود.
حلقه را آرام در انگشتش فرو برد و با عشق گفت:
- ممنونم که ماه کوچک شب‌های تاریکم شدی!

۱۷. رقابت و رفاقت در نویسندگی رو با چه کسی ترجیح میدید؟
با خواهرم که بهترین استادمه و یکی از دوستانم، که کمک بزرگی در نوشتن برای من بود=)

۱۸. بدترین کمک یک نویسنده به شما؟
هیچ کمکی بد نبوده به نظرم

۱۹. خنده دار ترین حرف شما به عنوان یک نویسنده؟
من خودم گوله نمکم، همه حرفامم همینطور😌🤣

۲۰. بدترین سوتی که در نویسندگی داده‌اید؟
یه بار خواستم اسم یکی از شخصیت ها رو عوض کنم، بعد کلا اسم همه شخصیت ها با هم قاطی شد، داستان ریخت به هم😂 از زندگی پشیمون شدم کلاً
*خب نفس جان خیلی خوشحال شدیم از هم‌‌‌‌صحبتی باشما. ما همه‌ی سوال‌هامون رو پرسیدیم و جواب‌هامون رو گرفتیم؛ اگه احساس می‌کنید چیزی مونده و نپرسیدیم و نیازه خواننده‌ها بدونند، بفرمایید.
منم خیلی خوشحال شدم تنها حرفم اینه که اگر نویسندگی علاقه شماست، به هیچ وجه رهاش نکنین بجنگین و ادامه بدین تا به جایی که میخواین برسین قربان همه، نفس (nfs_nm) یا حق

• گل رز
  • لایک
واکنش‌ها[ی پسندها]: 2 users
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.