. . .

مصاحبه مصاحبه با نویسنده هستی همتی | آرمیتا

تالار مصاحبه‌های رمانیک
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

مدیر مخبر

رمانیکی فعال
رمانیکی
شناسه کاربر
1510
تاریخ ثبت‌نام
2022-01-06
موضوعات
23
پسندها
364
امتیازها
118

• گل رز
  • خنده
واکنش‌ها[ی پسندها]: 2 users

مدیر مخبر

رمانیکی فعال
رمانیکی
شناسه کاربر
1510
تاریخ ثبت‌نام
2022-01-06
موضوعات
23
پسندها
364
امتیازها
118

- خودت رو معرفی کن
سلام سلام😁 هستی همتی هستم دیگه اینو غالبا میدونن، با اسم هنری آرا شناخته میشم که بسیار داستان‌‌ها دارد این اسم0-0

خوب، من با رمان خوندن با نویسندگی آشنا شدم. مثل خیلی از نوجوونای ۱۳-۱۴ ساله سرم به دنیای رمانای مجازی باز شد و فهمیدم چقدر عاشق نویسندگی هستم (البته این رو هم یادم میاد که توی دوره کودکی، انشاهای خاصی مینوشتم و خلاصه، دست به قلمم خوب بود:naughty2:)

- اولین اثری که خوندی چی بود؟
احتمالا میتونم بگم رمان دختری به نام مروارید توی سبک مجازی، اما خب، از کتاب‌‌های معتبر، به خاطر ندارم واقعا:facepalm:

- اولین اثری که نوشتی چی بود؟
بهتره اصلا ازش اسم نبرم چون تباهیش زیاد بود👩‍🦯 ولی اولین اثری که منتشر کردم (در واقع دومین اثری که نوشتمش) رمان سقوط صورتی و بعد طعمه توهم بوده که هنوز نوشتنش بعد از ۴ سال تموم نشده😂

- اثر قوی‌ای که تا حالا خوندی؟
مجازی، احتمالا انقلاب مکعب
اما اثر چاپی، آثار خانم دوموریه، خصوصا ربه کا

-ژانری که توش استعداد داری؟
از پس قالب ژانرها بر میام، اما توی سبک معمایی جدیدا خیلی خوب مینویسم👀

- نظرت درباره طبع آزمایی چیه؟
ندانم والا:facepalm:

- آیا نویسندگی رو تا ابد ادامه میدی؟
چیزیه که خیلی بهش علاقه دارم، پس اگه خدا بخواد، انشالله🤓

- نظرت درباره اینکه همش توی کتاب های رسمی به نوشته و متون شعرا و نویسنده قدیمی توجه میشه و به نوشته جدید کمتر توجه می‌کنن چیه؟
خب سوال جالبی بود به نظرم.
خودم شخصا میدونم نویسنده‌‌های قدیمی، اصیل و برجسته بودن، اما به عنوان یه نویسنده که در بین تعداد زیادی از نویسندگان جدید و مجازی حضور داره، استعداد و ذوق رو توی خیلی از نویسنده‌‌های تازه کار میبینم. ایرادها بسیاره، اما استعدادهای خاصی به چشم میان که حیفه واقعا به پای نو بودنشون، بسوزن. به نظر من، یه توجه، تلنگر و کمک به قشر نویسندگان جدید، لازمه🤷🏻‍♀️

- آیا به نظرت درسته نویسنده امروزی به زبان قدیمی بنویسه؟
به نظر من، سبک هر نویسنده‌‌ای محترمه، به شرطی که خیلی پرت نباشه؛ سبک تلفیقی جالبیه👩‍🦯

- نویسنده معروف چه کسیه؟
سوال کلیه؛ جواب درستی ندارم بدم. معروفیت، الزام به توانمند و بی‌‌نقص بودن نیست، گاها استعدادهای ما گوشه‌‌ای از دیوار خونه‌‌شون، خاموش میشن و اما یه نویسنده متوسط، فقط چون شرایط محیا داشته، پا به عرصه معروفیت، میگذاره🤷🏻‍♀️

- چی باعث میشه یک نوشته به تاریخ بپیونده و همه اونو باور کنن؟ مثل لیلی و مجنون که واقعی نیست اما همه باورش کردن
عاممم اینم دیدگاه شخصی داره به گمونم؛ اما کلا میشه گفت کیفیت مطلب توی تمام ابعاد نویسندگی، میتونه چنین نتیجه‌‌ای رو همراه خودش بیاره.

- رقیب نویسنده تو کی هست؟
ندارم والا👩‍🦯 الگوی به خصوصی هم ندارم، فقط سعی میکنم نوشته‌‌هام از دیروزم بهتر باشن.

- نویسنده موردعلاقت کی هست؟
بانو دوموریه
استفن کینگ
ویکتور هوگو
جوجو مویز
جی کی رولینگ
جولین بارنز

نویسنده موردعلاقت تو انجمن کیه؟
عاممم.. خیلی
رمان‌‌های سوما و آرمی رو میدوستم، سبک اشعار مهشید و دلنوشته نادیا و فانتزی نویسی ترنج
جدیدا هم نویسنده رمان انقلاب مکعب🤓
@*Zeck_eren*
@نویسنده♛غیرعادیـღ♛✐
@S O-O M
@.NADYA.
@tor_anj.kh

- اثری که ایده خوبی داشته اما بد نوشتیش، اسمش چیه؟
احتمالا، طعمه توهم که در دست بازنویسیه برای بهتر شدن

- به نظرت نویسنده باید ذاتا نویسنده باشه یا به مرور؟
قطعا به مرور، اما بعضی ها ذاتا هستن و این واقعا اثرگذار و جالب توجهه

- نویسنده تنبلی که مطالعه نداره ایا موفق میشه؟
بستگی داره، ولی کلید پیشرفت نویسنده توی خوب دیدن، خوب شنیدن، خوب خوندن و خوب فکر کردنه

- به نظرت درسته نویسنده ایرانی بیاد داستانی بنویسه که خارجی هست؟ ایا خارجی‌ها هم چنین کاری می‌کنن؟
به نظر شخص خودم، مشکلی نداره و لوکیشن و کاراکترها میتونن متلعق به هرجایی باشن و البته که ما آثار خارجی با لوکیشن ایران، داریم

- سخت ترین مرحله نویسندگی کجاست؟
احتمالا، مچ کردن ایده پردازی‌‌ها و به خاطر سپبدن جزئیات برای سوتی ندادن در هیچ قسمت ماجرا:facepalm:

- حوصله نوشتن رمان 1000 صفحه ای رو داری؟
اره، حتی یه همچین رمانی دارم ولی چون برای ۴ سال میشه حدودا، حس ویرایش و انتشارش نمیاد😂

- آیا هر روز می‌نویسی یا هر وقت دلت خواست؟
هر روز دستم به قلم میره، چون اگه یه روز ننویسم، ارامشم انگار بهم ریخته👀 ولی یه وقتا پیش میاد نرسم به نویسندگی

- تو نوشتن نظم داری یا فی‌‌البداهه میری جلو؟
نه شدیدا نظم دارم و یه دفتر برای نظم دادن به ایده ها و افکارم دارم که حدود ۷۰ صفحه اش پر شده👀

- نوشتت خانه زیادی جذب می‌کنه به نظرت؟
نمیدونم، شاید اره و شاید نه🤷🏻‍♀️

- تا حالا اثریی جاپ کردی؟ اگر بخوای چاپ کنی چه اثری رو انتخاب می‌کنی؟
نه متاسفانه شرایطش نبوده
احتمالا یا رمان طعمه توهم یا داستان اسرار واژگون

- از سوالام راضی بودی؟
خیلی زیاددد خبرنگار فعالی بودی با یه ذهن باز، از طرف من به مدیر بگو بهت جایزه بده😁

- اگر چیزی هست که می‌خوای اضافه کنی راحت باش
ممنون که وقتت رو امروز به من دادی.
خیر، متشکرم از کادر خبرنگار
فقط، خطاب به نویسنده‌‌هایی که نیاز به انگیزه دارن میگم، قلمت پر پروازته، ازش دور نشو-*
اوقاتتون خوش👻

• جذاب
  • گل رز
واکنش‌ها[ی پسندها]: 4 users
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.