پزشکی لیزیک

تالار چشم پزشکی

Silent boy

ارشد بازنشسته
مدیر بازنشسته
شناسه کاربر
14
تاریخ ثبت‌نام
2020-09-26
آخرین بازدید
موضوعات
40
نوشته‌ها
229
پسندها
822
زمان آنلاینی
17h 33m
امتیازها
73
سطح
2
مدال‌ها
4

  • #1
رمانیک
لیزیک ، که معمولاً تحت عنوان جراحی لیزر چشم یا اصلاح بینایی لیزر شناخته می شود ، نوعی جراحی انکساری است که برای اصلاح نزدیک بینی ، دوربینی و آستیگماتیسم استفاده می شود. جراحی لیزیک توسط چشم پزشک انجام می شود. وی برای بهبود قدرت بینایی از لیزر یا میکروکراتوم برای بازگشایی قرنیه چشم استفاده می کند. برای بیشتر افراد ، این یک گزینه طولانی مدت برای عینک و لنزهای تماسی است.

لیزیک مانند سایر جراحی های اصلاحی مانند پیرسینگ و لیزیک است. لیزیک در سایر روشهای جراحی انکساری مانند ARK عملکرد برتر را نشان داده است. برای بیماران با نزدیک بینی متوسط تا زیاد یا قرنیه های نازک که با LASIK و PRK قابل درمان نیستند ، پیوند لنز یک گزینه است. در سال 2018 ، تقریباً 8 میلیون آمریکایی روی LASIK کار کردند. در سال 2016 ، از سال 1991 حدود 40 میلیون عملیات به روش های مختلف انجام شده است. با این حال ، این روش در ایالات متحده 50 درصد کاهش یافته است. طبق داده ها ، از 1.5 میلیون در سال 2007 به 604،000 در سال 2015 رسیده است. مطالعه ژورنال قرنیه تعداد جستجوهای اصطلاح "LASIK" در Google را از سال 2007 تا 2011 نشان می دهد. در این مدت در ایالات متحده به 40٪ کاهش یافته است. کشورهایی مانند انگلیس و هند به ترتیب 22 و 24 درصد کاهش نشان می دهند. با این حال ، کانادا 8 درصد رشد کرده است. در سال 2015 ، دوباره در ایالات متحده به 50٪ کاهش یافت. این کاهش علاقه به لیزیک ممکن است به چندین دلیل باشد: عوارض جراحی ، رکود اقتصادی 2008 و پوشش ضعیف رسانه ها.

یک دانشمند ایرانی مقیم ایالات متحده و یکی از اعضای تالار مشاهیر جهانی چشم ، دکتر غلامعلی پیمان مخترع این روش جراحی است. وزیر بهداشت پیشین (در دولت یازدهم و زمانی در دولت دوازدهم) ، دکتر قاضی زاده هاشمی رکورددار عمل جراحی لیزیک چشم در کشور است. این روش اکنون گسترده است و در سال 2011 بیش از 11 میلیون عمل جراحی لیزیک در ایالات متحده انجام شد.

این نوع جراحی م isثر است ، درد کمی ایجاد می کند ، معمولاً یک یا سه روز پس از جراحی بهبود می یابد و نیازی به بانداژ یا کاستن ندارد.
 
نام موضوع : لیزیک دسته : چشم پزشکی

Silent boy

ارشد بازنشسته
مدیر بازنشسته
شناسه کاربر
14
تاریخ ثبت‌نام
2020-09-26
آخرین بازدید
موضوعات
40
نوشته‌ها
229
پسندها
822
زمان آنلاینی
17h 33m
امتیازها
73
سطح
2
مدال‌ها
4

  • #2
رمانیک

لیزیک
خطر
ناهنجاری های جدی
ناهنجاری های جدی مشکلات بینایی است که برای تشخیص نیاز به آزمایش خاصی دارد و با عینک معمولی قابل اصلاح نیست. این ناهنجاری ها شامل پراکندگی نور ، تاری دید ، هاله و غیره است. بعضی از بیماران این علائم را پس از جراحی توصیف می کنند و آنها را با تکنیک های LASIK ، از جمله تشکیل فلپ و فرسایش بافت مرتبط می کنند. بین اندازه مردمک چشم و این ناهنجاری ها رابطه وجود دارد. این انحرافات می تواند نتیجه ناهمگنی بافت قرنیه بین قسمت سالم قرنیه و قسمت تغییر شکل یافته باشد. مشاهده پس از لیزیک در طول روز مطلوب است زیرا اندازه مردمک چشم از فلپ لیزیک کوچکتر است. برخی می گویند این انحرافات ممکن است از قبل وجود داشته باشد.

خشکی چشم
95٪ بیماران علائم خشکی چشم را بعد از لیزیک گزارش می کنند. اگرچه این بیماری معمولاً موقتی است اما می تواند منجر به سندرم خشکی چشم مزمن و شدید شود. سندرم خشکی چشم می تواند کیفیت زندگی فرد را تحت تأثیر جدی قرار دهد. سندرم شوگرن می تواند از لیزیک جلوگیری کند. خشکی چشم با اشک مصنوعی ، اشک تجویز شده و شاخه های مجرای اشک برطرف می شود. مجرای اشک با قرار دادن پلاگین کلاژن یا سیلیکون در مجرای اشک مسدود می شود که به طور معمول مایعات را از چشم تخلیه می کند. برخی از بیماران از علائم خشکی چشم شکایت دارند ، اگرچه ممکن است چنین علائمی درمان دائمی باشد.

هاله
برخی از بیماران می بینند که هاله ها و نورها شب هنگام به دور چراغ ها پراکنده می شوند. در شب ، ممکن است مردمک چشم گشاد شود و بزرگتر از فلپ شود و نور شکسته شود ، اما وقتی مردمک در طول روز کوچکتر شود ، این علائم وجود ندارد. قبل از جراحی می توانید مردمک چشم را معاینه کرده و خطرات این علائم را ارزیابی کنید. این علائم می توانند قبل از جراحی ، حین جراحی ، بعد از جراحی ، بلافاصله پس از جراحی و مدتی بعد از جراحی ظاهر شوند: طبق خدمات بهداشت عمومی ، این علائم در کمتر از 5٪ موارد ظاهر می شوند.
لیزیک فمتو
نسل جدید جراحی لیزیک برداشتن لایه سطحی قرنیه با استفاده از لیزر فمتوسکند به جای میکروکراتوم است. این روش عوارض کمتری نسبت به لیزیک کلاسیک دارد.
 

کاربران در حال مشاهده این موضوع (مجموع: 0, کاربران: 0, مهمان‌ها: 0)

بالا پایین