. . .

انتشاریافته دل‌نوشته پیمان با آینه | آلباتروس

تالار دلنوشته کاربران
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
ژانر اثر
  1. اجتماعی
سطح اثر ادبی
طلایی
اثر اختصاصی
بله، این اثر اختصاصی می‌باشد و فقط در انجمن رمانیک نوشته شده است.
دل‌نوشته: پیمان با آینه
نویسنده: آلباتروس
ژانر: اجتماعی

مقدمه

امروز در تاریخ ۱۴۰۰/۶/۲۲ می‌خواهم بازگو کنم، هر چیزی را که در دلم سنگینی می‌کند، هر چیزی که باعث شده من امروز این‌بار از دلم بگویم، نوشتن برایم بهترین زبان و هم‌دردست و من می‌گویم، از بی‌وفایی‌ها، عشق، ظلم، مظلوم، قدرت، ضعف و تمام سکوتم را فریاد می‌زنم.
نمی‌دانم از کجا شروع کنم کدام زنجیره احساسی را پاره کنم؟
چشمانم را می‌بندم و فقط انگشتانم برای نوشتن در حرکت‌اند.
شاید بارها و بارها جمله(قوی باش)را شنیده‌ای؛ اما من می‌خواهم به مفهوم عمیق‌تری اشاره کنم.
پس ای دوست من! من را یار خود بدان، من، تو هستم و تو، من! پله به پله با هم‌دیگر قدم برمی‌داریم، به سوی امید و والایی.
این‌جا نه به پشت‌سر نگاه می‌کنی و نه به پایین پاهانت، این‌جا فقط و فقط حرکت است رو به جلو پرواز کردن و ما همه آلباتروسیم که در حصار تخم‌هایمان اسیریم و کافی‌ست کمی انگیزه و همت به کار ببریم تا این پوسته ضخیم و پوچی را نیست کنیم، تا بتوانیم زیبایی‌های هستی را ببینیم.
هرگز نگذار کسی برای شکوفا شدنت دست درازی کند، حتی به قصد کمک! زیرا تو نخست باید درونی شکوفا شوی و اگر تخم آلباتروس به دست دیگری شکاف بردارد و تو هیچ تلاشی نکنی، بی‌شک این تو خواهی بود که رو به نیستی می‌‌روی.
ما همه یک آلباتروسیم با کلی اراده‌ها و شکوفایی!

آخرین ویرایش توسط مدیر:
  • لایک
  • گل رز
واکنش‌ها[ی پسندها]: 9 users

Romanik Bot

رمانیک بات
کاربر VIP
شناسه کاربر
235
تاریخ ثبت‌نام
2020-12-27
آخرین بازدید
موضوعات
53
پسندها
7,348
امتیازها
218
وب سایت
romanik.ir

screenshot-1266_eff3.png

به نام خداوند دل‌های پاک​

سلام خدمت شما دل‌نویس عزیز!​

متشکریم از شما برای انتخاب انجمن رمانیک جهت انتشار آثار ارزشمندتان.​
خواهشمندیم قبل از شروع کردن نگارش دلنوشته‌تان، قوانین مذکور در تاپیک زیر را با دقت مطالعه فرمایید!​

پس از ارسال حداقل ده پارت از دلنوشته خود، می‌توانید طبق قوانین تاپیک زیر برای اثر خود درخواست جلد دهید.
[درخواست جلد برای دلنوشته]

پس از اتمام نگارش، برای درخواست نقد و تعیین سطح اثرتان، از طریق لینک زیر اقدام کنید.
[درخواست نقد و تعیین سطح دلنوشته]

پس از رفع ایرادات گفته شده توسط منتقد، جهت بررسی دوباره و تعیین سطح مجدد اثرتان از طریق لینک زیر اقدام کنید.
[تعیین سطح مجدد دلنوشته]

پس از اتمام نگارش دلنوشته، می‌توانید از طریق لینک زیر برای صوتی کردن دلنوشته خود اقدام کنید.
[درخواست صوتی شدن دلنوشته]

پس از اتمام نگارش دلنوشته، در تاپیک زیر اعلام کنید.
[اعلام پایان نگارش دلنوشته]

پس از اعلام اتمام نگارش برای ویراستاری و ارسال اثر شما روی سایت، طبق موارد گفته شده در لینک زیر اقدام کنید.
[درخواست ویراستاری دلنوشته]

جهت انتقال اثر به متروکه و یا بیرون آوردن اثر از متروکه، از طریق لینک زیر اقدام کنید.
[انتقال و بیرون آوردن دلنوشته از متروکه]

متشکریم از حضور گرم و همکاری شما در انجمن رمانیک!​

| مدیریت تالار ادبیات انجمن رمانیک |​

• لایک
  • گل رز
واکنش‌ها[ی پسندها]: 4 users

آلباتروس

رمانیکی نقره‌ای
رمانیکی
شناسه کاربر
716
تاریخ ثبت‌نام
2021-08-08
موضوعات
91
راه‌حل‌ها
6
پسندها
11,783
امتیازها
558

پارت یک

(عاشقی را یاد بگیر)

پرنسس داستان زندگی‌ات مباش! منتظر عشق مباش! چشمت را به امید پیدایش دستِ کمک، مبند و خودت اژدهایی را که بال پروازت را اسیر کرده و مانع پیشرفتت شده، سدی که نمی‌گذارد تو خودت را به همه اهل، شکوفا کنی را خودت، با دستان همت، از بین ببر.
انتظار کشیدن برای شاهزاده‌ رویاهایت، برای این که تو را به زیبایی‌ها دعوت کند و تو آن زمان با حس گرمای وجود یار، به آرامش برسی؛ کاری‌ست بسی بیهوده!
هیچ‌گاه منتظر نباش، یک آلباتروس هرگز در لانه‌اش چنبره نمی‌زند تا روزی‌اش از هوا برایش ببارد.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
  • لایک
  • گل رز
واکنش‌ها[ی پسندها]: 8 users

آلباتروس

رمانیکی نقره‌ای
رمانیکی
شناسه کاربر
716
تاریخ ثبت‌نام
2021-08-08
موضوعات
91
راه‌حل‌ها
6
پسندها
11,783
امتیازها
558

پارت دو

روزی تو، عشقی‌ست حقیقی! آرامشی‌ست درونی و قدرتی‌ست طبیعی!
تو باید برای رسیدن به این سه عنصر زندگی، تلاش کنی، بدوی، نه این‌که...
خیلی‌ها به امید شاهزاده قصه‌ زندگی‌شان، چشمان خفتند و روی تخت آرمیدند؛ اما از کجا معلوم که شاهزاده‌ات شرک نباشد؟!
در این زمانه که نفس گرگ، به تن خیلی‌ها رقصیده و آنان را دریده، اعتماد به هر کس کاری‌ست احمقانه و تو باید خودت راه نجات و پله‌ای برای ترقی خودت باشی.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
  • لایک
  • گل رز
واکنش‌ها[ی پسندها]: 7 users

آلباتروس

رمانیکی نقره‌ای
رمانیکی
شناسه کاربر
716
تاریخ ثبت‌نام
2021-08-08
موضوعات
91
راه‌حل‌ها
6
پسندها
11,783
امتیازها
558

پارت سه

از عشق، زیاد گفته‌اند. از پنهانی پیامک دادن‌ها، قرارهای‌ مخفیانه‌شان، از هیجان و سرخوشانه خندیدن‌های‌شان، از گریه‌های شبانه و نم اشک روی بالش‌های‌شان؛ ولی می‌دانی خیلی‌ها هم به جای این که واژه مقدس عشق، آن‌ها را به صعودیت و والایی ببرد، در نهایت، سقوطی دردناک داشتند؟! به جای چشیدن طعم وصال، تیزی تیغ روی رگ نتیجه عشق‌شان شد؟!
بوی سیگار، صورت خیس، بغض نفس‌گیر، آه! چه خرابم امشب! موزیکی غمگین و سکوتی سنگین و غروبی دلگیر!

آخرین ویرایش توسط مدیر:
  • لایک
  • گل رز
واکنش‌ها[ی پسندها]: 6 users

آلباتروس

رمانیکی نقره‌ای
رمانیکی
شناسه کاربر
716
تاریخ ثبت‌نام
2021-08-08
موضوعات
91
راه‌حل‌ها
6
پسندها
11,783
امتیازها
558

پارت چهار

نمی‌گویم که عشق تلخ است، نه!
خودم به شخصه، به واژه مقدس عشق! که من را یاد تلخی اسپرسو نیمه شب و شیرینی شهد، می‌اندازد، اعتقادی ویژه دارم؛ اما حرفم این است که...
بگذار این گونه بگویمت:
کبوتر با کبوتر، باز با باز... کند هم‌جنس با هم‌جنس پرواز!
خیلی از آن‌هایی که آغوش فراق را چشیدند، برای همین بود. با روحیه گنجشکی، دل به شاهین و عقاب دادن، خب معقولانه نیست و تو باید دل به هم‌جنس‌ات دهی، نه کرکس‌های زمانه که در پی غارت کردن روح و روان‌‌ات‌ هستند!

آخرین ویرایش توسط مدیر:
  • لایک
  • جذاب
  • گل رز

آلباتروس

رمانیکی نقره‌ای
رمانیکی
شناسه کاربر
716
تاریخ ثبت‌نام
2021-08-08
موضوعات
91
راه‌حل‌ها
6
پسندها
11,783
امتیازها
558

گفته بودم که آلباتروس‌ها عاشق‌ترین‌اند؟! آری، یک آلباتروس! آن‌قدر عاشق جفت‌اش هست که حتی پس از مرگ جفت‌اش هم به او خیانتی نمی‌کند و برای همیشه در تنهایی‌اش سپری می‌کند.
اگر خواهان یک عشق آلباتروسی هستی، پس بایستی نخست خودت را تغییر دهی.
قانون عشق را که به یاد داری؟ (کبوتر با کبوتر...)
برای داشتن عشق والای آلباتروسی! باید در مرحله اول، خودت یک آلباتروس باشی، سپس خواستار عشق والای آن!

آخرین ویرایش توسط مدیر:
  • لایک
  • گل رز

آلباتروس

رمانیکی نقره‌ای
رمانیکی
شناسه کاربر
716
تاریخ ثبت‌نام
2021-08-08
موضوعات
91
راه‌حل‌ها
6
پسندها
11,783
امتیازها
558

پس نخست خودت را تغییر بده دوست من تا عشق هم به دنبال‌ات آید!
فقط تا دیر نشده، بیدار شو! حرکت کن که در این دنیای جفا، هیچ دستی تو را در قعر چاهی که هستی، کمک نمی‌کند و دستان خودت باید طناب راه نجات‌ات از غفلت‌گاه‌ات شوند.
گویند عشق و غرور جاری‌ یک‌‌ دیگراند که از یک در هم نمی‌شود آن‌ها را رد کرد؛ اما بگذار بگویم که من این گفته را تکذیب می‌کنم. انکارش می‌کنم، زیرا که حتی خود واژه مقدس هم، آغشته به تکبر است.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
  • لایک
  • گل رز
واکنش‌ها[ی پسندها]: 5 users

آلباتروس

رمانیکی نقره‌ای
رمانیکی
شناسه کاربر
716
تاریخ ثبت‌نام
2021-08-08
موضوعات
91
راه‌حل‌ها
6
پسندها
11,783
امتیازها
558

تو باید دوست داشتن خودت را یاد بگیری؛ زیرا هر کسی که برای خودش احترام و ارزشی قائل نشود، توقع بی‌جایی‌ست، اگر این ارزش و مهر را از کس دیگری طلب کند.
هیچ کس عاشق شخص ضعیف و سست نمی‌شود. همه به سوی قدرت، خودباوری و عزت تمایل داریم و گرایش پیدا می‌کنیم و به این نشانه‌ها غرور مثبت می‌گویند، پس...
می‌دانی رفیق‌ترین دوستت کیست؟ آینه! او بی هیچ کاستی‌ای، عیب و نقص‌ات را در خاموشی بازگو می‌کند. حال به رو به روی همان رفیق صادق‌ات برو و به آن پرنده‌ای که بال پروازش شکسته بنگر. به او در حضور آینه، پیمانی از نوع خودباوری و خودمهری یاد کن!

آخرین ویرایش توسط مدیر:
  • لایک
  • گل رز

آلباتروس

رمانیکی نقره‌ای
رمانیکی
شناسه کاربر
716
تاریخ ثبت‌نام
2021-08-08
موضوعات
91
راه‌حل‌ها
6
پسندها
11,783
امتیازها
558

زیرا که خیلی‌ها موقع عاشقی، ظالم‌ترینِ مظلوم می‌شوند!
در برابر جنون نگاه یار! هم‌چون طفلی معصوم و بی پناه‌اند؛ اما در برابر خود، هم‌چون شمری ستمگر عمل می‌کنند.
تو ای دوست من! بایستی نخست خودت را دوست بداری، سپس خواستار عشق از دیگران باشی.
تا زمانی که خودت، به خودت افتخار نکنی و مهر نورزی، عشق حقیقی هیچ‌گاه نصیب‌ات نمی‌شود و تو درگیر خواسته‌‌ها و حس‌های زود گذر می‌شوی.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
  • لایک
  • گل رز

آلباتروس

رمانیکی نقره‌ای
رمانیکی
شناسه کاربر
716
تاریخ ثبت‌نام
2021-08-08
موضوعات
91
راه‌حل‌ها
6
پسندها
11,783
امتیازها
558

پارت نه

تویی و اقیانوسی از احساس؛ ولی بدان اقیانوس دل و نگاه‌ات را صرف چه کسی می‌کنی.
خودت را کویر نکن! دل به کرکس‌ها نده!
لب پنجره، تماشای غروب و یک فنجان چایی داغ، هنزفری به گوش زده و شنوای موزیکی، گلوی بغض کرده و چشمان لبالب پر شده، همه و همه از ارمغان‌های عشق هستند؛ ولی اگر تو به جای زانو زدن، پاهانت را به زمین کوبی و تسلیم نشوی، آن‌گاه است که عشق حقیقی نصیب‌ات می‌شود.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
  • لایک
  • گل رز
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.