. . .

متن خون‌آشام کیست یا چیست؟🧛‍♀️🧛

تالار کلوب وینتر

مدیر سرزمین میانه

رمانیکی تازه وارد
رمانیکی
شناسه کاربر
1661
تاریخ ثبت‌نام
2022-01-30
موضوعات
4
پسندها
130
امتیازها
68

خون‌اشام در افسانه‌ها و فرهنگ فولکلوریک مردم اروپا و آسیا، موجودی زنده‌است که اکثرا از خون انسان ها تغذیه میکند. در این داستان‌ها، خون‌آشام‌ها دندان‌های نیش بلندی دارند که با آن‌ها از گردن زندگان خون می‌مکند و معمولاً دارای قدرت‌های فوق بشری از جمله زندگی جاوید، عکس العمل بسیار سریع و ذهن خوانی هستند. آن‌ها در آینه دیده نمی‌شوند؛ و دارای پوستی رنگ پریده هستند. و گاز گرفتگی خون آشام یا وجود خون آنها در بدن سپس مرگ از راه انتقال ژن خون آشامی به انسان میباشد.🧛‍♀️🧛

مدیر سرزمین میانه

رمانیکی تازه وارد
رمانیکی
شناسه کاربر
1661
تاریخ ثبت‌نام
2022-01-30
موضوعات
4
پسندها
130
امتیازها
68

در داستان‌های زیادی خون‌آشام‌ها مردم را به بردگی می‌گیرند و خود آن‌ها را نیز به خون‌آشام تبدیل می‌کنند. رسم بر این است که برای دور کردن خون‌آشام‌ها طلسم‌های ویژه‌ای استفاده شود. برای کشتن او یا باید سرش را از تن جدا کرد و یا تکه چوبی را به قلب او فروکرد. همچنین در گذشته مردم برای دور کردن خون‌آشام‌ها از سیر استفاده می‌کردند و اعتقاد داشتند که خون‌آشام‌ها از سیر بدشان می‌آید.😁😉

قصه خون‌آشام‌ها به شکل امروزی در قرن شانزدهم و از بالکان پا گرفت. در قرن هفدهم مسافرانی که از بخش مرکزی اروپا می‌آمدند افسانه‌های هولناکی از موجودات خون‌آشام و خبیث شیطانی نقل می‌کردند. وحشت خون‌آشام‌ها در مجارستان قرن هجدهم آنچنان گسترش یافت که هیئتی از طرف دولت مجارستان مسئول بررسی موضوع شد.😶😳

مدیر سرزمین میانه

رمانیکی تازه وارد
رمانیکی
شناسه کاربر
1661
تاریخ ثبت‌نام
2022-01-30
موضوعات
4
پسندها
130
امتیازها
68

بسیاری از نویسندگان قرن نوزدهم مانند گوته، دکتر پولیدوری و بودلر قطعاتی دربارهٔ خون‌آشام‌ها به رشتهٔ تحریر درآوردند. نمایش‌هایی در این زمینه نوشته و اجرا شد. در آلمان اپرایی نیز بر صحنه آمد. خون‌آشام‌ها از باورهای فولکوریک اروپا به ادبیات کلاسیک و نوین جهان وارد شده‌اند و امروزه کتاب‌ها و فیلم‌های فراوانی با داستان‌های متفاوت در مورد آن‌ها ساخته می‌شود. مشهورترین شخصیت خون‌آشام در عرصهٔ ادبیات، دراکولا نام دارد که زادهٔ ذهن برام استوکر، نویسنده بریتانیایی، است. در ۱۸۹۷ برام استوکر دراکولا را نوشت. استوکر کنت قصه گوتیکی دراکولا را بر مبنای شخصیت پرنس منفور رومانی که در قرن پانزدهم می‌زیست و اعمال خلاف اخلاق و دیگر آزارهای ترسناک او معروف بود، نوشت. او خون دشمنان خود را می‌نوشید و آن‌ها را به قتل می‌رساند. لقب او دراکولا به زبان رومانیایی معنای فرزند شیطان را می‌دهد. در افسانه‌ها آمده‌است که خون‌آشام‌ها دارای ۲ دندان نیش بلند هستند که در گردن قربانی فرومی‌کنند و آن‌ها را می‌کشند. افسانه‌ها قدرت‌هایی فوق طبیعی به این موجودات نسبت می‌دهند. آن‌ها می‌توانند از گوری به عمق ۲ متر از میان خاک و سنگ بیرون بیایند.😳😐

مدیر سرزمین میانه

رمانیکی تازه وارد
رمانیکی
شناسه کاربر
1661
تاریخ ثبت‌نام
2022-01-30
موضوعات
4
پسندها
130
امتیازها
68

من خودم ترسیدم واقعا 😅😂
خدایی فکر نمی کردم اینقدر قوی باشن🤦‍♀️😄
شما چطور؟
لطفا نظر خودتون رو در ادامه ی تاپیک و توی یک پست کوتاه ذکر کنید😁

پ ن: نظر مثل خوب بود و اینا نه هااا... گفتگو کنید، مثلا: آره منم اینطور فکر نمی کردم چون...
یا میدونستم چون قبلا از جایی خونده بودم یا ...
یا مثلا: تازه میدونستی که فلان قدرت هم دارن؟؟؟

سعی کنید با نظرات تون، اطلاعات مفید به بقیه بدین😍🌹