. . .

در دست اقدام ترجمه رمان ملکه نور و خاکستر | سودا محمدی

تالار تایپ رمان‌های در حال ترجمه
رده سنی
  1. نوجوانان
  2. جوانان
  3. بزرگسالان
ژانر اثر
  1. عاشقانه
  2. فانتزی

ستاره سودا

رمانیکی حامی
محروم
شناسه کاربر
3794
تاریخ ثبت‌نام
2022-12-31
آخرین بازدید
موضوعات
175
پسندها
4,399
امتیازها
338

پارت دهم
گلدان های سرخس در راهروها پراکنده شده بودند.
خانه پر از بوی خاک بود وپر از گل‌های همیشه سبز، مریم گلی و مادران.
هر سمت یک پنجره کریستالی بزرگ با توری قرار داشت پرده هایی که وقتی نسیم می‌وزدید تکان می‌خوردند.
اینجا خیلی آرام بود سیسیلیدور برای این مکان باید یک قلب طراحی کرده باشد. آنقدر عشق در هوا بود که به راحتی میشد احساس کرد انگار روی پی و ملات قصر عشق حک شده است. میاب هرگز همسرسیسیلدور را ندیده بود، اماسیسیلیدور اغلب از او صحبت کرده بود. در حین راه رفتن به سالن و دنیای صمیمی که پنهان کرده بود نگاهی انداخت.
آنها مقابل یک در بلوطی رنگ دوتایی با دستگیره های طلایی به شکل کتاب باز ایستاده بودند.
آئویفه در زد و آمدن آنها را اعلام کرد. وقت نداشت خودش را جمع و جور کند.
آئویفه برای میاب کنار رفت، اجازه داد وارد شود، سپس در را بست.
میاب که به داخل اتاق رفت، یک شمع کوچک روشن دیدکتابخانه با بالکن پنجره های کف تا سقف باز بود و خودنمایی می کرد باغ های زیبا که توسط غروب خورشید شکل گرفته بودند. پرده های کهربایی که با بال زدن باد غروب در حالی که میاب به صورت دایره ای می چرخید. کتابخانه به گنبدی پیچیده شبیه بود
نقاشی های روی دیوار، و دیوارها از کف تا سقف قفسه‌بندی شده بودند و حجم‌هایی طلا در لبه‌های آن قرار داشت
صدای مرد عمیقی از بالکن پیچید: «خوش آمدی، ملکه میاب».
میاب پرید و مثل یک تاپ به دور خودش چرخید و احساس سرگیجه کرد. میاب گفت:«"آفتاب در بالا! مثل گربه راه میروی! من تقریباً قلبم را پرت کردم.»
رایدن ابرویی بالا انداخت و وارد اتاق شد.و گفت:« "این گربه می تواند باشد به من لطفی کن و آن را تا بعد از شام نگه دار.»
او از طنز او قدردانی کرد. این به کاهش تنش در بدن او کمک کرد و یک دقیقه طول کشید تا ظاهرش را تماشا کند. ژاکت زمرد و شلوار قهوه ای‌رنگ‌اش رنگ های مسی و آجری موهایش را برجسته کرده بود. رشته های قرمز و طلایی زیبایی در اطراف و مقابل نور شمع جرقه می‌زدند‌ و او را به یاد اخگر می انداخت. در تمام مدت، آن چشم های زمردی و طلایی مسحورکننده هر حرکت او را تماشا می کردند. چشمهای او قانع کننده بود مانند آتش پاییزی برای یک قصه گو.
"ملکه میاب، لطفا بنشینید." پلک زد و حواسش معطوف شد
میز در گوشه برای دو نفر تنظیم شده بود.
میاب با دامن پفی برای صندلی میز شام خوری نشست.
میاب گفت: «من هرگز افتخار غذا خوردن را با سیسیلیدور اجرا نکردم. اشکالی ندارد از من استعفاء کنید نام داده شده را»
رایدن به دلیل بی اعتنایی گستاخانه او به آداب معاشرت ابروهایش را بالا انداخت، اما انحنای لب هایش به سمت بالا به سرگرمی اش خیانت می کرد.رایدن گفت:« "خیلی خوب. شما بعداً دوباره به من یادآوری کنیدو من روی شاه زائریوس امتحان کنم.»
"شاه زائریوس؟" میاب نمی‌دانست کدام پادشاه اکنون روی تخت پادشاهی نشسته است.
تمام پادشاهانی که او می‌دانست بر اثر کهولت سن خواهند مرد.
رایدن قبل از توضیح دادن جرعه ای شـ×ر×ا×ب نوشید. «زائریوس پادشاه خشایارکس.»
میاب به دنیای خودش فکر می کند.
میاب ملاقات هایش با پدرش دارین را به یاد آورد. «مثل پدر،
مثل پسر.»
رایدن به اطراف نگاه کرد، سپس گلویش را صاف کرد و با دست به بشقاب ها اشاره کرد. "من امیدوارم غذا را دوست داشته باشید.»
"متشکرم. به نظر خوشمزه میاد.» او احساس کرد که اضطراب او شروع به محو شدن کرد
گفتگو با رایدن باعث آشنایی و راحتی شد.
«میاب گفت: من به اطلاعاتی از شما نیاز دارم.» رایدن انگار به جلو خم شدسخنان او از اهمیت زیادی برخوردار بود.

ستاره سودا

رمانیکی حامی
محروم
شناسه کاربر
3794
تاریخ ثبت‌نام
2022-12-31
آخرین بازدید
موضوعات
175
پسندها
4,399
امتیازها
338

پارت یازدهم
میاب:« "چه چیزی می خواهید بدانید؟"»
میاب سبزی و سیب زمینی را به داخل کره زد و در همان حال که گوش می داد در دهانش فرو کرد.
رایدن گفت:«می‌خواهم بدانم چرا زندانی شدی و چه اتفاقی افتاد؟برای پادشاهی شما.»
دهانش را پاک کرد و سپس چنگالش را روی زمین گذاشت. «آیا سیسیلیدور به شما نگفته است چرا اسیر شدم؟»
رایدن سرش را نه تکان داد. او در حال مرگ بود که تاج را به او سپرد و هیچ کس نمی داند آن روز چه اتفاقی افتاده است. پادشاهان دیگر هرگز توضیح ندادند چرا آنها موانع جادویی را ایجاد کردند.
«روزی که من اسیر شدم، پادشاهان سایر ملل اتروسی مجلسی گرفتند در اتاق پنج پادشاه ما شروع به بحث کردیم گسترش تجارت با امپراتوری وانگ یونگ، و زمانی که ما در حال رای دادن بودیم، کینگ دارین با نگهبانانش دور میز را احاطه کرد. مچ دستم غل و زنجیر شده بود، و من به زور از اتاق بیرون آمدم. تنها چیزی که می شنیدم سیسیلیدور بودحمایت از آزادی من آنانیا به دنبال نگهبانان به قلعه بلک وود رفت جایی که او کنترل دستگیری من را به دست گرفت او نگهبانان خشایار شاه را فرستاد و سپس او درباره طرحی که با پادشاه دارین خشایارکس و کینگ تهیه کرده بود به خودش می بالید ماتیاس از ریورفول قصد داشت با بازگشت به خشایارشاه به دسر خیانت کند ارتش و نیروی دریایی خود را جمع آوری کرد،سپس از طریق اتروسک رژه رفت. او می‌دانست که نمی‌تواند من را بکشد، زیرا من در مورد قدرت احیاکننده‌ام به او گفتم در دوران خواستگاری ما از او پرسیدم که اگر قصد ازدواج با من را دارد چرا به خود زحمت می دهد؟ بر هر پنج پادشاهی حکومت کند. او گفت کارش با من تمام نشده و برمی گردد پس از تصرف اتروسک او مرا رها کرد تا منتظر جنگ پیش رو باشم، اما او
به طور غیرمنتظره ای بازگشت تا به من اطلاع دهد که مرزهای او را در داخل راونا قفل کرده اند.پادشاهان خشایارکس و ریورفولد به آنانیا خیانت کردند و این چنین بود پنج پادشاهی از هم جدا شدند.»
رایدن:«"آنانیا دوم به نظر یک پادشاه یا موجود خوب نیست."»
نگاهش را بلند کرد تا با نگاه ثابت زمردی و طلایی او روبرو شود.
میاب:«نه، او خوب نیست. جادوی او جوهر دستکاری است، و او مرا فریب داد تا او را باور کنم می تواند به من کمک کند.»
رایدن گفت:« "به شما کمک می کند چگونه؟ او چطور تو را فریب داد؟»
میاب:«با ازدواج با آنانیا، منابع را ترکیب می‌کردم و رای بیشتری داشتم طرف من را برای سیاست های اتروسی میخواست و پادشاهان دیگر باید به من به عنوان همسرش احترام بگذارد من در تلاش بودم تا پادشاهان دیگر مرا بپذیرندبه عنوان یک زن در قدرت ازدواج با آنانیا در آن زمان ایده خوبی به نظر می رسید.البته، شما هنوز باید تاج، پادشاهی و منابعی داشته باشید تا در آن بمانید ازدواج سیاسی و همه اینها زمانی که او از تاریکی برای نابودی پادشاهی من استفاده کردو اقدام به قتل من باطل شد زمان زیادی به اتصال دسر و راونا باقی نمانده است.» داستان چیزهای بیشتری بود، اما میاب قرار نبود افشاگری کند زندگی شخصی او ونوزادش، به یک غریبه بستگی داشت.
اولین وظیفه او تأمین امنیت کودکش بود و میاب وقتی رایدن را دید احساس امنیت و راحتی کرد چیزهایی که با بقیه را به اشتراک نگذاشته بود با رایدن به اشتراک گذشت.
میاب:« "درست است. قانون اتروسی بیان می کند که ملکه باید قبل از اینکه صاحب عنوان باشد ازدواج با یک پادشاه اتروسی و یک کانال تجاری را با کشور مادرش باز نگه دارد،و ملیت خود را رها کند من هرگز عنوان ملکه راونا را رها نکردم. و همینطور انانیا هرگز او را رها نکرداو به عنوان پادشاه دسر آمد تا در پادشاهی من زندگی کند، اما همچنان قدرت خود را به عنوان پادشاه دسر نگه داشت.»

ستاره سودا

رمانیکی حامی
محروم
شناسه کاربر
3794
تاریخ ثبت‌نام
2022-12-31
آخرین بازدید
موضوعات
175
پسندها
4,399
امتیازها
338

پارت دوازدهم
رایدن: «چه ازدواج عجیبی. از نظر فنی حتی یک ازدواج کامل هم نبوده با توصیف شما، نامیدن آنانیا به شوهرت عادت به حفظ ظاهر شد.»
میاب:« "اینطور نبود. ما یک ترتیب سیاسی بودیم که به نفع هر دو طرف بود. من داشتم ترتیب مراسم برای یک نمایش میدیدم اما هیچ کاغذی وجود نداشت و آنانیا دوم می خواست قدرت را در پادشاهی او حفظ کنم، و من نمی خواستم از پادشاهی خود دست بکشم، بنابراین ما رابطه خود را قطع کردیم» رایدن:«و بسیاری از گوشه ها و پادشاهان دیگر با این ترتیب موافق بودند؟"»
عقب نشست و دستانش را روی زانوهایش انداخت. چشمانش از این ازدواج جنجالی گشاد شد.
میاب:«آنها نمی دانستند. اگر هر دوی اینها ثابت کنند متاهل هستند الزامی نیست طرفین توافق می کنند علاوه بر این، آنها مراسم را دیدند و دلیلی برای تردید وجود نداشت آنچهما به آنها گفتیم.»
رایدن:« "به نظر پیچیده است."»
توضیحی مبهم برای آنچه بین این دو اتفاق افتاد پیچیده بود
میاب:« آنانیا دوم از همان ابتدا محکوم به شکست بود، اما من به کمک نیاز داشتم وادار کردن پادشاهان دیگر برای گوش دادن به ایده های من، به نظر می رسیدبا ازدواج کردن من همه‌ی مشکلات حل میشود.»
رایدن:«چه از جادویی که پادشاهی شما را نابود کرد میدانید؟ من فقط یک ابر سیاه دیدم وقتی به مرزهایمان میرسند ناپدید می شوند.»
او نفسش را بیرون داد و مشت هایش را گره کرد که خاطرات فرار او چشمک زد.
میاب گفت:« شعبده بازی تاریکی یک قدرت ذهنی ضد زندگی است که مرا چندین سال به خاطر آن آزار دادند شوهرم سه ماه پیش، دیگر قادر به تغذیه از من نبود داشتم برای فرار برنامه ریزی می کردم و بالاخره دیروز این فرصت را داشتم. من خود را به اصطبل رساندم و پیش از این سوار بر اسب در نیمه راه پادشاهی‌ام بودم آنانیا کنترل تاریکی را به دست گرفت و آن را برای کشتن من فرستاد اما می‌توانم از قدرت سرعت نور خود برای رسیدن به مرز ایر استفاده کنم. من نمی دانم که آیا آنانیا از تاریکی جان سالم به در برد یا نه؟»
رایدن چنگال خود را برداشت، علامتی مبنی بر اینکه او پرس و جو خود را به پایان رساند.
رایدن:«"من فکر می کنم ما اگر به آن نپردازیم، ممکن است شام سرد شود. چرا غذا را تمام نمی کنیم و در باغ قدم بزنیم؟ شما می توانید در مورد تاریکی بیشتر به من بگویید."»
میاب از توضیحاتش خسته شده بود، اما رایدن به او جواب نداده بود دلیلی برای این باور که او در خطر است.
میاب:« "پیاده روی خوب خواهد بود. متشکرم."»
او غذای خود را تمام کرد و سپس از او خواست تا از دستشویی استفاده کند.
رایدن از یک سیستم زنگ استفاده کرد تا به او کمک کند تا در کتابخانه دنج به کمک نیاز داشته باشد.
میاب به دنبال متصدی سالنی باریک رفت و از امکانات استفاده کرد. او به کتابخانه بازگشت، جایی که یاور هول کرد و رفت.
میاب رایدن را در حالی که به فضای دایره ای آن قدم گذاشت، ندید
دور اتاق نگاهی به پنجره های بالکن انداخت و شبح او را تشخیص داد قاب توسط یک نرده مرمری زیر نظر ماه، ظاهر شد
گویی از همان نیروی باستانی جادویی،متولد شده است که در رگ های او می تابید.
چیزی در درون او شعله ور شد که فریاد زد او راه نجات او بود. جایی که صدای عجیبی از آن می آمد، او نمی دانست، اما ملودی قابل اعتمادی از آن بیرون آمد او را به سمت رایدن کشاند. او جلوتر رفت و صدای پاشنه‌های چوبی اش به صدا درآمد پاشنه های روی سکوی مرمری باعث آگاهی او از رویکرد او شد.
رایدن پرسید:« "میایی؟"» و از جایش روی نرده راست شد.
رایدن دستش را در پیشکشی ملایم مانند گلبرگ آویزان دراز کرد
انگشتانش کف دستش را نوازش کردند و نسیم دستش را در خمیدگی بازویش فرو برد
میاب چشمانش را رو به جلو نگه داشت، از اینکه آسیب پذیری او را چشمانش نشان ندهد. آخرین مردی که او لمس کرد آنانیا بود، اما این احساس جدید و قابل قبول بود.

آخرین ویرایش:

ستاره سودا

رمانیکی حامی
محروم
شناسه کاربر
3794
تاریخ ثبت‌نام
2022-12-31
آخرین بازدید
موضوعات
175
پسندها
4,399
امتیازها
338

پارت سیزده
رایدن به او آسیب نمی رساند و تماس خود را در محدوده آداب معاشرت اتروسی نگه می داشت
شانه هایش را شل کرد و به مشعل روشن نگاه کرد منظره مشعل‌های کریستالی بلند مسیر پیاده‌رو را روشن می‌کردند و جویبارهای کوچکی در اطراف پیچیدند وبوی گل ها و گیاهان در حالی که روی آن قدم می زدند، بینی او را قلقلک می داد.
سنگ ریزه‌ها شبیه توپ‌های شیشه‌ای درخشان در میان پرچین‌ها در حالی که موجودات شبانه چشمک می‌زدند،برگها خش خش می‌کرد خاک غنی و عمیق ارکستر رایحه ها را همراهی می کرد،میاب خم شده و مادران را پایین آورد، نسیم نرم گردنش را بوسید وموهایش را با شیطنت تکان داد.
رایدن آنها را به اولین سکوی سطح بالای طبقه هدایت کرد
میاب توقف کرد تا به فضای باز ایر آن سوی آنانیا خیره شود
خانه باغ تپه‌های غلتان و درختان سایه‌دار روی بوم عصر می‌چرخند.
فواره‌ها با آب‌های آرام سرازیر می‌شدند در حالی که گل‌ها در آب‌های تازه تاب می‌خوردند.
میاب گفت:« "این‌جا زیباست، من دوست دارم همه چیز را در طول روز ببینم.»
در حالی که رایدن به سمت او چرخید، نگاهش را بلند کرد تا حالت او را ببیند
تعارف بی نفس او شاید پاسخ تندی به میاب بود، اما اطمینان بخش بود.
رایدن گفت: «"البته من میتوانم اگر بخواهی فردا بعدازظهر تو میتونی بیای اینجا.»
میاب: "اگر فردایی باشد."
رایدن به قدم زدن خود ادامه داد و آنها را در اطراف یک سنگفرش مدور هدایت کرد.
رایدن پیاده رو را به سمت خانه برگشت.
رایدن: "آیا هیچ ایده ای دارید که چگونه می توانیم متوقفش کنیم؟
میاب: تاریکی؟ ممکن است قدرت نور من بتواند آن را متوقف کند، اما من در حال حاضر یک مشکل دارم که نمیتوانم از نورم استفاده کنم.»
ابروهایش روی هم جمع شدند.
رایدن:"چرا نمی توانید نور خود را به کار بگیرید؟"
نور می توانست تاریکی را غلبه کند، اما حمل یک کودک قدرت میاب را مسدود می‌کرد و تا زمان زایمان بی فایده بود.
میاب: "من هنوز در حال بهبودی از فرارم هستم. آی تی از سد رد نشده و برای شکست تاریکی به قدرت بیشتری نیاز دارم، شاید جادو جدا نگه داشتن پادشاهی ها به اندازه کافی قوی باشه برای دور نگه داشتن تاریکی.»
رایدن: "خوشبختانه. من تو را به اتاقت برمی گردونم و فردا صبح می فرستم دنبالت ما می توانیم داخل کتابخانه شروع به جستجوی پاسخ در کتاب‌هاکنیم، پدرم همه را جمع کرد انواع کتاب های کمیاب شاید یکی از آنها اطلاعاتی در مورد نحوه شکست دادن تاریکی داشته باشد."
میاب: "تا فردا."
او نمی‌دانست بخوابد یا نه، خاطراتش از خواب تاریکی هنوز خام نور شمع داشت تا از شب نترسد، اما این حس که تاریکی منتظر عبور از موانع بود، مانند فال قابل لمس یک احساس بود.

ستاره سودا

رمانیکی حامی
محروم
شناسه کاربر
3794
تاریخ ثبت‌نام
2022-12-31
آخرین بازدید
موضوعات
175
پسندها
4,399
امتیازها
338

پارت چهارده
فصل چهارم
میاب روی طاقچه نشست و به سرزمین ایر خیره شد. او در را باز کرد تا هوای تازه و آفتاب صبحگاهی حال و هوای جدیدی در اتاقش ایجاد کند. میاب به فکر این بود که از فرزندش محافظت کند و راهی برای مبارزه با تاریکی پیدا کند تا زمانی که قدرتش برگردد، قدرت فرمان دادن به نور نادر بود.
میاب نمی‌دانست از کجا شروع کند.
میاب در جستجوی کسی برای کمک به مبارزه با تاریکی بود، میاب برای چه کسی می‌توانست نامه بفرستد؟
پرس و جو از خانواده میاب در جزایر آکواریا، اما این امر باعث بیشتر شدن این موضوع می شود و ضررش این بود که خانواده اش نمی دانستند میاب زنده است.
در هزارمین سالگرد تولدش، میاب آماده بود تا تاج خود را دریافت کندو ملکه بعدی راونا شود.
بدون اخطار، میاب سوخت، برگشت به سمت گرد و غبار، و در جو پراکنده شد، سپس به شکل جامد خود بازگشت. چه زمانی میاب از بازگشت به زندگی منسجم شد.
میاب متوجه شد که قلعه خالی بود از موجودات حاضر برای تاجگذاری او، غبار از تاج و تخت و اتاق شناور بودو او متوجه شد که همه از جمله والدین او در انفجار کشته شده اند میاب به طور پیش فرض ملکه شد و در پریشانی خود نتوانست تشخیص بدهد.
تاریکی از طریق ابعاد با میاب آمد و خود را متصل کرد به وجودش او سعی کرد خود را از شر تاریکی خلاص کند، اما طاعون شد که از بین رفت، قدرت و هستی میاب برده تاریکی شد و همینطور هم ادامه داشت بیشتر روزها نمی توانست ماهیت واقعی نور خود را به خاطر آورد.
میاب ناامید شده بود برای زنده ماندن، و اینگونه بود که با آنانیا دوم ازدواج کرد.
آنانیا کنترل می کرد که چه زمانی غذا می خورد، با چه کسی صحبت می کرد، کجا سفر می کرد و در طول ازدواج او را در اتاق خواب خود محبوس نگه داشته بود. او یک زندانی بود
حتی قبل از اینکه پادشاهان دیگر دستگیری او را انجام دهند.
میاب سرش را تکان داد تا افکاری که از گذشته او را آزار می‌داد از بین ببرد.
او نقشه‌ای از خانه را که از آئویفه درخواست کرده بود، گرفت
صبحانه خورد و به سمت راهرو رفت. او نمی خواست تنها بنشیند. افکار، و تحقیق در مورد منشأ جادویی اتروسیا یک حواس پرتی خوب بود.
نقوش سبز و طلایی ایرانی در چوب خانه استنسیل شده است
هنگام گردش در خانه، محیطی آرام را فراهم می‌کرد. نگاهی به خانواده انداخت نقاشی‌های روی دیوار، توقف کرد و یکی از نقاشی‌های سیسیلیدور را تحسین کرد، وقتی به کتابخانه اصلی در طبقه اول کاخ رسید، میاب احساس یک آشنایی در وجودش نشست.
سیسیلیدور عاشق کتاب بود، او یک خواننده مشتاق بود و هر چیزی را جمع آوری می کرد علاقه او را جلب کرد این قطعه از زندگی او تمام خاطرات گرانبها را زنده کرد او با سیسیلیدور نقطه پس از کشف مرگ را تجربه کرد.
میاب نیاز به نقطه‌ای روشنایی داشت.

ستاره سودا

رمانیکی حامی
محروم
شناسه کاربر
3794
تاریخ ثبت‌نام
2022-12-31
آخرین بازدید
موضوعات
175
پسندها
4,399
امتیازها
338

پارت پانزدهم
میاب می‌توانست روح سیسیلیدور را در پنجره‌های درخشان حس کند کف‌های چوبی و دیوارهای نقشه‌های داخل کتابخانه‌اش.
میاب می توانست سیسیلیدور را تصور کند که روی یکی از صندلی‌های پنجره پراکنده شده و روی کوهی از کتاب‌ها می‌خندد.
او هنگام راه رفتن دست هایش را روی ستون فقراتش کشید و
صدای بال زدن صفحات کتاب‌های کتابخانه به گوش میاب رسید.
میاب نفس خود را حبس کرد و در فهرست کتاب‌های کتابخانه مشغول به جستجو، کار عظیم پیشگویی شد که در کدام موضوعات مورد تحقیق قرار می گیرد.
کتاب فهرست، فهرستی بر اساس حروف الفبا از هر تکه کاغذ، جلد و رکورد در کتابخانه بود.
میاب باید هر کلمه‌ای را که می‌توانست با آن همراهی کند مرور کند، زندگی مورچه ها، جادو و تاریکی برای یافتن کتاب های مرتبط، اما هیچ راه دیگری در موردش وجود نداشت.
میاب نمی دانست چه چیزی باعث تاریکی شده است وجود او بود که اکنون از بین رفته بود و هیچ روشنایی نداشت.
یک ساعت بعد، میاب آماده بود تا کتاب فهرست لعنتی را بیرون بیاندازد، میاب هرصفحه، هر کلمه و عبارتی را امتحان کرده بود تا به کتاب های مورد نیازش برسد، اما موضوع تاریکی مبهم باقی ماند.
جای تعجب نیست، زیرا او این کار را کرده بود از هزارمین سالگرد تولدش در زمان تاریکی در حالت سردرگمی بود برای اولین بار ظاهر شده بود.
میاب:«"چه کسی این چیزها را می سازد؟"»
رایدن هم زمان ورودش، گفت : «مردان بسیار مسن با عینک های بسیار بزرگ.»
میاب با کف دست های ع×ر×ق کرده از پشت تریبون را گرفت و از خجالت صورتش شعله ور شد.
رایدن با لباسی قرمز تیره در حالی که به اطراف می چرخید تا با ضربان قلب میاب به عنوان پادشاه ایر روبرو شود.
میاب، رایدن را تماشا می‌کرد که با دستانش در جیب و بافته هایش به داخل اتاق قدم می زد
آویزان مانند زنگ گفت:« "من به دنبال شما آمدم، و آئویفه به من گفت شما اینجا هستید، آئویفه در حالی که اتفاقی از کنار کتابخانه عبور می‌کرده و در حال انجام کارهای روزمره خانه خود بوده شما را دیده.
رایدن به اطراف نگاه کرد.
و ادامه داد:«درباره چه چیزی تحقیق می کنید؟»
میاب گفت:« "تفکر قتل کلمات، بیشتر شبیه."»
رایدن انگشتی را پایین صفحه کشید و برای سرگرمی لب هایش را به سمت بالا جمع کرد.
رایدن گفت:« پس چرا به قتل کتاب فهرست من فکر می کنید؟ نمی توانم تصور کنم کاری که برای توهین کردن تو انجام داده است.»
نگاهی از پهلو به بند ناامید کننده انداخت و دستانش را روی هم گذاشت.
رایدن گفت:« رازهایی در مورد تاریکی را از من پنهان میکنید؟»
میاب با درک گفت: «آه.» و دستش را از روی صفحه پایین انداخت.
و ادامه داد:« "خوب، من اتفاقا دارم در مورد همین موضوع تحقیق می کنم. با هم انجامش بدیم؟»
رایدن چانه‌اش را به سمت در تکان داد و به سمت در رفت و میاب هم به دنبالش رفت، میاب، رایدن را در سالن های فرش سبز دنبال کرد و به نقشه از جیبش بیرون کشیدو به آن نگاه کرد به نظر می رسید که آنها به سمت غرب می روند.
بلاخره رایدن در یک مجموعه بزرگ از درهای بلوط ایستاد و آنها را باز کرد
برای فاش کردن درون اتاق مطالعه، او از پایش استفاده کرد تا در را از نوسان بسته نگه دارد و به میاب اشاره کرد که اول وارد شود.
یک میز بزرگ چوب سیاه بر اتاق مسلط بود. پشت تراشکاری شده یک قطعه صندلی راحتی با پشتی بلند با برگ های پیچک طلا دوزی شده . کوسن های آبی سرمه ای دوخته شده، بسیار زیبا بود.
کتاب‌ها به طرز ماهرانه‌ای در قفسه‌ها چیده شده بودند، اگرچه تعداد کمی از آنها به صورت انبوه روی زمین بود.
میز تحریر چند شمع، کاغذ، جوهر و قلم مو داشت.

ستاره سودا

رمانیکی حامی
محروم
شناسه کاربر
3794
تاریخ ثبت‌نام
2022-12-31
آخرین بازدید
موضوعات
175
پسندها
4,399
امتیازها
338

پارت شانزدهم
فرش زمرد کاملاً با پرده های سنگین مطابقت داشت از پنجره های الماسی عقب کشیده شد. خورشید از طریق شیشه به سراسر اتاق تابید.
یک صفحه شطرنج مجلل را در گوشه ای سازماندهی شده، میاب در کنار یک ژئود و بلوط درنگ کرد و از میان پانل های شیشه ای و کمد به چند مجسمه چوبی سنگ شده نگاه کرد.
رایدن در اتاق مطالعه را بست و او را به سمت یک صندلی میز مطالعه پشت پنجره برد.
دامن‌هایش را پف کرد و او را تماشا کرد که چند کتاب را ازقفسه بیرون می‌کشد.
سپس آنها را روی زمین و در پای میاب قرار داد.
میاب بالای صفحه را برداشت و خواند
« کتیبه»
میاب در حالی که صفحه اول را باز می کرد، گفت: «در مورد برخورد است؟»
رایدن:« «ما باید از یه جایی شروع کنیم. من در همان ابتدا نظر می‌دهم.»
میاب طومار جوهر را در صفحه ورقه‌ای شروع به خواندن کرد.
میاب:« "ستاره‌هایی نزدیک به زمین شدند و سطح زمین را سوزاندند. تاریکی و روشنایی با هم ادغام شدند و از هلاکت پنج موجود بیرون آمدند. ابتدا ققنوس، سپس امپراتوری اژدها، شاه گوزن، تجاس و ملکه تاریکی."»
رایدن:« "چه مقدار از افسانه برخورد را باور دارید؟"»
رایدن کتاب در دستش را اسکن کرد و از او سوال پرسید.
میاب:« "من نمی‌دانم. شاید پنج موجودی که اول آمدند هنوز هم هستند، ارزش تحقیق دارد.»
رایدن:« "کاملا."»
میاب صفحات را با انگشت شست ورق می‌زد، اما احساس گناه او را خجالت زده کرده بود.
میاب:«"من نیاز دارم تا چیزی به تو بگویم.»
رایدن مکث کرد و ابرویی بالا انداخت. میاب احساس کرد دهانش خشک شده است ،اما از طریق احساس ناراحت کننده از اعصاب تحت فشار است.
میاب:«"در هزارمین تولد من، من در اثر احتراق، خود به خودی مردم و همه را در قلعه کشتم، قلعه بخشی از قدرت من این است که هر هزار سال یکبار دوباره تولید کنم و منفجر می شوم مانند یک ستاره وقتی می میرد و سپس یک روند سریع تولد دوباره را طی می کند. این طوری زندگی می کنم طولانی تر از موجودات دیگر نه من و نه پدر و مادرم شک نداشتیم که این وضعیت را داشته باشم به قدرت های من هر دوی آنها از جادوی نور استفاده می کردند، اما هرگز بازسازی نشدند، بنابراین زمانی که برای من اتفاق افتاد کاملا غیرمنتظره بود. وقتی برگشتم از مرگ، علاوه بر عنصر نورم، قدرتی را احساس کردم. تاریکی به من چسبیده بود، اما من هرگز نفهمیدم چگونه و چرا.»
میاب نفس عمیقی کشید و دعا کرد که رایدن داستان او را باور کند چیزی در نگاه ثابت زمردی و طلایی رایدن به شجاعت میاب می‌افزاید.
شجاعت اجازه دادن به ادامه حرف هایش.
میاب:« "من پادشاهان و ملکه ها را به آنجا احضار کردم اتاق پنج پادشاه را من به آنها گفتم که در مراسم تاجگذاری من چه اتفاقی افتاده است پدر و مادرم مرده بودند آنها حرف من را باور نکردند و ایده درخشانی برای گردن زدن داشتند من به خاطر خیانت آنها فکر می کردند که من پدر و مادرم را به قتل رساندم تا تاج را بگیرم و دروغ گفتم در مورد داشتن توانایی بازگشت از مردگان بعد دوباره بازسازی کردم سرم را از بدنم جدا کردند و شاهان و ملکه های اولی را کشتند همان نسلی که در جشن خود داشتم. من به قلعه خود فرار کردم و هرگز به کسی نگفتم که چگونه کل هیئت حاکمه ناپدید شد. نسل دوم پادشاهان سال‌های زیادی را برای فهمیدن کشف رمز و راز مرگ والدین خود کردند. من هرگز نتوانستم چیزی بگویم چون می‌ترسیدم آنها هم همین اشتباه را مرتکب شوند و سعی کنند انجام دهند، من تاریکی از هر جیب کائنات که بود بازگشت هر بار که به زندگی برمی گشتم از من سرچشمه می گرفت و دوباره با آن ارتباط برقرار می کرد را کشتم.»
سوسوهای شعله در امتداد بافت بزرگی که در مرکز آن دور سرش می‌پیچید این دومین باری بود که شعله واقعی را می‌دید که رشته‌ها در شعله شعله پاشیده می‌شود.

ستاره سودا

رمانیکی حامی
محروم
شناسه کاربر
3794
تاریخ ثبت‌نام
2022-12-31
آخرین بازدید
موضوعات
175
پسندها
4,399
امتیازها
338

پارت هفدهم
رایدن:«"من شب گذشته شک داشتم که داستان چیز بیشتری از آنچه شما گفتید وجود دارد من می‌خواهم درباره‌ی تاریکی، همه‌ی آن حرف‌های شما را بشنوم.»
میاب:« "من هیچ کنترلی بر تاریکی ندارم، هرگز انجام ندادم. من فقط می توانم به شما بگویم که چه چیزی هستم می دانم که از هزاره ها من را آزار می دهد.»
شعله فرو رفت و قیطان مسی برگشت انگشت شستش را مالید روی کف دستش و به دیوار کتاب ها تکیه داد.
رایدن:« من به شما در مورد تاریکی و حاکمان دیگر و برای هر گونه اطلاعاتی به شما وابسته هستم، اطلاعات شما می تواند به ما کمک کند تا برنامه ای برای نجات بقیه اتروسیا شکل دهیم."»
کتابی را که در دست داشت کنار گذاشت و روی یک صندلی مخملی قرمز روی پنجره نشست.
میاب: «تاریکی جادوی ضد زندگی است. نظریه من این بوده است که در همان راه وجود داردبه عنوان عنصر نور من عنصر نور و تاریکی من به سمت یکدیگر کشیده شده است.من نمی‌دانم چه چیزی از آن استفاده می‌کند یا اینکه آیا این فقط یک جادوی سرکش است که برای آن اتفاق افتاده است فقط مرا پیدا کن.»
رایدن:«اگر این جادوی ضد زندگی است، شاید بتوانم کمک کنم. من می توانم از همه استفاده کنم عناصر زمین به یکباره آتش، خاک، آب و هوا. فقط مطمئن نیستم چیه این ترکیب می تواند در متوقف کردن تاریکی موثر باشد، اما ممکن است ما اینطور ناتوان نباشیم.»
دهان میاب از شوک باز شد. او هرگز موجودی را ندیده بود که بتواند از آن استفاده کند.
میاب:«چهار عنصر در یک زمان من نمی دانم که آیا این کار می کند یا خیر، اما ما می توانیم بررسی کنیم کتاب‌هایی که نظریه شما را تأیید می‌کنند.»
رایدن:« "موافقم."»
کتابی روی میزش برداشت و لبخند زد.
فصل پنجم
رایدن در حالی که به کتابخانه تکیه داده بود از پله بالایی نردبان به میاب نگاه کرد.
میاب به سمت یک کتاب رفت و روی صندلی پنجره نشست و دامن سبز دریای خود را به اطراف تاب داد رایدن وقتی برای اولین بار با میاب روبرو شد، جادوی او مانند یک اختروش شدید بود، ترکیدن از یک سیاه‌چاله و حالا که او در حالت آرام نشسته بود، فرق داشت حالا هاله‌اش نرم بود و پرتوهای نورانی اطراف وجودش می‌چرخید.
لب پایینی میاب بین دندان‌هایش گیر کرده بود در حالی که یک صفحه در زمان به افکار او ناخنش را می‌کوبید
رایدن برای چیدن کتاب‌ها مکث کرد و از نردبان پایین رفت. نگاه کرد
موهای میاب را روی شانه‌ی او انداخت و پرسید: «آیا چیزی پیدا کردی که به ما در درک این موضوع تاریکی کمک کند؟»
حلقه ای از موهایش را پشت گوشش انداخت و کتابش را در بغلش کشید.
میاب:« " هر چیزی پیدا کردم را می‌خوانم، اما من در حال حاضر در مورد جادوی نجومی می خوانم. من عاشق آن بخشي‌ام كه توضيح مي دهد كه چگونه روح ما هنگام مرگ به ستاره تبديل مي شود. زیباست به کسی را داشته باشید که دوست دارید از آسمان به پایین نگاه کنید. آنها همیشه با شما هستند حتی زمانی که آنها دیگر نمی توانند به شکل فیزیکی وجود داشته باشند."»
رایدن کنار میاب نشست و از بین انبوهی کتاب، کتابی را از روی پای میاب گرفت.
با عنوان "هنرهای عرفانی دزر ".

آخرین ویرایش:

ستاره سودا

رمانیکی حامی
محروم
شناسه کاربر
3794
تاریخ ثبت‌نام
2022-12-31
آخرین بازدید
موضوعات
175
پسندها
4,399
امتیازها
338

پارت هجدهم
میاب:« "آرامش بخش است که بدانید خانواده و دوستان شما همیشه با شما هستند." "من به پادشاهان از نسل اول و دوم که وجود داشته اند فکر می کنم آنجا هم پس آنقدرها هم خوب نیست.»
رایدن:« "چه اتفاقی افتاد که نسل دوم پادشاهان را اینقدر فاسد کرد؟"»
میاب:« "هیچ نظری ندارم. سیاست های اتروسی قبل از اینکه من تاج و تخت را به دست بگیرم دچار پیچیدگی شده بود. من والدین در مورد آنچه در اتاق پنج پادشاه اتفاق افتاد صحبت نکردند. من فرض کنید اگر بازسازی من در شب تاجگذاری من اتفاق نمی افتاد، متوجه می شدم.»
رایدن هنوز سرش را دور پدربزرگش حلقه کرده بود مادربزرگ به سر بریدن میاب رای داد. این یک مجازات بی رحمانه بود، اما شاید برخی شرایط آنها را به این باور رساند که میاب یک تهدید است. مانند میاب، رایدن هم نمی دانست بین دیگر حاکمان چه اتفاقی افتاده است. حتی الان هم پادشاه بود رایدن از آنچه فراتر از مرزهایش می گذشت آگاه نبود.
رایدن:« "من حدس می زنم که ما ممکن است هرگز نمی دانم چرا اتروسیا در یک فاجعه سیاسی حل نشده قرار دارد. پشتش را به دیوار تکیه داد و دامنش را دور قوزک پاهایش پهن کرد.»
میاب:«"من نمی دانم شاید تاریکی زنگ بیداری باشد و پنج پادشاهی بالاخره با هم کار خواهند کرد.»
رایدن:« در دوران پادشاهی دارین هرگز با خشایارکس برخورد خوبی نداشتم یا پادشاه فعلی زائریوس. پادشاه ماکسیم اکنون بر ریورفولد حکومت می‌کند، و اینطور نیست او خودش را نگه می دارد و در جلسات پنج پادشاه ما زیاد صحبت نمی کند. شاه بالتازارخیلی بد و نفرت انگیز است. من واقعاً نمی توانم این مزخرفات مطلق را توصیف کنم رایدن یک بار به پادشاهان پیشنهاد کرد که تمام طلاهای خود را در یک خزانه طلا قرار دهند و سپس به توزیع آن رأی دهید. در تئوری، اگر ما بودیم، کار می‌کرد ملت متحد و هر پنج پادشاه در مورد همه چیز توافق داشتند، اما ما اینطور نیستیم. این کار را خواهد کرد فقط به خشایار شاه بهانه ای بدهید تا حرص و طمع خود را نشان دهد، و دزر یک مورد را پیدا خواهد کرد راهی برای بهره برداری از قدرت آنها خوشبختانه ماکسیم نیز موافقت کرد. با رای مساوی، آن رای هرگز تصویب نشد این یکی از مشکلات اصلی ماست. با عدد زوج آرا، دیگر تساوی وجود ندارد. پادشاهان اتروسی در آن زمان جلسه تشکیل نداده اند چند سال هرچه موانع طولانی تر باشند، روابط از هم دورتر می شوند بین پادشاهی تبدیل می شود.»
میاب سرش را به عقب خم کرد و چشمانش را بست.
میاب:«نمی‌دانم انزوا است یا نه پاسخ به حل مشکلات با خانواده سلطنتی آتروسیا.»
رایدن «اگر کسی گوش کند، رأیی را برای رفع موانع اجرا خواهم کرد. همانطور که گفتم، ما دیگر تساوی شکن نداریم. اعداد همیشه دو در برابر دو می شوند، یا دعوا می کنیم و هرگز چیزی برای رأی آوردن نمی آوریم. ما فقط راکد شدیم ودر نهایت، ما دیگر ظاهر نشدیم تا ایده هایمان را به طور کلی ترکیب کنیم.»
میاب چانه اش را پایین انداخت و چشمانش را باز کرد تا به او خیره شود.
میاب:« "تو می توانی روش انجام کارها در اتروسیا را تغییر دهید. پادشاه بودن یعنی همین داشتن این قدرت برای دسترسی نامحدود به مردم خود به جهان، به آنها خواسته ها پذیرفتن سرنوشتت به اندازه نوشتن قوانین وحشتناک بداست.»
رایدن تجربه میاب را در نظر گرفت. او دو هزار و پانصد سال از رایدن بزرگتر بود.
رایدن:« "حق با شماست. فکر بدون عمل به همان اندازه بد است مثل عمل کردن بدون فکر کردن.»

ستاره سودا

رمانیکی حامی
محروم
شناسه کاربر
3794
تاریخ ثبت‌نام
2022-12-31
آخرین بازدید
موضوعات
175
پسندها
4,399
امتیازها
338

پارت نوزدهم
مژه هایش تا نیمه بسته شد میاب ضربه زد به کتاب در دستش رایدن نگاهش تنگ شد انگشت اشاره را روی لب هایش گذاشت و گفت:
میاب:« قدرت خود را دوباره توضیح دهید.»
رایدن:« اگر بخواهید می‌توانم به شما نشان دهم چگونه از عناصر استفاده می‌کنم.»
انگشتش را انداخت و روی زانوهایش خم شد و بازوهایش را روی پاهای جمع شده میاب گذاشت.
میاب:« "آره! من دوست دارم ببینم چه کاری می توانید انجام دهید.»
رایدن به هوای اطراف آنها دستور داد تا صفحاتی از کتاب ها را خش خش کند پنجرها را باز کند و سپس اجازه داد تا باد دوباره آرام بگیرد. پشت سرش شومینه شعله ور شد
آتش فروزان آبی، سبز، نارنجی و زرد. فتیله های شمع روشن شد، سپس رایدن فرستاد، وزش باد دیگری برای خاموش کردن شعله های کوچک. او آتش را کاهش داد قبل از اینکه توجه خود را معطوف کند، روی حذف اکسیژن از اجاق گاز متمرکز شود خارج از پنجره ها بارانی که روی درختان نقش می بندد و آهنگ موسیقی ملایمی دارد، عنصر آب خود را به نمایش گذاشت. او باید روی ارتباط با آنها تمرکز می کرد زمین هنگام دستکاری آب و هوا، اما این جنبه تاثیرگذارتر از قدرت میاب بود
باران قطع شد، شاخه‌های درختان شاه بلوط خم شدند و به یک چشمک طاقچه پشت میاب را نگاه کردند.
چند برگ قطرات روی شانه‌های میاب ریختند سپس به عقب کشیده و اندام خود را صاف کردند. رایدن دستش را تا کرد دستانش را در دامان او انداخت و میاب را در حالی که می خندید و از بازوها و موهای میاب آب می زد تماشا کرد.
میاب:« "شگفت انگیز بود! چطوری این کار را انجام میدهی؟"» میاب فرهایش را روی او تکان داد شانه ها و با چشمان درشت به او نگاه کرد.
پشت گردنش را به مکمل او مالید و لب هایش را به سمت بدنش کشید
میاب سرشار از خوشحالی شد.
رایدن:« "متشکرم. اوم، من قبلاً آن را برای کسی توضیح ندادم. این برای من شبیه نفس کشیدن است، من فقط این کار را انجام می دهم و این اتفاق می افتد.»
میاب:« «باید نوعی ارتباط بین شما و عناصر وجود داشته باشد. مثل نور خودم، آن را با افکارم هدایت می کنم.»
رایدن یک بار سرش را تکان داد و گفت: «بله. من آتش، هوا، زمین و عناصر آب با افکار من، اما من همچنین با زمین رابطه دارم. درختان به زبان خود با من صحبت می کنند و من می توانم صداهای حیوانات را نیز تفسیر کنم آنها را متقابل کن آب یک حس موسیقی دارد که در بدن من طنین انداز می شود، و آتش یک تجربه احساسی است. یک احساس همراه با هر عنصر است. همانطور که روح من و روح زمین به هم متصل هستند و انرژی ها را مبادله می کنند، احساسات، و نیات من لحظاتی را داشته ام که آتش بدون من فوران کرده است هوشیاری یا آب از یک شیر آب بیرون زده است. ارتباط هر دو پیش می رود
راهها، جهت من به زمین و زمین که مرا هدایت می کند.»
فرهایش را تکان داد و لب‌هایش قبل از صحبت کردن، شکل کوچک «o» را در آورد.
میاب:« "خیلی باحاله. سیسیلیدور صاحب زمین بود. بقیه توان شما را انجام می دهد از مادرت می آیی؟»
رایدن:« "هیچ یک از والدین من نمی توانستند هر چهار عنصر را کنترل کنند."»
میاب:«آنوقت ما شبیه هم هستیم. ما از والدینمان قدرت بیشتری داریم.»
رایدن:« "خب، در مورد من، به این دلیل بود که به فرزندخواندگی گرفته شده بودم."»
میاب:« "پذیرفته شد؟"»
گوش هایش از فریاد او بلند شد.