. . .

در دست اقدام ترجمه رمان ملکه نور و خاکستر | سودا محمدی

تالار تایپ رمان‌های در حال ترجمه
رده سنی
  1. نوجوانان
  2. جوانان
  3. بزرگسالان
ژانر اثر
  1. عاشقانه
  2. فانتزی

ستاره سودا

رمانیکی حامی
محروم
شناسه کاربر
3794
تاریخ ثبت‌نام
2022-12-31
آخرین بازدید
موضوعات
175
پسندها
4,400
امتیازها
338

پارت بیستم
رایدن به کف دستش نگاه کرد: «بله. پدر و مادرم نتوانستند صاحب فرزند بشوند یک روز پدرم گفت که او و مادرم با گریه نوزادی از خواب بیدار شدند. و من در یک سرخس گلدانی لانه کرده بودم. آنها نمی دانستند من چگونه به آنجا رسیدم یا کجا هستم یا از کجا آمدم، اما آنها مرا به عنوان پسر خود بزرگ کردند. آنها مرا به عنوان وارث خود پذیرفتند و من را ولیعهد تاج و تخت اوریان نامید.»
میاب:« "چه جالب. انگار از خود زمین بیرون آمدی. یک پدیده چنین چیزی در دنیای ما غیر معمول نیست اما بسیار نادر است. ایر به بودن معروف است سرزمین رویاها و فولکلور پادشاهی شما خود تخیل است، درست مانند سیسیلیدور او ذهن بزرگی داشت و به امکان هر چیزی اعتقاد داشت اتفاق می افتد. من همیشه فکر می کردم تو پسر خونی او هستی. از سیسیلیدور شنیدم که مادرت موهای قرمز داشت من هرگز حدس نمی زدم که تو به فرزندی پذیرفته شده ای.»
رایدن نفس ناامیدانه‌ای بیرون داد.
رایدن:«پدرم به آن اشاره نمی کرد زیرا قانون اتروسی بیان می‌کند که پسر خوانده نمی‌تواند تاج و تخت را به دست گیرد، اما او نمی خواست از فرصتی که سایر پادشاهان یا شورای نجیب زاده استفاده می کرد، استفاده کند همانطور که به خوبی می‌دانی، ایر او را از داشتن وارث محروم می کندو مسائل سیاسی و بیگانگی زیادی وجود داشت و پدرم نمی خواست توجه پادشاهی به او جلب شود. از آنجایی که من بچه بودم، آسان بود که همه باور کنند من از رحم مادرم به دنیا آمده‌ام‌همانطور که شما گفتید، من موهای قرمز داشتم و مادرم هم همینطور، هیچکس فکرش را نکرد، آن وقتی که بزرگتر شدم و قدرتم متفاوت از قدرت پدر و مادرم رشد کرد، پدرم شرایط تولد من و اینکه چرا باید آن راز را حفظ کنم توضیح دادپدرم نمی‌دانست چگونه قدرت‌های من را تربیت کند، اما بهترین‌ها معلمان را استخدام کرد که به من آموزش سلطنتی بدهند وقتی فوت کرد، فهمیدم جادو را چطور به تنهایی مدیریت کنم.»
میاب: «هنوز دردناک است که سیسیلیدور رازش را به من اعتماد نکرد و نگفت، او همه را مال خودش می دانست.»
دستانش را روی هم گذاشت و لب پایینش را گاز گرفت ونگاهش به پشت سرش معطوف شد.
در کنار دیوار انگار پاسخ به این که چرا پدرش او را در تاریکی نگه داشته است جایی در خانه پنهان شده بود.
رایدن:« "خب، دلیل دیگری وجود دارد که باید فرزندخواندگی خود را مخفی نگه دارم."»
رایدن کمی سرخ شد و گلویش را صاف کرد.
«فقط استفاده از چهار عنصر نیست مرا از پدر و مادرم متمایز کن بخش دیگری از این داستان وجود دارد.»

ستاره سودا

رمانیکی حامی
محروم
شناسه کاربر
3794
تاریخ ثبت‌نام
2022-12-31
آخرین بازدید
موضوعات
175
پسندها
4,400
امتیازها
338

پارت بیست و یکم
میاب توجه رایدن را به خودش جلب کرد و به رایدن که روبروی‌اش در سالن نشسته بود خیره شد
میاب ابروهایش را در هم کشید و پرسید:
میاب:« منظورت چیه؟»
رایدن نفس عمیقی کشید و نگاه ثابتش را به سمت میتبنگه داشت و گفت:
رایدن:«من جایگزین دارم، یکی که توانایی من در به کارگیری قدرت هایم و چهارتا فرم را نیز تشدید می کند عناصر خاک، هوا، آب و آتش.»
میاب به عقب برگشت تا ستون فقراتش با بازوی صندلی پنجره هم سطح شود‌ و در حالی که نفس می کشید دهانش را کمی باز کرد.
میاب:«"چرا زودتر به من نشان ندادی؟»
رایدن:«هر بار که کسی شکل دیگر من را می بیند، که طبیعی تر از آن یکی است ومیترسن به من نگاه کنن، من باید آگاهانه خود را هدایت کنم جادوی متحول کننده برای حفظ ظاهر من شبیه یک موجود است من حتی می توانم هنگام خواب به عنوان یک موجود ظاهر شوم.»
شانه‌های میاب هنوز سفت بود، اما چهره‌‌اش آرام بود.
میاب:«"من میفهمم. من هم مجبور شدم بخش اعظم قدرتم را پنهان کنم. مردم دوست دارند هر کسی را باور کنند که هنجار وضعیت را مختل می کند و خطرناک است. اما، اگر اشکالی ندارد، من دوست دارم شما را ببینم قدرت کامل، از جمله فرم جایگزین شما.»
رایدن چشمانش را گشاد کرد و با تعجب به درخواست او دهانش را باز کرد.
رایدن:« مطمئنی هستی که میخوای ببینیش؟ این هیولا است من دروغ نخواهم گفت.»
میاب:« "من نمی ترسم. اگر بتوانم با مرگ و تاریکی روبرو شوم، از آنانیا جان سالم به در ببرم و گناه او، و دو نسل از پادشاهان متظاهر را تحمل کنم، آنگاه می توانم شاهد چیزی غیرعادی باشم علاوه بر این، از پنهان شدن خسته نشدی؟»
رایدن امیدوار بود با اعتماد به میاب مرتکب اشتباه نشود، اما او نفسش را ثابت کرد و جادویش را آزاد کرد. قدرت دگرگونی او بود جنبه جادوی خلقت او یک ماده شیمیایی طبیعی در بدن او منتشر شد که باعث تغییر سیستمش شد رایدن در حالی که خون در رگ‌هایش به بدنش هجوم می‌آورد، احساس کرد عضلاتش می‌سوزند منقبض شد و ابتدا پوستش تغییر کرد. تمام اپیدرم او دیگر انعطاف پذیر نبود اما حالا یک لایه دوم در بیرون مانند زره داشت. به دستانش نگاه کرد، مثل داخل درخت لکه دار حلقه شده و مخلوط و برنزه جایگزین رنگ پوست پریده او شد. ناخن‌هایش چنگال‌های تیز و بلندی بود، محکم مثل فولاد و سیاه. خود فک کشیده شد و عاج های بزرگی را در قسمت پایینی‌اش ظاهر شد، مثل دندان نیش سگ بودند.

ستاره سودا

رمانیکی حامی
محروم
شناسه کاربر
3794
تاریخ ثبت‌نام
2022-12-31
آخرین بازدید
موضوعات
175
پسندها
4,400
امتیازها
338

پارت بیست و دوم
رایدن به میاب نگاه کرد، اما دید رایدن به دلایلی نتوانست تمرکز کند و خود توانایی مشاهده جهان از طریق تشعشعات مادون قرمز را نداشت، رایدن به پشت سرش نگاه کرد پرنده ای که در حال بال زدن استدرایدن متوجه نور زرد و نارنجی شد که در اطراف مرکز پرنده پخش شده است اما هنگامی که رایدن نگاه خود را به میاب بازگشت، نور پراکنده شد اطراف بدنش مخطوط چند رنگ به جای تمرکز پیچ خورده و پلک می زنند روی یک کد رنگ خاص تمرکز کند، رایدن باید بتواند رنگ های نارنجی، زرد و قرمز را تشخیص دهد.
نور در داغ ترین نقاط بدن او به رنگ سبز، آبی و بنفش موج می زند.
لکه ها به سمت قسمت های خنک تر مثل نگاه کردن به آتش بازی یا یک کالیدوسکوپ.
وقتی به میاب خیره شد رایدن دید خود را به شکلی که بود تغییر داد زمانی که شکل وجودش غالب بود.
میاب:« "چطور موهایت نمی سوزد ؟ الان پوستت از چوب است؟"»
رایدن به جلو خم شد و دستش را طوری دراز کرد که انگار می خواهد او را لمس کند اما قبل از برقراری تماس آن را پس گرفت. رایدن عاج هایش را کوچک کرد تا بتواند کلماتش را بهتر بیان کند.
رایدن:« " نمی دانم چگونه عناصر خود را در بدن من متعادل می کنند. معجزه است."»
میاب خنده‌ای کرد و پاهایش را زیر سرش حلقه کرد، سپس زانو زد جلوی رایدن و گفت.
میاب:« "حیرت آور است، تو عاج داشتی! چشمات هم عوض شده آنها بزرگ‌تر، مثل شیر کوهی، و مردمک‌ها هم پهن‌تر بودند.»
رایدن:« "من مجبور شدم دوباره آنها را عوض کنم. جادوی نور تو بدنت را جلوه می داد مثل آتش بازی رنگین کمان.»
میاب:« "شما از اشعه مادون قرمز برای مشاهده در این شکل استفاده می کنید؟"»
رایدن چانه‌اش را فرو برد و گفت: «بله. اما جادوی نور تو داشت سرگیجه می‌ساخت من یکباره رنگ ها و پالس های انرژی زیادی دیدم. تو نم‌ ترسی؟»
میاب: «نه. این شگفت انگیز است. من عاشق این هستم که چگونه آتش تو با رشته های قرمز از میان می‌درخشدشعله های نارنجی، تقریباً مانند موهای شما هنوز وجود دارد. و با آن سوسو می زند اخگر دندان و چنگال برای من چیز جدیدی نیست. پسر عمویم تبدیل به یک اژدها میشد ومن می توانم تصور کنم که مردم در اتروسیا چگونه این ظاهرترسناک را پیدا می کنند.»
رایدن پنجه هایش را جمع کرد و دستانش را روی شلوار برنزه اش مالید.
رایدن:«پادشاهان و ملکه ها معمولاً قوی ترین موجودات پادشاهی هستند. اینطور نیست که فکر می کنم کمتر قدرت من فقط از اینکه احساس کنم یک آدم عجیب و غریب در نمایش هستم متنفرم. من فقط اکثر مردم را پیدا می کنم وقتی مرا می بینند در جهت مخالف می‌دوند و یا سخنان ظالمانه ای می کنند.»

ستاره سودا

رمانیکی حامی
محروم
شناسه کاربر
3794
تاریخ ثبت‌نام
2022-12-31
آخرین بازدید
موضوعات
175
پسندها
4,400
امتیازها
338

پارت بیست و سوم
میاب:« "تو قدرتمند هستی، من می توانم همه عناصر رااحساس کنم. زمانی که شما ملموس هستید آنها را آزاد کنید.»
او نفس خود را کند کرد و به ظاهر خود به عنوان یک موجود تبدیل شد.
رایدن:« آیا تمام قدرت من برای ایستادن در برابر تاریکی کافی خواهد بود؟ شعبده بازي خلقت است.»
میاب مژه های بلند عسلی رنگش را پلک زد و لب هایش را روی هم جمع کرد.
بعد از لحظه‌ای، میاب گفت: «نمی‌دانم، اما اگر برنامه‌ای برای آن نداشته باشید نمی‌توانید تاریکی را متوقف کنید، آنگاه کل جهان نابود خواهد شد.»
میاب پس از یک ساعت نشستن می‌خواست دراز بکشد و بعد از ناهار در باغ قدم بزند.
میاب و رایدن به یافتن سرنخی برای آن نزدیکی تلاش می‌کردند.تا چگونه تاریکی را شکست دهند.
رایدن ایستاد و دهانش را باز کرد تا میاب را مطلع کند.
میاب می خواست استراحت کند، اما ناگهان از شدت درد دو چندان شده عذابی در گلویش نشت و نفسش را گرفت چون درد به رحم او حمله کرد.
و در حالی که شکمش به هم فشرده می‌شد، چهره‌هایش را به هم زد.
میاب:«"من باید به اتاقم بروم. آیا می توانید آئویفه را دریافت کنید؟ »
میاب مطمئن نبود که می تواند راه برود، اما آئویفه تنها کسی بود که برای بررسی وضعیت جسمانی اش به او اعتماد کرده بود.
چهره رایدن پر از رنگ شد، بدون شک بیان او را تقلید می کرد. رایدن سعی کرد به میاب کمک کند تا راه برود، اما میاب به زمین افتاد و در یک توپ حلقه شد. از درد فلج شد بود، و این تنها کاری بود که او می توانست انجام دهد تا هوشیار بماند.
رایدن:« "من باید تو را حمل می‌کنم."»
میاب:« "می توانم راه بروم."»
اگر به رایدن اجازه می داد او را بلند کند، ضربه خفیفی را از بارداری میاب احساس می کرد.
میاب می تواند آن را به عنوان بخشی از منحنی های خود ازفاصله دور بگذراند، اما نه تماس مستقیم
رایدن:« "به نظر نمی رسد."»
دور میاب همه چیز معلق بود و رایدن در حالی که داشت پشتش را می‌مالید، میاب از طریق گرفتگی نفس کشید.
میاب:«"خوب میشم."»
او تا سی شمرد و از یک پایه صندلی برای بلند شدن استفاده کرد بدن او روی میز خم شد و لبه آن را در حالی که قدرتش را التماس می کرد گرفت.
توهم پوشاندن بارداری را در جای خود حفظ می کند.
پس از لحظه ای، درد به اندازه کافی فروکش کرد و میاب توانست قدمی بردارد. میاب اشک را از چشمانش پاک کرد و بازوی پیشنهادی رایدن را گرفت. رایدن ، میاب را به عقب هدایت کرد پایین سالن؛ چند بار دیگر درد نفسش را بند آورد.