. . .

بیوگرافی بیوگرافی بهاره کیان افشار

تالار بازیگران و عوامل سینما
بیوگرافی بهاره کیان افشار. بازیگر سینما و تلویزیون

baharekianafshar-photokade-com-8.jpg

بهاره کیان افشار متولد 12 اردیبهشت 1364 در تهران ، بازیگر و ترانه سرا می باشد
فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی نرم افزاز کامپیوتر می باشد که کنار بازیگری ، کار دکوراسیون و تبلیغات می کند و ترانه سرایی هم کرده است
از دوم دبستان تئاتر را از مدرسه شناخت و از آن سن تجربه اش کرد
از همان موقع هم همیشه می گفت ، بزرگ شوم بازیگری را انتخاب می کنم و از همان زمان هم پدر و مادرش تمایلی به انتخابش نشان نمی دادند
در دوران دبیرستان دوست داشت به مدرسه تئاتر و رشته هنر برود ولی پدر و مادرش شدیدا مخالف بودند و مثل خیلی از والدین دوست داشتند پزشکی بخواند
در حالی که من هم اصلا علاقه ای به رشته های علوم تجربی نداشت. بنابراین دیپلم ریاضی فیزیک گرفت و در دانشگاه هم رشته مهندسی کامپیوتر خواند
در نهایت سال 1383 وقتی 19 ساله و دانشجوی بود با گروه تئاتر آزیتا حاجیان آشنا شد و تمرینات بدن و لحن و بیان را از وی آموخت
او سپس با معرفی تینا پاکروان همکلاسی دبیرستانش به محمدرضا شریفی نیا سال 1385 در سریال کلاه پهلوی نقش شادی مستشارنیا را بازی کند
بعد از کلاه پهلوی در سال 1387 بازی در سینما را با فیلم عباس کیارستمی تجربه کرد اما بصورت حرفه ای سال 1391 با فیلم گناهکاران فرامز قریبیان جلوی دوربین رفت
از سنین پایین بواسطه علاقه شخصى پدرش همیشه به شعر و ادبیات پارسی علاقه داشت و گه گاهی هم دستی بر قلم دارد و از چینش كلمات كنار هم لذت می ‌برد
ترانه و متن ‌های ادبی را بسیار دوست دارد و خودش هم ترانه و متون ادبی می‌ نویسد
آقای بهرام رادان پیش از اینكه بازیگر شود از دوستان وی بودند و پس از ورودش به دنیای بازیگری این دوستی بواسطه همكاری پررنگ‌ تر شد
ایشان ترانه‌ های خانم افشار را خواندند و از چهار ، پنج تا از این ترانه‌ ها در آلبومشان استفاده كردند
کار دکوراسیون و تبلیغات را که دو رشته مجزا هستند به عنوان کسب درآمد دارد و خیلی در آنها فعال هستند ولی انگیزه اش برای زندگی و مسیر پیش روی بازیگری است
درست است كه بازیگری به شكل جدی را با بازی در سریال آغاز كرد اما انگیزه‌ اش از بازیگر شدن ، حضور روی صحنه تئاتر بوده و هست
خانم کیان افشار از داوطلبان و همراهان قدیمی موسسه خیریه بهنام دهش پور است و از سال 1394 سفیر سلامت این موسسه خیریه ای می باشد
الویت بندی اش برای قبول نقشی بستگی به زمان و شرایط دارد ، ممکن است پنج ماه وقت آزاد داشته باشد و در تلویزیون پروژه ای را بپذیرید
گاهی نیاز مالی باعث می شود نقشی را قبول کند و گاهی هم ممکن است همکاری با شخص هنرمند و برجسته او را ترغیب به قبول نقشی کند
وقتی فیلمنامه ای به دستش برسد ابتدا قصه و سپس به نقش توجه می کنم و قطعا عوامل فیلم مانند کارگردان و تهیه کننده هم برایش مهم است

خانم بهاره کیان افشار مثل اغلب همکاران هنرمند خود در سینما و تلویزیون هنوز ازدواج نکرده و مجرد می باشد

چیزی که از بازیگری می خواهد از زبان خودش!​

چیزی که من از بازیگری می خواهم لذت خودم از آن اتفاق است ، اگر دیگران هم از آن لذت من ، لذت ببرند و تحسینش کنند کار برایم خیلی مطلوب است

ایا شهرت را دوست دارد؟​

راستش شهرت را دوست ندارم اما بالاخره جزء ابزارهای یک بازیگر برای رشد و دوام در حرفه سینماست به هر حال شما باید ابتدا به چهره شناخته شده تبدیل شده تا بتوانید وارد پروژه های مختلف شوید
بعنوان یک بازیگر دوست دارم وقتی بازی ام را در فیلمی تمام می شود به دنیای شخصی خودم برگردم اما خب این اتفاق نمی افتد

در پایان این مقاله با خانم بهاره کیان افشار بازیگر سینما و تلویزیون اشنا شدیم!