. . .

بیوگرافی بیوگرافی امیرحسین فتحی

تالار بازیگران و عوامل سینما

H A D I S

مدیرتالارسرگرمی
مقام‌دار آزمایشی
مدیر
نام هنری
:|
مدیر
تالار‌سرگرمی
شناسه کاربر
846
تاریخ ثبت‌نام
2021-08-30
موضوعات
564
راه‌حل‌ها
4
پسندها
6,126
امتیازها
368

بیوگرافی امیرحسین فتحی
امیرحسین فتحی متولد 10 مهر 1372 در تهران ، بازیگر سینما و تلویزیون است
دوره دیده بازیگری در مالزی و دانشجوی انصرافی رشته ادبیات انگلیسی می باشد که از 16 سالگی با فیلم «کیفر» شروع کرد و با سریال «شهرزاد» به شهرت رسید
خانواده
امیرحسین فرزند دوم خانواده است و تنها یک برادر بنام محمدرضا (در آمریکا) دارد ، مادرش خانم «اعظم بروجردی» و پدرش «حسن فتحی» کارگردان بنام ایران است
به بازیگری فکر نمی کردم
قبل ورود به بازیگری چون زیاد با خانواده مادری رفت و آمد داشتیم و آنها مثل عوام این فضا را فضای سالمی نمیدانستند و من هم طبعا خیلی به سینما فکر نمی کردم

H A D I S

مدیرتالارسرگرمی
مقام‌دار آزمایشی
مدیر
نام هنری
:|
مدیر
تالار‌سرگرمی
شناسه کاربر
846
تاریخ ثبت‌نام
2021-08-30
موضوعات
564
راه‌حل‌ها
4
پسندها
6,126
امتیازها
368

اولین تجربه در حد چند سکانس

سال 1385 در 13 سالگی چند سکانس ابتدا در سریال «مامور بدرقه» و سپس سال 1387 در سریال «مدار صفر درجه» تجربه کوتاهی پیدا کرد که چندان حرفه ای نبود
حرفه ای از 16 سالگی

اولین کار حرفه ای او سال 1388 در 16 سالگی بازی در فیلم «کیفر» به کارگردانی پدرش بود سپس سال 89 در فیلم سینمایی «پریناز» جلوی دوربین رفت

بیوگرافی امیرحسین فتحی بازیگر

کلاس بازیگری در مالزی

مدتی در سال 1386 برای گذراندن دوره های بازیگری به مالزی رفت و در کلاس مدرسان آمریکایی شرکت کرد سپس بازگشت و در موسسه کارنامه دوره دید

شهرت با شهرزاد
امیرحسین در دومین همکاری با پدرش سال 1394 در سریال نمایش خانگی «شهرزاد» بازی کرد و با نقش «صابر عبدلی» بسیار دیده شد
خودش می گوید بنا به توصیه پدر ما فعالیت مستقل داریم ، حتی برای حضور در شهرزاد در خانه هیچ صحبتی بابت آن نشده بود و از دفتر با من تماس گرفتند